Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeriat İçin Ölene Şehid Denirken, Laik Tc. Uğruna Ölene Neden Denmezmiş?

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
mücahid şehitlerimizi anarken r.a. diyoruz peki ülkemizn asker şehitlerinide anarken r.a demeliyizmi?
yoksa ikisine birden dememeliyizmi?

E Çevrimdışı

esat

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İstersen de istersen deme.. RadıyAllahu anhu "Allah ondan Razı olsun" demektir.. Allah dilerse icabet eder dilerse icabet etmez...
Sen hayattaki kardeşlerine de(!)
Sürekli "Allah senden razı olsun"(radıyAllahu anke) demiyor musun??
radıyallahu anhu(erkek üçüncü şahıs için)
ya da radıyallahu anke(erkek muhatab için)
radıyallahu anki(bayan muhatab için)
ya da radıyallahu anha(bayan üçüncü şahıs için)
Yukarıdakilerin manaları hem erkek hem bayan için türkçede şöyle çevrilir aynen;
Allah senden Razı olsun
Allah ondan Razı olsun

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
allah sizdende razı olsun değerli paylaşımlarınız için
şimdi üveys kardeş ben askerlik görevime gitmekle küfremi gircem vede cehennemi gitcem...
kardeş idareci idareceliğin reaya reayalığından hesaba çekecek ltf genelleme yapmayalım...
allah varki askerlerimiz vatanımızı korurken mücahitlerde dinimizi koruyolar vatan kutsaldır...
vesselam değerli paylaşımlarınız için allah sizden razı olsun

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bişey yazcaktım uzun uzadıya yine tartışacaktık ama esat kardeşten cevabımı aldım seninle başka konularda tartışırız zaten alıştım senle tartışmaya
sen ayaklı kütüphane(kızmadın dimi )
ben de laf ebesi(mi acaba ? )

W Çevrimdışı

wahdet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ya ben bakıyorumda baya hadis biliyorsunuz ama şu hadisi okumadınızmı

şuphenin etrafında daolaşmayın olaki duşersiniz

memlketin o kadar işi bittide dagda olenin durumumu kaldı

W Çevrimdışı

wahdet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
acaba allahın yeryuzunde sen kafirsin sen muslumansın diyecek insani muhurlermi vardıda biz bilmiyorduk acaba

olenin kafir oldugunu nerden bildiniz acaba

yoksa gaybtan sesmi geliyor

arkadaşlar peygamber hayatına bir bakın hiç böyle bir durum varmı taki medineye kadar

once kendin sonra yakın ailen (muddesir suresini okumadınızmı hiç )

sonra etrafını uyar

siz kalkmışınız tabiri caizse ata binip uzaga gidiyorsunuz :(

W Çevrimdışı

wahdet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hımmmmmmmmmmmm

evet kardeşim bazı insanlar dinden çıkabilir bu olabilir

ama bunu soylemenin bana getirisi nedir goturusu nedir anlamak lazım yada kimlere solemeliyiz

ayrıca ben yaşadıgım ulkenin kanunlarına mecburen uyuyorum isteyerek değil ewet ben askerlik yapım kafirsem sen sole

ama unutmaki sadece askerlik değildir zalim sistemi ayakta tutan btun kurallarına uymaktır onu ayakta tutan bu gun aldıgın arabadan yaptıgın işten yaptırdıgın sigortadan babayın devletmeur olmasından dukkan sahibi olan babayın vergi vermesinden tut her şeyiyle ayakta tutuyoruz bu sistemi

demogoji yapmaya gerek yok şimdi

kural neyse her şey için geçerlidir sadece askerlik için değil

o zaman ben muslumanım demem sakın olurmu

buyur burdan yak ??????????????

yada bize hicret edecek yer gosterki

hem hicret kapanmıştır bunuda bil

ayrıca kapanmadı diyorsan peygamber yuzde biri musluman olan medineye hicret etti sen bize hangisini oneririsin bakalım

lutfen kaş yapacaz derken goz çıkarmayalım oldumu

selam ve dua ile

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
ya wahdet kardeş sen ne diyoprsun neye göre konuşuorsun sen yazdıklarımı okurkenm o önünde set kurmuş önyargını bir tarafa bırakta okusan diyorum belki ozmana anlarsın .

sölediklerin dogru evet sistemi ayakta tutan herşey hakkında hüküm vardır kaldıki konu mesele askerlikti digerleri için i,se bilgi istiyoısan gelirsin efendi efendi ilminiz varsa verin dsersin alırsın yoksa berabergider alırız ama böle isyan eder ve hatta kendini haklı çıkarma ister halde biryere varamazsın .

sölediklerin yani vergi vs sözleirn için hakkı bilmek istiyorsan gerçekten hakkı arıyosan ozman gelirsin ilim taleb edersin . o sölediklerinde samimi değil isen ozman bunları kendini haklı göstermek için dinin hükjüğmlerini kendi haline uygun hale getirmeye çalışıyorsun derim.

hicret kapanmıştır demişsin delilin nedir kardeş?. bana delil göster halbuki benim peygamberim hz. muhammed s.a.s. kıyametekadar sürecegini sölemektedir. ayrıca kuranı kerimdede bittigini ima eden bir yer yoktur?. yoksa reullerimiz farklımı?.

İLGİLİ KONU:

KÜFÜR DUZENİNİ KORUMAK - ASKERLİK

https://www.islam-tr.org/konu/kufur-duzenini-korumak-taguta-askerlik.7850/

ŞEHİD İSTİSMARCILIĞI
https://www.islam-tr.org/konu/sehid-istismarciligi.7121/

W Çevrimdışı

wahdet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
senin dediğin gibi olsun kardeş ben cahil biriyim diyelim

askerlik sistemi ayaktat tutuyor kufur diyorsun

ben soruyum siz cevaplayın olmazmı

peki bu sistemin diğer kanunlarınıda uygulamak nu ayakta tutarmı tutmazmı

tutuyorsa o kanunları uygulanların hukmude askerlerinki gibimidir

boyle nasıl ben soruyum siz cevaplayın olmazmı (ama lutfen delil diyorsunuz ya o delillerle beraber ama )

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim Böyle Konuları Açıklarken Biraz Dikketli Olalım Lakin Sitemize Zararı Dokunabilir Aynı Zamanda Konuyu Açıklrken Uslubumuzu Biraz Sertlikten Uzak Birbirimizi Kırmayalım (Ülkemizde Ölenler ALLAH Nasib Ederse Şehid İnş Bunun Bir Delili Ve Isbata Ancak Rabbim Bilir Onların Şehid Olduklarını İnşaALLAH şehidlerdi )Bu Konular Burda Tartışılmayacak karad Önemli Ve Sizler Gerisini Anlarsınız Kardeşlerim

W Çevrimdışı

wahdet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
cevabın için teşk. ederim kardeşim

anladıgım kadarıyla askerlik yapanlara asker olanlara kafir demiyoruz şehit olup olmadıgıda allaha kalmış diyoruz

teşk. ederim

H Çevrimdışı

hak_yolcusu

Üye
İslam-TR Üyesi
"KÜFFARLA KITAL EDİLDİĞİ MÜDDETÇE,HİCRET SONA ERMEYECEKTİR!"(NESAİ)

" Tevbe kapısı kapanmadan hicret kapısı kapanmaz. Tevbe kapısı ise güneş batıdan doğuncaya kadar açıktır." (Müslim)

E Çevrimdışı

ebumuhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
HERKESİN ELİNDE BİR İMAN METRE VAR MAAŞAALLAH; ben şimdi size peygamber s.a.v in saffında kafire karşı savaşan ama o savaşte öldürülüpte sahabenin şehit dediği ama peygamber s.a.v in cehennemlik dediği birinin haberini nakledersem ne yaparsınız.
küfrü tescil makamı kimseye verilmedi,imanı tescil de..., unutmayınız,küfür de iman da islam ahkamlarındandır, hüküm ise sadece allah a aittir,yani hükmü o koyar, eğer allah cc bir hükmü umum olarak zikrederse bizler hususa bağlayamayız,yani tekfir edemeyiz, yapacağımız sadece o konunun genel hüküm ifadesini zikretmektir,ör; men terkissalete fakad kefere, kim namazı terkederse küfre girmiştir,bu umum ifadedir, bizim namaz kılmayana diyebileceğimiz sadece bu hükmü nakildir, bizler sen kafirsin dersek umum hükmü hususa indirmiş oluruz,bu ise ilim ehlinin işidir, zira cehalet umumen mazerettir, ama herkese,herzaman ve her meselede değil, unutmayınızki irtidat eden hemen öldürülmez, 3 gün de ona irtidat ettiği noktaların delilleri anlatılır, meseleyi kavraması, yani cehaletinin giderilmesi için zaman verilir, fakat zamanımız cengaverleri ellerinde kılıç gelenin gidenin kafir diye boynunu vurur olmuş.

şehadet ise kesin olarak bilinen birşey değildir,bu bilgi gaybi bir bilgidir ve allah cc ın elinde olan bir bilgidir, bizler gönlümüzde yer eden herkese ölünce şehit oldu diyemeyiz, ama inşaallah şehittir deriz, cennetde cehennemde allah azze ve cellenindir unutmayalım.

kişileri ,kafir deyip cehenneme,şehit deyip cennete koymak sadece ve sadece allah cc ın bileceği ve yapacağı işlerdendir, ve allah mülküne kimseyi ortak etmez

W Çevrimdışı

wahdet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kıymetli kardeşlerim

Ya bak ne guzel yazmış kardeşimiz. allah razı olsun

ayrıca ben şu noktada bir şey solemek istiyorum İnanın bugun şunun kafir bunun musluman olması durmu değil arkadaşlar muslumanım dyip dine aykırı hallerde bulunan insanlara anlatmak gerek murtede bile 3 gun anlatıyoruz bakın bugun insanlarımızın akide noktasında sıkıntıları var bu bir gerçek bunları anlatmalıyız.

Bugünkü insanlar inadıkları gibi yaşamıyorlar yaşadıkları gibi inanıyorlar arkadaşlar bunu duzeltmemiz gerekmektedir.

selam ve dua ile

Üst Ana Sayfa Alt