Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yapabileceğim İş Konusunda Fikir ve Önerilerinizi Alabilir miyim?

S Çevrimdışı

sabranyanefsi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim daha önceden bi firmada bilgisayar yazılım desteği veriyordum fakat haramdan korunmak için bu işi bırakıp ve ailemi geçindirmek içinde bir iş yapmam gerekiyor.
2 gündür düşünüyorum ve aklıma gelen en iyi fikir metrobüs duraklarında elime büyük bi termus alarak pohaça + çay 1 TL den satmak.

daha değişik fikirleri olan arkadaşlarım lütfen yardım etsinler.

H Çevrimdışı

hakdava

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeşim iş arıyorsan sana yardımcı olabilirim bende bu işi yapıyorum hamdolsun kazanıyorum sende aynı işi yaparsan kazanacağından eminin bana pm den özel mesaj at kim olursa olusun yardımcı olabilirim

S Çevrimdışı

sabranyanefsi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tevazu olsun diye söylemiyorum gerçekten ben dediğin gibi iyi biri değilim sadece hidayet'e ermek için çaba gösteriyorum.
Yüze karşı övmek, (o kişiyi) boğazlamak gibidir. Hz Ömer (ra)

Bilgisayar işinde format atarken Windows kaçak kurarak sayısını bile tahmin edemeğim kadar kul hakkına girdim.Üstelik çalıştığım firmada dolandırıcılık, tv yayıncılığı, illegal yayınlar bulunan bi firmaya hizmet ettim o kanalalrda yayınlanan içeriklerden sorumlu olacağım maulumunuzdur.

Hakdava kardeşim p.m. atıyorum İNŞALLAH hayırlı olur.

H Çevrimdışı

hakdava

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeşim iş konusunda sıkıntı çeken ve iş bulmakta zorluk çeken kardeşlerimiz varsa bana yazabilirler mobilya aksesuarları üzerine imalatını yaptığım bir iş ile ilgili yardımcı olabilirim bana yazın detayını anlatırım özel mesajdan

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
muslumanlar veya kendilerini musluman olarak tanimlayanlar din konusunda ahkam kesmede uzerlerine yoktur ama baska islere gelince hic biseyden haberleri yoktur. konuyu acan kardese degil bu sitemim. ama hic bir isten anlamayan adam dahi din konusunda geliyor ahkam kesiyor, fetva veriyor yani bu beni dellendiriyor. dini konular bu kadar basit mi hasa?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
adami buyuk bir pislige davet ediyorsun farkindamisin bilmiyorum gardas? reklamcilik sektorunu iyi bilirim bogazindan haram lokma gecirmek istemeyen kimseler dikkat etsin.

kardeş o zaman dışarıya da çıkma,ortalık günahtan geçilmiyor ! eğri oturup,düz konuşalım inşaALLAH.Reklam işini de İslama ters olan şeylerden kaçınarak yapabilir veya bu konu hakkında ne gibi haramlar mevcut kardeşe ayrıntılı bir şekilde anlatabilirsin bunu da istişare edip daha sağlıklı bir sonuca varmış olur hem.

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
misal olarak bu siteyi verebilirim. bu sitede reklamdan gelir elde ediyor. misafirken (uye girisi yapmadan) yani mesru olmayan ve haram goruntuler goruyoruz herkesce malum. reklamcilikta parayi buyuk sirketler verir. kucuk sirketlerin reklamindan birsey elde edemezsin. buyuk sirketlerde genelde haram unsuru tasiyan reklam icin parayi cokca verir.

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeş o zaman dışarıya da çıkma,ortalık günahtan geçilmiyor ! eğri oturup,düz konuşalım inşaALLAH.Reklam işini de İslama ters olan şeylerden kaçınarak yapabilir veya bu konu hakkında ne gibi haramlar mevcut kardeşe ayrıntılı bir şekilde anlatabilirsin bunu da istişare edip daha sağlıklı bir sonuca varmış olur hem.

hem sen reklam isinden ne anliyorsun? eger o gardas pazarlama, satis veya iletisim gibi meslek dallarindan bahsetmis olsaydi neyse derdim ama reklamcilik sektorunden bahsetti bende karsi ciktim.

bide anlatsana gardas nasil yapilir reklam isi islama ters olan seylerden kacinarak?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
misal olarak bu siteyi verebilirim. bu sitede reklamdan gelir elde ediyor. misafirken (uye girisi yapmadan) yani mesru olmayan ve haram goruntuler goruyoruz herkesce malum. reklamcilikta parayi buyuk sirketler verir. kucuk sirketlerin reklamindan birsey elde edemezsin. buyuk sirketlerde genelde haram unsuru tasiyan reklam icin parayi cokca verir.

Kardeş benim bahsettiğim dükkanların tabelalarını yapan veya bilbordlar da bir ürünün tanıtımını ve buna benzer şeyler yapmak tabi haram içerikli ürün ve yerlerden sakınarak

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
eyvallah kardes konu anlasilmistir. yalniz su cumleni tekrar gozden gecir cunku burada seytanin seni kandirdigini dusunuyorum. mesela etrafimdaki seytanlar faiz alip verirken genelde bu tip cumleler kullanir.

"kardeş o zaman dışarıya da çıkma,ortalık günahtan geçilmiyor"\\

biz sunu dememiz lazim: ALLAH NE DEDIYSE O!

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşın açmış olduğu şu güzel konuyu tartışma konusu yapmayalım lütfen, uyarıları da üslubuna göre yaparsak iyi olur. Öncelikle maalesef bulunduğumuz zaman ve mekanda islami hassasiyeti olan Müslümanlar için Allah' ın razı olacağı bir iş yapabilmek ciddi anlamda zor ve bu problemi yaşayanların sayısı azımsanmayacak kadar çok.Helal gibi görünen bir çok işte bile şüpheler olabiliyor . Ancak rızkı verenin Allah olduğuna samimi bir şekilde iman edersek ve helal dairesinde kalmak için gerçekten çaba harcarsak Rabbim yardım edecektir. Burada tavsiyelerinizin bir çok arkadaşa yardımcı olacağına inanıyorum.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
adami buyuk bir pislige davet ediyorsun farkindamisin bilmiyorum gardas? reklamcilik sektorunu iyi bilirim bogazindan haram lokma gecirmek istemeyen kimseler dikkat etsin.
ne biliyorsunki bu işte haram olduğunu sallıyorsun kart vizit yapmanın nesi haram bloknot yapmanın etiket yapmanın afiş broşür sallamanın bir şeyi araştırmadan hüküm verme

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
muslumanlar veya kendilerini musluman olarak tanimlayanlar din konusunda ahkam kesmede uzerlerine yoktur ama baska islere gelince hic biseyden haberleri yoktur. konuyu acan kardese degil bu sitemim. ama hic bir isten anlamayan adam dahi din konusunda geliyor ahkam kesiyor, fetva veriyor yani bu beni dellendiriyor. dini konular bu kadar basit mi hasa?
sen ne kadar bedevi birisisin

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hem sen reklam isinden ne anliyorsun? eger o gardas pazarlama, satis veya iletisim gibi meslek dallarindan bahsetmis olsaydi neyse derdim ama reklamcilik sektorunden bahsetti bende karsi ciktim.

bide anlatsana gardas nasil yapilir reklam isi islama ters olan seylerden kacinarak?
reklam diyince senin ne anladığına bağlı bizde ahmak değiliz haramdan kurtulmaya çalışan birine haramı teklif edecek kadar

Üst Ana Sayfa Alt