Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye Genelinde Elektrik Kesintisi Ve Adliye'de Terör

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
CBhM9MuWYAAQdBd.jpg

ölen kadın miltan...
Hem kendilerini hem de ana babalarını yakıyorlar bu cahiller ya. Kim bunları kandırıp bu hale getiriyor, genç yaşta böyle bir sona sürükleniyorlar...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hoşgörünüzün arkasına saklanarak soruyorum yüzünüz ve isminiz belli olmadığı içinmi bu kadar atarlısınız acaba? :)

Benim yazdiklarimda bir atar tutar yok , keza tartisdigim kardes de atar tutar falan yapmadi , hos olmayan cumleler kurmus olabiliriz , ama tehdit , doverim, soverim gibi bissi olmadi .

Ebu HANIFE kardes isterse ozelden bilgilerimi verebilirim , gerci ben simdi yurtdisindayim ama)))

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz merak ediyormusunuz ben merak ediyorum biz bir dernek-cemaat olsak bu kadar tartışma olurmu ya :)
Türkiye'nin en çok tartışma yapan forumuyuz yaw. Gerçi hüsnü zan yapıyorum hakkı aramak için bu kadar tartışıyoruz diye...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz merak ediyormusunuz ben merak ediyorum biz bir dernek-cemaat olsak bu kadar tartışma olurmu ya :)
Türkiye'nin en çok tartışma yapan forumuyuz yaw. Gerçi hüsnü zan yapıyorum hakkı aramak için bu kadar tartışıyoruz diye...

Akhi cemaat ve dernekleride gorduk zamaninda benim icinde bulundugum bir dernek 3 e bolundu , bolunenleride cok gordum.

Akhi kardes olamiyoruz , ilk basta ben nefsime soyluyorum , en ufak tartismlar bile buyuk kuslukler oluyor , bir ornek vereyim.

Cami imaminin arkasinda namaz kilinirmi kilinmazmi tartismasi oluyor , tartisma sirasinda insanlar hadlerini asiyor.

Ole seyler yasadim gordum ki ,bu forumda yasananlar en azindan burda kaliyor

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tane genç vardı,arada bir onu ziyaret eder konuşurduk,daha yeni namaza başlamıştı ve sakalda bırakmıştı(yaklaşık 4 aydır)son 15 gündür,zaman sıkıntısı gibi sebeblerden ona uğrayamamıştım,Rabbimda şahid temiz,pırıl pırıl bir gençti,daha yaşıda 17-18,hatta ayıptır demesi,yeni bir iş yeride açmıştı,bir kaç eşyada kardeşler kendi aralarında bulup ona vermişlerdi..velhasıl...
dün akşam,onun bir arkadaşı bana uğradı ve şüyle dedi*Bana dediki Hattab amedi kafirdir,babam kafirdir,kızkardeşimde kafirdir,hattab particidir,babam namaz kılmıyor,kızkardeşimde başını örtmüyor*nasıl olduda büyle oldu deyince*bu aralar bir kaç kişi ona takılmışlar ve durumu bu,hatta hattab bana uğramasın,utanıyorum onun yüzüne diyeyim,bari sen git süyle demiş*en son bu kardeşin yanına gittiğimizde,kuranı öğretmeye çalışıyorduk,hatta bana kameti öğretin demişti,yani daha kuranı kerimi bile bilmiyor,yeni öğreniyordu..hani ben kendimi anladımda,babası ve kızkardeşini anlamadım..neyse,akşamdan düşünüyorum düşünüyorum bir türlü kalbim huzur bulmadı....biz bu genci,sokak aralarından,esrarcı vb pis ortamdan alıp,ilgilenmeye başladık ve şuan geldiği durum bu...
biliyorum burası yeri değil,ama yazayımda,biraz içimi dökeyim dedim...

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tane genç vardı,arada bir onu ziyaret eder konuşurduk,daha yeni namaza başlamıştı ve sakalda bırakmıştı(yaklaşık 4 aydır)son 15 gündür,zaman sıkıntısı gibi sebeblerden ona uğrayamamıştım,Rabbimda şahid temiz,pırıl pırıl bir gençti,daha yaşıda 17-18,hatta ayıptır demesi,yeni bir iş yeride açmıştı,bir kaç eşyada kardeşler kendi aralarında bulup ona vermişlerdi..velhasıl...
dün akşam,onun bir arkadaşı bana uğradı ve şüyle dedi*Bana dediki Hattab amedi kafirdir,babam kafirdir,kızkardeşimde kafirdir,hattab particidir,babam namaz kılmıyor,kızkardeşimde başını örtmüyor*nasıl olduda büyle oldu deyince*bu aralar bir kaç kişi ona takılmışlar ve durumu bu,hatta hattab bana uğramasın,utanıyorum onun yüzüne diyeyim,bari sen git süyle demiş*en son bu kardeşin yanına gittiğimizde,kuranı öğretmeye çalışıyorduk,hatta bana kameti öğretin demişti,yani daha kuranı kerimi bile bilmiyor,yeni öğreniyordu..hani ben kendimi anladımda,babası ve kızkardeşini anlamadım..neyse,akşamdan düşünüyorum düşünüyorum bir türlü kalbim huzur bulmadı....biz bu genci,sokak aralarından,esrarcı vb pis ortamdan alıp,ilgilenmeye başladık ve şuan geldiği durum bu...
biliyorum burası yeri değil,ama yazayımda,biraz içimi dökeyim dedim...

burası tam yeri kardeşim ..
Allah akıl fikir tam istikamette iman nasip etsin ..

İnsan söz söylerken en ince ayrıntısına dikkat edeyim - emin olmadan konuşmayayım diyor
bunlar nasıl birisine kafir diye yapıştırıveriyorlar anlamak çok zor ..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
burası tam yeri kardeşim ..
Allah akıl fikir tam istikamette iman nasip etsin ..

İnsan söz söylerken en ince ayrıntısına dikkat edeyim - emin olmadan konuşmayayım diyor
bunlar nasıl birisine kafir diye yapıştırıveriyorlar anlamak çok zor ..
elinde bir kitab varmış,türkiyedeki imamlarla ilgili bir kitabmış(şahsen okumadığım ve bilmediğim bir kitab)kitabı okuyunca,bizim gittiğimiz camininde imamı kafirdir demiş,halbuki o imamın cuma hutbesini kaçırmaz,ve her gelişinde imamı öve öve bitiremiyordu,imamda gerçekten müslüman ve mücahid bir imamdı ve bedel veren bir imam,sürekli diyanetle başı belada olan biri...
dediğin gibi kardeşim,bizler müslümanlar olarak ağzımızdan çıkacak bir kötü kelimede bile hassasiyet göstermemiz gerekirken, 15 günde nasıl olurda büyle bir değişi olur,bu nasıl bir düşünce ve etkileşimdir,anlamakta zorlanıyorum..islma ümmetinin içerisine öyle fitne tohumları serpildiki,sanırım bu filizlendikçe ümmeti ateşten daha zor imtihanlar ve süreçler bekliyor,öyle bir fitneki artık kmin selamet kapısı olduğunu anlamakta belkde zorlanacağız,birbirimizle korkarımki sadece kılıçların diliyle konuşacağız,herkes ben ve beraberimdekiler,sahili selamettir diyecek,ama herkeste bir sapma olacak,ancak hakiki iman edenler,kuran ve sünnet sahiline yaklaşanlar kurtulacak..çokmu karamsarım blemiyorum ama ,bu düşünceler beni bazen alıp gidiyor..Rabbim son nefesimize kadar o selamet sahiline yanaşanlardan eylesin..

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elinde bir kitab varmış,türkiyedeki imamlarla ilgili bir kitabmış(şahsen okumadığım ve bilmediğim bir kitab)kitabı okuyunca,bizim gittiğimiz camininde imamı kafirdir demiş,halbuki o imamın cuma hutbesini kaçırmaz,ve her gelişinde imamı öve öve bitiremiyordu,imamda gerçekten müslüman ve mücahid bir imamdı ve bedel veren bir imam,sürekli diyanetle başı belada olan biri...
dediğin gibi kardeşim,bizler müslümanlar olarak ağzımızdan çıkacak bir kötü kelimede bile hassasiyet göstermemiz gerekirken, 15 günde nasıl olurda büyle bir değişi olur,bu nasıl bir düşünce ve etkileşimdir,anlamakta zorlanıyorum..islma ümmetinin içerisine öyle fitne tohumları serpildiki,sanırım bu filizlendikçe ümmeti ateşten daha zor imtihanlar ve süreçler bekliyor,öyle bir fitneki artık kmin selamet kapısı olduğunu anlamakta belkde zorlanacağız,birbirimizle korkarımki sadece kılıçların diliyle konuşacağız,herkes ben ve beraberimdekiler,sahili selamettir diyecek,ama herkeste bir sapma olacak,ancak hakiki iman edenler,kuran ve sünnet sahiline yaklaşanlar kurtulacak..çokmu karamsarım blemiyorum ama ,bu düşünceler beni bazen alıp gidiyor..Rabbim son nefesimize kadar o selamet sahiline yanaşanlardan eylesin..

Amin kardeşim
sen anlatmaya tebliğ etmeye devam et ..

ayrıntılara gelince insan yolunu sapıtıyor ..

sade ve temiz bir tebliğ en güzeli diyorum :

Allaha, tevhide çağrı - ana babaya insanlara iyilik - kadınları el üstünde tutma - adalet ve her yerde herkese doğruluk .. ve bunlar gibi ana kaideler ..

bunlar imanın ve islamın temelleri ve anlaşılmayacak şeyler değil ..

basit ve basit anlatmak .. bunlar bizi tevhidde birleştirir ..

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende bugün rabıta tartışmasına girdm ister istemez üniversitedekibir kaç aklı evvel tevhid ehli çay ocağı sahibi sofiyi çıldırttılar,adam kabul edecekse de kabul etmeZ artık iki tarafada kızdım,konuşmanın adabını bilmeden birbirinizi kafir ilan edecek noktaya getirecek ne vardı diye adam zaten menzilci adam zaten şıhının verdği işaretle türkiye de islami uyanışın başladığı konuşmalarını yapıyor bu adama neyi nasıl hangi yöntemle anlatacaksın bilmezsen sende dinnden olursun maazallah

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Teröristlerin bile cenaze Namazını Kıldıran imamlara YAZIKLAR OLSUN!! Başka diyecek şey bulamıyorum.. Adamlar DINSIZIZ diye bangır bangır bağırıyor bunlar gidip namazını kıldırıyor... PESS!!

Nasıl bilirdiniz?? KAFIR BİLİRDİK!!

Son düzenleme:
portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu memleket de her kefereye uygun imam çıkıyor moğol da rumiydi bugünde temel ya da ismi dursun küfür içinde olduklarınıda reddederler ha

Üst Ana Sayfa Alt