Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Pitemler Muhbirleştirmeye Devam Ediyor

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu camianin süriye politikası belli iran yandaşliği ben anlamiyorum bu insan ları bu camianin tutulur yani kalmamiş iran süriyede ktliam yaparken göktaş irandaydi lafın kısacası eseda lanet olsun ve yardımcıları olan irana hizbulşeytana ve ona sevgi besliyenlere

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hizbullah cemaatinin sapık görüşlerini biliyoruz üst düzey liderlerinden edip gümüş adlı kişinin iran'a ikide bir gittiğini de biliyoruz.Lanetli humeyni'yi imam ve rehber olarak kabul ettiğinide biliyoruz o yüzden bu numaralar burada tutmaz yahya abbas müsavi.Burası ehli sünnet akidesinde İslami bir forumdur.Hizbullah cemaatinin görüşlerinin değiştiğine dair hiçbir kanıtta yoktur.İran şii cumhuriyetini tekfir etmese bile hiç olmazsa İran rejiminin İslami olmadığını söyleyebiliyormu?bu kadarını bile yapamaz.Aklı başında bir müslüman veya İslami cemaat iran rejimini tekfir etmelidir.Halkından bahsetmiyorum rejimden bahsediyorum.Halkının içinde ağırlıklı şia'lar var sapık şia topluluğu sahabeye ve müminlerin annesine küfür etmediği ve şirk işlemediği sürece(böylesini bulmak imkansız gibi birşey) bidat ehli de olsa müslüman sayılabilir.Ama böyle bir şii bulmak imkansıza yakın bir ihtimal yada şöyle diyelim çok zayıf bir ihtimal.Bu hizbullah cemaati ise sapıklardan ve kafirlerden oluşan şia topluluğunun genelini müslüman kardeşi sayıyor aksini iddia edene tekfirci diyor.Hatta daha da berbat olanı İran rafizi cumhuriyetini İslami devlet sayıyor.

Doğrusu hiç kimsenin bilmediği şeyleri biliyorsun kardeşim,çünkü bahsettiğin edip gümüş cezaevinden çıktıktan sonra nereye gittiğini kimse bilmiyor,hatta gazetelere yansıdığına göre türk istihbaratıda bilmiyormuş,merak ettim istihbaratların bilmediği bir şeyi sen nereden biliyorsun?ikide bir oraya gittiğini biliyoruz demişsin,büyle demek için gidiş ve gelişlerinin olması gerekir,sen gelişini ve gidişini burada isbat et dahada bişey demem..biliyoruz dediğin husus sakın fasık medyada dile getirilen iddialar olmasın sakın,şayet delilin buysa o zaman dahada büyük çelişkiler içerisinde olursun.
sübhanAllah,insanlar neden bilmedikleri şeyleri biliyoruz diye süylerler hayret doğrusu..
diğer iddialarına gelince artık bişey demiyorum,sapık ve rehber hususuna gelince,herkesin hesab vereceği güne erteliyorum cevabı,şübhesiz o gün yalancılarda ve muttakilerde belli olacak.Rabbim cümlemizi yüzü ak olanlardan eylesin.
Doğrusu büyle bir tartışmanın içerisi,nde olmak istemezdim,amacım sadece pitemin müslümanlar özerinde oynadığı oyunları sitede belli ettirmek veya hatırlatmaktı,ama görünen oki kardeşlerimizin bazıları üzümden çok bağcı dövmek niyetinde,halbuki iki cümlede bu yapılanlara demek hakkaniyet gereği olmazmıydı.Bu haberle amacım yapılanları işaret etmekti,ama parmağa takılıp kaldık.
selametle kardeşim,istediğin kadar hakaret edebilirsin,savunma pozisyonuna girmeyeceğim,bildiğimi yazarım,doğruların varsa alırım,iddialarına ise bişey demem...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu camianin süriye politikası belli iran yandaşliği ben anlamiyorum bu insan ları bu camianin tutulur yani kalmamiş iran süriyede ktliam yaparken göktaş irandaydi lafın kısacası eseda lanet olsun ve yardımcıları olan irana hizbulşeytana ve ona sevgi besliyenlere

sizede şüyle cevab veriyorum kardeşim,bahsettiğiniz şii hayranı,iran hayranı göktaş hocayı bakınız kimler ve neden saldırmış.
Suriye ve Ortadoğu Konusunda Duruşumuz!
şia hayranı site şia hayranı göktaş hocaya neler demiş..hemde bu sıradan bir şia siteside değil,eğer halen bildiğim doğru dediğim dedik diyorsan,sizede diyeceğim bişey yok..
siz göktaş hocayı şiacılık,bunlarda tekfircilikle itham ediyor,ne ilginç bir tablo..

umarım siz kardeşleri rahatsız etmiyorumdur,çünkü amacım asla polemik ve laf cambazlığı değildir,biliyorumki bu sitede bu camiaya iyi bakmayan kardeşler çoğunluktadır,bende bunu kaşımak veya tartışma yaratmak için konuları atmıyorum,sadece müslümanalrın ortak konuları ve onları ilgilendiren meseleleri atmaya çalıştım,çünkü bu konular ve özellikle bu eklediğim konu tüm müslümanalrın özerinde düşünmesi gereken bir husustur,belki dikkati çeker diye düşünmüştüm ama olmadı malesef,bizde asıl noktayı kaçırdığımız için zalimler sürekli butür hilelerde başarılı olacakalrdır,bizde birbirimizle büyle meşgul oldukça daha çok vurgun yeriz diye düşünüyorum..
selametle

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakaret etmiyorum sadece bu sapkın görüşlerinden dolayı Allah ıslah etsin diyorum yinede akıllanmayacaksan o zaman Allah seni humeyniyle,hamaneyle,hasan nasrallah ile,sistani ile,ne kadar sahabe düşmanı şii ve rafizi lider varsa onlarla haşretsin Amin.Sözlerim bundan ibarettir.Sapkın fikirlerini yaymak için burayı mı buldun?

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakaret etmiyorum sadece bu sapkın görüşlerinden dolayı Allah ıslah etsin diyorum yinede akıllanmayacaksan o zaman Allah seni humeyniyle,hamaneyle,hasan nasrallah ile,sistani ile,ne kadar sahabe düşmanı şii ve rafizi lider varsa onlarla haşretsin Amin.Sözlerim bundan ibarettir.Sapkın fikirlerini yaymak için burayı mı buldun?
akhi dur hele hemen sinirlenme yumuşak başlı olmak mümine daha çok yakışır yahya kardeş hizbullha körükörüne bağlı birine benzemiyor

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
heycan kardeş, dedim ya önce duam Allah ıslah etsin , kabul olmayacaksa sonraki beddua geçerlidir.Ama yinede uyarın için sağol kardeşim Allah razı olsun

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Niye bu kadar öfkelisin kardeşim,niye bu kadar sertsin.eğer ben sapkınsam buyur beni güzel bir şekilde düzel.nebevi metot büyle değil,eğer ben ateş kenarındaysam bu dillemi beni kazanacaksın..
Ayrıca eğer buradaki kardeşler benden rahatsızsa,Rabbim şahid olsun sizi rahatsız etmemek için gider ve dahada asla rahatsız etmem.yok eğer senin fikrinse aceleci olma,öfkeni islam düşmanlarına sakla..

selametle

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suriye'de bunca zulmü oradaki kardeşlerimize yapanların destekçilerini ve sempatizanlarını bu denli koruyup kollaman ve savunman kanıma dokunuyor mesele budur.Ben sadece İslam adına öfkelenirim.Onun dışında pek öfkelenmem.Hatta kardeşlerime karşı çok şefkatli ve merhametli olurum yanlış anlama seni de müslüman olarak görüyorum ama bu savunduğun kişiler savunulacak gibi değiller bu konuda çok hassasım.Kendi adıma şunu söyleyebilirim senden değil bu görüşlerinden ve savunduğun kişilerden rahatsızım.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizede şüyle cevab veriyorum kardeşim,bahsettiğiniz şii hayranı,iran hayranı göktaş hocayı bakınız kimler ve neden saldırmış.
Suriye ve Ortadoğu Konusunda Duruşumuz!
şia hayranı site şia hayranı göktaş hocaya neler demiş..hemde bu sıradan bir şia siteside değil,eğer halen bildiğim doğru dediğim dedik diyorsan,sizede diyeceğim bişey yok..
siz göktaş hocayı şiacılık,bunlarda tekfircilikle itham ediyor,ne ilginç bir tablo..

umarım siz kardeşleri rahatsız etmiyorumdur,çünkü amacım asla polemik ve laf cambazlığı değildir,biliyorumki bu sitede bu camiaya iyi bakmayan kardeşler çoğunluktadır,bende bunu kaşımak veya tartışma yaratmak için konuları atmıyorum,sadece müslümanalrın ortak konuları ve onları ilgilendiren meseleleri atmaya çalıştım,çünkü bu konular ve özellikle bu eklediğim konu tüm müslümanalrın özerinde düşünmesi gereken bir husustur,belki dikkati çeker diye düşünmüştüm ama olmadı malesef,bizde asıl noktayı kaçırdığımız için zalimler sürekli butür hilelerde başarılı olacakalrdır,bizde birbirimizle büyle meşgul oldukça daha çok vurgun yeriz diye düşünüyorum..
selametle

Kardeş vermiş olduğun sayfaya baktım ve okudum. Buradaki Mehmet GÖKTAŞ'ın hatası şiayı hak olarak görüyor. Yazıda sadece iran ve hizbullahın tutumunu eleştirmiş. Fakat şiaların mü'minleri ifsat ettiğini görememiş ne yazık ki. Bir mü'minin şiaya vermesi gereken cevap bu değildir. Bir de kendine yol olarak uzlaşmacı bir tavır takınmış gibime geldi. Amacı islam hakim olsun değil ne yazık ki savaş bitsindir. Halbuki savaşı dilediği kadar sürdürecek olan ve yine bitirecek olan da Allah'tır. Biz amellerimizle mesulüz.

Updated:

Bir de müslümanlara tekfirci diyor ama tekfircilerin cenaze namazını kıldırıyor. Bunu da anlamadım.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yanlış anlama bir anımı anlatıp çıkacağım..

Vaktiyle medresei yusufiyeye girmeyi rabbime hamd oslunki bize nasib etti,koğuştaki kardeşlerin odasına girerken değrli bir abem şüyle dedi*yahya kardeşim,buraya girerken girişte nasılki nufüs cüzdanı vb içeriye sokulmayan ve gerekmeyen şeyleri nizamiyede senden aldılar ve emanete bıraktılar sende öfkeyi ve sertliği nizamiyede bırak,çünkü bunlar burada bize lazım değil,heppimiz kardeşiz,tıpkı diğer emanetler gibi orada kalsın,çıkınca onları yanına al,burada bize lazım değil,ama dışarıda islam düşmanlarına karşı lazım olacak demişti..
Rabbim onlardan razı olsun.
islam ahlakını kuşanmak duasıyla ..
Allaha emanet olun.Ben çıkıyorum,bugünlük bu kadar yeter..

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mehmet Göktaş hoca ile yaptığım röportajın ses kaydını dinleyip yazıya dökebilecek olan var ise göndereyim.Ondan sonra göktaş hocayı ve cemaatini eleştirin.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
umarım gerçekleri görürsün yahya kardeş dediğim gibi savunduğun ve sevgi beslediğin bu kişilere düşmanlık besliyorum onun haricinde seninle bir problemim yoktur.Yanlış görüştede olsan yinede kardeşimsin.Belli ki bazı konularda zihnini bulandırmışlar.

S Çevrimdışı

samudra ambrozzi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
umarım gerçekleri görürsün yahya kardeş dediğim gibi savunduğun ve sevgi beslediğin bu kişilere düşmanlık besliyorum onun haricinde seninle bir problemim yoktur.Yanlış görüştede olsan yinede kardeşimsin.Belli ki bazı konularda zihnini bulandırmışlar.
,
kardeş ilim grubu hakkında dediklerin noktasında haklı olabilirsin yanlız bu kadar sertliği hak edecek düzeyde uzaklaştırılacak insanlar değiller, en azından selef akidesine ilmi noktada uzak değiller yanlız hataları onlara acıma noktasında insanı kahrediyor olabilir onlarla olan mesafe noktasında bende senden farksız değilim yanlız gözardı edilmeyecek noktada bizlere yakın duruyorlar, inşallah allah onların hakkı görmesine bizleri vesile kılsın vallahi ben onlar için çok üzülüyorum yanlız üzülmekten ve yaptıklarının büyük bir cürüm olduğunu onlara soylemekten başka onlar için yapacak bişey yok allah hepimizi affetsin

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mehmet Göktaş hoca ile yaptığım röportajın ses kaydını dinleyip yazıya dökebilecek olan var ise göndereyim.Ondan sonra göktaş hocayı ve cemaatini eleştirin.

ses kaydı olarak veremezmisin kardeşim,eğer yayınlasaydın bizde istifade ederdik,hakketende bende merak ettim ne dediğini,yazıya dökecek zamanım olsaydı isterdim,çok uzunmu?

selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mütedeyyin aileleri rahatsız eden bu polisler kim?

Diyarbakır`da mütedeyyin kimliğiyle tanınan bir bayanın, polis olduklarını söyleyen kişilerce gündüz vakti kaçırılmaya çalışıldığı öne sürüldü.

[TD="class: DetayTarihText"]

[TD="class: DetayTarihText"]

Resim_1382975961.jpg

[TD="bgcolor: #B7B7BF"]

DİYARBAKIR - Diyarbakır Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan TOKİ konutlarında ikamet eden mütedeyyin bir bayanın polis olduğu öne sürülen kişilerce gündüz vakti kaçırılmaya çalışıldığı iddia edildi.

Son bir ayda 3- 4 defa polis olduklarını söyleyen kişilerin, eşinin evde olmadığı bir zamanda evlerine geldiklerini ve kendisini gözaltına almak istediklerini söyleyen E.Y adlı bayan, polisin son çareyi kendisini gündüz vakti kaçırmakta gördüğünü söyledi.

Başından geçenlerin tüm detaylarıyla İlke Haber Ajansına (İLKHA) anlatan E.Y, polisin dindar kadınlara yönelerek onları rahatsız ettiklerini ve polisin bu tavrının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Başından geçenleri şöyle anlatan E.Y, "Eşim evde olmadığı bir gün birkaç kişi gelerek kendilerinin polis olduklarını söylediler. Kendilerinden kimlik göstermelerini istedim, kimlik göstermediler. Ben de kapıyı açmadım. Zaten sürekli eşimin evde olmadığı zamanlarda gelip beni gözaltına alacaklarını söylüyorlar." dedi.

Yaklaşık bir hafta önce dışardan gelirken kendilerini polis diye tanıtanların kendisini takip ettiğini fark ettiğini söyleyen E.Y, "Takip edildiğimi fark ettiğim gibi eve gelerek kapıyı kilitledim. Ardımdan kapıyı çalarak tekrar polis olduklarını söylediler. Ben de sizin polis olduğunuzu nerden bileceğim dedim onlar da kapıyı aç biz polisiz senin hakkında şikayet var, evinde birilerini saklıyorsun dediler. Ben de polis olsanız da evde yalnız olduğum için kapıyı açamam dedim." ifadelerini kullandı.

Polislerin ısrarla kapıyı açmalarını istediklerini söyleyen E.Y, "Bana hakkınızda şikayet var dediler ben de şikayet ne ise söyleyin ona göre konuşalım ne gerekiyorsa yapalım dedim. Dosyanız elimde kapıyı açın konuşalım dediler, ben de dosyayı kapının altından atın bakayım yoksa açmam onlarda 2 kağıt parçası göstererek Adana Emniyetinden geldiklerini hakkımda tutuklama kararı olduğunu söylediler. Tabi ben inanmadığım için kapıyı açmadım." şeklinde konuştu.

Polislerin aynı gün 3 defa geldiklerini söyleyen E.Y, polislerin özellikle eşinin evde olmadığı zamanı tercih ettiklerini ve gece gündüz dinlemediklerini söyleyerek, polislerin kendilerini sürekli rahatsız ettiklerini söyledi.

Pencereden gelenleri izlediğini ve araçlarının resmi polis aracı olduğunu, aracın plakasının da üstünün kapatıldığını söyleyen E.Y, polislerin son zamanlarda kendilerine yönelik baskıların arttığını, kendilerinin de yasal zeminde haklarını arayacaklarını söyledi.

Polislerin yalnız eve baskın yapmakla yetinmediğini söyleyen E.Y, "Yaklaşık 3 gün önce komşuya gitmek için evden çıktığım sırada, binanın kapısının önüne sivil bir araç yanaştı ve kendilerinin polis olduğunu söyleyen kişiler inerek beni gözaltına alacaklarını söylediler. Ben de polis olmadıklarını söyleyerek kimlik göstermelerini istediğimde, bana babamın ve eşimin adını söyleyerek beni tanıdıklarını söylediler. Kendileriyle gelmem gerektiğini söyleyerek beni gözaltına alacaklarını belirttiler. Ben de hemen avukatımı arayacağımı o gelmeden hiçbir yere gitmeyeceğimi söyleyerek, telefonu çıkarıp avukatımı aradım. Bunu gören polisler hemen arabaya binerek kaçtılar. Kaçarken nerdeyse çocuğumu da eziyorlardı." dedi.

Kayapınar Emniyet Müdürlüğüne gittiklerini ifade eden E.Y, "Eşim eve gelir gelmez olayı kendisine anlattım o da avukatımızı arayarak emniyet müdürlüğüne gittik. Durumu oradaki yetkilere anlattık. Emniyet müdürlüğündeki yetkililer, polisin ancak savcı izni dâhilinde eve gelebileceklerini, bu konuyla ilgili bilgilerinin olmadığını gerekli araştırmayı yapacaklarını söyledi." dedi.

Yetkili ayrıca, bizim anlattıklarımızı dinledikten sonra polis aracı ve polis üniformasıyla gelenlerin polis olabileceklerini belirterek, olayı araştıracaklarını ifade etti.

Öte yandan telefonla görüştüğümüz Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Özel Kalem biriminden bir yetkili, olayla hakkında bilgilerinin olmadığını ancak ailenin şikayet etmesinin ardından olayla ilgili araştırmada bulunabileceklerini söyledi.

(M. Sait Adiyaman/Ömer Yasin Ergin - İLKHA)

112952.jpg

112951.jpg

Ü Çevrimdışı

Ümit ERDOĞAN

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Seçim yaklaştıkça savaş daha da kızışıyor.Dün Hizbullahı karşısına almaktan korkuyordu PKK.Fakat bugün onun gayrı resmi uzantısı olan KCK yapılanması ve BDP,HÜDA-PAR'ı karşısına alarak yanan ateşe benzin dökmeye çalışıyor.Doğu bölgesinde ki kardeşlerimizin itidalli tavırlarını bozmamaları gerekiyor.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşim,bunların tek sermayesi kandır,ne kadar çok kaos ve kan olursa o kadar çok rant yiyecekler,bundan dolayıda saldırılarını hızlandırdılar,onlar saldırıyor devlette failleri bulmuyor,bu şekilde bir komplo kuruluyor.Doğudaki kardeşleriniz tepki verirse herkes özerine çullanacak çünkü beklentileri bu,vermezsede bu şekilde saldıracaklar.Rabbim hayreylesin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BU şekilde gittikleri bu aile,islam için bedel veren ve zalimlere boyun eğmeyen bir aile,bilinçli seçilmişler..

Üst Ana Sayfa Alt