Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tsk - "fırat Kalkanı"

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
ALLAHU ALİM.. ama musluman olduklarini bilmemize ragmen tagutu savunacak deiliz oyle deil mi.. !? Allah kafirlerin tuzaklarini baslarina gecirsin VALLAHİ O'NUN TUZAGİ DAHA CETİNDİR..

Bildiğim kadarıyla devle ile ancak Müslümanlar yani şuanda suriyede bulunan muhalifler savaşabilir. Muhaliflerin kafirlerle birleşip devleye karşı savaşması caiz olmaz ve değildir diye biliyorum. Allahualem

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karışık bir mesele gerçekten, kafirden hangi durumlarda yardım almak küfür, hangi durumlarda haram ve hangi durumlarda caizdir, ben hâlâ meseleyi tam olarak çözmüş değilim. Örneğin geçen gün Şeyh Muhaysini tüm grupları birlik olmaya çağırdı, islamcı olsun veya olmasın. Birlik olmaya çağırdığı gruplar tağut TC veya koalisyon ile işbirliği içinde harici IŞİD'e karşı savaşıyorsa vahdet olur mu? Yani dolaylı olarak başka meselelerin hükmü de gündeme geliyor, içinden çıkamadığım bir hale dönüşüyor. Sen ne diyorsun bu duruma Abdulmuizz Fida abi.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Rabbimiz cümlemizi doğru yoldan/yolundan ayırmasın ve ayaklarımızı da dini üzere sabit kılsın inşallah. (Allahümme Amin)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH zulcelalı vel ıkramın vardır bır planı kardeşler
Ilmı acıdan bır konudur bu bızım ılmımız zayıf akhıler bastandır onu kastediyorum
Hepınız daesın uzerıne yoneldınız cogu bölgelerde daes saldırmıyor mesela
Yanı bırseyler var ALLAH onların ıcınden işe yarar aşırılıklara bulasmamıs musluman kanı bulasmamıs doğru yolu arayan günahlarından tevbe etmıs saf ve temız olanları ayırsın ve doğru yoluna ıletsın
Bu sorularınızın cevaplarını verecek olan hak ehlı alımlerdır.
neyse Fi emanillah.

Y Çevrimdışı

yilmazislam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Devlenin seriat ile yonetildgni bilioruz.. Rica ediorum size devleyi kafirlerin medyasndan takip etmeyin eger takip ediorsaniz inanmayin.. Tr bir darul kufurdur devle ise darul İslam dir.. Haliyle tagutun hukumleriyle hukmeden bir devleti Allahin hukmuyle yonetilen devleye karsi nasil savunuruz !! Tagutu onaylamak ona yandas olmaktir ustelik Allah'a karsi.. Dikkat edin Allahin kullari..
50 masum insanı çoluk çocuk demeden katleden ve onu destekleyen zihniyetin Allah belasını versin. Şeriatın neresinde ver masum çocukları katletmek. Şeriatı kafanıza göre yaptınız. Allah bunların hesabını soracaktır.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye orayı ÖSO'ya bırakırsa tekrar düşer. ÖSO'nun tek başına orayı elinde tutacak gücü yok.

tutar, zira bu sefer hem hava hem kara desteği var , üstelik erdoğanın planları dahilinde o bölgeye 3 milyonluk bir şehir inşaası da bulunmakta yeterli insan kaynağı ve mühimat var , bölge aşiretlerine de yönetimde söz hakkı verip silahlandırdı mı ne işid ne pkk burunlarını dahi içeri sokamazlar, anca düğün dernek bombalarlar , kaldı ki iişid'in şu ana dek tr ile savaşma derdi yok görünüyor hop oturup hop kalkan pkk. bölgedeki müslümanların güvenliğinden bize ne demeyede kimsenin hakkı yok . netice olarak türkiy e ha buraya göç edenlere yardım etmiş ha olay yerinde yardım etmiş . uzun uzadıya detaya dalmadan akp fetö nün çözüm süreci(diyalog) zırvasına dalmayıp başlangıçta müdahele etseydi , işler ço k daha kolay olurdu rusya dahi bu kadar kolay at koşturamazdı. ama olan oldu şimdi artık zararın neresinden dönerse kardır . , işid suriyede bitti uyanın ve türkiye fıratın doğusuna iniyorsa halepind e batısını güvence altına alıyor demektir , bazılarının kafası bir türlü basmıyor işidin olmaddığı yerde türkiye yoksa rusya, amerika, pkk ve esad var ha geçen hafta çinde burnunu soktuydu .

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
50 masum insanı çoluk çocuk demeden katleden ve onu destekleyen zihniyetin Allah belasını versin. Şeriatın neresinde ver masum çocukları katletmek. Şeriatı kafanıza göre yaptınız. Allah bunların hesabını soracaktır.
İlimsiz konusmayin.. Menbicteki rakkadaki yanan cocuklar kadinlardan haberiniz yok galiba.. Tc yakip yikinca İslam Devletinden haberiniz olmaz .. İslam Devleti kissasa kisas uygulasn tc masumiyeti mazlumiyeti oynuyor.. Yakarsan yanarsin yikarsan yikilirsin !!!

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
bu siteye üye oldum ama cahillik diz boyu. herkes kendi kafasına göre kuran kerimi mana veriyor ona göre kendini haklı çıkarmaya çalışıyor adam bir ayeti okuyor o ayete göre olayı çözdüğünü zannediyor. sorsan arapçası yok nüzül sebebine bakmıyor önceki ve sonraki ayetlere bakmadan kendince mana veriyor . ondan sonrada Allahın hükmünün üstüne hüküm koyuyor ama haberi yok . büyük tehlike özellikle maide 44 ve sonraki ayetler tek başına alınmaz toplu halde okunurki konuyu anlamak için. fahreddin errazi tefsirini okuyun ne demek istediğmi anlarsınız

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
bu islam devleti denen kişilerden çok kişi ile görüştüm adamlar akaid bilgisi yok neye göre cihad yapıyorlar adam Allahın sıfatlarını bilmiyor yani rabbini tanımıyor kendince cihada gidiyor.islam kuralı: rabbini tanımayan müslüman değildir

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

el nusraya kadın savaşçı kullanıyor hohohoho diye iftira atıp gülerek ergen testesteronları ifrazatında bulunanların savaşları dahi savaş olmaktan çıkıyor anca düğün dernek bombalıyorlar onu da 12-14 yaşındaki çocuklara yaptırıyorlar. Allah aşırıya gidenleri sevmez , sevmediklerini de bu hale düşürüyor demek .

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
bu islam devleti denen kişilerden çok kişi ile görüştüm adamlar akaid bilgisi yok neye göre cihad yapıyorlar adam Allahın sıfatlarını bilmiyor yani rabbini tanımıyor kendince cihada gidiyor.islam kuralı: rabbini tanımayan müslüman değildir
devle yandasi veya karsiti olanlarin dusuncelerini okuyorum .. Devlecilerin akaid bilmedgini ilk defa sizden duydum Ben bu yolda yeniyim ve hic bir cephenin devle kadar akaidi saglam olanini gormedim.. Asiri diorlar neye gore diorlar bilmiorum ama gorduklerime duyduklarima gore devle tastamam bir sekilde Allahin hukmunu uyguluyor.. En iisini Allah bilir

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
el nusraya kadın savaşçı kullanıyor hohohoho diye iftira atıp gülerek ergen testesteronları ifrazatında bulunanların savaşları dahi savaş olmaktan çıkıyor anca düğün dernek bombalıyorlar onu da 12-14 yaşındaki çocuklara yaptırıyorlar. Allah aşırıya gidenleri sevmez , sevmediklerini de bu hale düşürüyor demek .
12-14 yaslarindaki cocuklara mi yaptiriorlar !!!? Emin misin akhi ?

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
İlimsiz konusmayin.. Menbicteki rakkadaki yanan cocuklar kadinlardan haberiniz yok galiba.. Tc yakip yikinca İslam Devletinden haberiniz olmaz .. İslam Devleti kissasa kisas uygulasn tc masumiyeti mazlumiyeti oynuyor.. Yakarsan yanarsin yikarsan yikilirsin !!!
sen kısasa kısastan bunumu anlıyorsun. diyelimki senin dediğin gibi işidden yananlar falan olmuş bu kişileri yakanlar bu 50 kişimi? ayrıca kısasa kısas için mahkeme gerekir . orda ölen çocuklar ne yaptı ne günah işledi . Allahın şeriatını değiştirmek çok tehlikedir dikkkat edelim. ben birini öldürsem bile benim çocuğum kısasa dahil edilmez.yazık değilmi o çocuklara senin çocuğun olsaydı böyle klavye delikanlılığı yapabilrmiydiniz. ALLAHU TE3LE en doğrunu bilendir

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
devle yandasi veya karsiti olanlarin dusuncelerini okuyorum .. Devlecilerin akaid bilmedgini ilk defa sizden duydum Ben bu yolda yeniyim ve hic bir cephenin devle kadar akaidi saglam olanini gormedim.. Asiri diorlar neye gore diorlar bilmiorum ama gorduklerime duyduklarima gore devle tastamam bir sekilde Allahin hukmunu uyguluyor.. En iisini Allah bilir
bana Allahın bilinmesi farzı ayn olan sıfatlarını yazarmısınız? farzı ayn demek bunları bilmek Allaha iman konusunda şart olan ilimdir. eksik olmaması gerekiyor fardır.

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
sen kısasa kısastan bunumu anlıyorsun. diyelimki senin dediğin gibi işidden yananlar falan olmuş bu kişileri yakanlar bu 50 kişimi? ayrıca kısasa kısas için mahkeme gerekir . orda ölen çocuklar ne yaptı ne günah işledi . Allahın şeriatını değiştirmek çok tehlikedir dikkkat edelim. ben birini öldürsem bile benim çocuğum kısasa dahil edilmez.yazık değilmi o çocuklara senin çocuğun olsaydı böyle klavye delikanlılığı yapabilrmiydiniz. ALLAHU TE3LE en doğrunu bilendir
Resulullah sav.in " onlarda onlardandir" dedgi hadiseyi bilmiorsunuz galiba.. Yaptgim bi klavye delikanliligi deil bir konu tartisioruz ve eger hataliysam donmesni de bilirim.. Bnm kardesm olsa ayni seyleri soylerim.. Pilotun yanışı pilotun mucahidi yakisinin karsilgidir.. Mucahidin kafirler tarafundan tank altnda oldurulmesinin karsilignda kafir de tank altinda öldüruldu.. ALLAHU ALİM..

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
Resulullah sav.in " onlarda onlardandir" dedgi hadiseyi bilmiorsunuz galiba.. Yaptgim bi klavye delikanliligi deil bir konu tartisioruz ve eger hataliysam donmesni de bilirim.. Bnm kardesm olsa ayni seyleri soylerim.. Pilotun yanışı pilotun mucahidi yakisinin karsilgidir.. Mucahidin kafirler tarafundan tank altnda oldurulmesinin karsilignda kafir de tank altinda öldüruldu.. ALLAHU ALİM..
gaziantepteki çocuk ne yaptı