Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Kardeşimizden "Yoldaki İşaretler" Sohbeti ve Neşideler

el_kassam Çevrimdışı

el_kassam

Üye
İslam-TR Üyesi
Şehid kardeşimden Birkaç Neşide

İNDİR:

Dosya.tc - Ücretsiz, H?zl? ve Kolay Dosya Payla??m?

https://hotfile.com/dl/151977713/4cb5966/yeni_klasr.rar.html

yorumları okudum belki bu ezgilerde dinlenir diye eklemek istedım bizzat bulunmuştum o sohbette suan o nerde biz nerdeyiz abdulmuiz fida abim selam olsun sana selam ve dua ile kalın

YOLDAKİ İŞARETLER
Şehid kardeşimizden Online Dinleyin;
Internet Archive: Free Download: Yoldaki Ä°ÅŸaretler

7. dakika : Şehid kardeşimiz, operasyondan önce dua ediyor.

11. dakika : Şehid kardeşimiz, operasyonda Pika ile atış yaparken

29. dakika : Şehid kardeşimiz, namaz kıldırıp, iman sohbetleri anlatırken:

CUNDULLAH MUCAHİDLERİ / LEBBEYK

6044
Büyük boyutta izlemek için :
http://www.gulyarasi.com/videos/6044/ozbekistan-islami-hareketi-yeni.html

https://www.islam-tr.org/islami-videolar/29027-veziristan-ozbek-cundullah-mucahidleri.html

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahuakbar ne zaman şehid oldu hocam subhenallah ya diyecek bi şey bulamıyorum şok oldum Rabbim bizlere de nasip etsin diye yaz yaz nereye kadar .............Allah şehadetini kabul etsin

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahuakbar ne zaman şehid oldu hocam subhenallah ya diyecek bi şey bulamıyorum şok oldum Rabbim bizlere de nasip etsin diye yaz yaz nereye kadar .............Allah şehadetini kabul etsin

Yeni oldu inşaAllah akhi..
Rabb'imiz şehîdi ( inşaAllah ) firdevs'ine kabul buyursun, amin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH (c.c) firdevsle mükafatlandırsın ve Peygamber efendimize komşu eylesin amin

Hayatı,sözleri,fiilleri hepsi hayır maşaALLAH

S Çevrimdışı

Sad b. Muaz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Neden şifreli konuşuyor herkes ! bir bildiğiniz varsa lütfen paylaşın bizde bilelim mesela nerede ve kimlere karşıyken Allahın rahmetine kavuştu ŞEHID oldu ?

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abi sitede dosya yok diyor.Bu 4 bölümden oluşan yoldaki işaretlerin özetini yapan abi mi yoksa ?

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sitedeki değişiklikleri fark ettinizmi abi? artık dua et butonu yok onun yerinde not bırak var.muhacir abide not bırakmış :)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ah kardeşim Rabbım şehadetini kabul etsin kendim adıma üzülmekten senin adına sevinmeye sıra gelmedi , saatlerce beraber oturmak muhabbet edip ürpermek belki sadece seninle yaşamaya değerdi kardeşim , ağlaman hüzünlenmen sana çok yakışırdı kardeşim , Rabbım biliyorya sana doyamadım üzgünüm , hüzünlüyüm kardeşim kelimeler boğazımda düğümleniyor ....

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kıymetli kardeişimizin okuduğu kitabın sizleri ilgilendirecek olan kısmı içerisindeki muhteşem bilgilerdir.ama basit türk mantığı ne yapmış ne etmiş ne olmuş neden öyle olmuşniye öyle giyinmiş neden öyle olmamış vs.vs.vs. bla bla bla gibi yaklaşımlar ancak zaman kaybettirir... mu milet gerçekten bla bla ya çok meraklı.......yarabbim sen bizleri ıslah eyle...

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cc rahmet eylesin hocanın sohbetini dinlemiştim ve çok etkilenmiştim inşallah resulullahın yanında dirilirsin kardeşim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şehid kardeşimiz, operasyondan önce dua ediyor.
7. dakika

Şehid kardeşimiz, namaz kıldırıp, iman sohbetleri anlatırken:
29. dakika

CUNDULLAH MUCAHİDLERİ / LEBBEYK

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah şehadetini kabul etsin. Bizlere de nasib etsin... Bende video açılmıyor sizde açılıyor mu şuan akhiler

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sorun çözüldü sanırım çerezler birikmiş silince açıldı :)

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi bu haberden sonra herşey o kadar boş gelmeye başladı ki.....

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah'ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar.(169-170)Ali-imran suresi

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum Kardeşlerim bundan 2 yıl önce esedullah1230 kardeşimizin şehadeti(inş.) dolayısı açılmış bir konuda (ŞEHİD VAR ! FORUM KULLANICISI esedullah1230 şehid inş) USULU'D DİN kardeşimin yazdığı bir yazıyı ordan alarak buraya koyuyorum Allah kendisinden razı olsun...Rahman ve rahim Allah(s.w.t)'ın esedullah kardeşimin ve tüm kardeşlerimin şehadetlerini kabul etmesi duasıyla...İşte o güzel yazı

inna lillahi ve inna ileyhi raciuun

VAllahi 3 günlük keffaret bu konuya yazmaktan engelleyemeyecek bi iznillah

işte bu prangaları kırışın ilk adımı Allah ın izniyle

buradan da sesleniyorum seslenebildiklerime

haydi cihada !

henüz evlenmemiş olanlar, geçim derdine düşmeyen genç babayiğit ahiler
hayat rotanızı el kıtal olan cihada çevirin Allah ın nimetlendirmesiyle

o şehidler
mahşer günü onların heybetlerini bir görebilseniz

firdevste dolaşırlarken onlar, şehadet anlarını anlatırken siz de anlatın

Allah subhanehu kalbimize sağlamlık verdi de bizi de şehitlerden yazdı diye
daha ne bekleniliyor?

evli olanlar neyi bekliyor?

mal biriktirmek Allah yolunda daha çok hizmet için olmayacak mıydı?

evlilik haramdan korunup da daha çok Allah yolunda hizmet için olmayacak mıydı?

işte mucizevi hadisler

hadisin birisinde demiyor mu? ''cihad dan yüz çevirip riba ya daldığınızda tekrar cihada dönene kadar zilletten kurtulamazsınız''

yine başka hadiste aleyhisselati vesselam buyurmuyor mu? ''leş akbabaların başınıza üşüştüğü gibi sizinde başınıza üşüşülmesi yakındır''

cihada çıkmayınca zilleti izzete çevirmek nasıl olacak?

sürekli bize de nasip olsun diye yazılar mı yazacağız

yoksa

okulu bitireyim cihad yolu bana gözükür bi iznillah

ev ahalisine belli geçimlik biriktireyim cihad yolları bana gözükür bi iznillah mı diyeceğiz?

şahit olun ki her şehidin şehid oluşu size bir tebliğdir

arkamızdan gelin diye.

bende inşaAllah daha hayatta iken tebliğimi yapıyorum her gördüğüm mü'mine

kıyamet alametlerinden bahsederken Resulullah a.s.

ilk önce nebevi dönem olacak

sonra nebevi döneme uyan halifelik-hilafetler- olacak

sonra sıkıcı yönetimler

sonra zorba yönetimler

en sonunda İsa a.s. ın inişiyle tekrar nebevi dönem olacak diye

uyuyanları uyandırıyorum

biz şu an zorba yönetim dönemindeyiz

sıkıcı yönetim Osmanlı nın düşmesiyle sona erdi

nebevi dönem olan İsa a.s. gelişine tek basamak kaldı süresini Allah bilir

kıyamet yaklaşıyor

cihad boruları ötmeye başlayacak

rumlarla harpler başlayacak yakında

Mehdi bir avuç mücahidle kabe ye sığındığı zaman arkasındaki onları takip eden kafir ordusu yere batırıldığı zaman İslam ümmeti için yeniden diriliş başlayacak bi iznillah

o halde o zafer günlerine bir basamak olmak üzere kanlarını Allah yolunda akıtın

şu anda öyle bir zamandayız ki

öyle umuyorum ki şu an cihada çıkanların alacağı sevap diğerlerine göre katmerli olacaktır

çünkü en zor şartlarda yapılan cihad daha değerlidir

tıpkı Kur an da bahsedildiği gibi

fetih gelmeden önceki cihad edenlerle fetihten sonrakilerin ecirleri aynı olmayacağı gibi
şu anda devam eden taifatul mansura İsa a.s. ın ölümüyle son bulacak
hala vakit varken kanlarda delilik pazularda güç kalplerde dünya hevalarına henüz bulaşmamış iman var iken cihada çıkılmayacaksa

ne zaman cihada çıkılacak?

Allah yolunda en fazla bir ömür boyu cihad etmek mi daha kolaydır yoksa mahşer günü o büyük korkuyu yaşayp binlerce yıl güneş altında ayakta beklemek mi?

VAllahi Allah yolunda cihad daha kolaydır

bunu Allah ın nasiplendirmediği kimseler idrak edemez.

önceden gidenler arkalarındakilerine hiç bir korku olmadığını müjdelerler

rumlarla mı mücadele etmek kolaydır yoksa zebanilerle mi?

öyle bir dönemdeyiz ki cihada çıkmayanın üzerinde vebal vardır.

eyyub el ensari hadisinde olduğu gibi
islam yaygınlaşıp fetihler çoğaldığı halde cihaddan geri kalanın kendisine zulmettiği bildirildiği halde şu anda savunma cihadı yapanlara katılmamak daha büyük zulümdür.

Allah subhanehu ve teala dan duam kalplere sağlam iman ve cihad aşkı vermesidir.cihad yollarını açıp enaniyetten uzak riyadan uzak ameli yalnız Allah a has kılarak şehadete erdirmeyi nasip etmesidir.şehadet anına ulaşana kadar da görünür görünmez düşmanların musibetlerinden korumasıdır.

Üst Ana Sayfa Alt