Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rufayilerin Keramet Dedigi Sey Acik Istidrac?

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Keramet diye bilinen sey apacik bi istidrac.. ( Video Link altda )
Sofilerin savundugu burhanilerin sisleme olayini keramet diye bilnmesi. Aslinda apacik bi istdrac?
Kendine secde ettiren bi insan nasil keramet sayibi olabilir?

Bunu Abdullah baba diye bi zatta görmüstüm kendiside sofiydi. Youtubda.
Yüzü nurluydu diye bi ara diyodum acaba gercekten mi keramet bu :D

megersem kendine secde ettirenler de aynisi yapabilmesi, yüzdeki nura göre hüküm verilmecegini göstermekte..

Sofilerin bu gibi doga kanunlarina aykiri olan seylerin ekserisi seytanin yardimiyla mi olmakta?
Bu duruma nediorsunuz?

Videoyu izleyin

Subhanallah...

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hindistan da ve bazı Afrika Ülkelerin de bu İlizyonist teknikler var , Yani KANDIRMACA ..

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ama sizin dediginiz ilizyion kamera teknikleri ile filan yapiliodur, bu resmen sisi sokuyor
anormal degilmi?

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlizyonistler de Ateş falan yutuyor ve inanılmaz gösterileri var , bunların hiç biri gerçek olamaz, İnsanın Anatomisine uygun değil .

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ozaman neden akide kitaplaramizda olagin üstü seylerin seytan gücüyle olabilecegi yazior?

Insan anamosine göre Cinin de idraki mümkün degil ona bakarsak

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
büyücülerin cinlerden bilgi alip " Gaybi " biliormus gibi yaptigi tavirlar da anatomie ile aciklanamaz,
olaya böyle yaklasirsak cok seyi aciklayamayiz

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
biliomus gibi yapiolar dedim zaten. Senin icin gayb olan bisey cin icin gayb olmayabilir.
mesela komsunun ne yaptigi :D

EbuHasanAlMuhajiri Çevrimdışı

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
İlizyonistler de Ateş falan yutuyor ve inanılmaz gösterileri var , bunların hiç biri gerçek olamaz, İnsanın Anatomisine uygun değil .
ona bakarsan bir insanın içinde konuşan nefes alıp veren yemek yiyen insana fısıldayan ve hatta işkence eden bir cinninin yaşamasıda insan anatomisine ters.

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Cinin İnsan Vücuduna Girdiği Hakkındaki Hadisler

1) Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Sizden herhangi biri esnediği zaman eliyle ağzını kapatsın! Kuşkusuz ki şeytan (kişinin ağzına) girer!’ buyurdu.”

Müslim 2995/57, Ebu Davud 5026

2) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Sizden biri uykusundan uyanıp abdest alırken burnuna su alıp sümkürsün! Çünkü şeytan onun genzinde geceler!’ buyurdu.”

Buhari

3) Hüseyin bin Ali (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:

“Mü’minlerin annesi Safiyye binti Huyey (Radiyallahu Anha) bana şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem), Ramazanın son on gününde i’tikafta iken bir gece Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in yanına girip onunla bir saat sohbet etmiş. Sonra evine dönmek için ayağa kalkmış. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de onu evine götürmek için kalmış. Nihayet Ümmü Seleme (Radiyallahu Anha)’nın kapısının önündeki mescidin kapısına ulaştığında, Ensar’dan iki kişi oradan geçmiş ve Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e selam vermişler.

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o iki kişiye:

–‘Yavaş olun durun! Kuşkusuz ki bu kadın (eşim) Safiyye binti Huyey’dir!’ dedi.

O iki kişi:

–Subhanallah!!! Ya Rasulallah! dediler ve bu kendilerine çok ağır geldi.

Bunu üzerine Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o iki kişiye:

–‘Şüphesiz ki şeytan, insan vücudunda kanın ulaştığı yere ulaşır! Ben sizin gönüllerinize şeytanın bir şüphe atmasından endişe ettim!’ buyurdu.”

Buhari 4/1882

4) Osman bin Ebi’l-As (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) beni, Taif’e vali tayin ettiği dönemde namazımda bana bir şey peyda olmaya başladı hatta ne kıldığımı bilemez oldum. Ben bu durumu görünce kalkıp (Taif’ten Medine’ye) Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in yanma gittim.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) (beni görünce):

–‘Ebu’l-As’ın oğlu?’ dedi.

Ben:

–Evet, Ya Rasulallah! dedim.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

–‘Seni (buraya) getiren sebep nedir?’ buyurdu.

Ben:

–Ya Rasulallah! Namazlarımda bana bir şey peyda oldu, öyle ki ne kıldığımı bilemiyorum! dedim.

–‘Anlattığın şey, şeytanadır! Onu bana yaklaştır!’ buyurdu.

Bunun üzerine ben, Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in yanına vardım ve (diz çökerek) ayaklarım üzerine oturdum. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) elini göğsüme vurdu, ağzımın içine tükürdü ve:

–‘Çık! Ey Allah’ın! Düşmanı’ dedi.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bu işi üç defa tekrarladı. Sonra (bana):

–‘(Git) işinle meşgul ol!’ buyurdu.

Ravi demiştir ki:

Sonra Osman bin Ebi’l-As (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

–And olsun ki, ondan sonra şeytanın bana sokulduğunu sanmam!”

İbni Mace 3548

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
1) Selman (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“…Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) tezek veya kemikle taharetlenmekten men etti.”

Müslim 262/57, Ebu Davud 7, Nesei 41, Tirmizi 16, İbni Mace 316, Ahmed 5/415

Kemik ve tezekle taharetlenmenin yasak oluşunun sebebi kemik cinlerin, tezek de cinlerin binitlerinin yiyecek maddesi olduğu içindir, bu manada birçok hadiste gelmiştir.

Müslim 450/150, Ebu Davud 39, Begavi Şerh 180

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Osman bin Ebi’l-As (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) beni, Taif’e vali tayin ettiği dönemde namazımda bana bir şey peyda olmaya başladı hatta ne kıldığımı bilemez oldum. Ben bu durumu görünce kalkıp (Taif’ten Medine’ye) Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in yanma gittim.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) (beni görünce):

–‘Ebu’l-As’ın oğlu?’ dedi.

Ben:

–Evet, Ya Rasulallah! dedim.

–‘Seni (buraya) getiren sebep nedir?’ buyurdu.

Ben:

–Ya Rasulallah! Namazlarımda bana bir şey peyda oldu, öyle ki ne kıldığımı bilemiyorum! dedim.

–‘Anlattığın şey, şeytanadır! Onu bana yaklaştır!’ buyurdu.

Bunun üzerine ben, Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in yanına vardım ve (diz çökerek) ayaklarım üzerine oturdum. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) elini göğsüme vurdu, ağzımın içine tükürdü ve:

–‘Çık! Ey Allah’ın! Düşmanı’ dedi.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bu işi üç defa tekrarladı. Sonra (bana):

–‘(Git) işinle meşgul ol!’ buyurdu.

Ravi demiştir ki:

Sonra Osman bin Ebi’l-As (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

–And olsun ki, ondan sonra şeytanın bana sokulduğunu sanmam!”

İbni Mace 3548

EbuHasanAlMuhajiri

Üye
İslam-TR Üyesi
Hişam ibni Zuhre’nin himayesinde bulunan Ebu Saib (Rahmetullahi Aleyh) şöyle dedi:

“Bir gün Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anh)’ın yanına gittim ve onu namaz kılıyor buldum. Onu beklemek üzere oturdum. Derken evin bir köşesinde hurma dalları arasında bir kıpırtı gördüm. Oraya bakınca bir yılan olduğunu gördüm. Onu öldürmek için yerimden sıçradım. Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anh) oturmam için bana işaret etti. Bende yerime oturdum. Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anh) namazdan çıkınca bana evinin karşısında bir eve işaret etti ve:

–Bu evi görüyor musun? diye sordu.

Ben:

–Evet, deyince Ebu Said el-Hudri (Radiyallahu Anh) şöyle devam etti:

–Bu evde, bizden yeni evli bir genç vardı. Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ile birlikte Hendek Harbine gittik. Genç, gün ortasında, ehline uğramak için Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den izin istiyordu. Bir gün yine o genç, Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den izin istedi.

Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ona:

–‘Silahını yanına al! Beni Kureyza Yahudilerinin sana bir zarar vermesinden korkuyorum!’ buyurdu.

Adam silahını aldı ve sonra ailesinin yanına gitti. Hanımı iki kapı arasında ayakta duruyordu. Elindeki mızrağı ile dürtmek üzere kadına eğildi. Adama kıskançlık gelmişti.

Kadın ona:

–Mızrağını geri çek! Hele eve gir, beni dışarı çıkaran şeyi bir gör! dedi. Adam içeri girdi, bir de ne görsün; yatağın üzerine büyük bir yılan! Mızrağıyla ona yöneldi ve yılana sapladı. Sonra çıkıp, mızrağı avluya dikti. Derken yılan üzerine atıldı. Bilemiyoruz, hangisi da evvel öldü; yılan mı, genç mi?

Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e gelip, bu durumu anlattık ve:

–Allah’a dua edin de Allah onu tekrar diriltsin! dedik.

Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

–‘Arkadaşınız için Allah’a istiğfar edin! Kuşkusuz ki Medine’de Müslüman olmuş bir takım cinler vardır. Onlardan birini görürseniz, kendisine üç gün mühlet verin! Eğer bundan sonra yine de görünürse onu öldürün! Çünkü o bir şeytandır!’ buyurdu.”

Müslim 2236/139, Muvatta 2/976, Ebu Davud 5257, Tirmizi

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Şeytan'ın dostlarına yardım yollarından birisi de sihir ve keramettir demişti Ibn Teymiyye. .

Şöyle ki kardeşler ayette :
"Şeytanların kimlere inmekte olduklarını size haber vereyim mi?"

"Onlar, 'gerçeği ters yüz eden,' günaha düşkün olan her yalancıya inerler."(Şuarâ 221, 222) buyuruyor.
Ee şuanki seyhler kendilerine çağırmiyorlar mı? Allah (suphane ve teâlâ)'dan uzaklaştırıp şirki yaymiyorlar mı?
O halde onların yardımcıları kim olacak? Ifritler,cinler olacak ki avvam halkı kerametle kandırmak daha kolay olsun diye.

Puta tapan müşriklerle hıristiyanlar veya bu ümmetin bid'at ehlinden olup bu müşriklerle benzerlik gösterenler nezdinde bu meselelere dâir uzun uzun anlatılabilecek hikâyeler vardır. Yalnız durum şu ki, peygamber olsun-olmasın bir ölüye yakaran ve ondan "istiğase" (medet dileme) yi âdet edinen her kişide mutlaka onun dalâlete düşmesine neden olacak böyle bir hal ortaya çıkmıştır.
Hatta devaminda Ibn Teymiyye "Veli ve Keramet" konusunda şöyle demişti.

"Burada demek istiyoruz ki:
putların yanında gaybe ait bilgilerin, herhangi bir ihtiyacın giderilmesini sağlayan şeylerin, bunlara benzer vesâirenin haber verilmesi tarzında duydukları ya da gördükleri şeyler, müşrikleri sapıklığa düşüren sebeplerin en önemlilerindendir.

Bu kişilerden birisi kabrin yarılıp içinden nûrânî şimali bir şeyhin çıktığını, kendisini kucakladığını veya kendisiyle konuştuğunu gözleriyle gördüğü zaman, sanır ki bu çıkan, orada medfûn olan peygamber veya şeyhtir-, oysa ki kabir yarılmamıştır, şeytan bu kişiye öyle göstermiştir.

Aynı şekilde, böyle birisine duvarın yarılıp içinden bir insan suretinin çıktığını gösterdiği gibi. Halbuki bu durumda da görünen, insan suretine bürünerek ona kendisini duvardan çıkmış gibi gösteren Şeytan'dan başkası değildir.

Bu şeytanlar arasında kendilerinin kabirden çıktıklarını gören o kişiye "Biz kabirlerimizde durmayız; aksine herhangi birimiz kabre konulduğu andan itibaren kabrinden çıkar ve insanlar arasında dolaşırız" diyenler da vardır.

Bu kimselerden bir kısmı, bu ölünün bir cenaze merasimine katıldığını, kendi elinden tuttuğunu ve erbabınca bilinen çeşitli şeyleri yaptığını dahi görebilir.

Sapıklık içinde bulunanlar ya bu hususları reddedecek, ya da bunların Allah'ın velî kullarına ait kerametlerden olduğunu zannedecek, bu görünen şahsın bizzat peygamber veya bizzat sâlih bir kul veyahut da onun suretine girmiş bir melek olduğuna inanacaktır.

"Bu, onun ruhaniyetidir, cism-i lâtifidir, sırrıdır, timsâlidir, cesede bürünmüş ruhudur..." diyenler de bulunacaktır.

Hattâ bâzan bu kişiyi iki ayrı yerde görüp tek cismin aynı anda iki ayrı mekânda olabileceğini zannedenler de çıkacaktır; ama hiç düşünmeyecektir ki bu görüntü herhangi bir zâtın suretine girdiği zaman asla bu zâtın kendisi değildir."

ozan27k Çevrimdışı

ozan27k

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeytan'ın dostlarına yardım yollarından birisi de sihir ve keramettir demişti Ibn Teymiyye. .

Şöyle ki kardeşler ayette :
"Şeytanların kimlere inmekte olduklarını size haber vereyim mi?"

"Onlar, 'gerçeği ters yüz eden,' günaha düşkün olan her yalancıya inerler."(Şuarâ 221, 222) buyuruyor.
Ee şuanki seyhler kendilerine çağırmiyorlar mı? Allah (suphane ve teâlâ)'dan uzaklaştırıp şirki yaymiyorlar mı?
O halde onların yardımcıları kim olacak? Ifritler,cinler olacak ki avvam halkı kerametle kandırmak daha kolay olsun diye.

Puta tapan müşriklerle hıristiyanlar veya bu ümmetin bid'at ehlinden olup bu müşriklerle benzerlik gösterenler nezdinde bu meselelere dâir uzun uzun anlatılabilecek hikâyeler vardır. Yalnız durum şu ki, peygamber olsun-olmasın bir ölüye yakaran ve ondan "istiğase" (medet dileme) yi âdet edinen her kişide mutlaka onun dalâlete düşmesine neden olacak böyle bir hal ortaya çıkmıştır.
Hatta devaminda Ibn Teymiyye "Veli ve Keramet" konusunda şöyle demişti.

"Burada demek istiyoruz ki:
putların yanında gaybe ait bilgilerin, herhangi bir ihtiyacın giderilmesini sağlayan şeylerin, bunlara benzer vesâirenin haber verilmesi tarzında duydukları ya da gördükleri şeyler, müşrikleri sapıklığa düşüren sebeplerin en önemlilerindendir.

Bu kişilerden birisi kabrin yarılıp içinden nûrânî şimali bir şeyhin çıktığını, kendisini kucakladığını veya kendisiyle konuştuğunu gözleriyle gördüğü zaman, sanır ki bu çıkan, orada medfûn olan peygamber veya şeyhtir-, oysa ki kabir yarılmamıştır, şeytan bu kişiye öyle göstermiştir.

Aynı şekilde, böyle birisine duvarın yarılıp içinden bir insan suretinin çıktığını gösterdiği gibi. Halbuki bu durumda da görünen, insan suretine bürünerek ona kendisini duvardan çıkmış gibi gösteren Şeytan'dan başkası değildir.

Bu şeytanlar arasında kendilerinin kabirden çıktıklarını gören o kişiye "Biz kabirlerimizde durmayız; aksine herhangi birimiz kabre konulduğu andan itibaren kabrinden çıkar ve insanlar arasında dolaşırız" diyenler da vardır.

Bu kimselerden bir kısmı, bu ölünün bir cenaze merasimine katıldığını, kendi elinden tuttuğunu ve erbabınca bilinen çeşitli şeyleri yaptığını dahi görebilir.

Sapıklık içinde bulunanlar ya bu hususları reddedecek, ya da bunların Allah'ın velî kullarına ait kerametlerden olduğunu zannedecek, bu görünen şahsın bizzat peygamber veya bizzat sâlih bir kul veyahut da onun suretine girmiş bir melek olduğuna inanacaktır.

"Bu, onun ruhaniyetidir, cism-i lâtifidir, sırrıdır, timsâlidir, cesede bürünmüş ruhudur..." diyenler de bulunacaktır.

Hattâ bâzan bu kişiyi iki ayrı yerde görüp tek cismin aynı anda iki ayrı mekânda olabileceğini zannedenler de çıkacaktır; ama hiç düşünmeyecektir ki bu görüntü herhangi bir zâtın suretine girdiği zaman asla bu zâtın kendisi değildir."

Allah razi olsun bende böyle düsünüyordum..
Bu tarikat ehlinin anlatigi seylere bi ara bana hikaye gibi geliordu, ama sonra gördüm ki hakikatten olagan üstü seyler var.
Ama bi sheikh olagan üstü sey yapmadan önce kendine secde ettiriorsa anlamiomki bu akillar nerde buna daha keramet diyen
Bide allah video yapmalarini takdir etmis ki dünya alem anlasin, ama bazi arkadaslar da hala keramet diye savunmakta.

Rabitada olan seyler de aynisi. Bi tanidik diyorki " Ben rabita yapinca ya sheikh meddet diyince hemen gözümün önüne ruhaniyete gelior bana soruma cevap verior" Bende diyomki seytan olmasin o
Peygamerblerin varislerine giremez seytan sureti filan felan bisey anlatior cok garip.
Ama böyle insanlarin herseye cevabi var..
Bu videoyu göstersen dicekk ki kesin o sheikhe secde etmior kesin kaabe o tarafdaydi filan felan cok komik

Üst Ana Sayfa Alt