Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'de Kur'an ve Sünnete Uygun Yatılı Kur'an Okulları Var mı?

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
haklisin orhan kardes kur'ani kerimi okumayi tecvitli veya ogretme teknikleri diyelim çok guzeldir mach'Allah fakat tabii rahat durmayanlar için istanbulu bilmiyorum ama o cematin diger yerlerinde biraz dayak vardir akhi )) ama tabi hak edenler için birde orada oldugun zaman yani uymaya mecbursun mesela su sekilde ellerini kaldir vs vs dedigim gibi bazi sakincalar bulunur fakat kur'an eytiminde ahlak edeb eytiminde diger ilimler egitminde cok guzel ve çok çabuk ogretiyorlar artik herkesin ogretme teknigingine yani methoduna bagli onlarin methodu guzel diyecek bir sey yok ogretme methodlarinda el hamdulillah
dayak vardı benim zamanımda cok dayak yedim iyikide yemişim ama hiç birsey için zorlama yok su elini bu sekilde kaldır derken ne demek istedigini anladım fakat o sekilde bir zorlama yok cunku yurdun içinde her sekilde dua edenler vardı senin dedigin sekilde de dua etmek sunnettir peygamber efendimiz o sekildede dua etmiştir ellerini havaya kaldırarakta dua etmiştir oyle bir zorlama yok olmasıda cok sacma ogretme methodları gercektende cok guzel gonul işi zaten bu işler istegi olan cok istifade ediyor benim ailem gitmemi istememişti ben kendim kacarak gittim adeta iyiki gitmişim hamdolsun gitmek isteyene de tavsiye ederim

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi dedimya istanbulda bilmiyorum ama benim yurt disinda gittigim zaman o sekil meburiyet vardi ama simdi bilmiyorum aradan 7 veya 8 sene geçmistir birde sakal mevzusu var bari burdayken sana sorayim akhi cemaatte sakal brakicna kestiriyolarmi mesela bir kardesimiz sakalli oldugu halde mesela tam 4 seneligine gitse tum ilimler için kestirlermi ?

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
neden kestirsinler yahu sakal sunnet degilmi ?? sakal bırakanada bırakmayanada bisey demezler bırakırsan daha iyi olur tabiki sunnet oldugu için sen gel insallah ben seni goturecegim

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi oyle diyorum çunku benim bildigim suleyman hilmi tunahan efendi'nin cemati çogu sakalsiz sakkali olan bi kendisini biliyorum ustadin birde birini daha gormustum ondan sordum yani sakal problem olurmu olmazmi diye

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
akhi oyle diyorum çunku benim bildigim suleyman hilmi tunahan efendi'nin cemati çogu sakalsiz sakkali olan bi kendisini biliyorum ustadin birde birini daha gormustum ondan sordum yani sakal problem olurmu olmazmi diye
hoca efendinin kendisi zaten sakallıydı kim engel olabilrki boyle birseye

M Çevrimdışı

müslim79

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben de cemaate çok yakınım , çoğunluğun sakallı olmamasının sebebi yurtların resmiyette milli eğitime bağlı olmasıdır.resmi vazifeli gözükenler göze batmamak için sakal bırakmazlar . resmiyetten ayrılanlar ya da yaşı ilerleyenler bırakır.
yani mecburen öyle olmak zorundalar . ayrıca süleyman hilmi tunahan hz.nin yurtları, ilmi seviye olarak dünya çapında oteritedir .

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah.. Dikkatli olalım biraz.. Dediginiz kurslarda neler öğretildigini.. akidelerin ne derece sapık oldugunu biliyorsunuzdur umarım. Ben Fatih'te 1 sene Tasavvuf ehlinin kursuna gittim (Mecburen) Kur'an-ı Kerim tecvidiyle süper öğrendim. hatta suan ders veriyorum.. Fakat Kur'an dışında yapmadıkları sapıklık, uydurmadıkları hurafe kalmamıştı.. Kur'an öğrenip oradan cıktım. İstanbulda.. Gidilebilecek yatılı akidesi saglam medrese oldugunu zannedmiyorum.. Gündüzcü olarak gidip akidelerini almadan sadece kur'an öğrenebilirsiniz.. Ya da arapça.. Kardeşlerim dikkatli olsunlar.. Kur'an icin gidiyorum deyip.. o tarafa kayan cok var. Peygamberimiz(S.a.v) ile şeyhlerinin aynı oldugunu, aradaki tek farkın vahiy oldugunu söyleyen adamların kursuna Kur'an diye gidip onlardan biri olursunuz..Allah muhafaza .. Rabbim ilim ehlinin yardımcısı olsun.. Bu konularda Dikkatli olalım İnşaAllah.. Selametle..

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cemaat kursları çok uç.
en iyisi diyanetin hafızlık kursları.ya da muradiye vakfının falan.onlar tarafsız.

A Çevrimdışı

Amatullah.

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
As salamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuh,

bende türkiyede yatili kuran kurs ariyorum.
suan almanyada yasiyorum ve türkiye gidersemde ahlu sunnah nin cok oldugu yere gitmek isterim
türkiyenin neresinde ahlu sunnah cokdur kardeslerim ?
yani niqab/pece takmak mesela ankarada problemsiz olur mu???
orada ahlu sunnah ve niqabli ablalar var mi?
ve hangi kuran kursu tafsiye edersiniz?
barakallahu feekum
wasalam

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt