Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'de Kur'an ve Sünnete Uygun Yatılı Kur'an Okulları Var mı?

Nusaybah Çevrimdışı

Nusaybah

Üye
İslam-TR Üyesi
as salamu alaikum wa rahmatullaahi wa barakatuhu,
türkiyede yatili kuranokullari varmi? tecvidli kurani ezbere ögrenmek icin?
ben almanyadan katiliyorum, burda hic öyle birsey yok maalesef..
türkiyede bildigim kadariyla sadece milli görüsün, ditibin fln öyle okullari varmis.
kuran ve sünnete uyan öyle okul varmi türkiyede? fark etmez hangi sehirde olursa olsun..

Jazakumullaahu khairan, wassalaam

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi ben yazıcam buraya ama arkadaslar tepki gosterecek tasavvufcuların yurtlarında ne işi var gibilerinden istanbulun cogu yerlerinde var yardımcı olabilirim sana eger istersen

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
kardeş lise diploman varsa medine üniversitesinde oku inş...tabi biraz şans işi eğer kabul ederlerse seni çağırırlar

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben kendim kaldıgım yurttan bahsediyim istersen disiplin cok belli baslı gorevlerin oluyor gece nobet gunduz temizlik yemekcilik vs.vs. dısarı cıkmak ve camdan bakmak kot pantolon giymek tv cep telefonu gibi seyler yasak surekli ibadet ve dini ogretilerle geciyor zaman

Nusaybah Çevrimdışı

Nusaybah

Üye
İslam-TR Üyesi
ma sha Allah güzel. peki hangi cemaatten bu yurt? ve alinmam icin ne gerekiyor?

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hiç bir cemaatten olmanıza gerek yok bu yurtta okumak için yapmanız gereken gidip ben ilim ogrenmek istiyorum deyip orada kalmak okadar

Nusaybah Çevrimdışı

Nusaybah

Üye
İslam-TR Üyesi
tamamda, yöneticiler kesin bir cemaatdendir. tam olarak ne ögreniliyor? ben kurani tecvidnen ezbere ögrenmek istiyorum

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi ben medine universitesine hatirliyom medine unversitesine girmek için her seyi yaptim gonderdim yani nasi gonderdim posta yeriyle ama kabul ettilermi etmedilermi diye bir cevap bile gondermediler yani ya bakmadilar ya baktilar çope attilar benim bi tanidgim var misirda okuyordu medineden profesorler gitti oraya talebe seçmek için kimnin dosyasina bile bakmadi subhan Allah tabiki medine de araapça tecvit kur'an diger ilimler ogrenmek iyi fakat ordakiler oyleki yani sanki insanlar'in ogrenmesini istemiyorlar çunku çogu insanlari geri çeviriyorlar evet bazilari diyor tasavuçularin medreselerinde ogrenmek tehlikeli fakat bugunku medinede ogrenmekte tehlikeli sana bugunki idarecilere uyamyi ogretirler el ibana gibi oda medine gibi ama misirda benim bi arkadasim var oraya gitti ve nasi degisti gelip bana bugunki idareilere karsi çikanlar haricidir vs vs eudhubillah dedim yani akhiler

ama mesela tasavuularin medreselerine gittigin zaman yok seni almayiz yok yer yok diye bir sey yok yer olmazsa bile sana yer bulurlar yani insanlar'in ogrenmesini isterler

çunku iki yerde iki kurumada bas vurdum ve netice oyle oldu iki yerdede dikkat edilmesi hususlar var fakat en azindan tasavuular seni medinedekiler gibi geri çevirmez sana yer bula bilme için mumkun oldugu kadarini yaparlar

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
mesela ben 14 yasindayken tabi o zamanlar biraz annem falan zorla yoluyordu suleymancilar'in fransada kursuna gittim mesela fransanin bir ilçesinde orada yer olmazsa seni parise gonderirler pariste yer olmazsa seni baska yerlere gonderirler o yonden soyledim

Nusaybah Çevrimdışı

Nusaybah

Üye
İslam-TR Üyesi
Hm anladim, Allah razi olsun akhi
peki sadece kurani hafizlik okullari varmi türkieyede? cemaat aslinda o zaman önemli degil, aqaid, fiqih ögrenmeye gitmiyorum sonucta sadece kurani tecvidnen ögrenmek istiyorum in sha Allah

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
turkiyenin her yerinde olmalidir bildigim kadariyla ama istanbulda kaliyorsan bildigim kadariyla zytin burnunda var bir yer yada fatih çarsamba diger bilgiler için insh'Allah turkiyede ikamet eden kardeslerimiz bilgi vere bilir insh'Allah

O Çevrimdışı

orhan1908

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
istanbul un her yerinde var suleyman hilmi tunahan hocaefendinin yurtları bence hiç bir sakınca yoktur yurtlarında kuran egitimi almanın ben okudum hiç bir sekilde hiç bir dayatma yok mubarek bir zattır kendisi ataturk doneminde gizli gizli kuran kursları yapmıs ALLAH demenin yasak oldugu bir donemde kendi cebinden para vererek insaat işcilerini yevmiyeyle tutup kuran ogretmiştir. bizim koyumuzdede vardır istanbul şilede uvezli koyunde bir yurt her sekilde yardımcı olurum insaallah

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
haklisin orhan kardes kur'ani kerimi okumayi tecvitli veya ogretme teknikleri diyelim çok guzeldir mach'Allah fakat tabii rahat durmayanlar için istanbulu bilmiyorum ama o cematin diger yerlerinde biraz dayak vardir akhi )) ama tabi hak edenler için birde orada oldugun zaman yani uymaya mecbursun mesela su sekilde ellerini kaldir vs vs dedigim gibi bazi sakincalar bulunur fakat kur'an eytiminde ahlak edeb eytiminde diger ilimler egitminde cok guzel ve çok çabuk ogretiyorlar artik herkesin ogretme teknigingine yani methoduna bagli onlarin methodu guzel diyecek bir sey yok ogretme methodlarinda el hamdulillah

Üst Ana Sayfa Alt