Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taliban'nın Pakistan'daki Askeri Okula Baskını

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dünkü olayda öldürülen Pakistan Talibanı'ndan 6 kişi

Pakistan talibanının öldürenleri (1).jpg

Pakistan talibanının öldürenleri (2).jpg

Pakistan talibanının öldürenleri (3).jpg

Pakistan talibanının öldürenleri (4).jpg

Pakistan talibanının öldürenleri (5).jpg

Pakistan talibanının öldürenleri (6).jpg

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Pakistan lal mescidinde murtedler tarafından şehid edilen, Suriye'de Esad kafiri tarafından şehid edilen, Afganistan ve İrak savaşında ıslam düşmanı ABD ve NATO tarafından şehid edilen kadın ve çocuklar için yas tutulmuyor, böyle mürted yetiştirme okullarında müslüman öldürme eğitiminden geçen çocuklar (muhtemelen çocuk dediklerin içinde de 15,16 yaş civarında adamları da kastediyorlar) için yas ilan ediliyor, her ne kadar kasten çocuk öldürmek için saldırı yanlış olsa da askeri eğitimden gectigini ve müslüman öldürmek için yetistirilen mürtedlerin çocukları olduklarını unutmamak lazim, bu hataları fırsat bilen islam düşmanı kafirleri ve munafiklari sevindirmeyelim, destekçi sayısını azaltmak için kasten göze batiriyorlar bu hatalari. Komediye bakın ya, çocuk öldüren, her türlü barbarligi yapan ABD, askeri okulda eğitim gören çocuklara yapılan saldırıyı kınıyor, bu komedi değilde nedir?

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar da medyalardan toparladığım

Imran Khan hastaneyi ziyaret ediyor

En son ki açıklamasında Veziristan bölgesine saldırı başlatılacağını duyurdu

Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (1).jpeg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (1).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (2).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (3).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (4).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (5).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (6).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (7).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (8).jpg
Pakistan'da Askeri Okula Taliban Saldırısı görüntüleri (9).jpg

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olayı ne imanım, ne vicdanım, ne aklım alabiliyor. Fakat bu olaydan daha anlaşılması zor olan, bu forumda bile insanların bu katli savunabilmeleridir. Bir insanı haksız yere öldürmeyi tüm insanları öldürmüş kabul ediyor Rabbimiz.
Daha da kötüsü ise bu ve benzeri olayların dünya kamuoyununda nasıl bir yankı yapacağıdır. Belki binlerce insan şüpheler içinde boğuşuyor bir çıkış arıyorken, müslümanların böyle akılalmaz işleri yüzünden İslam seçeneğini düşünmüyorlar bile.
Cihad denilince akla, hayat bulan, hidayeti yakalayan insanlar gelmeliydi. Öldürülüp kafataslarıyla oynanan cesetler veya daha baliğ bile olmamış çocukların katli değil... Rabbim bizlere doğruyu göstersin. Gerçekten ümmet akıl ve iman depremi geçiriyor. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Bu olayı ne imanım, ne vicdanım, ne aklım alabiliyor. Fakat bu olaydan daha anlaşılması zor olan, bu forumda bile insanların bu katli savunabilmeleridir. Bir insanı haksız yere öldürmeyi tüm insanları öldürmüş kabul ediyor Rabbimiz.
Daha da kötüsü ise bu ve benzeri olayların dünya kamuoyununda nasıl bir yankı yapacağıdır. Belki binlerce insan şüpheler içinde boğuşuyor bir çıkış arıyorken, müslümanların böyle akılalmaz işleri yüzünden İslam seçeneğini düşünmüyorlar bile.
Cihad denilince akla, hayat bulan, hidayeti yakalayan insanlar gelmeliydi. Öldürülüp kafataslarıyla oynanan cesetler veya daha baliğ bile olmamış çocukların katli değil... Rabbim bizlere doğruyu göstersin. Gerçekten ümmet akıl ve iman depremi geçiriyor. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı.

SubhanAllah! Kasten yapıldığına nasıl da hüküm veriyorsunuz? Kim kafa taslarıyla oynamış? Kardeş bunlar nasıl hükümler?

Bir yanlış varsa bu olay kınanır (Afganistan Talibanı da kınadı) Bunu hala nasıl harekete mal edebiliyorsunuz? Kardeşim hiç mi görmüyorsun yıllardır yapılanı, zulmedeni sen. Çocukları Pakistan ordusunun öldürmediğine dair delil var mı? Delil olarak sana "İşte Taliban, çocukları öldürdü." diye bas bas bağıran müslüman olduğunu iddia eden ülkelerin medyası ve onun kankası olan küresel medyanın dayattığı haberlere göremi hüküm veriyorsun?

Müslümana karşı suizan önemliyken, taraflı ve müminden gelmeyen haberlerle mücahidlerin durumu hakkında hüküm verme. Çocuk ölmedi diyen yok. Bu olayın nasıl olduğunu biliyor muyuz? (Biliyoruz dersen vallahi inanmam, bize yıllardır yalan haber dayatan medyanın haberlerini kabul etmiyorum ben) Olayda kasıt var mı? Bunu bana söyleyebiliyor musun. Cidden ismin gibi biraz mutedil ol.

Cihad sadece İslam olmak değildir aynı zamanda İslamı dünyaya hakim kılmaktır.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Tahrik-i Taliban Pakistan'ın bir kaç elemanının giriştiği bu operasyonun sonucunda ölen yada yaralanan bir kaç çocuk sebebiyle Allah yolunda canlarını feda eden istişhadilere utanıp sıkılmadan cahilce itham ve karalamalarda buunulmaktadır!
20 senedir fâsıktan haber almanın vebalini mucahidler aleyhine söylemlerden ders almayan sözde bilinçli muslumanlar, ne zaman basiret ve hikmetli adım atacak, hareket edecektir?

Küfür düzeninin bekası için ABD ile işbirliğiyle Babaları ve abileri mucahidlere karşı savaşan Askeri okul öğrencilerine operasyon yapılmıştır.
Askeri okulda başta küçük çocukların öldürülmemesi için uyarılmalarına rağmen, ölen ya da yaralananları gözleriyle şahid olunmamasına rağmen, yalancı ve mucahid düşman Abd işbirlikçisi kafir Pakistan medyasının propagandasıyla akide belirleyenler Allahtan korkulmaz mı?

Daha önceden defalarca şahid olduk ki, bir mucahidi ele geçirebilmek için kendi vatandaşlarından onlarcasını öldürmekten çekinmemişlerdir. Rusya Tiyatro baskınında, 5 - 6 çeçen mucahid için 120'den fazla Rus vatandaşını gazla zehirlemişti. Yine Beslan okul baskınında da böyle olmuştu.
87_1Russia_Beslan_3.jpg

arsivimage.aspx

Ayrıca Allahrasulu (s.a.v.) gece baskınında istemeden ölen kadın ve çocuklardan dolayı bir şey gerekmediğini, kasıtlı öldüren hatalı sahabelere bile "Allah'ım! Ben Halid'den beriyim" dememiş, "Allah'ım! Ben Halid'in yaptığından beriyim" demiştir!
elh. abi güzel açıklama
Allahın yardımı mücahidlerin üzerine olsun bu habere sadece elhamdulillah diyorum kafir medyanın sözlerine ya da mücahidleri hatadan yoksun sanan ben onlardan beriyim diyen klavye mücahidlerine de sadece Allah ıslah etsin diyebiliyorum... Allah mücahidlerle beraberdir kimden beri olduğunuzu bir kez daha düşünün ayrıca halid bin velid rh- ali rh- gibi yiğitlerden de beri misiniz? onlar ki Allah için öfkelenip yanlış yaptılar ama sizler Allah için öfkelenip ne yaptınız biz ne yaptık düşünelim sıcak evlerde oturup sıcak yemeklerle midelerimizi doldururken biz... Allah'ın dini için çabalayanlara destek yerine köstek olmak niye laf

kalabalığı yapanlar! kafirler elinden emin sus da müslümanlar da dilinden emin olsun

Son düzenleme:
heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Lakin bu okul sıradan bir ilk okul değildir, Pakistan ordusu ve düşmanları için askerler yetiştiren askeri bir okuldur. Talebeleri de iddia edildiği gibi çocuklar değil gençlerdir. Bu gençler mezun olduklarında İslam dünyasının düşmanları olan Amerika ve Rusya ile savaşmayacaklar. Bu okulun öğrencileri, Amerikan destekli Pakistan hükümetinin yıllardır katlettiği Müslüman Weziristan halkı ve Pakistan Talibanı ile savaşmak için eğitim almaktadır.

İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inanmayanlar ise tağut (batıl davalar ve şeytan) yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır. [Nisa 76]

Pakistan Talibanı’nın en tabi düşmanları olan Pakistan ordusuna ait askeri bir okula saldırmasından daha doğal ne olabilir?

Bu Merkezin askeri bir okul olduğu amerikan basını tarafından dahi kabul edilmektedir, (1)

Ey akıl sahipleri ne zamandan beri bir kimsenin kendi canına kast etmek için alieni bir şekilde güç toplayan ve hazırlık yapan bir kimseyi öldürmesi suç olarak nitelendirilir oldu? Elbette çocukuklarını Müslümanları katletmek için hazırlayanlar Müslümanlar tarafından başlarına gelecekleride göze almalıdır.

kınayıcılar m.isra'nın yazısını da okusunlar

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah! Kasten yapıldığına nasıl da hüküm veriyorsunuz? Kim kafa taslarıyla oynamış? Kardeş bunlar nasıl hükümler?

Bir yanlış varsa bu olay kınanır (Afganistan Talibanı da kınadı) Bunu hala nasıl harekete mal edebiliyorsunuz? Kardeşim hiç mi görmüyorsun yıllardır yapılanı, zulmedeni sen. Çocukları Pakistan ordusunun öldürmediğine dair delil var mı? Delil olarak sana "İşte Taliban, çocukları öldürdü." diye bas bas bağıran müslüman olduğunu iddia eden ülkelerin medyası ve onun kankası olan küresel medyanın dayattığı haberlere göremi hüküm veriyorsun?

Müslümana karşı suizan önemliyken, taraflı ve müminden gelmeyen haberlerle mücahidlerin durumu hakkında hüküm verme. Çocuk ölmedi diyen yok. Bu olayın nasıl olduğunu biliyor muyuz? (Biliyoruz dersen vallahi inanmam, bize yıllardır yalan haber dayatan medyanın haberlerini kabul etmiyorum ben) Olayda kasıt var mı? Bunu bana söyleyebiliyor musun. Cidden ismin gibi biraz mutedil ol.

Cihad sadece İslam olmak değildir aynı zamanda İslamı dünyaya hakim kılmaktır.

kasıt var mı yok mu bilemem. bildiğim şudur, bir okul basılıyorsa orada çocuklar ölür. bunlar hata ile okulu basmadıklarına göre, durum açıktır. ben kafirlerin ne dedikleriyle ilgilenmiyorum. vakıaya bakıyorum. Cihad adına düzenlenen bir eylemde, ölen masumları görüyorum. kimsenin ne niyetle iş yaptığını tabiki Allah Azze ve Celle bilir.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar,
İyi yetişmemiş müslümanlardan,
Kafirden gördüğü zarar kadar,
Belki daha fazla zarar görmüştür, Ebul A La MEvdudi.

Olay ve durumları şeriat çerçevesinde analiz edip , yorum getirebilme seviyesine gelebilecek ,
İyi müslümanlar yetiştirebilmek için ,
Anlayışlı olmak, onları dinlemek ,fikirlerini ve düşüncelerini anlamaya çalışmak,
En güzel bir usluple ve yaklaşımla hakikat yollarını açmaya çalışmak,
Onları kazanmak, gönülleri feth etmek,
İnsanı baştan aşağı değiştirebilme sewiyesine ve olgunluğuna getirebilir. Aleyna.

Bize düşen sabırla, tebliğ ve nasihat.
Hidayet ve anlayış Allah CC . dandır. İslama4ever. ( bir konu okumuştum , bu yorumunu çok

Beğenmiş ve not almıştım.)

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ziyad el türki kardeşim Rasulullah halid bin velidin yaptığı içtihad hatası için bundan sonra sonra halid benim için bitmiştir mi dedi yoksa ben halidin yaptığından beriyim mi dedi bu adamlar kafir değil sanki kasıtlı yapılmış gibi davranıyorsun halbuki olayın iç yüzünü bilmiyoruz böyle bir şey varsa biz bundan beriyiz ama kalkıpda tamamen silemeyiz. ayrıca 9 10 yaşındaki çocuğun ne işi var askeri okulda neyse. sinagog saldırısı hakkında bazı cahil kardeşler bilememiş tabiki yanlıştır ibadet yerlerine saldırılmaz kınıyoruz :) sitede yeniyim Allah selamet versin

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Velev ki pakistan talibanı öldürdü büyük bir hata yaptı. Ne yapmamızı bekliyorlar artık taliban bizim için bitmiştir mi diyelim taliban meğerse teröristmiş dememizi mi bekliyor bu ahmaklar. Abd-batı güdümlü medyaya hiçbir şey demiyorum onların safı belli zaten ama bu sözde abd israil düşmanı insanlar Pakistan ordusu lal mescidinde Abdurreşit Gazi'yi ve cemaatini katlettiğinde hiç böyle sesleri yükselmemişti keza bu insanlardan abd işbirlikçisi pakistan ordusunun veziristan bölgesinde mücahidlere ve ailelerine saldırıp kadın bebek gözetmeden müslümanları öldürdüklerinde tepki namına hiçbir şey duymadık.Tabi çok sevdikleri ve hergün düzenli olarak takip ettikleri medyaları onlara bu haberleri böylesine anlatmıyordu. Şimdi inandıkları fasık medyanın pohpohlamasıyla talibana atıp tutuyorlar. Hergün suriyede afganistanda pakistanda filistinde ırakta çocukları bombalanan erkekleri öldürülen kadınları tacize uğrayan binbir çeşit musibetle imtihana tabi tutulan acının en şiddetlisini tatmakta olan bir ümmetten abd işbirlikçisi pakistanın askeri okuluna yapılan baskın için tepki göstermesini beklemek aptallığın ikiyüzlülüğün daniskasıdır.