Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Örtünmesine Dikkat Etmeyenlere...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sakalı, örtüyü inkar eden yok. ancak sakal bırakmamak, örtünmemek ve hatta çırılçıplak gezmek insanı imanından etmez diyorum. amel imandan parça değildir. durum böyle iken çırılçıplak dolaşan kadın küfür amel işliyor ancak aynı zamanda iman ameli işlemiyor. böylece de münafıkça bir durum içine girmiyor, islama da laf getirmiyor ancak deve kafalılar bir yandan başına örtü geçirerek iman ameli işlerken diğer yandan da gözleri zinaya, harama çağırmak gibi küfür ameli işliyor ve münafıkça bir duruma giriyor. bir yanda itaat bir yanda isyan. ve bilirsin ki kafir münafıktan evladır. bu durumda kafir münafıktan üstün tutulur. kalbinde iman olduğunu bilemeyeceğimiz için zahiren şöyle bir kanaatteyim. çırılçıplak olan küfür ameli üzeredir, karaçarşaflı iman ameli üzeredir, deve kafalı ise nifak ameli üzeredir. bir değer sıralaması yaparsak en değerli çarşaflıdır, sonra çıplak daha sonra da hörgüçtür.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben amelin imandan bir cüz olduğu görüşünü benimsemiyorum. iman ilmi bir meseledir, sadece ilim de değildir, edindiğin bilgiyi anlamandır. eğer iman edecek bir tek ilahi bilgiyi anlayamamışsan mümin değil ancak müslümansındır. aşağıda vereceğim ayette de imanın ilmi bir mesele olduğuna işaret ediliyor.

"Bir sûre indirildiği zaman, içlerinden biri çıkar, «Bu sûre hanginizin imanını arttırdı?» der. Fakat müminlere gelince, aslında her inen sûre onların imanını arttırmıştır ve onlar sürekli olarak müjdelenip duruyorlar."

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
...deve kafalı ise nifak ameli üzeredir...

tum deve kafalilarin gunahinada girdin ustelik farkindasin degilmi.........ailemden bi kizimiz basinin arkasindaki cilt hastaligindan dolayi esarbin altindan sacini at kuyrugu gibi baglayamiyor illaki toka ile yukardan baglamasi gerekiyor esarbin disindan topuz gibi gozuken bu sac baglama olayi mecburiyettendir bu kizimizda simdi sen bunada nifak ameli uzeredir diyorsun;sana hakkini helal etmezse ne yapmayi dusunuyorsun??

Abdulmuizz Fida

Admin
ben amelin imandan bir cüz olduğu görüşünü benimsemiyorum. iman ilmi bir meseledir, sadece ilim de değildir, edindiğin bilgiyi anlamandır. eğer iman edecek bir tek ilahi bilgiyi anlayamamışsan mümin değil ancak müslümansındır. aşağıda vereceğim ayette de imanın ilmi bir mesele olduğuna işaret ediliyor.

"Bir sûre indirildiği zaman, içlerinden biri çıkar, «Bu sûre hanginizin imanını arttırdı?» der. Fakat müminlere gelince, aslında her inen sûre onların imanını arttırmıştır ve onlar sürekli olarak müjdelenip duruyorlar."
Kimler hangi delille bu görüşü benimsiyor? Yani hangi alimler hangi delilleri getiriyor?
Salt ayeti alıp, bu ayeti ben böyle anlıyorum demek; aksini delillendiren ehli sunnetin alimlerini ve delillerini küçümsemeyi gerektirir.
İki tarafında delillerini görüp , inceleyyip hangi delillerle görüşlerini savunduklarını anladıktan sonra , kabul etmediğin görüşteki yanlışlar ve zaaf nedir ki bu kabul ettiğin görüşte güçlü ve sarih şekilde olsun? Bizim de anlamamız için Bu inceliği karşılıklı gösterip delillenidirmisin ? yoksa taasub mu?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
sakalı, örtüyü inkar eden yok. ancak sakal bırakmamak, örtünmemek ve hatta çırılçıplak gezmek insanı imanından etmez diyorum. amel imandan parça değildir. durum böyle iken çırılçıplak dolaşan kadın küfür amel işliyor ancak aynı zamanda iman ameli işlemiyor. böylece de münafıkça bir durum içine girmiyor, islama da laf getirmiyor ancak deve kafalılar bir yandan başına örtü geçirerek iman ameli işlerken diğer yandan da gözleri zinaya, harama çağırmak gibi küfür ameli işliyor ve münafıkça bir duruma giriyor. bir yanda itaat bir yanda isyan. ve bilirsin ki kafir münafıktan evladır. bu durumda kafir münafıktan üstün tutulur. kalbinde iman olduğunu bilemeyeceğimiz için zahiren şöyle bir kanaatteyim. çırılçıplak olan küfür ameli üzeredir, karaçarşaflı iman ameli üzeredir, deve kafalı ise nifak ameli üzeredir. bir değer sıralaması yaparsak en değerli çarşaflıdır, sonra çıplak daha sonra da hörgüçtür.

boş konusma rekoru kırmıssın tek mesajda. bin düşün 1 yazma sen hiç yazma

T Çevrimdışı

Tuva Vadisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SİZ İSTANBULDA MI? NERDE OTURUYORSUNUZ BİLMİYORUM AMA BİZİM BURDAKİ PARKLARDA DEVE HÖRGÜCÜ KIZLARIN ERKEKLERLE HALİNİ GÖRSENİZ HİÇ BÖYLE KONUŞAMAZSINIZ! TAM BİR SAPKINLIK İÇİNDELER. ONLARI GÖRENLER BUNLAR BÖYLE YAPIYOR.. İŞTE BUNLARIN MÜSLÜMANLIĞI BU KADAR... MÜSLÜMANLARIN HALLERİNE BAKIN DİYOR! BÖYLE DİYEN CAHİL İNSANLARDA VAR! İSLAMI ONLARIN TEMSİL ETTİĞİNİ ZANNEDİP DAHA BETER İSLAMDAN SOĞUYORLAR.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
SİZ İSTANBULDA MI? NERDE OTURUYORSUNUZ BİLMİYORUM AMA BİZİM BURDAKİ PARKLARDA DEVE HÖRGÜCÜ KIZLARIN ERKEKLERLE HALİNİ GÖRSENİZ HİÇ BÖYLE KONUŞAMAZSINIZ! TAM BİR SAPKINLIK İÇİNDELER. ONLARI GÖRENLER BUNLAR BÖYLE YAPIYOR.. İŞTE BUNLARIN MÜSLÜMANLIĞI BU KADAR... MÜSLÜMANLARIN HALLERİNE BAKIN DİYOR! BÖYLE DİYEN CAHİL İNSANLARDA VAR! İSLAMI ONLARIN TEMSİL ETTİĞİNİ ZANNEDİP DAHA BETER İSLAMDAN SOĞUYORLAR.

Sen nerede oturuyorsun. Neden bir kısım kızları alıp genelliyorsun. böyle giyinen kızlarda bi yerlerini açsın bu daha iyi değil mi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Yani böyle batıl kıyas yapmandan belliydi sakat biri olduğun. Önce akideni düzelt sonra gel başörtüsünü yanlış giyen kızlara laf de. Onlar senin dediğin gibi günah içinde ancak senin durum daha vahim akdien sakat.

Böyle milletle uğraşana kadar akideni düzelt.

Amelin imandan cüz olduğunu araştırarak başlayabilirsin.

Kaide Çevrimdışı

Kaide

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islam4ever muhterem,üslubunda ciddi bi kendini beğenmişlik ve tepeden bakma var,nasihat!...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
islam4forever muhterem,üslubunda ciddi bi kendini beğenmişlik ve tepeden bakma var,nasihat!...

Allah razı olsun.

ahi öyle bir niyetim yok, forumdaki binlerce mesajıma bakarsan insanlara yaklaşımımı görürsün.

Bu uslubumu kendini çok bilmiş, kendisini hatasız gören, delilsiz kesin hüküm verme cüretini gösteren cahillere veriyorum. Ama bunu da en son mesajıma kadar sabr ediyorum. Gördüğünüz gibi yumuşaklıktan bazen maraz doğabiliyor.

Abdulmuizz Fida

Admin
islam4forever muhterem,üslubunda ciddi bi kendini beğenmişlik ve tepeden bakma var,nasihat!...

Bak kardeşim daha 1 aylık üyesin , tutuyorsun zan ile tanımadığın birine uslubunda kibir, ukala olduğunu söylüyorsun . Senin bu yaptığına ne denir? Onu da söyle.

Kaide Çevrimdışı

Kaide

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bak kardeşim daha 1 aylık üyesin , tutuyorsun zan ile tanımadığın birine uslubunda kibir, ukala olduğunu söylüyorsun . Senin bu yaptığına ne denir? Onu da söyle.
Bir ay...senin için kısa bi zaman benim için yeterli bir süre, çap meselesi anlayacağın...

Abdulmuizz Fida

Admin
Bak kardeşim asıl edebsiz , çapsız ve ukala olan sensin ki ; Kardeşim binlerce mesajıma bakmadan konuşup hüküm veriyorsun demesine rağmen hala inat ediyorsun. Bir aydır beni tanımaya çapın yetmemiş olacak ki çapsız konuşuyorsun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
sayende kardeşim sayende...neyse it dalaşına lüzum yok.nasihata muhatap kişi dahi kısmen hatasını kabul ederken başkalarına ne oluyor anlamış değilim...selam ile...

Her ne kadar hakkımda iftira atsanda, eleştirilere her zaman açığım, herhangibi kusurumu görüp diyene hatalı olsa da doğru olsada dua ederim ki içlerinden hatalı olduğum yerler varsa görmeme vesile olurlar diye.

Siz bu ince çizgiyi yakalamadığınız için olsa gerek dua etmemde kendinize tepeden bakan bir haklılık payı çıkarmıssınız.

Herkes kendisi ile ilgilense bu tür durumlar olmaz heralde karşıya isnad ettiğiniz duruma bakın bir de sizi uyaran kardeşlere lakayıt edep dışı yanıtlarınıza bakın.

Allah kusurlarımızı gidersin. Selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt