Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Küresel Cihad'cılar profesyonel orduya mı geçiyor?

ser-a Çevrimdışı

ser-a

Üye
İslam-TR Üyesi

El Kaide örgütünün son yıllarda teknoloji kullanımını ciddi oranda artırdığı göze çarpıyor.

ensar_2.jpg

ABD liderliğindeki batı bloğuna karşı yaklaşık 20 yıldır savaşan El Kaide liderliğindeki Küresel Cihad yanlıları son yıllarda yeni taktikler geliştiriyor. Özellikle Irak tecrübelerinden faydalanan militanlar son yıllarda yeni silahlar üretiyor, sniper timleri kuruyor, Ar-Ge departmanları, BBC, National Geographic kalitesinde belgesel ve görseller üreten medya üretim merkezleri oluşturuyor. Küresel Cihad'cıların Batı'nın teknolojik bazı üstünlüklerini kendi aleyhine çevirdikleri görülüyor. Irak'ta uzaktan kumandalı araç, susturuculu silahlar, uzaktan kumandalı otomatik silah ve yüksek etkili İED patlayıcılar üreten militanlar Afganistan'da modern sniper silahlarıyla eğitim alıyor. Yayınlanan videolarda elektrik elektronik uzmanları, gazeteciler, doktorlar, fizikçiler, kimyacılar, hackerlar ve daha bir çok alanda eğitim almış uzman militanlar boy gösteriyor ve Batı'ya karşı on yıllar sürecek planlamalar yapmaktan yorulmayacaklarını iddia ediyorlar. Örgütün giderek daha az insanı cepheye yönlendirme eğiliminde olduğu daha teknik ve profesyonel çalışmalara yatırım yaptığı bir çok uzman tarafından dile getiriliyor. ABD- El Kaide çatışması örgütün bu yıl Somali, Yemen, Mali, Libya gibi ülkelerde bir çok bölgeyi ele geçirmesi ve Arap devrimlerinden ciddi kazanımlar elde etmesiyle yeni bir safhaya girmiş durumda. Modern dünya tam anlamıyla çaresiz.
Ar-Ge Departmanı

Sniper Birliği

Küresel Cihad'c?lar profesyonel orduya m? geçiyor? | Genel | Press Medya

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH (c.c) muvafak kılsın amin imkan ve şartlar oluşturulmadığı için mücahid akhiler sıkıntı çekmekte bu yüzden savaş stretejisi açısından geri deyiz biraz

Üst Ana Sayfa Alt