Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
Kur'an ve Sünnet'e Göre Müslüman Şahsiyeti - M.Ali Haşimi

tavsiye ederim çok güzel bir kitap.

H Çevrimdışı

hamza 23

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bilal yararli kardesimizin akibet adli kitabi suan elimde ama daha bitirmedim gercek ten okumuyanlar bulup okusalar hayata bakis acilari deyisir inanninki , ,selametle

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ahkam Hadisler Herkese tavsiyemdir... Polen Yayin evi :)

sevmekse Çevrimdışı

sevmekse

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMU ALEYKUM nasılsınız kardeşlerim ALLAH ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah

G Çevrimdışı

g3zGin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm
Mustafa İslamoğlu-Alemlerin Rabbi Allah (cc)

Elbet bu satırların yazarı da titriyor. Korkudan değil, O'nun hakkında konuşmaya ve yazmaya cüret etmekten. Hiçbir tasavvur, Allah'ı olduğu gibi algılayamaz. Hiçbir akıl, Allah'ı mutlak ve mükemmelliğiyle kavrayamaz. Hiçbir beşeri dil, sahibine Allah'ı gereği gibi anlatma imkanı sunmaz. O'nun azameti karşısında akıllar dumura uğrar, diller lal olur, mantık iflas eder, nutk tutulur, sözün soluğu kesilir, kelimelerin nabzı durur.

Kısa bi kesit Allah yar ve yardımcımız olsun. Selamun aleyküm

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
Şuan Şehid Seyyid Kutubun Fizilal'il Kur'an cilt1 deyim. herkese tavsiye ederim.
ve Beşir Eryarsoy'un İman ve Tavır adlı eseri

D Çevrimdışı

dide-i sude

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
EN SON OKUDUĞUM KİTAP "OPERASYON ERGENEKON" ŞAMİL TAYYAR'IN KİTABIYDI. ŞU ANDA GENÇ BEYİN DERGİSİNİN ESKİ SAYILARINI BİTİRMEYE ÇALIŞIYORUM. DERGİYİ HERKESE ISRARLA TAVSİYE EDİYORUM ARKADAŞLAR. ZATEN KAPAĞI GÖRÜNCE ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAĞINIZI TAHMİN EDİYORUM.

"merve" Çevrimdışı

"merve"

Üye
İslam-TR Üyesi
benim şuan okuduğum kitap ahmet lütfi kazancıya ait bir kitap
özlenen şafak.......
peygamberimizin doğumundan peygamberliğini anlatıyor. dilerseniz kitapda gördüğüm ve beni etkilediğine inandığım bir bölümü aktarmak istiyorum
"bugün bir saatliğine Rasülallah Efendimizi evimde misafir etseydim nasıl davranırdım?dükkanıma giderken önümde Efendimiz yürüseydi ardında nasıl yürürdüm?bulunduğum mecliste Nebiyy-i Ekrem Efendimiz bulunsaydı nasıl otururdum?Efendimizin yaşadığı saadet devrinde yaşasam O'na hürmetim nasıl olurdu ?diyebilen ve bunları aziz hayatlarında uygulama fırsatını bulan,yatarken O'nun sevgisine bürünüp yatan, kalkınca O'nun gül kokusunu alma düşüncesiyle kalkan mü'minlere selam olsun.........

I Çevrimdışı

inan01

Üye
İslam-TR Üyesi
şuan abrurrhman el muhacirin islamidavet metodu adlı kitabının ikinci cildini okuyorum

MeNaR Çevrimdışı

MeNaR

Üye
İslam-TR Üyesi
Şuan kitap okumaya vakit bulamıyorum.sebep ise;filistinli kardeşlerimiz için sık sık hatim indirmeye fetih suresi okumaya çalışıyorum ki vakit buldukca.birde hafızlığımı tekrarlamam gerekiyo:rolleyes:kısacası kitaba ayıracak vakit bulmak benim için zor..

Cerrah Çevrimdışı

Cerrah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşım itibari ile ve okumak zorunda olduğum için siyah lale diye bir kitap okuyorum

Üst Ana Sayfa Alt