Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

TEVHİDİ SAVUNAN WEB SİTELERİ KAPATILIYORMU?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.

Bugün benim bildiğim 2 adet facebook , 2 adet normal web sitesi kapatılmış!!!

.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benimmi ? o kadar hizmetim olsa çok mutlu olurdm

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kavkazcenteri haber için takip ediyordum. o da açılmıyor.
nusretcephesi.com da kapalı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işin içinde hack varsa anaymous hakerları geçen internetten saldırı yapacağız mesajı yayınlamışlardı. onların bi operasyonu olabilir. Esedi övüyolardı. ABD ingiltere ve cihad gruplarına saldıracağız diyordu videoda. müahitler için abuk subuk lafları olduğundan videosunu eklemedim buraya.

ama benim aklıma abd geliyor. bugün suriye resmi sitelerinin yayınlarını kapattılar diye bir haber vardı.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kavkazcenterde bir teknik hata var birazdan çözülür. nusretcephesi.com problemi ne anlamadım. o da teknik sorundur herhalde.
şu siteden sitelerle ilgili bilgileri takip edebilirsin whois.domaintools.com

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız' Alıntı:
işin içinde hack varsa anaymous hakerları geçen internetten saldırı yapacağız mesajı yayınlamışlardı. onların bi operasyonu olabilir. Esedi övüyolardı. ABD ingiltere ve cihad gruplarına saldıracağız diyordu videoda. müahitler için abuk subuk lafları olduğundan videosunu eklemedim buraya.

ama benim aklıma abd geliyor. dün suriye resmi sitelerinin yayınlarını kapattılar diye bir haber vardı.

Eğer tevhid siteleri kapatılacak olsaydı, amerikanın bir numaralı düşmanlarından ve şeyh Makdisinin bizzat tavsiye ettiği as-ansar.com mücahidler forum sitesi herşeyden önce kapatılırdı. Ama olmadı demek ki boşu boşuna evham yapmanın bir anlamı yok.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aman öyle olsun. bikaç tane siteye aynı gün giremeyince ne bileyim sorayım dedim . bir bilen çıkar diye:)

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bence cihadla alakalı son haberleri ve kapsamlı bilgileri en iyi as-ansar.com sitesinden takip edebilirsin. Arapçan varsa tabi. Yoksa arapçayı öğren derim zor bir dil değil.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bilmiyorum arapçayı. sadece okumayı biliyorum. kuran kursundan o da. ama öğrenmeyi de çok isterim
saol ahki

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim şimdi az buçuk yazıları harekesiz okumak için ve anlamak için bir senede haftada yaklaşık 8 saat ders çalışman gerekir. Çok dikkatli olursan veya daha çok çalışırsan belki 8 - 10 ayda öğrenirsin harekesiz okumayı ve anlamayı. Ama arapça yapılan konuşmaları anlamak için çok pratik ve ders yapman gerekir. Ama siz ilk etapta bir arapça yazıyı harekesiz doğru okuyabilirseniz ve anlarsanız bence çok iyi olur. Sadece türkçe yazılara muhtaç olmazsınız.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.....
http://www.ntvmsnbc.com/id/25114437/
Diyanet de sansürleyecek!

Diyanet'in görev kanunundaki yapılan değişiklikle, kurum internette 'hatalı' dini yayınlar yapan siteleri kapattıracak.

Noyan AYAN
ntvmsnbc
Güncelleme: 16:24 TSİ 13 Temmuz. 2010 Salı

Resmi Gazete’de yeni yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklik kanununa göre, ‘hatalı’ veya ‘yanlış’ Kur’an-ı Kerim yayınları yapan internet siteleri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talebi üzerine mahkemelerce kapatılacak.
Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkinda Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da yapılan değişiklik uyarınca, ‘hatalı’ ve ‘noksan’ olarak basıldığı veya yayımlandığı yeni kurulan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından tespit edilen mushaf ve cüzler ile sesli ve görüntülü Kur’an-ı Kerim yayınları, Başkanlığın müracaatı üzerine, yayımın yapıldığı yer sulh hukuk mahkemesi kararı ile toplatılacak ve imha edilecek.
Beşinci fıkra kapsamına giren yayının internet ortamında yapılması halindeyse, Başkanlığın müracaatı üzerine, sulh hukuk mahkemesi bu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararı verecek. Kanun 13 Temmuz 2010 Salı günü Resmî Gazete’de 27640 sayıyla yayınlandı.

Yeni yasaya göre 5651 sayılı Yasa’da izlenen usulden farklı bir usul göze göze çarpıyor. Buna göre, söz konusu içeriğe erişimin engellenmesi kararı Diyanet İşleri Başkanlığı talebi üzerine hukuk mahkemeleri tarafından verilecek ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın res’en erişim engelleme yetkisi olmayacak.
Öte yandan, dini eleştiriler veya muhalif fikirlerin de kolayca “dini metinlerin hatalı aktarımı” olarak yorumlanıp kolaylıkla kapatmaya gerekçe yapılması olası.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ÖÖÖğğretmenim ne anlıyorsunuz ntv gibi kafir sitesini takip etmekten anlamıyorum?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oh ne ala. Ateistlik serbest, her türlü fitne serbest.

Sen islamın önünü kapat.

Sahiden hıyanet işleri.

Diyanet kendi kadrosunu açıklamalı önce. Kim hangi ilmiyle buna karar verecekmiş. Ellerine tutuşturulan listeyle operasyon yapacaklar. başka birşey değil.

Bu halkı tahrikten başka işe yaramaz. Etraflarına bakıp ders de almıyor bunlar.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oh ne ala. Ateistlik serbest, her türlü fitne serbest.

Sen islamın önünü kapat.

Sahiden hıyanet işleri.

Diyanet kendi kadrosunu açıklamalı önce. Kim hangi ilmiyle buna karar verecekmiş. Ellerine tutuşturulan listeyle operasyon yapacaklar. başka birşey değil.

Bu halkı tahrikten başka işe yaramaz. Etraflarına bakıp ders de almıyor bunlar.

Zaten diyanetin kurulma amacı bu değil mi ? Evvelden kemalizme hizmet şimdi şakirdizme ...

Üst Ana Sayfa Alt