Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Uzun Bir Süreliğine Aranızdan Ayrılmak Zorundayım Kardeşler

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle Rabbim şifalar versin bence sizin ilacınız dini meseleler den değilde doğru olmayan kişilerle ve onlarla alakalı eserleri okumaktan kaynaklı olabilir..bence dini meseleler hususunda şimdi istişare halinde olduğunuz çevrenizden uzaklaşmanız ve uzlete çekilmenizle şifa bulmanız mümkün olacaktır inşaAllah..

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler şeyh Ebul Ferec İbn-ul Cevzi'in Şeytanın Ayartması kitabını okumanızı tavsiye ederim zira o kitabı okudum ve çok faydalı olduğunu gördüm, kitapta şeytanın insanlara hangi noktalardan yaklaşıp vesvese verdiğine ince ayrıntıları ile bilgiler aktarmaktadır...

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm kardeşler, doktorumla görüştüm istirahat süresini bitirdi.Umduğumdan kısa sürdü bu süre.Tabiki hastalık iyileşmedi ama nispeten biraz daha rahatım.Hastaneye yatmamı gerekli görmedi doktorum.İlaçlarımın dozları arttırıldı.Daha önce de tedavi için haplarını kullandığım anafranil adlı ilacı yeniden kullanmaya başladım.İki hafta civarı oldu başladığım.Daha tam etkisini göstermesede nispeten iyiyim hamdolsun.Yeniden beraberiz İnşallah
kardeşim bahsettiğin sorun bendede var Allahu alem anafranil tofranil ritalin prozac adını bilmediğim bir sürü ilaç kullandım özeliikle aşırı sinir üzere ilaçlar verildi ve benim kendi isteğimle aniden bırakmam üzere sinir krizleri geçirmeme sebep oldu.Ayrıca çalıştığım iş yerinde bir kişiyi çok sert bir şekilde dövmeme sebep oldu.Bir anda vesvese başlıyor bende sinir artıyor ve özellikle haklı olduğum bir meselede sözle dahi tepki verilse bir anda saldırmaya kontrolu kaybedip kavga etmeye başlıyorum.Seninkide bu tarz bir sorun mu akhim..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
kardeşim bahsettiğin sorun bendede var Allahu alem anafranil tofranil ritalin prozac adını bilmediğim bir sürü ilaç kullandım özeliikle aşırı sinir üzere ilaçlar verildi ve benim kendi isteğimle aniden bırakmam üzere sinir krizleri geçirmeme sebep oldu.Ayrıca çalıştığım iş yerinde bir kişiyi çok sert bir şekilde dövmeme sebep oldu.Bir anda vesvese başlıyor bende sinir artıyor ve özellikle haklı olduğum bir meselede sözle dahi tepki verilse bir anda saldırmaya kontrolu kaybedip kavga etmeye başlıyorum.Seninkide bu tarz bir sorun mu akhim..
kullandığın ilaçlar antidepresan, obsesyon tedavisine yardımcı olmaz aksine kısmen yerleşmesine neden olabilir.
Bağımlı hale geldikten sonra da bırakamazsın.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
wert akhi aşırı derecede sinir ve saldırganlık durumu bendede vardı zamanla azaldı fakat halen daha etkisi sürüyor yinede.Kendimi kontrol etmeye çalışıyorum.Abilify adlı bir ilaç var doktoruna söyle ondan yazsın o bir miktar rahatlatabilir.Bende etkisi olmuştu.Zira herkesle kavga ediyordum aşırı derecede şiddet uyguluyordum.İşin kötü tarafı uzakdoğu sporlarının tekniklerini iyi bildiğim için daha ölümcül ve tehlikeli oluyor.O yüzden korkuyorum istemeden de olsa insanlara zarar vermekten.Çünkü öfkelenince gözüm dönüyor.En basit birşeyden dolayı bile insanlara saldırma durumu oluyordu abilify adlı ilaç biraz mantıklı düşünmemi sağladı.Ve abilify ilacı antipsikotiktir.Ve şiddete yönelmeyi azaltıyor beyni rahatlatabiliyor bir dene doktoruna söyle mutlaka. Allah ikimize de şifa versin ve bu durumda olan bütün kardeşlere şifa versin.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
wert akhi aşırı derecede sinir ve saldırganlık durumu bendede vardı zamanla azaldı fakat halen daha etkisi sürüyor yinede.Kendimi kontrol etmeye çalışıyorum.Abilify adlı bir ilaç var doktoruna söyle ondan yazsın o bir miktar rahatlatabilir.Bende etkisi olmuştu.Zira herkesle kavga ediyordum aşırı derecede şiddet uyguluyordum.İşin kötü tarafı uzakdoğu sporlarının tekniklerini iyi bildiğim için daha ölümcül ve tehlikeli oluyor.O yüzden korkuyorum istemeden de olsa insanlara zarar vermekten.Çünkü öfkelenince gözüm dönüyor.En basit birşeyden dolayı bile insanlara saldırma durumu oluyordu abilify adlı ilaç biraz mantıklı düşünmemi sağladı.Ve abilify ilacı antipsikotiktir.Ve şiddete yönelmeyi azaltıyor beyni rahatlatabiliyor bir dene doktoruna söyle mutlaka. Allah ikimize de şifa versin ve bu durumda olan bütün kardeşlere şifa versin.

İnşallah akhim söylediğini not ediyorum yalnız ben bir dönem hacamat yapan ehli tevhid bir kardeşe gittim bana rukyede yaptı kendisi ve bana sende cin var dedi ve çokça sana okunmalı özellikle kulağıma yaklaşarak okuyan muttaki kardeşler oldu.Ama tabi bunun tıbbı boyutuda var inan akhim evimdeki amerikan oda kapıları duvarlar dahil birçok yer çok hasar aldı.Kapıları değiştirmeye çalışıyorum şu ara.Ama elhamdulillah bu söylediğim sinir hallerini kardeşlerimi gördüğümde dizginleyebiliyorum.Ama yinede kalp çok kırılıyor.Bizim gibi insanların aslında bu hallerini hayırlı yönlere yöneltip öyle kullanmaları lazım.Ben yinede en etkili yolun birinci kuran arapçasını dinlemek.2. olarak etkili ilaçlarla bu halden kurtulabileceğimizi düşünüyorum.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kullandığın ilaçlar antidepresan, obsesyon tedavisine yardımcı olmaz aksine kısmen yerleşmesine neden olabilir.
Bağımlı hale geldikten sonra da bırakamazsın.
Abi inan ben az önce okudumda ben tamamen obsesyon hali yaşıyorum ve bütün belirtiler bende var ve benim acilen tekrar pskiyatriste gitmem lazım.Çünkü beynimde ciddi hasar olduğunuda düşünüyorum sebebi kafamı çok duvarlara vurdum özellikle sert bir şekilde vurup 1 kaçdefasında yere yığıldığım oldu.Yakınımdakilere zarar vermemek için birçok zaman yumruklarımı kafamı sert yerlere vurarak rahatlamaya çalıştım ve elhamdulillah son zamanlarda bu hallerim azaldı ve daha mantıklı düşünüyorum ama yinede obsesyon belirgin bir şekilde ara ara hissettiryor kendini ..

Üst Ana Sayfa Alt