Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Pitemler Muhbirleştirmeye Devam Ediyor

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pitemler muhbirleştirmeye devam ediyor

JİTEM`in yeni versiyonu olarak ortaya çıkan PİTEM`in Hatay`ın İskenderun ilçesinde yürüttüğü muhbirleştirme faaliyetleri devam ediyor. İslami STK` etkinliklerine katılan şahısın emniyet içindeki ergenekonvari güçlerin kendisine muhbirlik teklif ettiğini iddia etti.

HATAY- Emniyet içindeki ergenekonvari yapılanmaların toplumu ifsat etmeye yönelik muhbirleştirme faaliyetleri deşifre olmasına rağmen hala devam ediyor. Polis içindeki kirli yapılanmaların İslami derneklere ve cemaatlere yönelik muhbirleştirme faaliyetlerine her gün bir yenisi ekleniyor. İskenderun`da İslami STK` etkinliklerine katılan S.I`ın (27) emniyet içindeki ergenekonvari güçlerin kendisine muhbirlik teklif ettiğini iddia etti.

Polisin hukuksuz bir şekilde hiçbir sucu olmayan İslami STK müdavimlerini gözlerine kestirerek baskı, tehdit, şantaj, maddi vaatlerle muhbirleştirme faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ettiği öğrenildi.

Emniyet güçlerinin halkın güvenliğini sağlaması gerekirken, İslami kimlik ile yeni tanışan gençleri İslami ortam ve camialardan alıkoyma faaliyetlerini sürdüğü belirtildi. Bunun en son kanıtı, Hatay`ın İskenderun ilçesinde faaliyet yürüten İlim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İlim- Der) üye ve gönüllülerine polis tarafından yıldırma politikası uygulandığı iddia edildi.

İskenderun`un Peyas beldesinde ikamet eden Servis Şoförü S. I (27) İlim Der`in etkinliklerine katılmasından dolayı emniyet güçleri tarafından önce telefon görüşmeleriyle taciz, daha sonra emniyete çağırılmayla rahatsız edildiğini söyledi. Bu tacizlerden dolayı huzursuz olan S.I, bu konuyu kamoyu ile paylaşmaya karar aldığını belirtti.

S.I, polisin kendisine yaptığı ikna çalışmaları hakkında daha sonra şu ifadeleri dile getirdi. "Beni on gün önce telefonla Antakya Terörle Mücadele masasından arayıp, benimle yüz yüze görüşmek istediklerini söylediler. Ben görüşmek istemediğimi söyledimse de beni görüşmeye zorladılar. Bunun üzerine görüşmek için İskenderun Emniyet Müdürlüğüne gittim. Orada beni çok iyi karşılayarak bazı sorular sormaya başladılar. İlk etapta siyasi konularda sorular sordular. Peygamber Sevdalıları Platformuna üye olan İlim Der`e gittiğimi söylediler. Ben de `evet gidiyorum` diyerek, `bütün faaliyetleri yasal çerçevesinde gerçekleştiriyorlar` diye karşılık verdim. Ondan sonra beraber olduğum arkadaşlarımı ve camiayı karalamaya başladılar."

`Bu örgüt seni infaz edebilir`
Terörle Mücadele ekibinin sorularla kendisini bunalttığını ifade eden S. I, polisin kendisine, gittiği İslami STK`ların geçmişini bilmediğini, kendisini ileride infaz edeceğini söylediğini belirtti. Buna karşılık I`nın "Ben birçok İslami camiayla tanıştım bunlar kadar samimi, doğru ve iyi insanlarla tanışmadım" diyerek cevap verdiğini sözlerine ekledi.

`Biz senin iyiliğini istiyoruz`
S.I, Polisin, kendisinin iyiliğini istediği iddiasında bulunduğunu belirterek, " Madem iyiliğimi istiyorsunuz neden bu derneklere müdahale etmiyorsunuz diye cevap verdim. Çünkü bu dernekler hiç bir yasa dışı faaliyete bulunmuyorlar. Şuan sizler suç işlemektesiniz" dedi.

`Bir daha seni onların yanında görmeyeceğiz`
S.I, polisin kendisine yaptığı ikna çalışmalarını devamla şöyle anlattı. "Bana tekrar onların yanına gitmeyeceğimi, sohbetlerine katılmayacağımı üzerine baskı yapmaya çalıştılar. Ben de ne zaman bu derneğe gitmeye çalıştımsa panzerlerle yolumu kesildiğini söyledim. Onlara şehirde çirkefliğe batan birçok insan varken neden İslami hassasiyete sahip olan insanlara anlatıyorsunuz. Geçmişte cahilliklerimiz olduğu halde, beni bir kez dahi uyarmayan polis, İslami hassasiyete kavuştuktan sonramı akıllarına geldim. Ailemle görüşeceklerini söyleyerek beni tehdit ettiler. Bende ailemin huzurunu bozmaya hakkınız yok diye cevap verdim."

Polisin ikna çalışmalarından etkilendiğini de sözlerine ekleyen S.I, " Polis bana `sizlere Kur`an-ı Kerim`de olmayan ayetleri olmuş gibi gösterirler.` dedi. Bunun üzerine bende böyle bir şeyin olamayacağını, çünkü bizim eve sohbet yapmaya gelen arkadaşlar kendileriyle beraber bir Kur`an getirmiyorlar bizim evdeki Kur`an`ı alıp anlatıyorlar. Polisin, `dernek sizlere yasadışı kitaplar vererek sizleri eylemlere hazırlıyor` şeklindeki şantajına, bende cevaben; bizim okuduğumuz kitaplar İslami kitaplar ve bu kitaplar bütün kitap evlerinde satılmaktadır. Bana daha sonra, `İlim Der`e sizi çağırdıklarında gitmeyin, uzak durun yoksa başınız belaya girer tehditline karşılık` keşke zamanım çok olsa da kendimi bu derneğe atfetsem" şeklinde polise karşı koyuşunu anlattı.

S.I son olarak, "On gündür rahat yüzü görmedim, eğer İslami yaşamak bir suçsa, benim için bu suçu işlemek izzet ve şereftir" ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

111338.jpg

Geçmişte Ergenekon eliyle yapılan "adam kaçırma, öldürme, yaralama, gasp, şantaj ve muhbirleştirme" faaliyetlerinin bir benzeri Hatay`da cereyan ediyor. 90`lı yıllarda kaldı, denilen uygulamaları sürdüren emniyet içindeki yapılanma, Hatay`da bin bir kılıkla İslami STK ve İslami Parti müdavimlerine yanaşarak kimi zaman tehdit, kimi zaman farklı vaatlerle muhbirlik teklifinde bulunuyor.

Bu karanlık odaklar çirkin yüzlerini bu kez de İskenderun İlim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği`nin (İlim Der) gönüllü üyesi olan V.G`ye (27) yönelik faaliyetleriyle gösterdi.

Antakya`da özel bir şirkette çalışan V.G, İslami STK ve İslami Partilere gittiği için bu karanlık yapılanmaya bağlı polislerin, kendisine yönelik baskı ve tehditlerini şöyle anlattı: "İzinli olduğum bir günde Hatay İl Emniyet Müdürlüğünde Mehmet isimli bir şahıs beni arayıp görüşmemiz gerektiğini söyledi. Konu nedir diye sorunca, ısrarla yüz yüze görüşmemiz gerektiğini söyledi. Görüşelim dediğimde Terörle Mücadele Şubesine gelmemi istedi. Ancak hukuksuz işlerin döndüğünü anladığım için görüşmeye gitmedim. Görüşmeye gitmediğim için benim işyerime geldiler. Beni alıp yaklaşık yarım saat süren sohbet içerisinde Hizbullah Cemaati`ni kötülemeye başladılar. Bu camianın geçmişte bazı insanları infaz ettiğini ve Hür Dava Partisi`nin (HÜDA PAR) de bunların uzantısı olduğunu ve senin de onlardan bazılarıyla görüştüğünü biliyoruz dediler. HÜDA PAR`dan bahsetmelerinin sebebi de sürekli görüştüğüm komşumun Hatay İl Başkanı olmasından dolayıdır. Bunun üzerine ben de HÜDA PAR yetkililerinin hiç bir zaman silah taşımadığını, gittikleri he yerde İslam ve İslam Peygamberini anlatan Allah dostları olduğunu söyledim. Seni şikâyet edersek işyerinden atılırsın tehdidinden bulundular. Toplamda 2 defa telefonla aradılar, bir kez de yüz yüze görüştük." dedi.

"Daha önce gayri İslami bir yaşantı içerisindeydim"
Bugüne kadar İslam`dan uzak bir hayat yaşadığını belirten V.G, "Böyle bir zamanda polisler gelip de, bana nasihat etme ihtiyacı duymadı, hatta beni daha da kötü ortamlara sürükledi. Şimdi ben bu kötü alışkanlıklarımı bıraktım, namaza başladım, dinimi öğrenmek için sohbetlere gitmeye başladım diye mi polis gelip beni uyarma gereksinimi duydu?" diye sordu.

"Bir Yahudi`ye karışmıyorsanız bize de karışmayın"
Bu saatte sonra bu konu hakkında rahatsız edilmek istemediğini ifade eden V.G, "Beni artık rahat bırakın, psikolojim bozulmaya başladı. Ben doğru yolu bulmuşken kimse kafamı bulandırmasın. Ben Müslüman`ım diye kimse beni rahatsız etmeye çalışmasın. Nasıl ki bir Hıristiyan, Yahudi, Ateisti rahatsız etmiyorsanız bir Müslüman`ı da rahatsız etmeyin" diyerek sözlerini tamamladı. (İLKHA)

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hatay'da Muhbirleştirme Faaliyetleri Devam Ediyor

Hatay'ı abluka altına alan muhbirleştirme çalışmaları, İslami STK'lara yeni katılan kişileri soğutmaya ve muhbirleştirmeye devam ederken polisin aynı zamanda Kürtleri'de horladığı iddia edildi.

video
Hatay'da Muhbirleştirme Faaliyetleri Devam Ediyor - YouTube

HATAY- Hatay polisinin mütedeyyin şahıslar üzerindeki muhbirleştirme faaliyetleri aralıksız bir şekilde devam ediyor. Hatay polisi özellikle İslami hayattı sonradan kendine seçen şahısları hedef aldığı ortaya çıktı.

Hatay'ın Dörtyol İlçesinde İkamet eden E.P yaklaşık on ay önce polisin kendisine teklif ettiği çirkin muhbirleştirme teklifi ve aralarındaki diyalogları İlke Haber Ajanısı'na (İLKHA) anlattı.

Geçmişteki yaşantısının İslam'dan uzak olduğunu vurgulayan E.P, zamanında çok kötü cürümler işlediğini belirterek, ''Daha önce İslam ve Peygamberden uzak bir yaşantının içerisindeydim. Ne zaman ki İskenderun İlim Eğitim ve Kültür Yayama ve Yaşatma Derneği (İlim-Der) tanıştım hayatım düzene girdi. Namaza başladım, dinimi ve kendimi buldum. Geçmişte hiç bir şey bilmezken şuan kendimi çok iyi geliştirdim. Allah bu insanlardan razı olsun, bu insanları tanıyarak kendimi buldum. '' dedi.

E.P, bundan on ay önce kendisini arayarak polis olduklarını söyleyen şahısların kendisiyle görüşmeleri gerektiğini söyleyerek başından geçenleri şöyle anlattı: '' Bende tamam görüşelim, onlarda Dörtyol'a geleceklerini söylediler. Bende işe gitmem gerektiğini söyledim ve telefonu kapattım. Beni tekrar arayıp, 'nerde olduğumu' sordular. Ben de 'şuan servis arabasıyla işe gittiğimi' söyledim, 'seni iş yerinde bekliyoruz' deyip kapattılar. Yaklaşık on beş dakika sonra iş yerine vardım. Vardığımda beni iş yerimin önünde bekliyor olarak polisleri gördüm.''

'Ben İslam Cemaati'ne Bağlıyım'
Daha sonra polis kendisini kuytu bir yere götürdüğünü sözlerine ekleyen E.P,''Hangi Cemaate bağlı olduğumu sordular. Bende 'Müslümanların yanına gittiğimi ve namaza başladığımı' söyledim. 'Sende bunu istemiyoruz, senin hangi Cemaate ve tarikata bağlı olduğunu soruyoruz' Ben de, 'İslam Cemaatine gittiğimi' söyledim. Bana, 'Bizi yanlış anladığını ve senin nereye takıldığını öğrenmek istiyoruz' dediler. Bende, 'camiye takılıyorum' cevabını verdim. Onlarda senin nereye takıldığını ve kimlerle görüştüğünü bizler daha iyi biliriz dediler'' ifadelerine yer verdi.

''Türkler Kürtlerin yanına gitmemesi lazım''
Polisin kendisine Kürtlerin yanında işinin ne olduğunu özellikle sorduğunu dile getiren E.P, ''Bende Kur'anın sadece Kürtlere mi indiğini ve sadece onların mı İslam'ı yaşaması gerekir' diye sordum Polis de bana, 'yok senin onların arsında olmaman lazım, çünkü sen Türksün onlar ise Kürt'türler. Bunlar Hizbullah Cemaati ve İran Şiilerinin bir koludur. Senin gittiğin insanlar bu yapıya sahiptirler' dedi. Artık ben kendimi tutamayarak, onlara şunları söyledim: 'Ben geçmişte insanları rahatsız ederdim, gelen gidenle kavga çıkarırdım, çok berbat ve sapık hayatın içerisindeyken nerdeydiniz. Şimdi İslamla tanışmış ve namaza başlamışken bana gelip uyarılarda bulunuyorsunuz.' Daha sonra beni alttan alarak, 'bizlerde Müslüman'ız, namaz kılıyoruz' dediler. Ben de kendilerin 'tüm Müslümanları seviyorum ırk ayrımı yapmıyorum' diyerek ayrıldık''

'En yakın arkadaşlarıma muhbirlik teklifinde bulunmuşlar'
E.P, polisin aynı yaklaşım ve metot ile diğer arkadaşlarına da gittiğini sonradan öğrendiğini ifade ederek polisin bu şekilde yaklaştığı arkadaşlarının psikolojilerinin bozulduğuna dikkat çekerek, ''Yakın arkadaşlarımı benden uzaklaştırmaya çalışmışlar ve benim 9,5 yıl yatarımın olduğunu samimi arkadaşlarıma iddia etmişler.'' dedi.

E.P. son olarak, yetkililere seslenerek, ''İnsanlara İslam'ı ve Allah'ı anlatan STK'lara gitmek istiyorum. İslami STK'ların çalışmalarını baltalamak isteyen derin güçlere son verilmesini ve artık bu gibi insanları rahatsız etmemelerini tüm yetkililere buradan duyurmak istiyorum'' ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

112499.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Ben İslam Cemaati'ne Bağlıyım'
Daha sonra polis kendisini kuytu bir yere götürdüğünü sözlerine ekleyen E.P,''Hangi Cemaate bağlı olduğumu sordular. Bende 'Müslümanların yanına gittiğimi ve namaza başladığımı' söyledim. 'Sende bunu istemiyoruz, senin hangi Cemaate ve tarikata bağlı olduğunu soruyoruz' Ben de, 'İslam Cemaatine gittiğimi' söyledim. Bana, 'Bizi yanlış anladığını ve senin nereye takıldığını öğrenmek istiyoruz' dediler. Bende, 'camiye takılıyorum' cevabını verdim. Onlarda senin nereye takıldığını ve kimlerle görüştüğünü bizler daha iyi biliriz dediler'' ifadelerine yer verdi.

''Türkler Kürtlerin yanına gitmemesi lazım''
Polisin kendisine Kürtlerin yanında işinin ne olduğunu özellikle sorduğunu dile getiren E.P, ''Bende Kur'anın sadece Kürtlere mi indiğini ve sadece onların mı İslam'ı yaşaması gerekir' diye sordum Polis de bana, 'yok senin onların arsında olmaman lazım, çünkü sen Türksün onlar ise Kürt'türler. Bunlar Hizbullah Cemaati ve İran Şiilerinin bir koludur. Senin gittiğin insanlar bu yapıya sahiptirler' dedi. Artık ben kendimi tutamayarak, onlara şunları söyledim: 'Ben geçmişte insanları rahatsız ederdim, gelen gidenle kavga çıkarırdım, çok berbat ve sapık hayatın içerisindeyken nerdeydiniz. Şimdi İslamla tanışmış ve namaza başlamışken bana gelip uyarılarda bulunuyorsunuz.' Daha sonra beni alttan alarak, 'bizlerde Müslüman'ız, namaz kılıyoruz' dediler. Ben de kendilerin 'tüm Müslümanları seviyorum ırk ayrımı yapmıyorum' diyerek ayrıldık''

Güzel cevaplar vermiş. en çok da kırmızı olan yerdeki cevabı çok beğendim. Bu din insanın kurduğu cümleleri de ok gibi yapıyor. Son zamanlarda türkiyede duyduğum en güzel cümleler .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu ilkha nın haberlerine itibar edilir mi?
Bu haber bana bi garip geldi şimdi

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
böyle bişey olduğunu farzetsek kesin yapsa yapsa alevi köpekleridir bunlar alevi polisler olabilir.çünkü hatayda alevi çok ve böyle bir yapılanma olması muhtemeldir.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
doğudaki hizbullah ! cemaati şiileri severler..Akideleri pisliktir.Müslümanlar sakınsın oradan.Polisin onlar şiiler hakkındaki uyarısı doğrudur yani..Bu Göktaş mıdır ne karın ağrısı tam bir ehli sünnet düşmanıdır.Şiileri de öven biridir

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu ilkha nın haberlerine itibar edilir mi?
Bu haber bana bi garip geldi şimdi

yer,zaman ve şahıslar belli kardeşim,itibar etmemek için bir sebeb göremiyorum,ayrıca bu camiayla şimdiden değil çok eskiden beri bu tip faaliyetler yapılmaktadır,eğer zamanınız varsa bu MUHBİRLER bölümünü okumanı tavsiye ederim
Zillet Bizden Uzaktr | Hizbullah | Huseyni Sevda - EREFTEN ESFELE (MUHBRLER) 1.BLM gerçekler özerinden yazılmış tecrübelerle tüm hakikatler yazılmıştır.

illa güvenin diyemem,çünkü bu güven hususu sözle olacak bişey değil,ama bunlarla karşılaşanlar için bu durum hiç yabancı değildir ,ilkhanın avukatı değilim ama samimi kardeşler olduklarını iyi biliyorum,yinede güvenip güvenmemek size kalmış.

selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
doğudaki hizbullah ! cemaati şiileri severler..Akideleri pisliktir.Müslümanlar sakınsın oradan.Polisin onlar şiiler hakkındaki uyarısı doğrudur yani..Bu Göktaş mıdır ne karın ağrısı tam bir ehli sünnet düşmanıdır.Şiileri de öven biridir
Akideleri pisliktir demişsin,buyur kendilerini buradan tanı ve pisliklerini madde madde sırala kardeşim..
HİZBULLAH CEMAATİNİN MANİFESTOSU
http://huseynisevda.biz/articles.php?article_id=434

şii severdiler ama bilmediğin bişey var bu eskidendi,o zamanlarki iran devrimi ve lübnan hizbullahının israile karşı mücadelesibu sevginin temelini oluşturuyordu,ama suriye olaylarındaki tavır bu bakışı değiştirdi ve daha mutedil bir çizgiye getirdi,sana göre yeterli olmayabilir ama şimdiki bakış çok farklı ,elbette bu farklılık bir düşmnanlık veya tekfir mesafesinde değildir sadece o eski bakışın yerle yeksan olduğunu söyleyebilirim,ama yinede genel bakış fitne çıkmasın ve ümmet içerisinde yeni sıffinler olmasın diye bu tepkiler sesli dile getirilmez..ama daha şiayı sevenler ve onu haklı bulanlar var,herşey bir anda alaaddinin sihirli lambasıyla değişmiyor,zamanla her şey daha netleşir inancındayım..
göktaş hoca ehli sünnet düşmanıdır demişsin,ne diyeyimki.şübhesiz bu cümlenden dolayı helalllik alman lazım.zanla insanları karalamak bu kdar ucuz olmamalı?ehli sünnet düşmanı biri şehid(inş)üsame bin ladinin cenaze namazını kayseride ilk defa topluluğa kıldırırmı,eğer insaf ehliysen bu bile yeterli bir cevabtır..

selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler alınmayın ama sanki rafızi hudapar cıların reklamı yapılıyor ..demedi demeyin selametle.
biri rafizi diyor,biri reklam diyor,güzel kardeşim burada asıl olan şey müslümanaların rahat bırakılmadığı ve sinsi oyunlar oynandığı hususudur,sadece hüdapar için değil,belkide senin gittiğin yerlerde aynı durumda..

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hep aynı iddialar,ezber ithamlar,islama değilde irana hizmet edenlere lanet olsun..

Yahya kardeşim, hizbullah önde gelenlerinin hep irana olan seyyahatlerini duyuyoruz. Hizbullaha haktır diye yaklaşanların da yine aynı şekilde irana müslüman rejimdir diyerek yaklaştıklarını da görüyoruz. Benim katıldığım yer bir islamoğlu derneğiymiş sonradan öğrendim. Orada insanlar hep suriye savaşını müslüman müslümana girmiş diye anlatıyordu. Bu amerikanın işidir diyordu. Nisandan sonra hiç katılmadım. Ondan sonra görüşleri değiştiyse bilemem.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahya kardeşim, hizbullah önde gelenlerinin hep irana olan seyyahatlerini duyuyoruz. Hizbullaha haktır diye yaklaşanların da yine aynı şekilde irana müslüman rejimdir diyerek yaklaştıklarını da görüyoruz. Benim katıldığım yer bir islamoğlu derneğiymiş sonradan öğrendim. Orada insanlar hep suriye savaşını müslüman müslümana girmiş diye anlatıyordu. Bu amerikanın işidir diyordu. Nisandan sonra hiç katılmadım. Ondan sonra görüşleri değiştiyse bilemem.

Değerli kardeşim,yazınızda dediğiniz gibi bu sadece bir duyum,hatırlarsanız bu ülkede bir ara şüyle bir moda cümle vardı,mollalar irana,yani dindarlar irana derlerdi,bu ülkede islamın kokusu birilerinden geliyorsa onu halkın nazarında karalamak veya suçlu göstermek için iran bağlantısı işaret edilirdi,bu ülkede bir ara yakalanan herkes ve camia muhakkak iranla irtibatlandırılırdı,öylşeya moda buydu ve malesef bu yer etti,öyleyse bu camianın muhacirleri veya dediğiniz önde gelenleri ortada yoksa en bilindik ihtimal neresi,elbetteki geçmişteki fasık medyanın zihinlere ektiği ilk ölke irandır ve doğal olarak orası denilir,oradalarmı değilmi bilemem,ama bu iddialar ve duyumlar sadece gerçekliği olmayan bir iddiadan öteye bişey değildir,öyleyse bize yakışan fasıkların söylemini baz almamaktır,ya orada değillerse o zaman ne olur?suriyede müslüman müslümanı vuruyor demem,esadın askerlerini dindadış kabul etmem,ama içlerinde zorla getirilen ve kaçma fırsatı bulamayan varsa onları hariç tutarım,ama isteyerek ve inanarak esadla beraber savaşanların,mazlum halka zülmedip en aşşağılık katliamlara imza atanların şarondan farkı yok bana göre,kendilerine ne dedikleri umurumda değil..gerçekleri araştırıp öylece konuşmak lazım,duyumlar sağlıklı bir tahlil ve kanaat oluşturmada delil değildir.Ben iranıda ve lübnan hizbullahınıda çok severdim ama suriye meselesi olduktan sonra bu kanaatim değişti ve zerre kadar muhabbetleri içimde kalmadı,şayet bu camia şii sever ve onlara toz kondurmayan bir camiaysa benim gibi bu sevgisizliğini belli edip dile getirenlere hoş bakabilirlermiydi?veyaben bunu neden saklıyayım senden veya neden bile bile bu anlayışa muhabbet besliyeyim,o zaman ortada bir yanlışlık ve yanlış anlama yokmu?diyeceksin hiçmi yanlışları yok,elbette var,zaten yanlıştan noksan ve herşeyi ile müğkemmel bir camiamı var?

selamlarımla ...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
7 iftirayı bir cümlede toplaması büyük beceri

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hizbullah cemaatinin sapık görüşlerini biliyoruz üst düzey liderlerinden edip gümüş adlı kişinin iran'a ikide bir gittiğini de biliyoruz.Lanetli humeyni'yi imam ve rehber olarak kabul ettiğinide biliyoruz o yüzden bu numaralar burada tutmaz yahya abbas müsavi.Burası ehli sünnet akidesinde İslami bir forumdur.Hizbullah cemaatinin görüşlerinin değiştiğine dair hiçbir kanıtta yoktur.İran şii cumhuriyetini tekfir etmese bile hiç olmazsa İran rejiminin İslami olmadığını söyleyebiliyormu?bu kadarını bile yapamaz.Aklı başında bir müslüman veya İslami cemaat iran rejimini tekfir etmelidir.Halkından bahsetmiyorum rejimden bahsediyorum.Halkının içinde ağırlıklı şia'lar var sapık şia topluluğu sahabeye ve müminlerin annesine küfür etmediği ve şirk işlemediği sürece(böylesini bulmak imkansız gibi birşey) bidat ehli de olsa müslüman sayılabilir.Ama böyle bir şii bulmak imkansıza yakın bir ihtimal yada şöyle diyelim çok zayıf bir ihtimal.Bu hizbullah cemaati ise sapıklardan ve kafirlerden oluşan şia topluluğunun genelini müslüman kardeşi sayıyor aksini iddia edene tekfirci diyor.Hatta daha da berbat olanı İran rafizi cumhuriyetini İslami devlet sayıyor.

Üst Ana Sayfa Alt