Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Moderetör Kardeşlere Bu Sitede Başı Boşluk Sürecekmi Böyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

omer.hattap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleyum kardesler hakkınızı helal edin ama söylemek zorundayım hergun sitenizde konulara yorumlara bakıyorum güzel paylasmlar var lakın kendini bilmez islamı biliğini veya tarikat ehli kımselerın yuzunden foruma yakısmayan durumlar ortaya çıkabılıyo dolayısıylada islama zarar veriyor buna neden izin verıyosunuz dikkatınıze s.a

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Belki jeton düser ve dönerler ümidiyle (sanirim). Ama fazla ileriye gidip niyetleri ögrenmek olmayanlar karisisinda moderatörler geregini yapiyor zaten.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ilk bakista hakli gibi gozukulsede insanlarin kendi iclerindeki mekanizmanin calismasi ve tabiki AALLAH celle celaluhunun izni ile dusunuptekrar kendilerine ceki duzen verip dogruyu bulmalari isteniliyor sopa ile sen disari sen iceri sana kapali gibi yaklasimlar ISLAMA yakismaz diye dusunuyorum...

O Çevrimdışı

omer.hattap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum bakın islamda ilk önce zarar varsa önce onun onunu kesmek vardır tıpkı imandan önce tağutu red etmek gibi la ilahe illallah gibi
bu gibi kımseler yenı uyelere veya bişeyler öğrenmek ısteyen insanların aklını karıstırıyor şeyhınden veya müridinden aldığı bır seyı hüccetmıs gıbı anlatılmaya çalıslıyor veya selef akıdesının imamlarına laf atacak kadar düşüyolar kendinize yapılsa buu hareketler kabul edermısnız islam bu kadar basıt bıseymı bunlara din konusunda taviz veriliyor sizde yapmassanız allah sizi ıslah etsin diyorum selametle

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ama fazla ileriye gidip niyetleri ögrenmek olmayanlar karisisinda moderatörler geregini yapiyor zaten.

Saldirmak, Saptirmak, Fitne Yaymak vs. isteyenler zaten moderatörler tarafindan cogu zaman forumdan atiliyor.

Seninle ayni düsüncedeyiz akhi. Bunlar gelip burda sirklerini ve küfürlerini yaymaya calisirken biz buna nasil razi oluruz ki.

Ama bunlarin dedigim gibi hemen atilmamalarinin sebebi vazgecip dönerler ümidiyledir herhalde. Ama forumda bulunduklari zaman sürecinde eger niyetleri acik olursa o zaman dedigim gibi moderatörler zaten geregini yapiyorlar (insha'Allah).

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
sana tek şey söyleyeceğim. ya sen tağutu bilmeyen ve tarikat ehli bi ailede büyüsen ve sende tarikat ehli olsan siteye gelsen seni kovsam mı iyi kalsan mı. neden korkuyosun bilmiyorum. onlarda anlatsn sen de seninki doğru ise galip gelir zaten.
bi de yönetimle alakalı bi sıkıntı varsa bana özelden bildir.

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Buraya ard niyetle gelenlerin dışındakilerin atılmaları hoş bir şey değil. Tarikat mensupları da kendilerince tebliğ görevlerini yerine getiriyorlar. Aslında biraz derince düşünüldüğünde her cemaat ya da gurupta biraz tarikatçılık var. Öyle ya, tarikatçılar kendi şeyhlerini diğerleri de cemaat önderlerini örnek alıp onların fikirlerini yaymaya çalışmıyorlar mı? Fiemanillah.

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tek fark sudur ki bir taife sirki diger taife ise tevhidi teblig ediyor..

O Çevrimdışı

omer.hattap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Buraya ard niyetle gelenlerin dışındakilerin atılmaları hoş bir şey değil. Tarikat mensupları da kendilerince tebliğ görevlerini yerine getiriyorlar. Aslında biraz derince düşünüldüğünde her cemaat ya da gurupta biraz tarikatçılık var. Öyle ya, tarikatçılar kendi şeyhlerini diğerleri de cemaat önderlerini örnek alıp onların fikirlerini yaymaya çalışmıyorlar mı? Fiemanillah.
kardeşler anlatmak istediğim şudur ben girmesınler bakmasınlar demıyorum kı ben tevhidi yanlıs göstermeye çalısanlara dıyorum ısrar edenlere diyorum soru sorsun cevabı verilsin amenna ama cevabını aldıktan sonra bakıyosun nefsıne zor gelıyo hemen karalamaya baslıyor sıteyıde islamıda alim dediğim insanlara camur atıyolar gecen bır bayandı sanırım tartsma olmus bır konu uzerıne tutmus ibn teymıyenın sapıklıkları adı altında bısey bulmus bır yerden moderatorlerde bunlara ızın vermıs yenı gıren insanlar bunu okuduklarında ne dıycekler pekı

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
E siz adamların şeyhini eleştirirseniz onlar da sizin örnek aldığınız kişileri eleştirir. Neden bu konuda Efendimiz'in (sav) metodunu örnek almıyorsunuz. Efendimiz bir kişi bir hata yaptığında "Sizden birilerine ne oluyor da şöyle şöyle yapıyor" diyerek onu uyarmakta. Ama siz bir kere başta kaybediyorsunuz. Şunlar şunlar şirke bulaşmaktadır derseniz kimse sizi dinlemez. Varsa bir bilginiz şirki ve imanı karşılıklı olarak ortaya koyun konuyu okuyan da oradan alması gerekeni alsın. Nitekim bu das Kur'an-ı Kerim'in metodudur. Mesela bakara suresinin ilk 5 ayeti müminlerden, sonraki 2 ayeti kafirlerden sonraki bir kaç ayet de münafıklardan bahsetmekte. Tebliğ metodu bu olmalı. Karşı tarafa saldırmaktansa mevcut durumu ortaya koymak lazım. Bir de amaç iyi niyet olmalı. Şayet siz her yazılan yazılarda istismar edilebilecek cümle ya da kelima ararsanız bunun iyi niyetli bir iş olduğunu kimseye anlatamazsınız. Bu tecessüse girer ve tecessüs haramdır. Bu sözlerim geneledir. Özel olarak zinhar kimse üstüne alınmaya. Ama yarası olanlar muhakak gocuna netekim. Fiemanillah.

O Çevrimdışı

omer.hattap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
E siz adamların şeyhini eleştirirseniz onlar da sizin örnek aldığınız kişileri eleştirir. Neden bu konuda Efendimiz'in (sav) metodunu örnek almıyorsunuz. Efendimiz bir kişi bir hata yaptığında "Sizden birilerine ne oluyor da şöyle şöyle yapıyor" diyerek onu uyarmakta. Ama siz bir kere başta kaybediyorsunuz. Şunlar şunlar şirke bulaşmaktadır derseniz kimse sizi dinlemez. Varsa bir bilginiz şirki ve imanı karşılıklı olarak ortaya koyun konuyu okuyan da oradan alması gerekeni alsın. Nitekim bu das Kur'an-ı Kerim'in metodudur. Mesela bakara suresinin ilk 5 ayeti müminlerden, sonraki 2 ayeti kafirlerden sonraki bir kaç ayet de münafıklardan bahsetmekte. Tebliğ metodu bu olmalı. Karşı tarafa saldırmaktansa mevcut durumu ortaya koymak lazım. Bir de amaç iyi niyet olmalı. Şayet siz her yazılan yazılarda istismar edilebilecek cümle ya da kelima ararsanız bunun iyi niyetli bir iş olduğunu kimseye anlatamazsınız. Bu tecessüse girer ve tecessüs haramdır. Bu sözlerim geneledir. Özel olarak zinhar kimse üstüne alınmaya. Ama yarası olanlar muhakak gocuna netekim. Fiemanillah.
sen nasıl tağutu inkar ediyorsun ya birak inkar etmeyi bide tağutları haklı çıkartıyorsun öylemi bide bu konuda fetva veriyorsun tağutu inkar etmıs muslumanlara sanırım senın problemlerın var bu konuda hala allah tan kork allah senı ıslah etsın cevap yazmanıza gerek yok arkadasım

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
birbirimize konustugumuz kelimeleri daha ozenle secelim.kardesler farkindamisiniz hemen her konu hemen tekfire ve taguta gidiyor neden dersiniz niye gocunuyoruz bu kadar sizce ahirete gittigimiz zaman ne diyecegiz savunma olarak ben hep tagutle vakit gecirdim tekfirlevakit gecirdim,hic vaktim olmadi diger seylere kusura bakmayin ozur dilerimmi diyeceksiniz soruyorum ha cevabiniz nedir lutfen kafamizi one egip dusunelim ...TEFEKKUR TEFEKKUR,TEFEKKUR......

I Çevrimdışı

ibn teymiyye

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,
kardeşler, Ahmet Meydani kardeşimizin üzerine dışardan yaptığım gözlem sonucu haksızlık yapıyorsunuz. inşaallah Allah'ın şu ayetini
De ki: "Eğer siz Rabbimin rahmet hazinelerine malik olsaydınız, bu durumda harcama endişesiyle gerçekten (cimrilik edip elinizde) tutardınız. İnsan pek cimridir. (17/100)
bizler ahmet meydani vb kardeşlerimize karşı adaleti elden bırakmadan kendimize kardeşlik ve cihad yolunda bir kılavuz edinelim. Ahmet Meydani kardeşimizin sözleri ile onu eleştiren ve ona haksızlık yaptığını düşündüğüm kardeşlerin sözleri ortada. Ben , tarfgirlik oyunu oynamak istemem, ama ben '' Tağutu red eden birini reddedecek kadar cesaretli değilim'' diyorum....

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Yine cok tuhaf bir kiyas yaptiniz.

HERSEYI ile Örnek alinacak tek insan Rasulullah SallAllahu 'Alayhi wa Sallam'dir. Bunun disinda kalan insanlar sahsiyetleri itibari ile degil Islam ile olan iliskileri itibari ile örnek alinir.

Surda haklisiniz:

E siz adamların şeyhini eleştirirseniz onlar da sizin örnek aldığınız kişileri eleştirir.
Yani elestiren kisinin elestirildigi konusunda haklisiniz. Ama kimin neyi elestirdigi de cok önemli.

Kimi hakli cikarmaya calistiginiza dikkat edin lütfen, ...

Eger bir insan sirki, küfrü ve bid'ati teblig ediyorsa ve insanlari cehenneme cagriyorsa, toplumun refahi ve salahi icin sirk, küfür ve bid'at ehli elestirilir ve saydigim fiiler ortaya konulup incelenir, ki insanlar bu büyük hatalara düsmesinler. Dikkat edin! Sahsiyetlerinden dolayi degil, isledikler fiillerden dolayi. Yoksa sahsiyetinden dolayi bir insani elestirmek nefsi ve sahsi bir sorundur ve bu islama nisbet edilemez. Ama bu filleri (sirk ve küfür) iseleyen kisilere karsi sert davranmak, kin ve nefret beslemekte imanin ve tevhidi durusun bir geregidir ki bu akidede "al-Bara" kavrami ile alakalidir. Onun icin bu ince farki anlamanizi rica ederim, ...

Selametle, ...

O Çevrimdışı

omer.hattap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
biz gidip onların sitelerinde karalama yapmıyoruz eğer burası tevhidehli bir siteyse ki biz öyle biliyoruz biz onların ilahlarına gidip sövmüyoruz sadece tevhid ehlinin yanında tevhidi karalamalarına musade etmek istemıyoruz onların sonuçta buraya ne nıyetle geldikleri yazdıklarından belli oluyor hepsi oylemı değildir elbetteki bizde zaten sivri olanlar hakkınd konuşuyoruz kımse onların yaptıklarını savunmasın tevhid ehlinin yanında selametle

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
hz ömerde peygamberimizi öldürmeye gelirken müslüman olmustu .
konu kilitli
kardeş bırak hhidayet verecek olan kişinin işine karışmayalım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt