Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Her Rüyamda Annemi Abdestli Görmemin Hikmeti Nedir?

S Çevrimdışı

sonyaz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bundan 4 sene öncesi annemi kaybettim ve hiç rüyama girmezdi ama şu son günlerde hep abdest alırken görüyorum bu neye işaret hiç konuşmuyo sadece abdest alıyo bu arada annem vefat etmeden önce abdestli namazlı bir insandı elinden kuran-ı kerim düşmezdi kafam cok karıştı çok merak ediyorum... :(

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rüya yorumundan anlamam ve bu tür suallere yazmazdım ama sizinki ilginç geldiği için yanılma ihtimalli görüşümü yazayım.

Abdest al namaz kıl kuran oku ve amel et demiş olabilir.
Eğer böyle biri iseniz, daha dikkat ve özen gösteriniz, bir daha Kuran ve sünnet çerçevesinde bu meseleleri kontrol ediniz diyebilirim bir tavsiye olarak .
Bir diğer ihtimal bu konularda annenizin amellerinde sorun olduğundan dolayı Allahuteala size böyle bir ruyayı nasib etmiş olabilir Allahu alem

Osmanlılar devrinde yetişen, tasavvuf alimlerinden(!) de sayılan; Abdulgani Nablusi diye bilinen; İmam Nablusi'nin Rüya yorumlarıyla ilgili kitabında, Rüyada Abdest almak bahsinde şunları demektedir :

ABDEST ALMAK: Malumdur ki abdest, hataları temizleyen ibadetlerdendir.
Temizlik de imandandır. Rüyada abdest aldığını görmek, hayra, sevince, zor
müşküllerin halline delâlet eder.
Bu rüyayı gören kişi hasta ise şifa bulur, günahkâr ise tevbe eder, iyilik tarafı artar,
her türlü saadete nail olur.
Abdest, güzelliğin, temizliğin, iyiliğin, selâmetin ve huzurun anahtarıdır.

İlgili Konu:

İslam'a Göre Rüyanın Mahiyeti ve Yeri Nedir ?
https://www.islam-tr.org/konu/islama-gore-ruyanin-mahiyeti-ve-yeri-nedir.48005/

Üst Ana Sayfa Alt