Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Medine’deki Canlı Bomba Saldırısına Nusra Kadısı Ebu Süleyman Ve Şeyh Muhaysini’den Kınama

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi şeri kadısı ve en üst düzey yetkililerinden biri olan Şeyh Ebu Süleyman El Muhacir, Medine’de Mescid-i Nebevi camiinin önünde yaşanan canlı bomba saldırısını twitter’daki resmi hesabından kınadı:

“Medine patlaması tüm Müslümanların kınaması gereken bir suç eylemidir. Allah fesat, nifak ve fitne yayanları helak etsin.”

Şeyh Abdullah Muhaysini de dün Medine’de yaşanan bombalama olayıyla ilgili sosyal medya hesaplarından şu yorumu yaptı:

“Beni en çok üzen şey, bu olaydaki masumiyetimizi tekrar tekrar beyan etmemize rağmen bu cehennem köpeklerinin eylemlerinin biz Mücahidlere atfedilmesidir. Zira medya fitne yaymaktadır. Ey Allah’ım! Bombalayanlardan intikam al. Şunu bilin ki ey Müslümanlar, Şam topraklarındaki biz Mücahidler, Allah’a karşı bu haricilerden ve kuduzluklarından ve Müslümanları tekfir ederek onları öldürenlerden beri olduğumuzu ilan ediyoruz.”

Küresel Analiz / Özel Haber

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Seyhlerimizinde bayramı mubarek olsun ellerinden öpüyorum

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
"Cehennem köpekleri" derken kimleri kast ediyor? İŞİD-mi? Eğer buları kast ediyorsa elinde kesin bir delil varmı ki bu ameli oların yaptığına dair bu kadar keskin bir dille konuşur?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Cehennem köpekleri" derken kimleri kast ediyor? İŞİD-mi? Eğer buları kast ediyorsa elinde kesin bir delil varmı ki bu ameli oların yaptığına dair bu kadar keskin bir dille konuşur?
Vallahi kimler için dediğini bilmiyorum ama cehennemlik olduklarının delili var.

"Kim bir mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır. (Nisa/93)"

Üst Ana Sayfa Alt