Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Tsk - "fırat Kalkanı"

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

kesinlikle halkın tsk nefreti söz konusu değil 15 temmuzda dahi halk darbecilerin üstündeki ünüformadan ötürü dövmemiştir bile... görmüyormusunuz evladım yavruk kardeşim yapma etme diye ikna etmeye çalışıyorlardı...

bu hamlenin gerçek amacının ne olduğunu , ne olacağını tarih gösterecek zaman geçmeden bunu anlamak mümkün değil. şunu da unutmamak gerek; daiş ümmetin yüzkarasıdır. havaalanlarına saldıracak kadar aciz kalabalıkta bomba patlatacak kadar canileşmiş insanlıktan nasibini almamış mağrib araplarının vahşiliğini sergileyen bir terör örgütüdür.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ufak bır hatırlatma bu operasyonlar kafır bırlıklerının yanı ab ve abd gıbı devletlerın kontrolünde angajman kuralları cercevesınde Turkıye surıye sınırını turkıye yonelık tehdıtlerın kaldırılmasına yonelık bır operasyon dıye açıklama yapılmıştı.Turk devletı sımdılık muhaliflere hava destedıgı ve karadan ufak bırlıkle destek sağlıyor su anda catısmaların yoğun olduğu bölgelerde OSO grubu daes ıle catısmakta Turk kuvvetlerıde buna havadan ve karadan top atışlarıyla destek vermektedir.Bolgede bulunan dıger mucahıd grupları turk devletı ordusu ıle en onden ılerlemektedır.
Durum hakkında yorum yapmayacağım.
LAkın cok karışık bır durum var gerçekten aklın almayacağı derecede karısık bır durum cogu muvahhıd ıcın
Aslında olay acık ve barız. ama dedıgım gıbı bu durumun nedenı ne ıcın olduğu bır kac güne hatta yarına bellı olur.
O yüzden sabr Abdullah muhaysını ve beraberındekı mucahıd alım kardeslerımızın durum degerlendırmesını bekleyecegız.
Surıyede soz hakkı Surıyede ISLAMI er gıbı savunan mucahıd kardeslerımızındır.Bakalım bıraz sabırla neyın ne olduğunu soyleyeceklerdır.
Jaısh al fath sozculerı kısa zamanda bır açıklama da bulunurlar dıye düşünüyorum.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
kesinlikle halkın tsk nefreti söz konusu değil 15 temmuzda dahi halk darbecilerin üstündeki ünüformadan ötürü dövmemiştir bile... görmüyormusunuz evladım yavruk kardeşim yapma etme diye ikna etmeye çalışıyorlardı...

bu hamlenin gerçek amacının ne olduğunu , ne olacağını tarih gösterecek zaman geçmeden bunu anlamak mümkün değil. şunu da unutmamak gerek; daiş ümmetin yüzkarasıdır. havaalanlarına saldıracak kadar aciz kalabalıkta bomba patlatacak kadar canileşmiş insanlıktan nasibini almamış mağrib araplarının vahşiliğini sergileyen bir terör örgütüdür.

Tamam da abi bunu niye bana söyledin ki? Bi yanlışlık oldu herhalde :) Onu Şamil Basayew söylemişti..

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Vallahi yorum yapmaktan korkuyorum sevinmek veya sevinmemek arasinda gidip geliyorum abdulmuizz fida hoca (allah ilmini arttirsin) şeri bir aciklama yapsa cok iyi olur.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi yorum yapmaktan korkuyorum sevinmek veya sevinmemek arasinda gidip geliyorum abdulmuizz fida hoca (allah ilmini arttirsin) şeri bir aciklama yapsa cok iyi olur.

Ahicim illa üzülmek veya sevinmek mi gerekiyor. Rabbim müslümanların hayrına ise muafak kılsın şerrine ise hayra çevirsin kim islamın aleyhine şer bir niyet içinde ise niyetlerini başlarına yıksın.. ümmetin hayrı için dua etmek lazım

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid neden savaşmadan kaçtı. Yorumlarınız nedir?

işidin artık çekilmesi gerektiğini bir hafta evvel halep operasyonu sırasında kuzeydeki gelişmelere dikkat diyerek vurgulamıştım , aklın yolu birdir ortalığı amerikancılıkla esadcılık arasında gidip gelen pkk ya bırakmanın bir manası yok . el nusranın al kaideden ayrıldığını ilanı halepi kurtarma operasyonuna bir çok grubun katılması kuzeyde olanlar suriye de yeni bir dönemin başladığının işareti , mesela enteresandırki halepte şu anda çatışma haberi gelmiyor ? ilerde ne olur bilemeyiz tabiki ...

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca operasyonun pkk menbicden çekilinceye öyle ya da böyle devam edeceğl çekilmeye çalışılan pkk seddini engellemekle mi yetinir ?

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
Devlenin seriat ile yonetildgni bilioruz.. Rica ediorum size devleyi kafirlerin medyasndan takip etmeyin eger takip ediorsaniz inanmayin.. Tr bir darul kufurdur devle ise darul İslam dir.. Haliyle tagutun hukumleriyle hukmeden bir devleti Allahin hukmuyle yonetilen devleye karsi nasil savunuruz !! Tagutu onaylamak ona yandas olmaktir ustelik Allah'a karsi.. Dikkat edin Allahin kullari..

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Devlenin seriat ile yonetildgni bilioruz.. Rica ediorum size devleyi kafirlerin medyasndan takip etmeyin eger takip ediorsaniz inanmayin.. Tr bir darul kufurdur devle ise darul İslam dir.. Haliyle tagutun hukumleriyle hukmeden bir devleti Allahin hukmuyle yonetilen devleye karsi nasil savunuruz !! Tagutu onaylamak ona yandas olmaktir ustelik Allah'a karsi.. Dikkat edin Allahin kullari..

Bizim her iki taraftan da beri olmamız gerekir/lazım. Zira bir taraf küfür iken bir taraf da aşırıdır. Ancak sonuçta Müslüman oldukları için her ne kadar aşırı olsalar da nihayetinde kardeşlerimizdir. Allahualem.

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
Bizim her iki taraftan da beri olmamız gerekir/lazım. Zira bir taraf küfür iken bir taraf da aşırıdır. Ancak sonuçta Müslüman oldukları için her ne kadar aşırı olsalar da nihayetinde kardeşlerimizdir. Allahualem.
ALLAHU ALİM.. ama musluman olduklarini bilmemize ragmen tagutu savunacak deiliz oyle deil mi.. !? Allah kafirlerin tuzaklarini baslarina gecirsin VALLAHİ O'NUN TUZAGİ DAHA CETİNDİR..