Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Örtünmesine Dikkat Etmeyenlere...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
'''Örtünmede Esas Amaç dıkkat Çekmemekken Bunlar daha çok dıkkat çekmektedir. Gercekten Iman eden boyle birşey yapmaz. . .Kendılerıne Dıkkat etmedıklerı taktırde Cehennem Ateşi Onların ustlerını ortecektır. . .''

Allah Razı Olsun..

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
galiba cehenneme götüren ameller adlı belgeselde geçiyordu kısım hazırlayanlardan Allah razı olsun...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Asıl beden örtüsüne dikkat edip de takva örtüsüne dikkat etmeyenler uyarılmalı. Ben mini etekli, dekolteli kadınları daha samimi buluyorum. elbetteki hoş karşılamıyorum, tasvip etmiyorum ancak en azından samimiler. iki yönden de çok samimiler. birincisi eğer ki kendini teşhir edip pazarlamak istiyorsa bunu açık açık yapıyor, ikincisi de bunu yaparken kimseye laf getirmiyor, zan altında bırakmıyorlar, hem belki de içlerinde birçok kişiden daha inançlılardır. bir de gökkuşağı gibi parlayan hörgüç kafalılar var, asıl sorun bunlarda. bunlar başlarını örtüp sözüm ona gözleri haramdan sakındırıyorlar ama bir yandan da aşırı dikkat çekici kumaşlar, renkler ve hatları belli eden şeyler giyinip (!) gözleri üzerlerine çekiyorlar. bu kadarıyla kalsa iyi. yani bunlar müslüman değil de herhangi bir insan olsalar neyse islama laf getirmezler ama bunlar böyle yaparak islama laf getiriyorlar. her ne kadar failin fiili kendisinden başkasını ilgilendirmese de insanlardaki algı böyle değil, herşeyi islama mal ediyorlar.

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dekolteli vs. bayanları över gibi konuşmuşsunuz Kelime-i Şehadet. .

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
neyin samimiyeti bu Allah aşkına, bide inançtan bahsetmişsiniz. cahilliğinden yapıyor deseniz neyse, birazcık Allahtan korksa edepli giyinir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Asıl beden örtüsüne dikkat edip de takva örtüsüne dikkat etmeyenler uyarılmalı. Ben mini etekli, dekolteli kadınları daha samimi buluyorum. elbetteki hoş karşılamıyorum, tasvip etmiyorum ancak en azından samimiler. iki yönden de çok samimiler. birincisi eğer ki kendini teşhir edip pazarlamak istiyorsa bunu açık açık yapıyor, ikincisi de bunu yaparken kimseye laf getirmiyor, zan altında bırakmıyorlar, hem belki de içlerinde birçok kişiden daha inançlılardır. bir de gökkuşağı gibi parlayan hörgüç kafalılar var, asıl sorun bunlarda. bunlar başlarını örtüp sözüm ona gözleri haramdan sakındırıyorlar ama bir yandan da aşırı dikkat çekici kumaşlar, renkler ve hatları belli eden şeyler giyinip (!) gözleri üzerlerine çekiyorlar. bu kadarıyla kalsa iyi. yani bunlar müslüman değil de herhangi bir insan olsalar neyse islama laf getirmezler ama bunlar böyle yaparak islama laf getiriyorlar. her ne kadar failin fiili kendisinden başkasını ilgilendirmese de insanlardaki algı böyle değil, herşeyi islama mal ediyorlar.

Cahilce bir yorum... Vurim derken öldürmüssünüz. Biraz sözlerinizin nereye gittiğine dikkat edin.

Açık vucüdunu erkeklere deşifre eden biri hakkında belkide içlerinde birçok kişiden daha samimi diyorsunuz.

Hadi hörgüç kafaları geçtimde bu dediğiniz sözü islamda nereye yerleştireceksiniz. Açık olim namaz kılmım benim kalbim temiz diyenleri temizlemiş gibi oldun ve bu da küfürdür. Allah sizi affetsin.

Kul ne dediğine dikkat etmez o söz göğe çıkar.... hadisini incelemeni tavsiye ederim.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
islam4ever yazdıklarımı anlamaya çalışan herkes kimseyi temize çıkarmadığımı anlayacak. daha uzun yazardım ama bu sitede haklı da olsan yönetime karşılık vermenin suç olduğunu bildiğim için savunma yapmayacağım. nasıl olsa haklı dahi olsam mesajım silinip birkaç gün belki de bu sefer süresiz ihraç edilecem. bana burada (hele ki delilsiz mesnedsiz) küfür ithamı yaptığın için asıl Allah seni affetsin. umarım ki bu itham sana küfür olarak dönmez.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
islam4ever yazdıklarımı anlamaya çalışan herkes kimseyi temize çıkarmadığımı anlayacak. daha uzun yazardım ama bu sitede haklı da olsan yönetime karşılık vermenin suç olduğunu bildiğim için savunma yapmayacağım. nasıl olsa haklı dahi olsam mesajım silinip birkaç gün belki de bu sefer süresiz ihraç edilecem. bana burada (hele ki delilsiz mesnedsiz) küfür ithamı yaptığın için asıl Allah seni affetsin. umarım ki bu itham sana küfür olarak dönmez.

Ebu Talipte çok iyidi ama bu iyiliği onu kurtarmadı velev ki en hatalı müslüman dahi olsa ebu talipten hayırlı.vel hasıl dediğiniz gibi sözleriniz kimseyi temize çıkarmaz.

Burda haklı olduğu halde kime ceza verilmiş ?

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben mini etekli, dekolteli kadınları daha samimi buluyorum. elbetteki hoş karşılamıyorum, tasvip etmiyorum ancak en azından samimiler. iki yönden de çok samimiler. birincisi eğer ki kendini teşhir edip pazarlamak istiyorsa bunu açık açık yapıyor, ikincisi de bunu yaparken kimseye laf getirmiyor, zan altında bırakmıyorlar, hem belki de içlerinde birçok kişiden daha inançlılardır

Yazdıklarınızı okuyan ben yazdıklarınızın başka yerlere gittigini soyleyeyım. .
Sizin dedıgınız gibi dekolte vs. gıyınen biri şu siteye gelse dıyecek kı ben o samımıler arasındayım kalbımde temiz vs. kalbı mutmaın bi şekılde ayrılacak bu sıteden. .
O yüzden konuyu başka yerlere çekip kargaşa cıkarmaya gerek yok. .

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben dekolteli giyinen kadın imanı varsa namaz kılmasına ve diğer emirleri yerine getirmesine gerek yok dediğimi hiç hatırlamıyorum, nerede demişim? varsa bana da gösterin. dekolte giyinen ve amel etmeyen imanlı bir kadın günahkardır ve günahı ölçüsünde Allah bağışlamazsa azap görecektir. ancak bu kadının yaptığı günah sadece kendisine zarar veriyor, islama laf getirmiyor çünkü üzerinde bir islam alameti yok. ancak ötekiler ikiyüzlülük yapıyorlar, hem başlarını örtüyor hem de vücut hatlarını belli eden kıyafetler giyip, acayip acayip makyajlar, kumaşlar, desenlerle belki de dekolteliden daha fazla dikkat çekip islama laf getiriyorlar. bunları bi elinde içki ile sarhoş sarhoş kuran okuyan bir adama benzetiyorum. siz hangisinden rahatsız olursunuz? rakı masasında içenden mi yoksa mescidde içenden mi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben dekolteli giyinen kadın imanı varsa namaz kılmasına ve diğer emirleri yerine getirmesine gerek yok dediğimi hiç hatırlamıyorum, nerede demişim? varsa bana da gösterin. dekolte giyinen ve amel etmeyen imanlı bir kadın günahkardır ve günahı ölçüsünde Allah bağışlamazsa azap görecektir. ancak bu kadının yaptığı günah sadece kendisine zarar veriyor, islama laf getirmiyor çünkü üzerinde bir islam alameti yok. ancak ötekiler ikiyüzlülük yapıyorlar, hem başlarını örtüyor hem de vücut hatlarını belli eden kıyafetler giyip, acayip acayip makyajlar, kumaşlar, desenlerle belki de dekolteliden daha fazla dikkat çekip islama laf getiriyorlar. bunları bi elinde içki ile sarhoş sarhoş kuran okuyan bir adama benzetiyorum. siz hangisinden rahatsız olursunuz? rakı masasında içenden mi yoksa mescidde içenden mi?

konuştukça batıyorsun.

batıl bir kıyas ile sapıtıyorsun, hala kıçı başı açık kızları hörgüç kafalı kızlardan üstün tutuyorsun.

pesss doğrusu...

cahile laf anlatılmaz..

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kelime-i şehadet'i yanlış anlıyosunuz,o da eksik anlatıyo.
başı kapalı olup da örtüyü çirkin kullananlardansa en azından safı belli olan aaçık bayanların hallerinin daha anlaşılır olduğunu söylüyo.
en azından safları belli.
dindeki üstünlüklerinden bahsetmiyorum.sadece o daha anlamlı duruyo.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kelime-i şehadet'i yanlış anlıyosunuz,o da eksik anlatıyo.
başı kapalı olup da örtüyü çirkin kullananlardansa en azından safı belli olan aaçık bayanların hallerinin daha anlaşılır olduğunu söylüyo.
en azından safları belli.

bu görüş hatalıdır kardeş.

Elbette konuşulan örtüsüne dikkat etmeyenler gibi giyilsin demiyoruz.

Ancak yine de bunları açıklardan açıktan fuhuş yapan açıktan et pazarlığı gibi kendisini dışarıda dolaşan kızlardan altta tutmak hatadır.

Dar giyinen, kapalı bir kızın gerçek tesettürü bulması açık kızlara göre daha kolaydır (genel diyorum yoksa hidayet Allah'tandır.)

çevremizde birçok yanlış giyinen kızlarımız zamanla gerek bilgiyle gerekse de yaş olgunluğu ile gerçek tesettürü bulabilmektedir.

Bu konuya böyle bakanlar kafirlerin ağzına yem veriyor alın bu dar giyinen kızları kullanarak islamı yerin diye.

Birçok hörgüç kafa denilen kız namaz kılabiliyor, dine karşı hassas olabiliyor. (oruç namaz dua vs )Ama kıçı başı açıklar bunu düşünmezler.

Böyle konuşana kadar bu konularda bilinçlendirici çalışmalara destek vermek gerek. Evli olanlar eşlerini eğitmeli onlarda çevrelerindeki bu tür kızlarımıza nasihat etmeli gerçeği Allah'ın izniyle göstermeli.

Böyle atmakla dışlamakla bir yere varılmaz.

Şunu da diyeyim ki benzer örnektir, namaz kılan sakallı bir sofi benim gözümde namazdan bihaber top sakallı açıktan sigara içen erkeklerden bin kat değerlidir. tutupda bu sofi sapık , böyle sapık olana kadar namazda kılmasaydı,sakal da bırakmasaydı demiyorum.

yabancı yerde selam verirken bile insan bunu anlıyor..

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu da diyeyim ki benzer örnektir, namaz kılan sakallı bir sofi benim gözümde namazdan bihaber top sakallı açıktan sigara içen erkeklerden bin kat değerlidir. tutupda bu sofi sapık , böyle sapık olana kadar namazda kılmasaydı,sakal da bırakmasaydı demiyorum.

yabancı yerde selam verirken bile insan bunu anlıyor..

düşünmemiştim böyle.haklı olabilrsiniz...

S Çevrimdışı

suyunrenqi06

Üye
İslam-TR Üyesi
BEN SİZİN YERİNİZDE OLSAM ONLAR İÇİN DUA EDER YARABBEL ALEMİN NEFİSLERİNE YENİK DÜŞEN BU KARDEŞLERİME GERÇEK HİDAYETİ NASİP ET DERDİM İÇİNDE BANA DA DERDİM KİMSE KENDİNDEN EMİN OLMASIN KARDEŞLERİM SON NEFES GELENE KADAR HEPİMİZ HEPİMİZLE İMTEHANDAYIZ

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben de sofiyi değerli tutarım ancak verilen örnek yanlıştır. çünkü sofi açıktan günah işlemiyor oysa benim bahsettiklerim bunu yapıyorlar. insanların kalbindeki imanı bilemeyeceğimiz için sarıklı, sakallı top sakallıdan daha imanlıdır diyemeyiz. dışgörünüş bir iman ölçüsü değildir. diyelim ki ikisi de aynı ölçüde iman sahibidir. şu halde top sakallı, sigaralı adam elinde sigarayla dolaşsa islam açısından bir sorun yok. çünkü üzerinde islam alameti yok -ki islama laf getire, ama bunu sarıklı, sakallı yaparsa işte bu ikiyüzlüce bir durum meydana getirir -ki bu da islama laf getirir. ben bu adama namaz kılma demiyorum zaten bu konuda namazı örnek verilemez. çünkü namaz herkesin gördüğü aşikare bir amel değildir ancak sakal bırakma olayını örnek verebiliriz. kimseye sakalını kes diyen de yok ancak o sakalı bırakmanın sevabı yanında islama getirdiği laflardan kazandığı günahlar olduktan, islamı ve müslümanları zan altında bıraktıktan sonra o sakalın bir anlamı kalıyor mu? madem fısk işliyorsun git sakalını kes öyle işle illaki işleyeceksen. hiç olmazsa islama laf gelmez. ama öteki türlü hem fısk işliyorsun hem de islama laf getiriyorsun. 2 zarar birden işliyorsun. 1 zarar 2 zarardan yeğdir. bu durumda ya bu deveyi güdersin (sakalına uygun hareket edersin) ya da bu diyardan gidersin (sakalını kesersin ya da sokağa çıkmazsın). aynı şekilde gösteriş, dikkat çekme meraklısı deve kafalılar da ya dosdoğru giyinsinler ya da sokağa çıkmasınlar. illa öyle giyinmek istiyorlarsa evlerinde dev ayna karşısına geçip heveslerini onun karşısında alsınlar.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bie yer düşünün tek çikiş noktası olan bir yer ve çıkış noktasında buradan çıkabilmek için gerekli kurallar var ve o kurallara çıkarken uymayanlar ayan beyan herkesin önünde öldürülüyorlar ...Şimdi bütün bu olanları görüp hala o kurallara uyma konusunda asi davranan insan bulabilirmisiniz kesinlikle bulamazsınız istisnası olmayan bir iş bu sonuçta .
gelelim gerçek yaşama Kitabımızda bizler için gerekli olan kurallar bellidir ve uzatmadan şunu söylemek yeterli

YENİDEN DİRİLECEĞİNE İNANAN KİŞİ (İMAN EDEN ) O BELİRTİLEN KURALLARI DEĞİL UYGULAMAK ONA BİR ZARAR GELMESİNİ BİLE İSTEYEMEZ.VE O İMAN IN GEREĞİ NE İSE CANI PAHASINA YAPAR ....

dün yaşadığım bir olay bir alışveriş merkezinde traş olamya gittim bir yerleşim merkezi şehir merkezinde olmayan kenar uydu kentlerde olan bir aliş veriş merkezi malum düğün mevsimi ve oradada 4 5 adet düğün salonu var o insanları görünce sapkınlıklarını aklma rahmetli Timurtaş hocamızın lafı geldi gerçekten bir erkek yanında ki hanımını nasıl öyle satişa konulmuş et parçası gibi göstermeye dayanabilir inanın newyorkta manhattanda broadway da bile öyle giyinebilen insanları zor görürsünüz ne deyim daha...

ALLAH celle celaluhu hepimizi BU İSLAM yolunda gereğini yapabilenlerden eylesin Adulmuizz fida kardeşimizin açtığı bir yazıyı okumasını tavsiye ederim mehdinin habercisi başlıklı yazıyı GERÇEKTEN YAŞAM DAHA NE KADAR İĞRENÇ BR HALE GELEBİLİRKİ..TEKNOLOJİ OLAYINI MUAF TUTUN YAŞAMIZINDAN CAHİLİYE DEVRİNİN BİLE ŞU ANKİ ZAMANDAN DAHA GÜZEL OLDUĞUNU RAHATLIKLA GÖREBİLİRSİNİZ.... SELAMETLE

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben de sofiyi değerli tutarım ancak verilen örnek yanlıştır. çünkü sofi açıktan günah işlemiyor oysa benim bahsettiklerim bunu yapıyorlar. insanların kalbindeki imanı bilemeyeceğimiz için sarıklı, sakallı top sakallıdan daha imanlıdır diyemeyiz. dışgörünüş bir iman ölçüsü değildir. diyelim ki ikisi de aynı ölçüde iman sahibidir. şu halde top sakallı, sigaralı adam elinde sigarayla dolaşsa islam açısından bir sorun yok. çünkü üzerinde islam alameti yok -ki islama laf getire, ama bunu sarıklı, sakallı yaparsa işte bu ikiyüzlüce bir durum meydana getirir -ki bu da islama laf getirir. ben bu adama namaz kılma demiyorum zaten bu konuda namazı örnek verilemez. çünkü namaz herkesin gördüğü aşikare bir amel değildir ancak sakal bırakma olayını örnek verebiliriz. kimseye sakalını kes diyen de yok ancak o sakalı bırakmanın sevabı yanında islama getirdiği laflardan kazandığı günahlar olduktan, islamı ve müslümanları zan altında bıraktıktan sonra o sakalın bir anlamı kalıyor mu? madem fısk işliyorsun git sakalını kes öyle işle illaki işleyeceksen. hiç olmazsa islama laf gelmez. ama öteki türlü hem fısk işliyorsun hem de islama laf getiriyorsun. 2 zarar birden işliyorsun. 1 zarar 2 zarardan yeğdir. bu durumda ya bu deveyi güdersin (sakalına uygun hareket edersin) ya da bu diyardan gidersin (sakalını kesersin ya da sokağa çıkmazsın). aynı şekilde gösteriş, dikkat çekme meraklısı deve kafalılar da ya dosdoğru giyinsinler ya da sokağa çıkmasınlar. illa öyle giyinmek istiyorlarsa evlerinde dev ayna karşısına geçip heveslerini onun karşısında alsınlar.

yahu ne kadar mükaşacısın. Allahu alim önünde 2 seçenek olsa evlenmek için biri hörgüç kafa biri kıçı başı açık gidip kıçı başı açık olanı seçip evlenirsin.

Bu konuda kesin hüküm verir gibi konuşmaya devam edersen farklı yolla konuşacağım seninle.

dış görünüşün imanla alakası yok demişsin..

Sakalın dinden olduğuna,
Örtü ve cilbab ayetlerini,
Giyinirken dar giyinmemeye dair(haya'ların belli olmamasına dair)
Saç traşından,
Sakalı boyamadan,

devam arttırabilirim bununla alakalı yiğınla ayet ve hadis var şimdi nasıl olurda görünüş imandan olmaz.

konuya batıl bir kıyas yaparak girdin ve diretiyorsun. Bencelerle fıkıh edilmez. Varsa delilin yaz yoksa sus. Sorunda senin hüküm verir gibi konuşman madem kimsenin kalbini yaramazsın o zaman yanlış giyinen kızları karalamayı bırak aksi halde yumuşak tutumumu bıracağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt