Video Şehid Ebu Ducane El Horasani

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şehid ebu Ducane el Horasani


İZLE :
Kahraman Şehid Ebu Ducane El Horasani : İçeriğin : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive

Alternatif Link
Asıl adı Humam el-Belevi olan Ebu Ducane el Horasani Kuveyt'te doğmuştur. Ülkesinin Irak tarafından işgal edilmesinin ardından ailesiyle birlikte Ürdün'ün Zerka şehrine yerleşmiştir. Liseyi bitirdikten sonra Türkiye'ye gidib tıp okumuştur, ayrıca orada da evlenmiştir. Mezun olunduktan sonra Ürdün'e geri dönüb Doktor olarak çalışmaya başlamıştır. Kendisi Irak'ın Amerikalılar tarafından işgal edilmesine çok etkilenmiş, ayrıca İsrail'in Filistin'deki saldırılarından dolayı üzüntü ve kızgınlık duyuyordu. Ancak oraya gidip kardeşlerine yardım etmek için bir yol bulamıyordu. Cihad Forumlarında bu konular hakkında yazılar yazmaya başladı.

Bir gün Ürdün istihbaratı cihadî bir örgüt ile bağlantısı var iddiasıyla evini basıp kendisini tutukladı. Onu Afganistan-Pakistan bölgesindeki yüksek düzey el-Kaide liderleri hakkında bilgi toplaması için ajan olarak kazanmaya çalıştılar. Zeki ve cesur birisi olan Humam da, para karşılığı bunu kabul etmiş rolü yaparak Ürdün tarafından Pakistan sınırına gönderilir. Orada el-Kaide'ye katılır, ancak emirlerine başından geçen her şeyi anlatır. Biraz zaman geçtikten sonra istihbaratı arayıp çok önemli bilgiler edindiğini söyler ve Afganistan-Pakistan sınırındaki, Host vilayetindeki FOB Chapman adlı kampa çağrılır. Burada gerçekleştirdiği bombalı istişhad saldırısı (kâfir basının verdiği habere göre)sonucunda 7 üst düzey CIA ajanı ve bir Ürdünlü istihbarat görevlisi ölür, kendisi ise inşeAllah şehid olur. Saldırı büyük yankılar uyandırır, ve ABD'nin kendi ajan stratejisinde bir duraklama meydana getirir.

Bu konuşmayı 29 Aralık 2009 günü, şehadetinden bir gün önce kaydetmiştir.

Kendisinin mensub olduğu Beli kabilesi bir çok sahabinin geldiğii bir kabiledir. Bu sahabelerden bir örnek vermek gerekirse, Ma'n ibn Adiyy el-Belevi (radıyallahu anh) gösterilebilir. Kendisi Ensardan olub, daha İslam'dan önce okuma-yazma bilen az kişilerdendir. Akabe beyatına ve Bedir savaşına katılmış, Ebu Bekir'in (radıyallahu anh) hilafeti sırasında, Miladi 632 yılında meydana gelen Yemâme savaşında şehid düşmüştür. Allah ikisine de rahmet etsin.
Ebu Ducane el Horasani'nin şehadeti üzerine Türk eşi Defne Bayrak ile Röportaj
Şehid Ebu Ducane (Humam Halil el-Belavi)
Host eylemcisi Humam Halil el-Belavi - Timeturk: Haber, Timeturk Haber, HABER, Günün haberleri, yorum, spor, ekonomi, politika, sanat, sinema

İZLE :


Cihada Teşvik


 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi
Rabbim şehadetini kabul etsin amin

Abi bildigim kadarıyla bu kardesin türkçe alt yazılı videosu vardı.

Anlattığı kadari ile ürdünlü istihbaratın Abdulllah Azzam ın şehadetinde parmağı olduğunu söylüyordu

Elhamdülillah intikamını almayı bu kardeşimize nasip oldu

Bu gibi kardeşlerimizin sayısını Rabbim çoğaltın amin
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt