Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

kaniirfan Çevrimdışı

kaniirfan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanın diyen ve insanlar için bir çok hayır işleyen adamlar yerine imansızlarla uğraşsanıza. hani birlik olmalıydık?? düşmanlarınızda çok mutludur yaptığınız bölücülükten dolayı.....

Helal sana !!!!Bravo!!!binlerce teşekkür sana!!!
İçimizde öyle önde giden adamlar varki hepsi bir birininden %100 farklı....Çoğu YAŞAMAK İSTEĞİGİ GİBİ YORUMLUYOR İSLAMI ..Çoğu BULUNDUĞU ORTAMIN PSİKOLOJİSİYLE YORUMLUYOR KUR'ANI..ama dediğin gibi onlar bizim düşmanımız bile olamazlar devede kulak ,eşekte kuyruk onlar..dediğin gibi öncelikle daha AŞAĞILARLA(aşağı derken yukardakilerden ,dinsizlerden bahsediyorum.ki; onlar AŞAĞLIKTIRLAR...)uğraşıp kendi içimizde bölünmeye gitmemektir..tekrar teşekkür tekrar kullandığın cümlelere tek kelimeyle helal bravo sana

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kaniirfan; senin kendinde gördüklerini, biz kendimizden görmüyoruz ki? Çünkü onların bir kısmı dinsiz, kafirlerle (diyalog) kucaklaşmakta , bir kısma tağuti rejimlerle kucaklaşmakta iken bir kısmı da (şirk koşan sapıklarla kucaklaşmakta).
İslam'da dış savaştan önce kendi içindeki murtedlerle, dini saptıranlarla mucadele eder. Misal olarak Rasulullahın vefat etmesine yakın cihad için ordu hazırlanmış olmasına rağmen, orduyu hemen yollamış ve kendisi Medine'de, Muslumanım dediği halde zekat vermeyenlerle hemen savaşmıştır.

Z Çevrimdışı

zicoo

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Anlatımı yapan elamanın ses tonu çoook güzelll...
Çook etkilendim.....Çoooook organize olmuşlarr...
Kim bunlar acaba ! Merak işte ...

I Çevrimdışı

imam hatib

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
said nursi hakkında tam bilgiye sahip oldugunuzu kesınlıkle düşünmüyorum.Siz asıl görmek istediğinizi görmeye çalışıyosunuz.Hakıkatlere gözünüzü kapatıyosunuz.Siz öncelılke SAİD NURSI hakkında 'DOGRU' bilgiye sahıp olduktan sonra SAID NURSI ve RISALE-İ NUR hakkında yorum yapmanız sizin için daha saglıklı olur.İnsanların akıllarını bulandırmayın,bu cemaatın ve dıger cemaatlerın vesılesıyle namaza baslayan gunahlardan kacınan bırcok ınsan olmustur ve bu hızmetlerın sonucunda ve devamında da olmaya devam edecektır inş. Yaptıgınız şeyin çok yanliş oldugunu düşünüyorum.Bu cemaatlerın,ister nurcu olsun ıster suleymancı ıster mahmud efendı cemaatınden ıster sofı olsun bu ınsanların tek bı amacı vardır bu ahır zamanda ınsalara hızmet etmek ve ınsanların ımanlarını kurtarmalarında onlara yardım etmektır ancak sız cemaatler hakkında ınsaların zıhınlerını bulandıracak seyler yaptıkca ınsanlara zarar vermıs olacaksınız.Bu cemaatlere baglı olan ınsanların tek bı amacı vardır oda MANEVIYAT larını kuvvetlendırmek IMAN larına takvıye etmek ve IMAN larını tazelendırmek ıstemelerıdır ama sız bu tür fııllerde bulundukca ınsanların zıhınlerını bulandıracaksınız ve ınsanlara manii olacaksınız vede sız bu vebalın altından da kalkamassınız...

Abdulmuizz Fida

Admin
İmam Hatip yazıyorsun ama, delilsiz katip gibi yazıyorsun. Bu said Nursiyi tanıyanlar hep böyle delilsiz mesnedsiz duygusal yazmak için yemin mi ettiler, bunu bize bir anlatın.
Bu cemaatler sayesinde namaz kılmaya başlayan pek çok kişi var diye şirk , batıl ve hurafeleri inkar mı edeceksiniz? Küfür ve şirk işlemeyen adamlar, sizin yüzünüzden şirke, batıla, hurafelere bulaşarak namaza başladılar demen gerek miyor mu?

Bir dahaki yazınızı, videolardaki, Risale hakkında yaptığımız delilli reddiyelerin , Kuran ve sunnetten delillerle cevablayarak yazarsanız, hepimize faydanız olur.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Imam Hatib.

Savunmak istediginiz kisiler bugun belli insanlari kullugun temel gorevleri ile ( Islam'in 5 sarti ) tanistirmaktadir, laakin hic dusunduk mu, cagirdiklari namaz ve oruc acaba Allah'in emrettigi ve yaptigimizda kabul edecegi namaz ve oruc mudur ?
Ki Abdulmuizz Fida kardesimizin de soyledigi gibi, bu tur tarikat ve cemaatler kendilerince iyilik yapalim derken ayni zamanda Islam'da olmayan unsurlari da bu insanlara veriyorlar, ne acidir ki bunlarin arasinda Allah'in affetmeyi kabul etmedigi seyler de mevcut.

Bakin kardeslerimiz emek harcamis ve boyle bir eser hazirlamislar.Icerisinde ayet ve sahih hadisten baska birtek cevab verilmek uzere yazilan Nurcularin kendi okuduklari kitablardan birebir alinti yapilan sozler vardir.
Videolari izlediginizde birseyi farkedeceksiniz insaAllah, hazirlayan kardesler gercekten ayet ve sahih hadisten baska hicbir sey katmamislar isin icine.
Cunku bu RasulUllah s.a.s.'in yoludur, O'nun usuludur.
Kendisine bir seyi danismak isteyen sahabesine Cebrail a.s.'in ona haber verdiginden baska bir seyi anlatmamistir O.
Allahu teala rasulu icin soyle diyor ; O, hevadan (kendi istek, düşünce ve tutkularına göre) konuşmaz. ( Surat Al-Najm / 3 )
Bu calismayi hazirlayan kardeslerde sadece RasulUllah'dan almaya calisiyor.
Bu din, ancak kendi Hakk kitabindan ve onu bizlere en guzel sekilde aciklayan RasulUllah s.a.s.'den ogrenilir, baskasinin heva ile yazdigindan degil.

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Biz arada bir doğru söyleyenlerin tüm sözlerini reddediyoruz. Evet Said Nursi de arada bir doğru söylüyor.
Ama o doğruları bilerek veya bilmeyerek sırf yanlışları empoze etmek için kullanıyor.

İçine batıl karışmış tüm sözleri ve söylemleri kim olursa olsun reddediyoruz.
Bu nasıl teori ki, sizin elinizde hiç bir delil yokken %100 haklı ve bu çalışmayı hazırlayan kardeşlerin elinde tüm deliller
mevcut iken onlar %100 haksız? Allah'tan korkun. Kuran ve Sünnetten hiç bir delil sunulmamış gibi yanıltmalarınıza devam ediyorsunuz.
Müteşabih ayetlerin peşine düşüp sapıtanları çok gördük de muhkem ayetlerin peşine takılıp sapıtanları da harbiden anlamakta
zorluk çekiyoruz.

Biz Allah ve Rasülü'nün a.s. önüne kimseyi geçirmeyiz!.

A Çevrimdışı

allahın kulu_

Guest
videoyu izlemedim gerek de yok sonuçta said nursi hz mehdi bell-----------ki allahın kulu olabilir bunuda allah c.c hu bilir şimdi onun takipçileri onu mehdi a.s ilan etmişken savunmaya gerek yok vesselam

G Çevrimdışı

gercekelektronik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Öncelikle herkese selam!

Bu gün tesadüfen buldum burayı ve videonun ancak yarısını izleyebildim.Kim hazırlamışsa Allah razı olsun. İlk öncelikli olarak bir sorum olacak,

Benim dini konularda yazılar yazdığım bir blogum var ve ileride yazacağım konuların birinde bu videonuzu yayınlayabilirmiyim yoksa telif sıkıntısı var mı?

Bu arada said nursiyi körü körüne savunanlara şunu söylemek isterim,eğer bir adamın söylediklerinin yüzde doksandokuzu doğru olsa bile, yüzde birlik sözüyle Allah'a şirk koşuyorsa,bu adamın hiç bir sözüne itibar edilmez ayrıca islamın ana prensibi gereği böyle bir adam dinden çıkmış demektir.O zaman Allah'ın sözü dururken başka söz aramanın anlamı nedir? Allah'tan başka hidayet veren kim vardır?
Şunu da söyleyeyim,eğer said nursi akıl hastasıysa bir şekilde işin içinden sıyrılır (tabi gerçekten akıl hastasıysa) Peki bir akıl hastasının sözünü duyup akletmeyip sapan adam kurtulur mu? Kur'an'a göre asla.Eğer bu saçmalığı görüp aklını işletmezse birisi;

Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır. YUNUS SURESİ 100.Ayet

Şimdilik bu kadar yazalım ve açılışı yapmış olalım hepinize sevgiler. Ha bu arada eğer reklam sayılmazsa benim blogum ;
xxxxxxxxxxxxxx ayrıca burada benim olası yanlışım ve eksiklerimi giderme de yardımcı olursanız sevinirim.

Ama derseniz ki,kardeş kötü ettin rekleme girdi bu iş,o zaman blog adresimi silebilirim ya da yöneticiler silebilir,
Sevgi ve saygıyla

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Videonun sitelere eklenmesinde, çoğaltılıp ücretsiz dağıtılmasında sorun yoktur. Ecire ortak olmak isteyenlere kapı açık : )

I Çevrimdışı

izminçik

Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle herkese selam!

Bu gün tesadüfen buldum burayı ve videonun ancak yarısını izleyebildim.Kim hazırlamışsa Allah razı olsun. İlk öncelikli olarak bir sorum olacak,

Benim dini konularda yazılar yazdığım bir blogum var ve ileride yazacağım konuların birinde bu videonuzu yayınlayabilirmiyim yoksa telif sıkıntısı var mı?

Bu arada said nursiyi körü körüne savunanlara şunu söylemek isterim,eğer bir adamın söylediklerinin yüzde doksandokuzu doğru olsa bile, yüzde birlik sözüyle Allah'a şirk koşuyorsa,bu adamın hiç bir sözüne itibar edilmez ayrıca islamın ana prensibi gereği böyle bir adam dinden çıkmış demektir.O zaman Allah'ın sözü dururken başka söz aramanın anlamı nedir? Allah'tan başka hidayet veren kim vardır?
Şunu da söyleyeyim,eğer said nursi akıl hastasıysa bir şekilde işin içinden sıyrılır (tabi gerçekten akıl hastasıysa) Peki bir akıl hastasının sözünü duyup akletmeyip sapan adam kurtulur mu? Kur'an'a göre asla.Eğer bu saçmalığı görüp aklını işletmezse birisi;

Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır. YUNUS SURESİ 100.Ayet

Şimdilik bu kadar yazalım ve açılışı yapmış olalım hepinize sevgiler. Ha bu arada eğer reklam sayılmazsa benim blogum ;
gercekelektronik.blogspot.com ayrıca burada benim olası yanlışım ve eksiklerimi giderme de yardımcı olursanız sevinirim.

Ama derseniz ki,kardeş kötü ettin rekleme girdi bu iş,o zaman blog adresimi silebilirim ya da yöneticiler silebilir,
Sevgi ve saygıyla
selam..
kardeş,sitenize girmemle çıkmam bir oldu..Çıplak,yani iç çamaşırlı,erotik kadın fotoğrafları koymuşsunz..Haram oldğunu biliyorsunuzdur inşallah..Hem de Kur'an ayetlerinin altına..İşe o fotoğrafları kaldırarak başlayabilirsiniz..

G Çevrimdışı

gercekelektronik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Herkese selam,

O resimler çok fazla açık değil ve oraya konulmasındaki amaç insanlara güncel örnekleri verebilmek içindir ki o resimlerin daniskası sürekli televizyonlarda özellikle de çocukların gözü önünde sürekli yayınlanıyor.Aslında orada işlenen konulara bakacak olursanız günümüzün dayatılan sistemi (deccali sistem) malesef kadın,çıplaklık,cinsellik ve maddecilik temasını yoğun işliyor.Ayrıca bu televizyonla uyutulan insanlara ne anlatırsan anlat,televizyon yüzünden beyninin sürekli görsel yanını kullanmayı öğrendiği için malesef bu örnekleri göstermek durumundayız.
Sonuçta halkı bu ahlak çöküntüsünden,gizli şirkten kurtarmak zorundayız en azından çaba sarfetmeliyiz diye düşünüyorum.zaten yetişkinlerin ulaştığı bir site.

Video konusu için teşekkür ederim,ileriki konularda yayınlamayı düşünüyorum.

Sevgiler

E Çevrimdışı

enes malik

Üye
İslam-TR Üyesi
hem nasihat istiyorsun hemde o resimler çok açık degil diyorsun !...acaba sana göre açıklıgın derecesini ögrenebilirmiyiz .Batıl gösterilerek insanlara hak ögretilmez,bu televizyonda sürekli gösteriliyor diyorsun o zaman senin onlarla ne farkın var ?insanları ahlak çöküntüsünden böylemi kurtaracaksın ?

I Çevrimdışı

izminçik

Üye
İslam-TR Üyesi
Herkese selam,

O resimler çok fazla açık değil ve oraya konulmasındaki amaç insanlara güncel örnekleri verebilmek içindir ki o resimlerin daniskası sürekli televizyonlarda özellikle de çocukların gözü önünde sürekli yayınlanıyor.Aslında orada işlenen konulara bakacak olursanız günümüzün dayatılan sistemi (deccali sistem) malesef kadın,çıplaklık,cinsellik ve maddecilik temasını yoğun işliyor.Ayrıca bu televizyonla uyutulan insanlara ne anlatırsan anlat,televizyon yüzünden beyninin sürekli görsel yanını kullanmayı öğrendiği için malesef bu örnekleri göstermek durumundayız.
Sonuçta halkı bu ahlak çöküntüsünden,gizli şirkten kurtarmak zorundayız en azından çaba sarfetmeliyiz diye düşünüyorum.zaten yetişkinlerin ulaştığı bir site.

Sevgiler

(Resulüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.Nur/30
Kardeş Allah bir hüküm koymuş..BAKMAYIN DİYE..Sen ise ''ama onlar çok açık değil,bakılabilir'' diyerek O'nun hükmüne alternatif hüküm getiriyorsun..Dikkat etmeni tavsiye ederim,şeytanlaşmaya,tağutlaşmaya giden yoldur bı.Şeytanda aynı hataya düşerek Allah'ın emrine karşı gelmiş ,'' ama beni ateşten yarattın
,onu topraktan'' diyerek bahane bulmuştu..
Neyse ana konuyu da saptırmamak için uzatmayalım..

Abdulmuizz Fida

Admin
Herkese selam,

Sevgiler

İslama göre konuş , laik ülkeye göre değil. Üstelik Laik kafirlere göre bile çok açık!
Çok fazla açık değil ne demek . kadının 5 te 4,5 u çıplak . Sen ne konuşuyorsun. Kardeşim o resim haram bir fuhşiyat resim olduğunu kabul etmiyor musun?

G Çevrimdışı

gercekelektronik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sevgili kardeşim,

Resim üzerinden ahlak değerlendirmesi yapacak değilim.İnsanların bir resime bakıp ''Ay açıkmış tu ahlaksız,tu günah'' demesini samimi bulmuyorum.Samimi bir inancın sözü değildir onlar, ki delilli örnek göstermeye kalksak uzun bir liste çıkar meydana.Ama şunu söyleyeyim islamda samimiyet esastır.

Bak sana o giriş sayfasından örnek vereyim,zaten senin gözüne batan resimler anladığım kadarıyla,kadını kullanan,horlayan,aşağılayan zihniyeti deşifre eden konu içerisinde bir de ıraktaki masum ve din kardeşi bacımıza yapılan zulümü gösteren bir resim vardı ki o zaten kaldırılmış.Resim sansürlü olmasına rağmen birilerinin zoruna gitmiş olacakki (bir ay öncesinden beri bu böyle) resmi kaldırtmışlar.Ama bunun için şunu diyeyim o ahlaklı? dini bütün? olan birileri o resmi şikayet ederek aklınca dini kurtardığını zanneden birileri (seni kastetmiyorum zira eski konu) neyse o kadın zulm görürken,zulmü açalım ; Zamanında ağızıyla ''LA İLAHE İLLALLAH'' dediği ve belkide KUR'AN OKUDUĞU o ağızına kafasına silah dayanarak (ama resim sansürlü) cinsel saldırıda bulunulmasından rahatsız olmayıp, bir resimden ahlak ve din edebiyatı çıkaran arkadaşın birisi zaten açık olmasada açık diyelim resmi kaldırtmış oldu.

Gelelim öbür resme kadınları reklamlarda eşya gibi kullanıyorlar izleyende keyifle izliyor bende adamın gözüne örnek bir resim sunmuşum işte dayı bu tür yollarla kadınları kullanıyorlar alet olmayın demek hiç te ayıp değil.Bir de yazıyı okusan.(Yanlış anlaşılmasın size kızgınlığım falan yok ama öyle bir üslup olduysa özür dilerim ancak bu ıraktaki müslümanların durumu aklıma gelince üzülüyorum çünkü bir de ıraka ağlamak filistin gibi prim yapmıyor ve ağlayanı iktidara taşımıyor işte bu müslümanların vahamet durumudur)
Sevgiler

G Çevrimdışı

gercekelektronik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Laiklik konusuna gelince,türkiye cumhuriyeti laik bir ülke değildir,sadece kanun kitabında adı geçer o kadar.Ayrıca laikliğin gerçek anlamında şu öğeler vardır;
-Devlet halkın dinine karışamaz.
-Devlet halkının dinini özgürce yaşamasınıi sağlamakla yükümlüdür.
-Din adamı din işine bakar devlet adamı devlet işine ama bir farkla devlet halkın inancını yaşaması için gerekli her şeyi temin eder.
İşte ülkemizde bu yok.Çıplaklığı laikliğe entegre edenlerse çıplaklık işine geldiği içindir.
Ha aklıma gelmişken,ben 38 yaşındayım bekarım ve bu resimlerden ötürü ahlakım bozulmadı bir kere bile zina yapmadım.Demek ki resimle bitmiyor bu iş ama şu da varki o resimlere bakmaması gereken 5-18 yaş arası tüm çocuklar bakıyor hatta alasına bakıyor bunun çözümünü bulmamız lazım yoksa örnek için konan kıytırık resime değil bir de konuların içeriğine
sevgiler

E Çevrimdışı

enes malik

Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş sen bizden sitenin daha güzel olması için nasihat istedin mi ?istemedinmi ?önce buna cevap ver.Bizde sana bu resme bakmanın haram oldugunu söyledik.Şimdi bu resimlerin haram oldugunu bile bile orada tutarsan sana bir sözümüz yok .Anlaşılan ögüt sana fayda vermiyor ,benim bildigim ögüt inananlara fayda verir !
''Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir''.(zariyat55)

kanepe21 Çevrimdışı

kanepe21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Laiklik konusuna gelince,türkiye cumhuriyeti laik bir ülke değildir,sadece kanun kitabında adı geçer o kadar.Ayrıca laikliğin gerçek anlamında şu öğeler vardır;
-Devlet halkın dinine karışamaz.
-Devlet halkının dinini özgürce yaşamasınıi sağlamakla yükümlüdür.
-Din adamı din işine bakar devlet adamı devlet işine ama bir farkla devlet halkın inancını yaşaması için gerekli her şeyi temin eder.
İşte ülkemizde bu yok.Çıplaklığı laikliğe entegre edenlerse çıplaklık işine geldiği içindir.
Ha aklıma gelmişken,ben 38 yaşındayım bekarım ve bu resimlerden ötürü ahlakım bozulmadı bir kere bile zina yapmadım.Demek ki resimle bitmiyor bu iş ama şu da varki o resimlere bakmaması gereken 5-18 yaş arası tüm çocuklar bakıyor hatta alasına bakıyor bunun çözümünü bulmamız lazım yoksa örnek için konan kıytırık resime değil bir de konuların içeriğine
sevgiler
devletin dine dininde devlete karışmadığını söylüyorsunuz.sizce şuan devlet dine karışmıyor mu?islamdan uzaklaştırmak için elinden geleni yapıyor.sizn bu dediğinize göre din ve devlet ayrı şeylerdir.ama peygamberin hayatına baktığımızda islam devlet,aile fert,toplum,düzen,ahlak,hak,hukuk,yasa herşeydir.ki bütün peygamberler bunun için gelmiştir.
bu yüzden laiklik dinsizliktir.bunu onların açıklamalarında da görürsünüz.islam ayrı devlet ayrı gözü ile bakmamalıyız.bunu hem kuran hem sünnet beliriyor.Allahtan daha güzel kanun koyucu kim vardır gibi ayetler bir çoktur.bunun için hüküm ayetlerine bakın ve günümüz hükmü ile karşılaştırın ve kadınların mahrem yerleri belli onlara bakmakta sakındıran ayetler çok.seninde oraya koyman doğru değil.

Üst Ana Sayfa Alt