Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yok Böyle Bir Kasap..

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
yok böyle şerefsiz..iyi de bunu niye ekliyorsunuz ki herkes izleyip sövsün mü

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne diyeceğimi bilemedim bu işi doğru bir şekilde yapmak bu kadar zor mu ? Hayvanda olsa candır:mad: Hayvanın en doğru ve güzel kesimini bile bizlere öğreten dinin sahibine şükürler olsun

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok böyle şerefsiz..iyi de bunu niye ekliyorsunuz ki herkes izleyip sövsün mü
mc donalds ve benzerlerinin hayvanları nasıl öldürdüklerini hangi niyetle ekliyorsak,bende aynen o niyetle ekledim,artık sövermisin,yada başka birşeymi dersin o size kalmış kardeşim...dikkat ettinse,bunlar deve,ve bunu yapanda belliki bir arab ve arab ülkesi,ve keserken hiç birşey demiyor,siz bundan ne çıkartıyorsunuz?

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
kardeşim kurban bayramı arefesinde yok böyle kasap diye baslik açıyorsun haliyle açıp izliyoruz.sonra böyle birşeyle karşılaşıyoruz.ben buna kızıyorum.deve ayakta kesiliyor diye gördüğün gibi mi yapılsın? madem diğer mcdonald ile filan aynı kefeye koyuyorsunuz ona göre bir yere ekleyin videoyu

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sanırım hacıların kurbanlıklarını kesiyor bu
allahın adını anmadan hemde zalimce
buna vekalet veren hacıların kurbanı boşa gider

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Deve kesimi böyle olur normalde zaten Bilenler bilir. Deve Diğer hayvanlar gibi boğazının hemen altından kesilmez, Boynu ile göğsünün birleştiği yerden kesilir. Burdaki tek yanlış hayvanlar kesilirken Bismillah denmemesi

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BismillahiAllahuEkber diyor gibi geldi bana kardeşler ben mi yanlış duydum yoksa sizmi duymadınız.

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler hemen sinirlenmeyim deve kesimi bu şekilde olur. deveye yere yatırıp kafasını kesmek o hayvanın bogulmasına sebep oluyor kan nefes borusuna kaçıyor ve boguluyor devenin boynu uzun olduğu için ayakta ve gögüsüne yakın yere bıçak saplanarak yapılır.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın Resulü(s.a.s) bir gün yolda giderken binek hayvanlarının üzerinde oldukları hâlde durmuş muhabbet eden bir gruba rastlamıştı. Efendimiz onları böyle yapmamaları için uyararak şöyle buyurdu:

“Hayvanlarınıza, güzellikle, onları fazla yormadan binin ve (kullanmadığınız zaman da) güzel bir şekilde bırakıp istirahat ettirin! Onları, yollardaki ve sokaklardaki konuşmalarınız için kürsü edinmeyin (sırtlarında durup sohbet etmeyin). Nice binilen hayvan vardır ki, sırtına binenden daha hayırlıdır ve Allah -Tebâreke ve Teâlâ-’yı ondan daha çok zikretmektedir.” (Ahmed, III, 439)

Allah Rasûlü -sallâllâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurur:

Cenâb-ı Hak rahmetini yüz parçaya ayırdı; bunun doksan dokuzunu kendi katında tuttu, bir cüz’ünü de yeryüzüne indirdi. İşte bu bir cüz rahmet sebebiyle bütün yaratılmışlar birbirlerine merhamet ederler. Hattâ ana atın, (süt emzirirken) yavrusuna zarar vermemek için ayağını yukarı kaldırması bile, bu yüzde birlik rahmetin eseridir.” (Buhârî, Edeb, 19; Müslim, Tevbe, 17)

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler hemen sinirlenmeyim deve kesimi bu şekilde olur. deveye yere yatırıp kafasını kesmek o hayvanın bogulmasına sebep oluyor kan nefes borusuna kaçıyor ve boguluyor devenin boynu uzun olduğu için ayakta ve gögüsüne yakın yere bıçak saplanarak yapılır.
Kardeş deve kesiminin ayakta olması gerektiğini ve kesilen yeri bende biliyorum ancak burada bizim kızdığımız adamın bunu hayvanların gözü önünde şova dönüştürerek yapması.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bu adamın Deve kesmesindeki yanlış nedir.? Neden böyle öfkelendinizki.

Allah rasulu sallallahu alayhi ve sellem tek sıra halinde kaç tane deve kesmiştir. Ve deve bu şekilde kesilir. Bi yanlış yok videoda hele bi vahset hiç yok.!

Sadece kasabın sakalı yok bu kadar.:)

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeddad bin Evs (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den iki şey ezberledim.
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Allah her şeye karşı iyi muameleyi yazmıştır. Bu sebeple öldürdüğünüz zaman güzellikle öldürün! Keseceğiniz vakit güzel kesin! Her hangi biriniz hayvan keseceği vakit bıçağını bilesin ve güzel keserek kestiği hayvanı rahatlatsın!’ buyuruyordu.”
Müslim 1955/57, Ebu Davud 2815, Nesei 4417, Tirmizi 1409, İbni Mace 3170, İbnu’l-Carud 839, İbni Hibban 5883, Begavi 2873, Ahmed 4/123, 124, Albânî İrva 2231

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bu adamın Deve kesmesindeki yanlış nedir.? Neden böyle öfkelendinizki.

Allah rasulu sallallahu alayhi ve sellem tek sıra halinde kaç tane deve kesmiştir. Ve deve bu şekilde kesilir. Bi yanlış yok videoda hele bi vahset hiç yok.!

Sadece kasabın sakalı yok bu kadar.:)
Şimdi o hayvanlar digerleri bağıra bağıra düştüğünde hiç ürkmüyor
mu ? belli ki işi bir an önce bitirebilmek hayvanları bir arada tutmak için böyle yapıyor.videoya alan arkadaş ya da başka biri işi kolaylaştırmak için yardım edebilir ya da dediğin gibi rasulullahın tek sıra halinde kestigi gibi yapabilirler.adam develerin üstüne bile çıkıyor acele ettiği için !bence hayvanlar kurbanlık değil ve bunlar bu işi sürekli böyle yapıyor.

Üst Ana Sayfa Alt