Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Dün akşam bir kaç saat Ankara Kızılay'daki olayları yakından izledim. Aslında ortamı, organizatörleri, polisin tavrını, atılan sloganları, protestocuların yapılarını görmek için durdum. Hatta bir kaç defa da gaz bombasına maruz kaldım. Velakin önemli değil. Bunu istihbarat toplamak gibi bile düşünebiliriz. Birkaç videoya da çektim protestoları.

Benim izlenimlerim şunlar:
1- Olay, başlangıç noktasından tamamen çıkmıştır. Sadece gezi parkı slogan olarak kalmıştır.
2- Protestocuların neredeyse tamamına yakını ulusalcı, milliyetçi, ülkücü, sosyalist, kominist, laik, sosyal demokrat düşünce tarzına sahip insanlar. Hepsi cumhuriyeti ve m. kemal'i seviyorlar.
3- Protestocuların çoğunluğunu yaşları 18-25 arası gençlik oluşturuyor. Bu ise gösterilerin dinamizmini artırır. Genç insanlar protestolarda geç yorulurlar, polis müdahalelerine karşı direnç gösterebilirler.
4- Protestocular az da olsa devamlı gösterileri yapmak için çaba sarfediyorlar.
5- Bunun yanında halka halka şehrin farklı noktalarında gösteriler düzenlemey çalışıyorlar. Bunu ise öğenciler, sendikalar, akademisyenler, sosyalist dernekler aracılığıyla ve onların yoğunlukta oldukları yerde yapıyorlar. Keçiören/İncirli, Mamak/Tuzluçayır, ODTÜ ve başka yerler.

Bizim yapmamız gerekn hususunda ise biraz sonra nihai kanaatimi söyleyeceğim inşaAllah.

E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
AKP'li gençlik kolu başkanı: 'Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah'
akp-genclik-ic.jpg

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AKP Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı eylemleri nedeniyle twitterdan attığı mesajda “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah” dedi.
Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AKP Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı eylemleri nedeniyle twitterdan attığı mesajda “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah” dedi.
AKP İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu’nun Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcilere yönelik sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı bu açıklama ise, kamuoyunda büyük tepkiye neden olurken, Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı.
İstifa etti
Vatan gazetesinin haberine göre, olayın ardından bir araya gelen AKP İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri yaptığı yazılı açıklamada, “1 Haziran tarihinde İnebolu AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Ferhat Küpoğlu’nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikirler ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Ülkemizin son günlerde bulunmuş olduğu kritik günlerden dolayı ülke genelinde sosyal medya aracılığıyla tahrik edici eylem ve açıklamalara karşılık verilen ve diğer siyasi görüş sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sosyal medyada paylaşmış oldukları, Müslümanlığa ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdine yakışmayan sözlerin sonucunda Hasan Ferhat Küpoğlu’nun vermiş olduğu talihsiz bir cevaptır. Kaldı ki, partimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu ilkeler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. İnebolu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve üyesi olan Hasan Ferhat Küpoğlu, olağanüstü yapılan yönetim kurulu toplantımızda bulunduğu görevden ve parti üyeliğinden istifasını sunmuştur. Tüm kamuoyuna duyurulur” dedi.
030620130852057580661_4.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün akşam bir kaç saat Ankara Kızılay'daki olayları yakından izledim. Aslında ortamı, organizatörleri, polisin tavrını, atılan sloganları, protestocuların yapılarını görmek için durdum. Hatta bir kaç defa da gaz bombasına maruz kaldım. Velakin önemli değil. Bunu istihbarat toplamak gibi bile düşünebiliriz. Birkaç videoya da çektim protestoları.

1- Olay, başlangıç noktasından tamamen çıkmıştır. Sadece gezi parkı slogan olarak kalmıştır.
2- Protestocuların neredeyse tamamına yakını ulusalcı, milliyetçi, ülkücü, sosyalist, kominist, laik, sosyal demokrat düşünce tarzına sahip insanlar. Hepsi cumhuriyeti ve m. kemal'i seviyorlar.
3- Protestocuların çoğunluğunu yaşları 18-25 arası gençlik oluşturuyor. Bu ise gösterilerin dinamizmini artırır. Genç insanlar protestolarda geç yorulurlar, polis müdahalelerine karşı direnç gösterebilirler.
5- Bunun yanında halka halka şehrin farklı noktalarında gösteriler düzenlemey çalışıyorlar. Bunu ise öğenciler, sendikalar, akademisyenler, sosyalist dernekler aracılığıyla ve onların yoğunlukta oldukları yerde yapıyorlar. Keçiören/İncirli, Mamak/Tuzluçayır, ODTÜ ve başka yerler.

Bizim yapmamız gerekn hususunda ise biraz sonra nihai kanaatimi söyleyeceğim inşaAllah.

Milliyetçiler de bu gruba mı dahil. ? Bahçeli rol yapıyor yani. İzlediğim videolarda pek bu izlenimi yakalayamamıştım.

Geriye kim kaldı desem :)))

Biraz da esprili bişey söyleyeyim

Şimdi Akp % 50 biziz diyor.
Göstericiler de Kalan % 50 biziz diyor.

Yahu peki beni kimse neden adam yerine koymuyo :D:D Ben iki taraftan da değilim :D:D

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Amerika kendi politikasına hizmet eden parti-demokrasi tezgahındaki hafif islami bir eğilime bile tahammül edemiyor.Dilleriyle her ne kadar memnun etmek istese de tarafı belli oluyor.Tayyibi sanki gözden çıkarmışlar gibi...

Amerika Türk Polisinden 'Endişeli'

Büyükşehirlerin meydanlarını savaş alanına çeviren ‘çapulculara’ Siyonist cephenin ardından bir destekte Amerika’dan geldi.

04 Haziran 2013 Salı 13:51
Dışişleri Bakanı John Kerry, Türkiye’de yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, “Polisin aşırı güç kullandığı yönündeki haberler bizi endişelendiriyor” dedi.
KAPSAMLI SORUŞTURMA POLİSE YÖNELİK OLMALIYMIŞ!
Reuters ajansının haberine göre, ABD'nin Türkiye'de aşırı güç kullanımı olduğu yönündeki haberlerden dolayı kaygılı olduğunu belirten Kerry, güç kullanımıyla ilgili kapsamlı bir soruşturma yapılacağını ümit ettiğini de söyledi.
ÇEÇEN TUTUKLULARDAN NE HABER?
Sözde insan hakları kaygısı güden açıklamaları yapan bakanın, Boston patlamalarının ardından gözaltına alınan 2 müslüman çeçenin FBI ajanları tarafından şehit edildiği ülkenin bakanı olması dikkat çekti.
BİR AÇIKLAMA DA BEYAZ SARAY’DAN
Öte yandan Kerry’nin açıklamalarının hemen ardından bir açıklama da Beyaz Saray’dan geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Laura Lucas tarafından yapılan açıklamada, “Barışçıl gösteriler demokratik bir ifadenin ifadesidir. Güvenlik güçlerinin itidalli davranmasını bekliyoruz” denildi.
Habervaktim.com

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hacked By SeCuR!TY DR@G0N Hacklendi

Sayfa çok ilginç

Ana sayfa aynen duruyor.

Sitenin bir sayfasına resimler koymuşlar . Bakın resimlerde neler var

ssislamtrd.jpgssisslamtrd.jpgssisslamftrd.jpg

ssislamtrd.jpg

ssisslamftrd.jpg

ssisslamtrd.jpg

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1-2 ay sonra şu hackerlik işine kafa yormaya aşlayacağım.Komünistler ve diğer gruplar bu konularda çok etkin bizim de etkin olmamamız gerek.

Bilişimcilere ihtiyaç var. Çalış ahki. İnan çok önemli bu konu.

Nasıl da tuzak kurdular AKP ye. Önce Türkiyeyi bilgisayarla donattırdılar bizim paralarımızla
Sonra geçip ekrana Twiteri kullanın dediler Gülü Tayyibi.

Emperyalizm işte. Yine aynı, Yine aynı, Yine aynı.

Benim paramı alıyor, beni kullanıyor, Bana kendi kendimi vuracağım silahı ürettiriyor.
Sonra kendi elimle tetiği kendim çekiyorum. Namlu da kendi kafamda.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilişimcilere ihtiyaç var. Çalış ahki. İnan çok önemli bu konu.

Nasıl da tuzak kurdular AKP ye. Önce Türkiyeyi bilgisayarla donattırdılar bizim paralarımızla
Sonra geçip ekrana Twiteri kullanın dediler Gülü Tayyibi.

Emperyalizm işte. Yine aynı, Yine aynı, Yine aynı.

Benim paramı alıyor, beni kullanıyor, Bana kendi kendimi vuracağım silahı ürettiriyor.
Sonra kendi elimle tetiği kendim çekiyorum. Namlu da kendi kafamda.
Biraz bilgim var aslında ahi e mail hackleme trojan keylogger gibi şeyler site hackleme işi biraz zahmetli en az 1 seneye ihtiyaç 1 sene çalışsam tozunu attırırım : )))))

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
site hacklemek çok üst düzeye çıkabilirsen faydalı olabilir. Ancak sıradan siteleri haclemek pek bi işe yaramaz.
Düşünsene, CNN i hackliyorun. ordan mesaj videonu veriyosun. Bu etkili olabilir.

Esas hack konusunda kritik noktalara ulaşılabilirse bi ehemmiyeti olabilir.

Düşmanın silahını elinden alabilecek noktalar. :D:D.
Bu iş bayağı birikim işi yaw

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi

Bizim Müslümanlar olarak bu gösterilerde göstermemiz gereken tavır ne olmalı?

Öncelikle Müslümanlar hak arayış mücadelesinde hep kaypakça davranmış, başörtüsü eylemlerinde bile yetersiz kalmışlar, ufak bir saldırı, püskürtmelerde aciz duruma düşmüşlerdir. Bu Müslümanların Türkiye'deki yılgınlığının ve bıkkınlığının göstergesidir.

Bu durum bilinince bizim şu anki ve önceki halet-i ruhiyyemizin gözetiminde bir değerlendirme yapmamız uygun olacaktır.

1- Müslümanlar ne yapıp ne edip bu gösterilirde etkin role geçmelidirler.

2- Müslümanlar, üç-beş kemalistin sloganlarından daha fazla bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olmaları sebebiyle bu gösterilerin başaktörü olmalıdırlar.

3- Kemalist ve cumhuriyet yanlısı gösterilerin seyrini değiştirmeli, bu gösterilerin İslamî hale getirmelidir.

4- Göstericilerin İslam düşmanlıkları sebebiyle Müslümanlara saldırma girişimleri olması muhtemel olsa da, "ortak düşman" sebebiyle bu duruma bir süre ses çıkarmayacaklardır Allahu 'alem.

5- İslamî bir söylem ve sloganlarla gösteri yapan Müslüman protestoculara polis belki hiç müdahalede bulunmayacak, belki küçük çaplı müdahelede bulunacaktır. Zira polise emir verenlerin firasetleri derin ve ufukları geniş olmadığı için zannedeceklerdir ki, Müslümanlar ile göstericiler birbirine girerler ve böylelikle polisin yapamadığını Müslümanlar yapacaktır. Halbuki onlar bu zannlarının zanndan öte bir şey ifade etmediğini çok sonraları anlayacaklar. "Onlar bir tuzak kuruyorsa, Allah da bir tuzak kuruyor."

6- Gösterilere katılım konusunda her Müslüman telefon rehberini karıştırmalı, twitter ve facebooktan bunu yaymalı, her bir mesajın birden fazla kişiye ulaştığını unutmamalıdırlar.

7- Müslümanlar aktör olmazlarsa, piyon ya da figuran olurlar. Aktif olmazlarsa, pasif kalırlar. Yürümezlerse ayakları kireçlenecektir.

8-Arap dünyasında Müslümanların gösterilerde oynadıkları role dikkat çekerim. Gösterilerin başlangıç sebebi açlık, özgürlük gibi şeylerdi. Ancak şu anda bu gösteriler ya İslami camiayı güçlendirerek çıkarttı, ya da direnişin cihada taşınmasına sebep oldu.

Vira bismillah.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bizim Müslümanlar olarak bu gösterilerde göstermemiz gereken tavır ne olmalı?

Öncelikle Müslümanlar hak arayış mücadelesinde hep kaypakça davranmış, başörtüsü eylemlerinde bile yetersiz kalmışlar, ufak bir saldırı, püskürtmelerde aciz duruma düşmüşlerdir. Bu Müslümanların Türkiye'deki yılgınlığının ve bıkkınlığının göstergesidir.

Bu durum bilinince bizim şu anki ve önceki halet-i ruhiyyemizin gözetiminde bir değerlendirme yapmamız uygun olacaktır.

1- Müslümanlar ne yapıp ne edip bu gösterilirde etkin role geçmelidirler.

2- Müslümanlar, üç-beş kemalistin sloganlarından daha fazla bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olmaları sebebiyle bu gösterilerin başaktörü olmalıdırlar.

3- Kemalist ve cumhuriyet yanlısı gösterilerin seyrini değiştirmeli, bu gösterilerin İslamî hale getirmelidir.

4- Göstericilerin İslam düşmanlıkları sebebiyle Müslümanlara saldırma girişimleri olması muhtemel olsa da, "ortak düşman" sebebiyle bu duruma bir süre ses çıkarmayacaklardır Allahu 'alem.

5- İslamî bir söylem ve sloganlarla gösteri yapan Müslüman protestoculara polis belki hiç müdahalede bulunmayacak, belki küçük çaplı müdahelede bulunacaktır. Zira polise emir verenlerin firasetleri derin ve ufukları geniş olmadığı için zannedeceklerdir ki, Müslümanlar ile göstericiler birbirine girerler ve böylelikle polisin yapamadığını Müslümanlar yapacaktır. Halbuki onlar bu zannlarının zanndan öte bir şey ifade etmediğini çok sonraları anlayacaklar. "Onlar bir tuzak kuruyorsa, Allah da bir tuzak kuruyor."

6- Gösterilere katılım konusunda her Müslüman telefon rehberini karıştırmalı, twitter ve facebooktan bunu yaymalı, her bir mesajın birden fazla kişiye ulaştığını unutmamalıdırlar.

7- Müslümanlar aktör olmazlarsa, piyon ya da figuran olurlar. Aktif olmazlarsa, pasif kalırlar. Yürümezlerse ayakları kireçlenecektir.

8-Arap dünyasında Müslümanların gösterilerde oynadıkları role dikkat çekerim. Gösterilerin başlangıç sebebi açlık, özgürlük gibi şeylerdi. Ancak şu anda bu gösteriler ya İslami camiayı güçlendirerek çıkarttı, ya da direnişin cihada taşınmasına sebep oldu.

Vira bismillah.

Kardeş duyarlılığın için Allah razı olsun.Lakin,dini özgürlüklerin önünde laik kemalist dikta nedeniyle engeller var.Senin isteklerini diretmen bu diktada terör kapsamına giriyor.Ufak bir başörtüsünü bile farz konumundan tarz konumuna götürdüler.Başörtüsü ile ilgili yıllardır protesto yapıldı durdu ama takan yok.Ama müslümanın başörtüsü ile sorunu çözülemez.Bizim meselemiz de zaten başörtüsü değil,hicab örtüsü.Asıl meselemiz ise tevhiddir.Tevhidi hakim kılmak için de şeriati getirmek gerekiyor.Bu konuda milyonları arkalarından sürükleyen şeyhler,hocalar,imam olduklarını sananlar etki bıraktıkları insanları yönlendirmeleri ve yönetmeleri gerekiyor.Allah onlara bu lutfu verdiyse bu pısırıklığın,vurdumduymazlığın hesabını da soracak.Ama onlar da artık uysal kediler gibi demokrasi ve laik ideolojilerin etrafında mırlayıp,miyavlayıp duruyorlar.Öncü olmayınca önünü açamazsın.Önünü açamayınca da destek bulamazsın.Ava giderken avlanırsın.İlk önce destek görecek makul talepler konusunda islami kesim içinde çok ısrarcı ve dik duruş içinde olmak gerekiyor.Dağılmamak,darılmamak gerekiyor.Bir taban oluşturmak gerekiyor.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu saaten sonra geçti gibi geliyor bana,,, ama Tayyip bu hezimetin acısını çıkarıp egosunu tatmin etmek için 2. raund düzenleyebilir . Zaten sinyali verdi önce AVM yapacağım siz de itaat edeceksiniz dedi , sonra baktı olmadı yok sadece düşünüyoruz müzede yapabiliriz dedi en sonunda da vaziyeti kurtarmak için Cami yapacağım diye çıkıştı .Şimdi bir mahkeme kararı var kadir topbaş biz bu mahkeme kararına uyacağız sökülen kesilen ağaçların yerine yenisini koyacağız demekte ,Tayyip ise mahkemenin kararı acaip ayrıca ortam nasıl yumuşatılırmış biri bana söylesin diye dellenmekte :D Bunun ikinci raundu olur ve büyük ihtimalle tabiki AVM'li değil Cami'li versiyonu olur . Ha çaktırmadan cami altı yunus market ya da beğendik falan bulundurabilirler AVM niyetine onu bilemem !!!

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Şu saaten sonra geçti gibi geliyor bana,,, ama Tayyip bu hezimetin acısını çıkarıp egosunu tatmin etmek için 2. raund düzenleyebilir . Zaten sinyali verdi önce AVM yapacağım siz de itaat edeceksiniz dedi , sonra baktı olmadı yok sadece düşünüyoruz müzede yapabiliriz dedi en sonunda da vaziyeti kurtarmak için Cami yapacağım diye çıkıştı .Şimdi bir mahkeme kararı var kadir topbaş biz bu mahkeme kararına uyacağız sökülen kesilen ağaçların yerine yenisini koyacağız demekte ,Tayyip ise mahkemenin kararı acaip ayrıca ortam nasıl yumuşatılırmış biri bana söylesin diye dellenmekte :D Bunun ikinci raundu olur ve büyük ihtimalle tabiki AVM'li değil Cami'li versiyonu olur . Ha çaktırmadan cami altı yunus market ya da beğendik falan bulundurabilirler AVM niyetine onu bilemem !!!

Bu olaylardan Allahtan hayır bekliyorum.Çünkü islamı tabanı hedef alan gösteri ve saldırganlıklar,islami kesimde bir uyanış sağladığını düşünüyorum.Bu islami kitle artık kimlerin hedefinde olduklarının az da olsa gördüler.Bu kitleden şeriatın tesisi için faydalanmak ve onlara bir ivme kazandırmanın yolları aranmalı.Birlik olma zamanında ayrılıklardan uzak durmalı,bir hedef için çaba sarfedilmeli.Arada islami kesim arasına sokulmak istenen fitnelerden ve ayrışmayı körükleyecek provakasyonlardan dolayı dikkatli olunmalı.Her şeyi aşama aşama hayata geçirmenin yolları aranmalı.Birlik olunulması gereken zamanlarda ayrışılan noktalarda cedel yapılmamalı.Son hedefi baştan elde etmeye çalışırsan hüsrana uğranılır.Allah müslümanlara muvaffakiyet versin.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ortamda en makülü Tevhidi bilinçle gerçek islamın toplumlara ne verdiğinin izahını yapılmsıdır.

Her ne kadar Tayyibe karşı görünse de bu gösterilerde biraz deomokrasi ve emperyalizm düşmanlığı da reddedilir bir hava var.

Tayyibi de istemeyen, karteli reddeden , emperyalizme savaş açan bir hava var. Bu sosyalist düşüncenin ürünü gibi. Ama

Devireceklerini düşündükleri şey ise sistem.

Geçen twiterda bunların karşılıklı bir diyaloğunda şu konuşmaya şahit oldum

Birisi sordu. İyi güzel tayibi devireceğiz de bundan sonra ne olacak
Cevap: Tayip bi gitsin de ondan sonra biz( yani göstericiler) hep beraber bunu nasıl olacağına karar veririz.

Bu; topluluğun, aslında belirgin bir amacının olmadığını, veya çok güzel yönetilen sürüler halinde hareket ettiklerini gösteriyor.

Bir başka bakış açısı ile de; Amerikanın bankalar krizi sonrasında , Teknolojiyi ve insan zevklerinin ilahlaşması üzerine bir yönetim
sistemi düşüncesi ortaya çıktı. Zeitgeist ismiyle yayılan bu akımın etkileri de olabilir bu.

Temelde bu başkaldırı, birilerinin kontolünde gidiyor olmasının yanısıra, sokaklardaki insanların büyük çoğunluğunun asıl isyanı mevcut yönetim sistemlerine, ve aslında demokrasi adı altına gizlenmiş, Emperyalist, kapitalist sistemedir.
Aslında bu zamanlama beraberinde islamın toplumsal güzelliklerinin insanlara anlatılması için bir zemini ortaya çıkarmıştır.
Bence bu Allahın Türkiye coğrafyasına verdiği bir fırsattır.

Amaçsızca sokaklarda ne aradığını bilmeyen kalabalıklara; islamın toplumsal yaşamdaki güzelliklerinin , özledikleri yaşam biçiminin islamda olduğunun duyurulması için ideal bir zamandır.

Alimlerimiz; bu ortamda insanların duymak ve yaşamak istedikleri , ama adını bilmedikleri yönetim sisteminin islamda olduğunu duyurmalıdır.
Çatışmaların içine plansız bir şekilde dahil olmak pek mantıklı gelmiyor bana.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Miraç gecesi , olayları büyütmek için hem camidekilere hem de camidekilerin içinden saldırı olabilir !!!

Üst Ana Sayfa Alt