Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Selefi Partisi: “ Hamas’a Yardım Etmek Caiz Değildir ”

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır’da selefi partisi: “Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir”

Mısır’da selefi partisi: “Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir.” Darbeci Sisi’ye verdiği destekle ve Mısır istihbaratına yakınlığıyla bilinen Mısırlı Selefi (Nur Partisi) Şeyh Talat Zehran, Gazze’deki çatışmaların İsrail...

Mısır’da selefi partisi: “Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir.”
Darbeci Sisi’ye verdiği destekle ve Mısır istihbaratına yakınlığıyla bilinen Mısırlı Selefi (Nur Partisi) Şeyh Talat Zehran, Gazze’deki çatışmaların İsrail ile Hamas arasındaki bir senaryo olduğunu söyledi ve Gazze’de direnişe yardım etmenin caiz olmadığını dile getirdi.

İşte Talat Zehran’ın o konuşmasının tercümesi:

“Gazze olayına gelince Yahudilerin Filistin’den çıkarılması gerekir ama Hamas’a ve Gazze’deki direnişe yardım etmek caiz değildir.

Sebebine gelince orada ne sancak ne de emir var. Orada Şiiler var, Şiilere tabii olanlar var; bir de komünistler var. Bunlara zaten yardım etmek caiz değildir. Onlar İsrail’e kartondan füze atıyorlar. İsrail’de haklı olarak onlara cevap veriyor. Aslında bu savaş, Hamas’la İsrail arasındaki bir tezgâhtır. Halid Meşal ve beraberindekiler Lübnan’da otel lobisinde kalıyor. İsmail Heniyye ve beraberindekiler ise Gazze’de hendeklerde(sığınıklarda) saklanıyor. Filistin’de 2-3 bina vuruldu. Olan halka oldu.
Bunların hepsi senaryodur. Esas amaç, Mısır’ı İsrail’le savaşa sokmaktır. Mısır’ı sonu hesaplanamayan bir savaşa sokmaya çalışıyorlar. Bu da Şiilerin ve başkalarının hedeflediği bir şey. Mısır hükümetinin buna karşı dikkatli olması lazım. Mısır’ın böyle bir oyuna gelmemesi lazım.”

Moderatör tarafında düzenlendi:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Not: Genel icin diyorum: Arkadaslar basliklari biraz daha kisa yazabilir misiniz?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah lanet etsin böyle pisliklere...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sisi köpeğine yardım farz ! Filistini (Mescid-i Aksa'yı) Yahudiye bırakmak farz!

Allahın lâneti ; Kralın gönüllü soytarılarının üzerine olsun.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsrail haklı olarakdan dan sonrasını okumadım birde selefi nur partisi nedir yav selefin partisimi olur

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın laneti üzerlerine olsun alçaklar zaten bunlar particilerdir ve suud köpekleridir

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu gibi şerefsizlerin konuşmalarını dinleyip tüm selefileri böyle zanneden çok cahil insan var türkiyede. Adem özköse gibilerine malzeme çıkıyor. El-kaide nusret cephesi eş-şebab çeçen mücahidler bir ton tevhid ehli selefi müslümanın açıklaması videosu var hiç birini paylaşmaz çıkar bu adamın konuşmasını "bir selefinin söyledikleri" diye paylaşır.Altına gelen yorumlarda selefilere edilen hakaretleride keyifle okuyordur herhalde.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu gibi şerefsizlerin konuşmalarını dinleyip tüm selefileri böyle zanneden çok cahil insan var türkiyede. Adem özköse gibilerine malzeme çıkıyor. El-kaide nusret cephesi eş-şebab çeçen mücahidler bir ton tevhid ehli selefi müslümanın açıklaması videosu var hiç birini paylaşmaz çıkar bu adamın konuşmasını "bir selefinin söyledikleri" diye paylaşır.Altına gelen yorumlarda selefilere edilen hakaretleride keyifle okuyordur herhalde.
Aynen akhi selefi olmamama ragmen her yerde mudafaa ediyorum.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen akhi selefi olmamama ragmen her yerde mudafaa ediyorum.
Selef olmak için dört imamın peşinden gitmek yeter. İmamların akide görüşünü red edip matüridi / eşari takılmamak, mutezile / mürciye / havaric yollarına sapmamak bir insanı dört dörtlük selefi yapar.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Biliyorum akhi :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ajandan tut kafire kadar her seyi diyorlar akhi cahil adamlar ama kotu deiller iyi bisi yaptiklarini saniolar sirf bazi tasavvufcularin insanlari saptirmasindan dolayi boyle oluyor anlatmak lazim.

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
adam selef alimi değil sanki telef alimi..tabiki onun için hamas mürtedtir onun telefi içn israile yardım caizdir dese onada şaşmamak lazım..

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar telefi bu satılmışlar.
Kafirleri destekleyen ve müslümanı sırtından bıçaklayan insan bunlar.Gerçi insan denir mi bilmiyorum ama !

Allah ıslah etsin,Islah olmayacaksa Kahru perişan eylesin.Allahumme amin.

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selef olmak için dört imamın peşinden gitmek yeter. İmamların akide görüşünü red edip matüridi / eşari takılmamak, mutezile / mürciye / havaric yollarına sapmamak bir insanı dört dörtlük selefi yapar.

küçük bir ilave : Her kim ki selefiyim deyip alimlerden sakınıyor ve sakındırıyorsa,selefi menheci anlamamış demektir.Selefi menhec,bu alimlerde taasupluk etmeden onların kuran ve sünnette uygun görüşlerini alırlar ve onların ilimlerinden faydalanır ve haddi aşmadan sevgi ve saygıda bulunurlar.Şu unutulmamalıdır ki,hiç bir alimin sözü Resulullah (a.s.w) sözünün önüne geçirilemez,geçiren küfre düşmüştür ve kafir olmuştur.

S Çevrimdışı

SÖZVERDİK

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
küçük bir ilave : Her kim ki selefiyim deyip alimlerden sakınıyor ve sakındırıyorsa,selefi menheci anlamamış demektir.Selefi menhec,bu alimlerde taasupluk etmeden onların kuran ve sünnette uygun görüşlerini alırlar ve onların ilimlerinden faydalanır ve haddi aşmadan sevgi ve saygıda bulunurlar.Şu unutulmamalıdır ki,hiç bir alimin sözü Resulullah (a.s.w) sözünün önüne geçirilemez,geçiren küfre düşmüştür ve kafir olmuştur.

Bahsettiğiniz alimler Mezhep imamları , mutlak müctehid , mezhepte müctehid olan alimlermi ?