Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sayın Abdulmuiz Fida Ve Diyer Site Üyeleri Bu Yazımdan Dolayı Banlanacağımı Bliyorum

A Çevrimdışı

AMR BİN ÂS........

Üyeliği İptal Edildi
Banned
AMR BİN ÂS........ Nickli Üyeden Alıntı
neden siz osmanmlı düşmanımısın osmanlı delisi derken osmanlıyı sevmiyormusunuz yoksa

bir kaç kişini yaptığı olaylar özbek istan müslümanlarının tamamını lav mı edelim yani yapmayın kardeşlerim
bu tür tartışmalarla bir yere varamayız

buda abdulmuizz fida kardeşimin cevabı yazmış ve konuyu kilitlemiş

Osmanlıyı gunahıyla sevabıyla kabul edip, sevmek ayrı şey, putlaştırmak ayrı şey!

Kardeşim Özbekistan ve muslumanları hakkında bir şey bilmiyorsun. Takke'yi takmamanın Bid'at olduğuna inanan bir adamı ve inancı (hem de burada) hala delilsiz savunuyorsun!
Akıl sağlığında problem yoksa otur ve sahih sunneti araştır!

benim akıl sağlığımda sorun varmı yokmu öbür tarafta hesaplaşırız inşallah,
ama bu konuyuda sileceğini biliyorum. eğer dürüst biriysen bırak okusunlar. ozaman kanaat getireyim.

sayın kardeşim adulmuizz fida

Peygamber efendimiz, eshab-ı kirama hitaben böyle buyuruyor. Bir mü'min, bir mü'minin kalbini kırsa, 70 defa Kâbe'yi yıkmaktan beter günaha girmektedir. Müslüman olarak hepimizin bunları okumamız, öğrenmemiz ve ona göre hareket etmemiz lazımdır.

Tüm bunları göze alarak ve hakkımda sui zan eden tüm kardeşlerime hakkımı şimdiden (niye şimdiden, çünkü benim ahirette kendi nefsimle ilgili yeterince dert ve meşakkatim olacak. Tabii sizin de, sizlerin de, hepimizin… Bu sebeple başımda o kadar dert varken, başınızda o kadar dert varken, bir de birbirimizle uğraşmayalım diye şimdiden haklarımı, hem de tümüyle birlikte) helal ederek, sadece ve sadece iki kelam etmek durumundayım. Sadece iki kelam:

Niçin ve neden ille de “siz” diyebileceğim anlayıştaki, görüşteki müslümanların/insanların olmadığı tüm gelişmeler, oluşumlar Hakkı bilen, hakka teslim olan sadece sizsiniz de tüm alem ebleh mi? Ne kadar da mütevazi, ne kadar da dürüstsünüz? Hiç mi hatanız olmadı ki, hatası olanları eleştiriyorsunuz? Hiç mi sizin “dışınızda” olan, sizin gibi düşünmeyen, sizin sevdiğiniz insanları sevmeyen insanlar dürüst ve doğru olamazlar. Hiç mi hakları yok buna… Müslüman olan müslümanın başkasının hatalarını arayacağına, “acaba olayların bu şekilde gelişiminde benim hangi fiilimin veya fiilsizliğimin dahli var” diye düşünmek, dolayısıyla varsa bir günahımız, hatamız tövbe etmek, istiğfar dilemek gerekmez mi? Elaleme nizam vermektense, kendimize nizam vermek daha doğru ve asıl olan değil midir? Ama biz ne yapıyoruz: Hayır en doğru biziz, biz hata yapmadık, yapmayız, yapmayacağız, ama diğerlerinin yaptığı şeyler ne olursa olsun, mühim değildir, , hatadır, hatalıdır, reddedilmelidir. Maşaallah, subhanallah! Peygamberi duruş ve müslüman safiyeti bunu gerektiriyor herhalde değil mi?!

sizlere hakaret ve tekfir,etmek gibi düşünce , Haşa, sümme haşa, aklımdan zerre kadar böyle bir şey geçmediğine, kalpleri bilen
kapleri iki parmağı arasında evirip çeviren Rabbimi şahit tutuyorum; amma, hani bir fikir jimnastiği olsun, peygamber a.s.v. haricinde büyük sahabilerin dahi yanılacağı vak’a ve ihtimali dairesinde,dünmeliyiz.
şu fasık şu karfir v.s dersek tekfir etmiş oluruz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Abdulmuizz Fida

AMR BİN ÂS........ Nickli Üyeden Alıntı
neden siz osmanmlı düşmanımısın osmanlı delisi derken osmanlıyı sevmiyormusunuz yoksa

bir kaç kişini yaptığı olaylar özbek istan müslümanlarının tamamını lav mı edelim yani yapmayın kardeşlerim
bu tür tartışmalarla bir yere varamayız

buda abdulmuizz fida kardeşimin cevabı yazmış ve konuyu kilitlemiş

Osmanlıyı gunahıyla sevabıyla kabul edip, sevmek ayrı şey, putlaştırmak ayrı şey!

Kardeşim Özbekistan ve muslumanları hakkında bir şey bilmiyorsun. Takke'yi takmamanın Bid'at olduğuna inanan bir adamı ve inancı (hem de burada) hala delilsiz savunuyorsun!
Akıl sağlığında problem yoksa otur ve sahih sunneti araştır!
Şimdi anladım ki isabetli yazamamışım; Akıl sağlığında problem varmış!

Tevhid akidesini tasavvufa karşı hatalı görüp sorgulamak yerine kendini tevhid akidesiyle tanıştır ve fesle dolaşan, takke takmamanın bid'at olduğunu söyleyen tasavvufçuların yazılarını burada (takkeye) delil diye sunma ! Ayrıca Osmanlı hakkında bu sitede yazılarımı araştır.

Bizim yanlışlarımızı Kur'an-ı Kerim ve sahih hadis-i şeriflerle delillendirmeyenin hezzeyanlarına itibar etmiyorum.
Ayrıca başlığa yazdığın "sayın abdulmuiz fida ve diyer site üyeleri bu yazımdan dolayı banlanacağımı bliyorum" şeklinde yazından dolayı gaybdan haber vermeye başladığından ötürü, yazının içeriğinden değil de, kendine uygun sitelere gitmen için siliyorum

Üst Ana Sayfa Alt