Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Rüyada Allah'ı(c.c.) Görmek ve Konuşmak Nasıl Yorumlanır?

A Çevrimdışı

AnsarAlSunnah1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SelamunAleykum Mümin kardeşlerim.. Müslüman bi yakınım geçenler garib bi rüya gördünü anlattı hala etkisinden kurtulamadı. Rüyada güzel bir şelale ile su kaynağının yanından geçiyormuş sonra şelalenin içinden bir el uzanıp kendisini suda tertemiz olana kadar yıkıyor. o zata "yüzünü görmek istiyorum" diyor o zaatda "beni görmen için ölmen gerek ben seni şimdi öldüreceğm" diyor suda boğmaya başlıyor. sen kimsin diye soruyor o zaata oda " ben seni yaradanım" diyor. yüzü görünmüyor beyaz bi nur oldunu söyledi. sonrada zaten uyanıyor. böyle bi rüyayı siz nasıl yorumlardınız.

saygı ve sevgilerimle...

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim evvela müminlere nasıl selam verilecek bunu öğreniniz.
Sizin verdiğiniz selam şekli ancak imansızlara verilir?!

Hatâen yazdığınızı umuyorum..

A Çevrimdışı

AnsarAlSunnah1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
gayri müslimlere verilen bi selammış. taha surisinde geçiyodu müslümanlara caiz oldunu sanıyodum . düzelttim

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın Selamı mü'minlerin üzerine olsun diyerek selam vermek başka, Selamun aleykum mü'min kardeşlerim demek başka, o bu sözünü sitedeki herkesin mü'min olduğunu kastederek söylemiş olabilir.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
aleykum selam

Allah (c.c.) Ruyada Görülebilir mi?

Ebu Hanife'nin rüyada Allah'ın görülebileceği, İmam Maturidi'nin de görülemeyeceği şeklinde izahatı vardır. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) de Allah Teala'yı ruyasında gördüğü hadislerde belirtilmektedir. (Akaid, Ömer Nesefi, 89; Taftâzânî,Şerhu'l-Akaid, s, 134)

Alimlerin çoğuna göre rüyada Allah'ı görmek mümkündür. Tabii Allah kendi zatıyla değil sıfatlarının ve isimlerinin tecellisiyle görünür.
Tirmizî’nin naklettiği rivayetlerde “Rabbimi en güzel surette gördüm.” manasına gelen ifadeye yer verilmiştir. (Tirmizî, tefsir, 39).

rüyada bir duygu yasanır bir ses gelir ve siz onu Allah c.c oldugunu hissetmiş ola bilirsiniz
Allah c.c seslendigini konuştugunu gören kimsenin rüyası mutlak manası vardır
rüya sahibinin dünyada maddi imkanlarla müjdelenmesi ve ahreti için de dinin selameti manasına gelebilir Allahüâlem

Onlar, sözü işitirler, böylece onun ahsen olanına tâbî olurlar. İşte onlar, Allah'ın hidayete erdirdikleridir. Ve işte onlar; onlar ulûl'elbabtır (daimî zikrin sahipleri“ Zümer 18 ayet

Allah (c.c.), Dünyada - Rüyada - Ahirette Görülür mü?
https://www.islam-tr.org/konu/allah-c-c-dunyada-ruyada-ahirette-gorulur-mu.27648/

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SelamunAleykum Mümin kardeşlerim.. Müslüman bi yakınım geçenler garib bi rüya gördünü anlattı hala etkisinden kurtulamadı. Rüyada güzel bir şelale ile su kaynağının yanından geçiyormuş sonra şelalenin içinden bir el uzanıp kendisini suda tertemiz olana kadar yıkıyor. o zata "yüzünü görmek istiyorum" diyor o zaatda "beni görmen için ölmen gerek ben seni şimdi öldüreceğm" diyor suda boğmaya başlıyor. sen kimsin diye soruyor o zaata oda " ben seni yaradanım" diyor. yüzü görünmüyor beyaz bi nur oldunu söyledi. sonrada zaten uyanıyor. böyle bi rüyayı siz nasıl yorumlardınız.

saygı ve sevgilerimle...

Aleykum Selam.

http://nakilkursusu.com/tr/bilgi/22-ruyada-allah-azze-ve-celle-gorulebilirmi

Üst Ana Sayfa Alt