Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Taliban Mucahidinin Kerameti !

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Taliban Mucahidinin Kerameti

2010 yılı Mayıs Ay'ında Weziristan'ın Bedir mıntıkasında hadise şöyle gerçekleşmiştir:

Taliban'ın Mesud Kavminden olan bu mucahid; Pakistan ordusuyla girdikleri çatışmada ayağından aldığı roket darbesiyle ağır şekilde yaralanıyor. Geri çekilme esnasında arkadaşı yardım ediyor. Fakat çok kan kaybından dolayı kendinden geçiyor. Arkadaşı , kendisini kontrol ediyor ve öldü düşüncesiyle dağlık alanda kendisini bırakmak zorunda kalıyor. Ateş altında olduğu için gömme fırsatı da bulamıyor. Kan kaybından dolayı kendinden geçen taliban yaklaşık 12 saat kadar sonra yüksek derecede ateşlenmenin etkisiyle aşırı bir susuzlukla sayıklamaya, yavaş yavaş da kendine gelip gözlerini açılmaya başlıyor. Bu esnada kimsenin bulunmadığı , Havanın çok soğuk olduğu, cenkin sürdüğü terk edilmiş dağlarda, gece yarısı bir kadın elinde bir sürahi ile yanında beliriyor. Yaralı şekilde hem çok üşüyen hemde su diye sayıklayan Mucahide elindeki sürahiyi veriyor.
Mucahid büyük bir istekle sürahiyi yudumlamaya başlıyor. İçiyor , içiyor.. Bu esnada kadın, bu kadar yeter deyip elinden sürahiyi alıyor..
Gece ayazında soğuktan titreyen, hemde acıkan Mucahid, surahiden içtiğinin etkisiyle hem açlığı kesiliyor hem de ısınıp terlemeye başlıyor sonra tekrar kendinden geçerek baygın şekilde yatıyor.
Mucahid ertesi gün kendisine geldiğinde dizindeki yaralanmanın acısıyla fazla hareket edemiyor ve yine aynı yerde beklerken, aynı kadın tekrar yanına geliyor. Mucahid partelasının (kütüklük) vurulduğu yerde, ilerde kaldığını söylüyor. Kadın tamam diyor sen bekle ben getireceğim diyor. Yaralı mucahid sabah kendine geldiğinde ise, vurulduğu yerde kalan Partelasının baş ucunda olduğunu hayretle görüyor fakat yanında kimse yok.
Dizi parçalanmış olan bu Taliban mucahidi; Surahiden içtiğinin etkisiyle 4 gün boyunca ne acıkıyor ne susuyor. Kalçasının üzerinde yerde kendini sürükleyerek 4 gün sonra Taliban kampına geldiğinde, kendisine Şehid oldu düşüncesiyle bakan diğer Taliban Mucahidler büyük bir sevinçle karşılıyorlar.
Yüzünde bir nur hissedilen bu Taliban mucahidi kardeşimiz başından geçenleri muslumanlara anlattığında , bu olayı dinleyen tüm mucahidler , Allahın (c.c.) bir lutfu , kerameti olarak Allah c.c. ye hamd ettiler. (Elhamdulillah)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillahi rabbil alemin....buna benzer bir hikayeyi zeynep gazali zindan hatıraları kitabında anlatıyor...bütün kardeşlerime bu kitabı okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum...muwahhide bir hanımın tevhid uğrunda başına neler gelebilir, nası acılara katlanabilir bir erkeğin bile katlanamayacağı acılara imanı ile sağlıklı bir şekilde nasıl katlandığını göreceksizinz.......içkencenin daha ilk gününde zeynep gazaliyi hicreye atıyorlar...o hücreki... bunu girdikten sonra farketiyor...içinde azgın kudurmuş köpeklerin bulunduğu nir hücre köpekler sağından solundan her tarıfından saldırıyorlar...ellerini koltuklarının altına koyarak Allaha hamd ediyor...ve köpekler her tarafından ısırıyor ger yerinin kanadığını hissediyor bu 3 saat sürüyor....ve sonda hücreden çıkardıklarında rengi beyaz olan elbisesinin kanlar içinde kaldığını düşünerek üstüne bakar ne bir kan vardır ne de bir yara....pislik zebani gardiyon .....kızı sena neden bişey olmadı diye bütün müstehçenliği ile söver sürekli...ve ardı arkası gelmeyen işkenceler...o yaşamış kitaba yazmış..ben bile okudum kitaba yazabilirim....subhanallah...mutlaka okuyun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sübhanALLAH

ALLAHu akberrr

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah.. Kuluna Yardım Eden Dinini Üstün Tutan Allah'a hamd olsun.. ALLAHUEKBER..