Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Küfür Etmekten Nasıl Kurtulunur, Küfür Eden Kişi Nasıl Sakındırılır?

Abdul-Batın Çevrimdışı

Abdul-Batın

على خطى نبينا...
İslam-TR Üyesi
Selamın Aleyküm Akhiler forma yeni katıldım ama doğru yeremi açtım bilmem forma hızlı başladım ve devam etmek istiyorum. Benim sorum şu : Etrafımda küfür eden yaşıtlarım o kadar çokki bende bile küfür var :acpsnr: yalan söylemekten sakınırım ama önce kendimi sonrada etrafımdakileri düzeltmek istiyorum acaba bana yardım edermisiniz ayrıca vebali nedir ? :(

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
küfür değil sövmek diyelim :)
bu veya başka helal olmayan davranış ve alışkanlıklardan kurtulmanın ilk şartı pişmanlıktır.
yanında caiz olmayan birşey konuşulduğunda fıkra,şakalaşma vs o ortamdaki şahısların dışında birde şeytan bulunduğunu düşün ve şeytanı mutlu eden hiçbirşey için gülme
aslında orayı terket derimde, sen bu soruyu soruyor isen demekki başka bir cözüm arıyorsun
içinden gelen ''amaaan boşver ne varki bunda'' sesi tamamen şeytan'a aitdir asla onu dinleme
on kişi bir arada iken farklı ses olmak nefs'e zor gelir, bunuda umursama ve hak olanı dillendir
en azından ''fesubhanallah'' dersen, orada zikredilen haram sözden beri olduğun anlaşılır
anlaşılır dediğim sadece başkaları değil, bizzat kendi nefsinede hitap etmiş olursun.
zamanla hem kendi nefsini terbiye eder hemde başkalarına iyi örnek olur ecrini artırırsın
Allah bizleri sözlerin ve amellerin şerlerinden muhafaza eylesin

Abdul-Batın Çevrimdışı

Abdul-Batın

على خطى نبينا...
İslam-TR Üyesi
küfür değil sövmek diyelim :)
bu veya başka helal olmayan davranış ve alışkanlıklardan kurtulmanın ilk şartı pişmanlıktır.
yanında caiz olmayan birşey konuşulduğunda fıkra,şakalaşma vs o ortamdaki şahısların dışında birde şeytan bulunduğunu düşün ve şeytanı mutlu eden hiçbirşey için gülme
aslında orayı terket derimde, sen bu soruyu soruyor isen demekki başka bir cözüm arıyorsun
içinden gelen ''amaaan boşver ne varki bunda'' sesi tamamen şeytan'a aitdir asla onu dinleme
on kişi bir arada iken farklı ses olmak nefs'e zor gelir, bunuda umursama ve hak olanı dillendir
en azından ''fesubhanallah'' dersen, orada zikredilen haram sözden beri olduğun anlaşılır
anlaşılır dediğim sadece başkaları değil, bizzat kendi nefsinede hitap etmiş olursun.
zamanla hem kendi nefsini terbiye eder hemde başkalarına iyi örnek olur ecrini artırırsın
Allah bizleri sözlerin ve amellerin şerlerinden muhafaza eylesin
saoğlasın akhi etrafımdakiler tahmin edeceğin üzere 10 cümlenin 9'unda küfür eden pis adamlar her saniye küfrediyorlar ama yalan değil ben de sinirlenince sövüyorum. Allah senden razı olsun :)

Üst Ana Sayfa Alt