Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Rüyamda Cinler Korkutuyor, Ne Yapmalıyım?

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm arkadaşlar yaklaşık 2 aydır surekli geceleri ve sabah ezanından sonra mutlaka ruyama cin gelıyor ılk baslarda annemı kötüledi ve annemle uyumaya basladıktan sonra daha cok rahatsız etmeye basladılar .. anlatırken bıle ellerım tıtrıyor lütfen bılgısı olan varsa yardım etsın Allah rızası ıcın.. annemın babamın ve kardesımın kılıgına gırıyolar anlamadıgım şu var kı hasbuallahu nımel vekıl dedıgın anda onlar yok olurmuş ben o sırada korkudan unutuyorum annem kılıgında bu duayı da hatırlatıyor ve sureklı guluyolar ben tıksınmeye başladım sadece ruyamda rahatsız edılıyorum gecelerı uyumasam da sabaha karsı gelıyor.. okunuyorum olmuyor ayetel kursı cın suresı ne yapsam olmuyor yıne gelıyolar yıne gelıyolar.. en son ayaklarını gosterdı bana annemın kılıgında kına yakmış ayaklarına alay edıyor ben soruyorum her defasında annem mısın dıyorum hayır dıyor korktugumu gorunce annenım dıyor.. ben ne yapacagım ben cok korkuyorum lutfen Allah rızası ıcın bana yardım edın lütfen

• Dua et
Tepkiler: oFc
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
O necis reziller sana Allah murad etmediği sürece hiçbirşey yapamazlar. Babaları iblis babamız Adem (a.s) secde ettirildiğinden beridir kuyruk acıları var. Sen rahat ol kardeşim.
Felak, Nas ve ihlas suresini bir suyun içine oku (üfle) sonra o sudan iç, ardından gene bu duaları avucuna üfleyerek oku ve bütün vücudun mesh et. Sonra vur kafayı gece namazına veya sabah namazına kadar yat.

Dediğim gibi kuyruk acıları var, zorlarına gittiği günden beridir uğraşıyorlar. Ama hiçbir halt edemezler Allah'ın izni ile.

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben abdest alıp yatıyorum namazlarımda rabbıme şikayet edıyorum rabbım sen yarattın benı de onları da benı korkutuyolar gecelerımı uykumu ziyan edıyolar lütfen al onları benden bızı sen yarattın onların da bızım de cezamızı yanlız sen verirsin ne olur al onları benden dıyorum ama artık gücüm kalmadı

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sabret kardeşim ve dediğim 3 sureyi okuduktan sonra değil üçü beşi hepsi gelse hiçbir halt edemezler.

Çünkü :

Felak ve Nâs sûrelerinin ikisine birden verilen isim. Muavvizeteyn, Allah'a sığınmayı gösteren iki sûre demektir. Bu iki sûrede Allah, görünen ve görünmeyen, bilinen ve bilinmeyen bütün korkunç ve zararlı şeylerden kendisine sığınmamızı emretmiştir.

Bu iki sûrenin fazileti hakkında Câbir ti. Abdullah (r.a)'dan şöyle rivayet edilmiştir: Resûlullah (s.a.s) bana:

"- Oku! Ey Cabir!"buyurdu. Ben de:

"- Ya Rasulallah! Babam anam sana feda olsun, ne okuyayım?" dedim. Peygamber Efendimiz (s.a.s):

"- Felak ve Nâs sûrelerini" buyurdu. Her ikisini de okudum. Sonra bana dönüp: "Bu sûreleri oku. Bunların bir benzerini daha okuyacak değilsin" buyurdular.

Bu iki sûre devamlı okunursa cin ve şeytan kişiye zarar veremez, sihir, büyü tesir etmez. Mü'min her türlü zararlı ve şerli şeylerden korunmak için bu iki sûreyi okumalıdır. Allah'ın rasûlu öyle yaparlardı. Nitekim Ukbe (r.a) şöyle rivayet etmiştir: "Rasûlullah (s.a.s) ile beraber Cuhfe ile Ebvâ arasında yolculuk yapıyorduk. Birden bizi bir rüzgâr ve kesif bir karanlık kapladı. Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.s) "Kul euzü birabbil-felâk" ve "Kul euzü birab'bin-nâs"ı okuyarak korunmaya başladı ve: "Ey Ukbe! Bu iki sûreyi okuyarak korun. Hiç bir korunan bu iki sûrenin benzeri ile korunmamıştır" buyurdu.

Hz. Hatice validemiz şöyle rivayet etmiştir: "Hz. Peygamber (s.a.s) rahatsızlandığı zaman Muavvizeteyni okur ve vücuduna üflerdi. Hastalığı ağırlaştığı zaman ona Muavvizeteyni ben okudum ve bereketini umarak kendi ellerimle vücudunu sıvazladım."

Hz. Peygamber (s.a.s) yatağına girdiği zaman İhlâs sûresiyle Muavvizeteyni okurdu. Buhârî, Hz. Aişe validemizden şöyle rivayet etmiştir: "Hz. Muhammed (s.a.s) her gece yatmağa hazırlandığı zaman iki elini açarak birleştirir, İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini okuyarak ellerinin içine üfler, sonra başından ve yüzünden başlayarak üç defa elinin eriştiği kadarıyla bütün vücudunu sıvazlar ondan sonra yatardı."

İhlas dahil Kur'an'ın bu son üç sûresi ile Allah'a sığınan kimse birincisiyle şirk ve benzeri şeylerden, ikinci ve üçüncü sûrelerle de bütün varlıklardan ve insanlardan gelebilecek maddi ve manevi kötülüklerden korunmuş olur. İşte bunun için Kur'an bu dua sûreleriyle son bulmuş. Cenabı Allah tarafından insanlığa en emin sığınma yolu gösterilmiştir.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cazakallahu hayran abiler bilmediğim şeyler vardı cinler hakkında,nasıl korunulacağına dair,elhamdülillah bana musallat olma durumu yok ama öğrenmiş oldum :)

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
HAMAS TAMAM BU GECE BUNU YAPACAGIM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN .. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam kardeş üzüldüm durumunuza. Rabbim şifanızı versin inşaAllah.

kardeş bugün şunu dener misin. Annenizle uyuyun. ve uyuduğunuz odada kuran'ı kerim'i acin sabah siz uyunana kadar ve wc gidip gelip kahvalti oturana kadar kuran'ı kerim açık kalsın.

uyumadan hem anneniz hem siz abdest alin, nas felak ayetel kursi okuyun.
sonucu yazarsınız.

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR denedım ama yine geldi sabahın 4 dü söyleyecek söz bulamıyorum artık..

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ne olur Allah rızası ıcın bana yardım edın tanıdıgınız hoca varsa ne olur yönlendırır mısınız.. ben bittim artık rabbıme sıgınıyorum ama böyle olmayacak herşeyı yapıyorum ama olmuyor ne olur hoca varsa yönlendırır mısnız.. ben daha 23 yaşındayım işime konsantre olamıyorum gün geçtikçe daha çok geriliyorum..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne olur Allah rızası ıcın bana yardım edın tanıdıgınız hoca varsa ne olur yönlendırır mısınız.. ben bittim artık rabbıme sıgınıyorum ama böyle olmayacak herşeyı yapıyorum ama olmuyor ne olur hoca varsa yönlendırır mısnız.. ben daha 23 yaşındayım işime konsantre olamıyorum gün geçtikçe daha çok geriliyorum..

sabredip Allah'a güvenin. hocalarla falan lütfen uğraşmayın kendi iyiliğinizi istiyorsanız, zira elini veren kolunu kaptırıyor günümüzdeki cinci hoca-şeyhlere. kardeşler kurtulmak için yollar göstermişler, sabır ile uygulayın inşallah rabbim yardımcı olacaktır.

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben dua ettıkce daha çok rahatsız edıyor ben rabbımden adalet beklıyorum artık bu kadar duayı okuyup tasıyıp ta halen benı rahatsız edebılıyorlarsa rabbımden adalet beklıyorum bu nasıl olabılır kı nasıl bu kadar duaya gelebılıyolar benım aklım mantıgım almıyor artık acaba benım psıkolojık bı sorunum mu var şizofren mıyım artık şüphe duyuyorum.. ama yok çok bariz herşey..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'tan hiçbir zaman umudu kesme, ki eğer psikolojik bir rahatsızlık görüyorsan hassas bir psikologun faydaları olabilir. ama şu yazılan şeyleri yabana atma illaki faydası olacaktır dua ettikçe cini rahatsız edersin Allahın izniyle, inşallah kurtulursun.

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
pskolojık rahatsızlıgının ılacı da kuranı kerim.. sabırla beklemek dua etmek dıyorum ama korkuyorum iş o boyuta gelınce çok zor bişey sürekli ibadet ettıgımız kuranı kerım ve duaların oldugu bı odada yatıyorum annemle odamda bıle yatamıyorum artık.. her gunumuz kandil olsa keşke "Lâ ilâhe illâ ente sübhâne-ke innî küntü minez-zâlimîn".

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aleykum selam kardeş üzüldüm durumunuza. Rabbim şifanızı versin inşaAllah.

kardeş bugün şunu dener misin. Annenizle uyuyun. ve uyuduğunuz odada kuran'ı kerim'i acin sabah siz uyunana kadar ve wc gidip gelip kahvalti oturana kadar kuran'ı kerim açık kalsın.

uyumadan hem anneniz hem siz abdest alin, nas felak ayetel kursi okuyun.
sonucu yazarsınız.
evet tugceclk kardeş bunu muhakkak yılmadan bir kaç gün dene ..zira aynı sorun benim kızımda da vardı. biz bu şekilde bir kaç gün yaptık ,kendimizde yüklsek sesle her gün okuduk ELHAMDULİLLAH şimdilerde bi sıkıntı yok İslam kardeşim Allah razı olsun bu güzel önerin için ..

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardes ozelden yazmak istedim lakin olmadi. Bana bir sekilde msn adresiniz varsa ulastirirsaniz insAllah ben size yardimci olacak birini taniyorum.

Üst Ana Sayfa Alt