Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye Genelinde Elektrik Kesintisi Ve Adliye'de Terör

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1.ölenler solcu olunca,tüm küfür ehli bir olup,onları kahraman ilan etti.solcu yazar ve sözde aydınlar neredeyse ağıtlar yakacak ve bundan dolayıda bir çekinmeleri yok.Birbirleri ile dayanışma sağlıyorlar,bu açıdan bundan çıkarılacak dersler var.
2. oraya giden solcu militanlar,ölümü göze almışlardı ve gayet sakindiler,ses kaydını din ledim,emin bir tonla konuşuyorlardı.Batıl bir dava uğrunbda mücadelesinde ölümü göze alanlardan ders almak gerekir,ve bir müslümanın bundan ders çıkartıp özeleştiri yapması gerekir..
3.Bence her ne olursa olsun,ölen savcıda tağuttur deyip,solcularla aynı kareye düşmemek gerekir.

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1.ölenler solcu olunca,tüm küfür ehli bir olup,onları kahraman ilan etti.solcu yazar ve sözde aydınlar neredeyse ağıtlar yakacak ve bundan dolayıda bir çekinmeleri yok.Birbirleri ile dayanışma sağlıyorlar,bu açıdan bundan çıkarılacak dersler var.
2. oraya giden solcu militanlar,ölümü göze almışlardı ve gayet sakindiler,ses kaydını din ledim,emin bir tonla konuşuyorlardı.Batıl bir dava uğrunbda mücadelesinde ölümü göze alanlardan ders almak gerekir,ve bir müslümanın bundan ders çıkartıp özeleştiri yapması gerekir..
3.Bence her ne olursa olsun,ölen savcıda tağuttur deyip,solcularla aynı kareye düşmemek gerekir.

Ateşleri bol olsun. Ses kayıtlarını nerden bulubilirim link varmı?

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
13 yıldır kuduz köpek gibi el kaideyi bahane edip tevhid ehlini sindirme operasyonları yapan devlet kendi polisini savcısını kaçıncı defadır öldüren dhkp-c ye bunun yarısı kadar operasyon yapsaydı bunlar allahu alem belkide yaşanmazdı adamlar çok rahat, ama sistem böyle alışmışlar bir kere te mustafa kemal firavunundan beri işleri güçleri dünyanın her yerinde olduğu gibi müslümanlara sallamak.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abi tam hukmu kafir midir bilmiuorum savcinin bunu @Abdulmuizz Fida abiye sormak lazim ama sehid demek de cok abarti degil mi?

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neyin kafasindasin sen.Umrumda bile olmaz boyle seyler.Ayrica Allahin indirigiyle hukmetmeyen bir savciyla bir ateist ben icin ayni kategoridedir.

FESUBHANALLAH

MANTIĞA BAK !!

BİR İNSAN ÖLMÜŞ SENİN UMRUNDA DEĞİL

MÜSLÜMAN ÖLDÜRDÜĞÜ KAFİRE BİLE ACIR !

SENDE MERHAMET KALMAMIŞSA BAŞKA BİR İYİLİK BEKLEMEMEK LAZIM

yanlışlıkla büyük yazmadım , bilerek ..

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bu yazimda neresinde tekfir var ispatla

Neresini ispatlayayım
müslüman kardeşine selam yazıp geçiyorsun
okuyan herkes onu kendinden beri olduğun izlemini verdiğini anlar

önemli olan hatanı sana anlatmak
kardeşim burada yazdıkların eğer gerçek düşüncen isen yani bir insan kim olursa olsun öldüğünde sende üzülme , iç burkulması olmuyorsa sen bir dön kendine bir bak ..

bu insan islam düşmanı bile olsa ebu lehep bile olsa öldüğünde ahireti için acırsın - sevinmez , en azından ciddi bir duruş sergilersin

ben şimdiye kadar islamdan imandan ahlak ve edepten bunu anladım

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bak akhi ben musab99 tekfir etmedim .etmiyorumda.sadece sohbeti bitirmek icin selam deyip gectim.

tamam kardeşim öyledir
fakat bu merhamet işini iyi düşün derim

Allah insanlara emir veriyor
şu zalim kafirleri ki çoluk çocuğu öldürüyor
masumların ırzına geçiyor
sen de cihat ediyorsun

adamı öldürdüğünde keşke bu adam iyi biri olsaydı da cehenneme gitmese ben de bu adamı öldürmese idim demiyorsan dikkat et kendine !
kasaptan farkın olsun ( kasapları tenzih ederim ) ( mana anlaşınsın diye yazdım ) kurbanda öldürdüğümüz hayvana acıyor , ibadet ettik diye seviniyoruz

cihatta kafiri öldürdük diye öldürdüğümüz adama üzülüyor , zaferimize cihad ve ribatımıza ( Allah'ın nasip etmesine ) seviniyoruz

yoksa hiç bir müslüman ölümden sevinç hissetmez ..

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
100lerce musluman bugun zindanlarda...bir cok aile babalarindan,ogullarindan ayri...icerdeki iskencelerden vb seylerden bahsetmek bile istemiyorum...Dahasi disarda muslumanlarin pesine takipciler takip,dinleyen...insanlara icimden acimak gelmiyor.

...Ailesine ise Allah swt bu dunyada hidayetinden ayirmasin dualarimi niyaz ederim...

Evet kardeşim
buradaki herkesin önemli meselelerinden bu yazdıklarından

fakat bakış açımız gerçekten önemli , benim gördüğüm anladığım budur ..

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Size ne oldu !

takip,dag basinda sorgulama,telefon dinlemeleri,sabah namazinda ev basma,yakalama emirleri,hapis,iskenceler...ve dahasinin iznini kim veriyor.Kim vesile oluyor.Ne cabuk 28 subatlari unuttunuz.Daha dunleri...

Bu gibi gorevlerde olan insanlar kendilerine emir geldi mi Allah kulu degil Emir kulu olurlar.

o günleri unutmadık
hatta dünyada müslümanlar o günlerden çok daha fazla acı çekmekteler..

28 şubatta neymiş : abd 2 milyon insanı afganistanda 1,5 milyon insanı ırakta öldürdü ..
baskı sorgulama arama da neymiş : suriye de esed 500 bin mazlumu öldürdü ..

bunları biz unutmadık , fakat öfkemizi harekete aklı selim eyleme dökmez isek , mantıklı düşünmez ve yol almazsak bu saldırılar hep devam eder .. yazarken konuşurken infak ederken ibadet ederken tüm hareketlerimizde vasat ve akılımız yerinde yapmalıyız ki faydamız olsun müslümanlara ..

--------

senin bu ilk yazdıklarını hiç bir forumda girip savunabileceğini , düşüncelerini anlatıp insanları aa evet bu adam için üzülmeye gerek yokmuş dedirtecek kadar karşındakileri ikna edebileceğini düşünmüyorum , onun için gelip buraya rahatça yazıyorsun gibime geliyor ..

yaptığımız hareketleri karşındakilere açıklayacak kadar bilmiyorsan yapma .. biz seni bu kadar yargılıyorsak Rabbim ne kadar ince hesaba çeker bir düşün .. dengeli olmayı , islam ahlakı ile olaylara bakmanı - bakmamızı tavsiye ediyorum ..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamber Efendimiz, henüz onlar gelmeden bir uyarıda bulundu. İkrime’ye saldırılmamasını ve rencide olmaması için de babasından asla söz edilmemesini Sahabeye tembihledi. “Yanınıza Ebul Cehil’in oğlu İkrime, mü’min ve muhacir olarak geliyor. Sakın babası hakkında kötü söylemeyin. Çünkü, ölüye kötü söylemek ölüye değil, diriye zarar verir.” Hâlâ tereddüt geçiren İkrime, eşine, “Ya Ümmü Hâkim, Muhammed benden o kadar fenalık görmüşken eman verdi mi?” diye tekrar sordu. İkrime ve hanımı Mekke’de Peygamber Efendimizin huzuruna çıktılar. Resulullah onları ayakta ve güleryüzle karşıladı. Huzura giren İkrime, eşinin kendisine affedildiğini söylediğini hatırlatınca, Yüce Peygamber, “Hanımın doğru söylemiş” diyerek İkrime’ye karşılık verdi.
İkrime bu görüşme sonunda Müslüman oldu ve “Ey Allah’ın Resulü! Bundan sonra Müslümanlara karşı olan düşmanlığımın iki mislini kâfirlere göstereceğim” dedi.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Akhiler bazi insanlarin kufur duzenlerine duydugu ofke cok fazladir bu imandandir hz omer kafirlere serttir mesela bir baskasi onun kadar deil. Yada bir baskasinin mahlukata duydugu merhamet çok şedidtir. bu meseleleri birbirimizin canini sıkmadan hatta mumkunse ozelden yazarak halletmek lazim. ben dahil bir suru adam tartisma gorunce uzuluyor. neyse :) kısacası hepimizin bir karakteri ve anlik sinir gibi durumlari var ondan dolayi tartismamak ozelden nasihatlesmek lazim diye dusunuyorum.

Üst Ana Sayfa Alt