Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zalim Işid'in Çarmıha Germe Cezası - Deyr Ez Zor +18

Ahmed_CN Çevrimdışı

Ahmed_CN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arapça bilgim fazla olmadığı için metni tercüme edemedim ama anladığım kadarıyla Işid'in Deyr ez zor daki uyuşturucu satıcısı bazı kimselerle birlikte Sünni halka karşı yaptığı bir takım cezalandırmaların fotoğrafları.
Fotoğrafların devamı ve arapça metni
http://justpaste.it/alkher18f

20140806_162238_00_00_04__20140806-203407-1__copy_small.jpg

20140806_162238_00_00_44__20140806-203552-7__copy_small.jpg

img_3256_copy_small.jpg

img_3358_copy_small.jpg

img_3376_copy_small.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu başlığına +18 eklermisiniz.
.
Bu infazlarin nedeni varmi haberde

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biliyorum. Linki daha once acmistim.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Boyun vurmak mı köpeklik ?
boyun vurmak deyince aklına yukarıdaki ilk fotoğraf mı gelir senin kardeşim ? bunun konularda fazla bilgim yok ama adama akıllı bir dini delili olmadıkça kimse beni bunların masum hareket olduğuna inandıramaz.sen hilafet iddia ediyorsun insanları hicrete cağırıyorsun infaz için carmıha adam asmayı da düşünecek kadar vaktin var.hepsini kes o zaman niye kursuna da diziyorsun.görünenler gayet açık dğil mi ?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
boyun vurmak deyince aklına yukarıdaki ilk fotoğraf mı gelir senin kardeşim ? bunun konularda fazla bilgim yok ama adama akıllı bir dini delili olmadıkça kimse beni bunların masum hareket olduğuna inandıramaz.sen hilafet iddia ediyorsun insanları hicrete cağırıyorsun infaz için carmıha adam asmayı da düşünecek kadar vaktin var.hepsini kes o zaman niye kursuna da diziyorsun.görünenler gayet açık dğil mi ?

çarmıhtaki zaten çarmıha gerilmeden vurulmakta verdiğiniz linkteki fotoraflara baktınız mı ? boyun vurmaya gelince :

(Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun muhammed 4:

buradakinden sizin anladığınız nedir , kafayı kesmek değilse geriye seçenek olarak enseye şaplak mı kalıyor ?

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Ayet gayet acık anlasılacak olan da acık.bir de şöyle düşün elinde kılıç sıcak savaştasın boynu yukarıda gördüğün gibi mi vurursun ? diğer savasan gruplar da böyle boyun vuruyorlar o zaman.niye onlarında foto. larını görmüyoruz da bunları görüyoruz ?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayet gayet acık anlasılacak olan da acık.bir de şöyle düşün elinde kılıç sıcak savaştasın boynu yukarıda gördüğün gibi mi vurursun ? diğer savasan gruplar da böyle boyun vuruyorlar o zaman.niye onlarında foto. larını görmüyoruz da bunları görüyoruz ?

Siz BİRAZ FORUM ARŞİVİNİ DOLAŞın BENCE . yani geçen sene bu vakitler bende yeter artık şunaların başına +18 koyun bari demekteydim . Ve evet gayet açık ayet . Sen yoksa yahudi yezidi kürdistanı ile şii maliki ve esad ile barış mı ilan ettin de kafa kesmeye karşısın ? Kaldı ki zaten tevbe karşılığı affedilenlerde var .

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
SEN BİRAZ FORUM ARŞİVİNİ DOLAŞ BENCE . yani geçen sene bu vakitler bende yeter artık şunaların başına +18 koyun bari demekteydim . Ve evet gayet açık ayet . Sen yoksa yahudi yezidi kürdistanı ile şii maliki ve esad ile barış mı ilan ettin de kafa kesmeye karşısın ? Kaldı ki zaten tevbe karşılığı affedilenlerde var .
kardesim bana sordugun soruya bir bak Allah askına niye boyle ısid saflarından konusur gibi yazıyosun.konustugumuz belli.ayeti iyi ki yazdın ki yeni yeni meal okumaya da basladım. inşaallah konuyu da arastıracagım.adamı öldür sonra carmıha as.kursuna dizdigin zaman da ayete muhalefet mi etmis olacaksın?Allah affetsin

Ekli dosyayı görüntüle 7240

İslamda kafirler ikiye ayrılır Karakuş. Kafa ve Gövde.
Siz benim ' sunlara bak kafa kesiyorlar olacak is mi nerede görülmüş ' gibi düsündügümü sanıyorsanız bırakn bunu.ne demek istedigimi siz de anladınz.boyun vurma meselsini de aratıracagım inşaallah

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sanıyorumki bunlar uyuşturucu ticareti yapanların infaz görüntüleri,öldürme şekillerinin değişikliği sanırım işledikleri fiillere göre infaz edilmişler..basit ölümden,kanlı ve çarmıha gerilip öldürülme değişikliği ondan olsa gerek..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim bana sordugun soruya bir bak Allah askına niye boyle ısid saflarından konusur gibi yazıyosun.konustugumuz belli.ayeti iyi ki yazdın ki yeni yeni meal okumaya da basladım. inşaallah konuyu da arastıracagım.adamı öldür sonra carmıha as.kursuna dizdigin zaman da ayete muhalefet mi etmis olacaksın?Allah affetsin

kafa k e s m e y i savunuyorum zira siz kafa kesme göüntülerinin bulunduğu resimlere genelleme yaparak köpeklik diye yazdınız .

• " Nisa Suresi 89 Onlarla eşitlenesiniz diye kendilerinin küfre saptığı gibi küfre sapmanızı istediler. O halde, Allah yolunda göç edecekleri vakte kadar onlardan dostlar edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Bir daha da onlardan ne dost edinin ne de yardımcı."

kafaya kurşun sıkkmakta öldürme çeşididir . Sergileme olayı banada ters geliyor, ama ters geliyor diye yook diyemem ama varda diyemem zira bilmiyorum bilmediğimi bildiğim bir şey hakkında da ahkam kesecek değilim .

sanıyorumki bunlar uyuşturucu ticareti yapanların infaz görüntüleri,öldürme şekillerinin değişikliği sanırım işledikleri fiillere göre infaz edilmişler..basit ölümden,kanlı ve çarmıha gerilip öldürülme değişikliği ondan olsa gerek..

çarmıha gerilip öldürülen yok öldürüldükten sonra çarmıha gerilmişler en azından bunlar için durum bu ...

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Bu sekilde kafa kesip,teshir etmeyi sa vun mu yo rum. fotografları gördüğüm anda tabii ki de bir tepki verecektim.o da köpeklik oldu.dedigim gibi kardesim bunu savunmuyorum ve boyun vurma meselesini de seklini de arastıracagım inşaallah .

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
https://www.islam-tr.org/konu/islama-gore-kafir-oldurme-sekli-nasildir.21122/Bu başlık çoğu meseleyi açıklıyor.boynu vurma usulünün nasıl olduğundan,sünnette olması nedeniyle yapmak istemekten..bahsediyor. (ki yukarıdaki kesme şekli sünneteki şekline uymuyor.yukarıdaki konuda sanırım abdulmuiz fida admin parantez içinde şöyle yazmış: (Allahu alem bu konuda ya dikkat etmemektedirler yahut, kafirlerin daha çok kan ve korkunç bir görüntü karşısında dehşete düşerek muslumanlardan korkup çekinmesi istenmiş olunabilir. Bu benim tahminim. Allah muslumanların gunahlarını avf eylesin) )
Kafa kesme işi eğer sünnete uymak amacıyla yapılıyorsa (Allah bilir) sünnette olan doğru usulü de görmemiz gerekmez mi ?niye alnı üzerine yatırılmış boynundan vurulmuş fotoğraflar göremiyoruz ?(varsa koyun)

derseniz ki 'yukarıda yazılmış ya korku vermek amacıyla' diye,enfal süresi 57. ayet de bunu söylüyor: 'Bundan dolayı onları harpte yakalarsan, kendilerinden sonrakilere de gözdağı olacak şekilde ağır bir cezaya çarptır, belki ibret alırlar.' Ama bu ayetin öncesine bakmak lazım,enfal 56: 'Onlar, kendileriyle antlaşma yaptığın halde her defasında antlaşmalarını bozarlar ve bundan hiç çekinmezler.'
yukarıda gördüğümüz kafasi kesilenlerin hepsi antlaşma mı bozuyor ? ayet bunu söylüyor.(yanlış bir yorum yaptıysam Allah affetsin.varsa düzeltin)

köpeklik meselesine gelince itiraf edeyim isidden dolayı bunu söyledim.isidin ne olduğunu az çok buradan veya başka yerden biliyorum.nusranın da fotoğrafını koyunca arastirma gereği duydum.boyun vurma meselesinin yanlışını doğrusunu inşaallah öğrendik.

boyun vurmanin daha hangi sekilleri varki?
yukarıda gördüklerin şekil e giriyor kardeşim.adı üstünde boyun vurmak.şekli değil aslı boyundan olmalı.

Üst Ana Sayfa Alt