Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Seyfuddin eL-Muvahhid-Davetçinin Tefsiri

C Çevrimdışı

cendel

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
davetcinntefsirdn9.jpg

davetcinintefsirleriqa6.jpg

..::Tefsir-1-OKU::..*****..::Tefsir-1-İNDİR::..

..::Tefsir-2-OKU::..*****..::Tefsir-2-İNDİR::..

..::Tefsir-3-OKU::..*****..::Tefsir-3-İNDİR::..

..::Tefsir-4-OKU::..*****..::Tefsir-4-İNDİR::..

..::Tefsir-5-OKU::..*****..::Tefsir-5-İNDİR::..

..::Tefsir-6-OKU::..*****..::Tefsir-6-İNDİR::..

..::Tefsir-7-OKU::..*****..::Tefsir-7-İNDİR::..

..::Tefsir-8-OKU::..*****..::Tefsir-8-İNDİR::..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Abdulmuiz akhi hak yayınlarına ait bu iki yazar bir çok güzel konuda eserleri var ama bazı yerlerde tekfir konusunda cehaleti özür değildir diyorlar.

özellikle Ziyaeddin el kudsi yazarı

işte tevhid,İşte müslüman,hakimiyet ALLAHındır isimli kitapları

onlar hakkında daha ayrıntılı bilgin var mı ahi ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ziyaeddin Abdullah İbn Abdulkerim El-Kudsi 1937 yılında Kudüs'te doğmuştur. 15 yaşında iken Kur'an hafızı olmuş, o zamanlar Filistin'de bulunan akaid, hadis, fıkıh ve tefsir alimlerinden ders almıştır. Mısır'a giderek İslami ilmini orada tamamladıktan sonra Filistin'e geri dönmüştür. Bu arada birkaç defa da hapse girmiştir.
İhvan-ı Muslimin cemaatine bağlıydı. Fakat İhvan-ı Muslim'inden daha sonra anlaşamamış ayrılmıştır.
Ziyaeddin el Kutsinin asıl adının Cemil Awwad adında Filistin'de yaşayan bir dişçi olduğuna dair iddialar da bulunmaktadır.
Bazı tevhidi meselelerde aşırı gidip tekfire kaçtığı zaten kitaplarından bilinmektedir.

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ziyaeddin Abdullah İbn Abdulkerim El-Kudsi 1937 yılında Kudüs'te doğmuştur. 15 yaşında iken Kur'an hafızı olmuş, o zamanlar Filistin'de bulunan akaid, hadis, fıkıh ve tefsir alimlerinden ders almıştır. Mısır'a giderek İslami ilmini orada tamamladıktan sonra Filistin'e geri dönmüştür. Bu arada birkaç defa da hapse girmiştir.
İhvan-ı Muslimin cemaatine bağlıydı. Fakat İhvan-ı Muslim'inden daha sonra anlaşamamış ayrılmıştır.
Ziyaeddin el Kutsinin asıl adının Cemil Awwad adında Filistin'de yaşayan bir dişçi olduğuna dair iddialar da bulunmaktadır.
Bazı tevhidi meselelerde aşırı gidip tekfire kaçtığı zaten kitaplarından bilinmektedir.

Kardeş bu tefsiri okumamı tavsiye ediyormusun
Davetçinin Tefsiri ?ayrıca başka kimnlerin yada hangi isimdeki tefsirleri okumamızı okuduklarını yazarmısın bi fikir almış olurum hiç okumadım yeniyim

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bi kaç örnek gtirseydin iyi olurdu abi zira bende harici olmaktan korkuyorum biraz bende de bu tekfircilik ve sert meşrepten dolayı yakınıyorum hemen sinirleniyorum sert sözlerle olaya haşin bi şekilde ele alıp kırıcı olabiliyorum her ne kadar da hakkı söylesem de....

ayrıca başka kimnlerin yada hangi isimdeki tefsirleri okumamızı okuduklarını yazarmısın bi fikir almış olurum hiç okumadım yeniyim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
bi kaç örnek gtirseydin iyi olurdu abi zira bende harici olmaktan korkuyorum biraz bende de bu tekfircilik ve sert meşrepten dolayı yakınıyorum hemen sinirleniyorum sert sözlerle olaya haşin bi şekilde ele alıp kırıcı olabiliyorum her ne kadar da hakkı söylesem de....

ayrıca başka kimnlerin yada hangi isimdeki tefsirleri okumamızı okuduklarını yazarmısın bi fikir almış olurum hiç okumadım yeniyim

Oy kullanan, mahkemeye giden herkes kayıtsız şartsız kafirdir gibi konular

Üst Ana Sayfa Alt