Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kimdir Bu Çirkef : Abdulkadir Polat?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Ne mücahidi diyorsunuz tam bilmiyorum ama benim bildiğim kadarıyla Abdulkadir Polat tarikatlarla mücadele ediyor. Onların hünerlerini ortaya çıkıyor o yüzden seviyorum. :)

Şu iki videosunu tavsiye ederim izlemenizi. Emek var. :)

Muhiddin İbni Arabi’nin alim değilde seyyah olduğunu mesela ben ondan öğrendim. :)
Öğretici videoları var..
Cübbeli ve benzeri zındıklara karşı, başka bir zındığın yorumuna ihtiyac bırakmayacak kadar forumda döküman ve emek bulunmaktadır.

Forumda aşırı tekfir hastalarının ve özellikle de bu vasfın altına sığınan jurnalci bel'amların reklamını yapmak yasaktır.

Bu sebeble 3 gün kısıtlama aldınız.

A Çevrimdışı

Ademakkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi sizlere işid gibi örgütlerinin yaptığı zalimlikleri anlatmama gerek yok herşey ortada. İkincisi cihad etmek sadece eline ak 47 alıp Suriye’de savaşmak değildir abi. Allah kuran ile kafirlere karşı cihad etmemizide emretmiştir nefislerimiz ile cihad etmemizide emretmiştir mallarımız ile cihad etmemizide emretmiş’tir

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
şimdi sizlere işid gibi örgütlerinin yaptığı zalimlikleri anlatmama gerek yok herşey ortada. İkincisi cihad etmek sadece eline ak 47 alıp Suriye’de savaşmak değildir abi. Allah kuran ile kafirlere karşı cihad etmemizide emretmiştir nefislerimiz ile cihad etmemizide emretmiştir mallarımız ile cihad etmemizide emretmiş’tir
IŞİD kaç yıldır var? (Bu konudaki tavrımız bellidir, "cihad=IŞİD" itikadını terkedin. Bu inanç başta PKK ve sol cenah olmak üzere tüm İslam düşmanlarının en belirgin ortak noktasıdır.)
Cihad kaç yıldır var?

"Sadece savaş değildir" dedin, peki sizin cenahta bu kısmı ifa eden var mı?

Tekrar soruyorum şuan yeryüzünde mucahid var mıdır?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ne mücahidi diyorsunuz tam bilmiyorum ama benim bildiğim kadarıyla Abdulkadir Polat tarikatlarla mücadele ediyor. Onların hünerlerini ortaya çıkıyor o yüzden seviyorum. :)

Şu iki videosunu tavsiye ederim izlemenizi. Emek var. :)

bu adami tanimiyordum sonra bende videolarina baktim onune gelen her hocaya iki yuzlu terorist vs demekten baska ne yapmis anlayamadim?
bu siteye bile terorist damgasi vurmuş herif.
Turkiye de selefiligin yayginlasmasina sekte vurmak icin programlanmis bi adam gibi geldi bana. tarikatlarla mucadelesi süs bence.

A Çevrimdışı

Ademakkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah’ın kuranda bahsettiği üzere Mallarıyla,Nefsi ile,Kuran ile cihad edenler mücahidlerdir savaş konusunda ise bu zamandaki duruma göre var mıdır Allahu alem bu konuda bir araştırma yapmadım

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Allah’ın kuranda bahsettiği üzere Mallarıyla,Nefsi ile,Kuran ile cihad edenler mücahidlerdir savaş konusunda ise bu zamandaki duruma göre var mıdır Allahu alem bu konuda bir araştırma yapmadım
Kur'an'da nefisle(nefse karşı) cihad hangi ayette geçmektedir?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bu adami tanimiyordum sonra bende videolarina baktim onune gelen her hocaya iki yuzlu terorist vs demekten baska ne yapmis anlayamadim?
bu siteye bile terorist damgasi vurmuş herif.
Turkiye de selefiligin yayginlasmasina sekte vurmak icin programlanmis bi adam gibi geldi bana. tarikatlarla mucadelesi süs bence.

Tam tespit masaAllah

A Çevrimdışı

Ademakkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kim cihad ederse, kendisi için cihad etmiş olur. Şüphesiz ki Allah, âlemlere (ve onların kulluğuna) muhtaç değildir. (29/Ankebût 6)
Bu surede “cihad” kavramı iki defa geçmektedir. İlki bu ayette, ikincisi 69. ayettedir. Sure Mekkî bir suredir. Bu surede kastedilen cihad, Kur’ân’ın genelinde var olan kıtal (savaş) anlamında değil; imtihanlara karşı sabır, Allah’ın (cc) emrettikleri ve yasakladıkları noktasında nefsi terbiye anlamlarındadır. (bk. 25/Furkân, 52)

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim cihad ederse, kendisi için cihad etmiş olur. Şüphesiz ki Allah, âlemlere (ve onların kulluğuna) muhtaç değildir. (29/Ankebût 6)
Bu surede “cihad” kavramı iki defa geçmektedir. İlki bu ayette, ikincisi 69. ayettedir. Sure Mekkî bir suredir. Bu surede kastedilen cihad, Kur’ân’ın genelinde var olan kıtal (savaş) anlamında değil; imtihanlara karşı sabır, Allah’ın (cc) emrettikleri ve yasakladıkları noktasında nefsi terbiye anlamlarındadır. (bk. 25/Furkân, 52)

Ey mü'minler! İster kolay, ister zor; imkânlarınız az veya çok, ister silahlı ister silahsız hangi durumda olursanız olun hep beraber savaşa çıkın ve mallarınızla canlarınızla ALLAH yolunda cihâd edin. Bilirseniz, böyle yapmanız sizin için daha hayırlıdır.
TEVBE SURESİ 41

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
"Nefisle cihad" diye bir ibare göremedim..
Cihad kelimesinin anlamlarını ve neleri kapsadığını biliyoruz, ama cihad emrini aslından koparıp kapsadığı anlamların birine indirgemek; nefsine karşı cihad edenlerin değil bilakis nefsini ilah edinenlerin işidir!

Kendi alıntıladığın yazıda bile "Kur’ân’ın genelinde var olan kıtal (savaş)" itiraf edilmiştir..
Allah sana namazı emrettiğinde namazı emretmiştir. Namazı kılmak için abdest almayı her seferinde tekrarlamaz. Cihadı emrettiğinde de cihadı emretmiştir, seni bu cihada çıkaracak maddi manevi hazırlığı ekstra tekrarlamasına gerek yoktur..

Küçük cihad, büyük cihad diye ayrım yapan kişilerin cihadın zerresiyle alakası yoktur. Yahudilerin inek kesme emri karşısındaki bocalaması ve eğip bükme fiillerinden öteye gitmez bu ahval..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Cihad Kıtaldır!
Tebliğ yapmak Kıtal değildir! Tebliğ yapan öldüğünde Şehide verilen 72 Huri ve Kabir azabından emin olma gibi nîmetlere kavuşmaz!

Râşid İbnu Sâd, ashaba mensub birinden naklen anlatıyor:
"Bir zât Rasûlullah'a gelip: "Ey ALLAH'ın Rasûlu, niye şehid dışında kalan mûminler kabirde imtihan edilirler ?" diye sordu.
Rasûlullah şu cevabı verdi: “
كفى ببارقة السيوف على رأسه فتنة
"Şehidin ölüm anında başının üstünde kılıç parıltısını (şakıldaması) hissetmesi imtihan / fitne olarak ona kâfidir."(Nesâî, Cenâiz, 112, Hadis no: 2053; Kutub-i sitte : 994)

Cihad ayrı tebliğ, hazırlık ayrı. Nefisle mucâhede, Tebliğ, cihad yerine geçmediği gibi sorumluluğunu, vebâlini de kaldırmaz.

اِنَّ اللّٰهَ اشْتَرٰى مِنَ الْمُؤْمِنٖينَ اَنْفُسَهُمْ وَاَمْوَالَهُمْ بِاَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَؕ يُقَاتِلُونَ فٖي سَبٖيلِ اللّٰهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ وَعْداً عَلَيْهِ حَقاًّ فِي التَّوْرٰيةِ وَالْاِنْجٖيلِ وَالْقُرْاٰنِؕ وَمَنْ اَوْفٰى بِعَهْدِهٖ مِنَ اللّٰهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذٖي بَايَعْتُمْ بِهٖؕ وَذٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظٖيمُ
"Allah, kendi yolunda çarpışırken öldüren ve öldürülen mûminlerin canlarını ve mallarını, karşılığında cennet vermek üzere satın almıştır. Bu, Allah’ın Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da yer almış gerçek bir vaadidir. Kim Allah’tan daha fazla sözüne bağlı olabilir! O halde yaptığınız bu alışverişten ötürü sevinin. İşte büyük bahtiyarlık da budur." (Tevbe 111)

Cihada katılamamaktan dolayı sorumluluğu olmayanlar şu sınıflara girenlerdir:
لَيْسَ عَلَى الْأَعْمَى حَرَجٌ وَلَا عَلَى الْأَعْرَجِ حَرَجٌ وَلَا عَلَى الْمَرِيضِ حَرَجٌ وَمَن يُطِعِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ يُدْخِلْهُ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ وَمَن يَتَوَلَّ يُعَذِّبْهُ عَذَابًا أَلِيمًا
"(Savaşa katılmayıp geride kalan) köre bir günah yoktur. Topala da bir günah yoktur. Hastaya da bir günah yoktur. Kim Allaha ve Rasulune itaat ederse, Allah O'nu, altından ırmaklar akan cennelere koyar. Kim de yüz çevirirse, Allah onu, can yakıcı bir azaba çarptırır." (Fetih 17)

وَلَوْ اَرَادُوا الْخُرُوجَ لَاَعَدُّوا لَهُ عُدَّةً وَلٰكِنْ كَرِهَ اللّٰهُ انْبِعَاثَهُمْ فَثَبَّطَهُمْ وَق۪يلَ اقْعُدُوا مَعَ الْقَاعِد۪ينَ
"Eğer onlar savaşa çıkmak isteselerdi elbette bunun için bir hazırlık yapabilirlerdi; fakat Allah da onların sefere çıkmalarını istemedi, onları geri koydu, Onlara “Oturun bakalım, diğer oturanlarla beraber!” denildi." (Tevbe 46)

وعنه رَضِىَ اللّهُ عَنْهُ قال: قِيلَ يا رسول اللّه مَا يَعْدِلُ الْجِهَادَ في سَبِيلِ اللّه؟ قالَ َ تَسْتَطيعُونَهُ. فَأعَادُوا عَلَيْهِ مَرَّتَيْنِ أوْ ثَثاً كُلُّ ذلِكَ يَقُولُ َ تَسْتَطىعُونَهُ. ثُمَّ قَالَ: مَثَلُ المُجَاهِدِ في سَبِيلِ اللّهِ كَمَثَلِ الصَّائِمِ الْقَائِمِ الْقَانِتِ بآياتِ اللّه َ يَفْتُرُ مِنْ صِيَامٍ وََ صََةٍ حَتَّى يَرْجِعَ المُجَاهِدُ
أخرجه الستة إ أبا داود .
Ebu Hurayra’den (r.anh) rivayetle Nebi’ye (s.a.v) soruldu:
ALLAH yolunda cihad etmeye denk ne var?
Güç yetiremezsiniz” dedi.
Üçüncüsünde : “ALLAH yolunda cihad edenin misali, ALLAH yolunda cihad edenin , evine dönünceye kadar gündüzleri oruçla , geceleri de ibadet ve kıyamla geçiren adamın misali gibidir” dedi.
(Muslim, İmare: 29 ; Tirmizi , Cihad : 1)

Yine ondan rivayetle bir adam :
Ey ALLAH’ın Rasulu! Cihada denk gelebilecek bir ameli bana göster “ dedi .
Rasulullah (s.a.v) : “Bulamıyorum” dedi .
Sonra : “Mucahid çıktığında sen de mescidine girip , kesintisiz gece kıyam (namaz) edip, (gündüzleri) oruç tutup iftar edebilir misin?
(Adam) : Kim bunu yapabilir?” dedi.
(Buhari , Cihad: 2)

Hangi Cihad Üstün : Nefisle Cihad mı, Silahlı Cihad mı?

Ebu Yusuf : Zirve İçin Nasihat

30682

A Çevrimdışı

Ademakkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şuanda “silahlı cihad” ın nerede yapılacağını söylüyorsunuz peki? Hangi örgütlere gidilerek ?

savaşın cihad olmadığını inkar etmedim, şuan bu savaşın nerede yapılabileceğini sizlere soruyorum o zaman

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
şuanda “silahlı cihad” ın nerede yapılacağını söylüyorsunuz peki? Hangi örgütlere gidilerek ?

savaşın cihad olmadığını inkar etmedim, şuan bu savaşın nerede yapılabileceğini sizlere soruyorum o zaman
Kardeşim önce cihadın iddia ettiğiniz anlamda terörizm olmadığını, cihadın kıyamete kadar bilfiil süreceğini, tağutu reddetmenin cihad ile zirveye ulaşacağını iyice fıkhetmen gerek, sonra istediğin yerde namaz kılabilirsin..

A Çevrimdışı

Ademakkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben savaşın cihad olmadığını inkar etmedim cihadın sadece savaş olmadığını söyledim, soruyorum sizlere şuan sizin cihad yapılır dediğiniz örgüt hangisi?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben savaşın cihad olmadığını inkar etmedim cihadın sadece savaş olmadığını söyledim, soruyorum sizlere şuan sizin cihad yapılır dediğiniz örgüt hangisi?
Laik medyanın ağzıyla konuşma edebsizliğini bırak!

Allah'ın emrini, Rasulullah'ın bilfiil olarak yerine getirdiği cihad amelini yerine getirene mucâhid, topluluğuna Seriyye, Ketibe, Cemaat, Devlet diye isim verebiliriz.
Şeriatı ilga eden kâfirler ve onların sistemlerinin dişlisini çeviren hüviyet cüzdanı musluman(!)larının gözünde yasadışı olduğundan Allah'ın övdüğü ameliyeyi yerine getirenlere ölülerin leş olduğu PKK gibi "Örgüt" diye isimlendirmek ancak sizden beklenirdi, o da oldu!

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben seviyorum bu çocuğu çok güzel YouTube videoları çekiyor. Bildiğim kadarıyla iyi bir müslüman.. Selefi görüşlüdür. Cübbeli ve Hüseyin Çevik ile mücadele ediyor. Hurafecilere reddiye yapıyor. İçerikleri baya kaliteli.. :)

Bu forumdaki arkadaşlar neden sevmiyor bilmiyorum. Belki genç kuşaklara hitap ediyor diyedir ama ben daha bir yanlışını görmedim.

Allah’ın ipine hep beraber/topluca tutunun ve ayrılığa düşmeyin. Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın! Bir zamanlar düşmandınız da Allah kalplerinizi birbirine ısındırmıştı. O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Siz ateş çukurunun kenarındaydınız da sizi ondan kurtarmıştı. Hidayete eresiniz diye Allah ayetlerini sizin için açıklamaktadır.

(Âl-i İmran, 103)

Dinlerini parça parça edip, kendileri de grup grup olanlar (var ya); senin onlarla hiçbir alakan yoktur. Onların işi ancak Allah’adır. Sonra (Allah) onlara, yaptıklarını haber verecektir.

(En'âm, 159)

Bu adam "cahilce" yaptığı tekfirlerle ümmeti parçalayan bir şahıs.Allah Al-i İmran suresinde "ayrılığa düşmeyin" diyor, bir arada Allahın ipine sımsıkı tutunmamız gerektiğini belirtiyor bunlar ise ha bire ümmeti parçalıyor.

Bahsettiğin şahıs piyasada birçoğu alimi ve mücahidleri tekfir eden biri.Bunlara Süleyman el Ulvan vb.de dahil.Elbette ki isimler önemli değil.Yani bu alimlerin açık şirki,küfrü olsa bizde tekfir ederiz.Sonuçta bizde tarikat zındıklarının yaptığı gibi alimlerimizi dokunulmaz vs.kabul etmiyoruz.Hatasını görürsek bizde eleştiriyoruz.Açık küfrünü görürsek bizde tekfir ederiz.Ama bu şahıs öyle alakasız konulardan alimleri tekfir ediyor ki yani bazen hayret ediyorum bir insan tekfir konularında nasıl bu kadar cahil olup bu kadar rahat tekfir edebilir insanları.Gerçekten ibretlik vakalar bunlar.Keşke yakından tanısaydım oturur münazara ederdik.Çünkü daha önceki bir kaç münazarasına denk geldim.Gerçekten hayret ettim.Yaptığı münazaralarda bana göre bir sürü hata vardı.Keşke münazara yapmak nasip olsa da kim hak kim batıl ortaya çıksa.Ama whatsapptan bana engel attı. :D

Lafın özü adamın ayarı yok çok rahat bir şekilde "cahilce" insanları tekfir ediyor.
Sana tavsiyem böylelerinden uzak dur.

Turkiye de selefiligin yayginlasmasina sekte vurmak icin programlanmis bi adam gibi geldi bana

"Programlanmış bir adam" abla böyle bir itham doğru olmaz.Çünkü adamı aleni olarak birebir görmüş değiliz.Elimizde herhangi bir delil yok.Gelişi güzel birine bu tarz ithamlarda bulunmak iftiraya girer.

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan adaletli şahitler olun. Bir kavme olan öfkeniz/kininiz, sizi adaletsizlik yapmaya sevk etmesin. Adaletli olun! O, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkup sakının. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

(Mâide, 8)

Ey iman edenler! Fasık biri size bir haber getirdiğinde, onu (iyice araştırıp doğru olup olmadığını) açıklığa kavuşturun. Ta ki bilmeden bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmayasınız.

(Hucurât, 6)

Bende adamı sevmiyorum.Çünkü mücahitleri ve bir çoğu alimi "cahilce" tekfir ediyor.Ama elimizde delil olmadan birini itham etmek büyük bir vebaldir.Ben şahsen bu şahsın "cehaletten dolayı" bu şekil davrandığını düşünüyorum.Tıpkı hariciler gibi.

Tabi şurdan şu sonuç çıkmasın.Adama harici demiyorum.Çünkü haricilerin birçoğu vasfı var.Büyük günahlardan tekfir vb.
Daha önce bazıları da bu şahıs hakkında harici vb. ifadeler kullanmıştı.Bu doğru olmaz.

.hep tekfirci harici kö....leri buraya taşıyorsun.bu polat tam bir harici

Abdulkadir Polatın aşırı bir tekfirci olduğunu düşünüyorum.Haricilere şu yönüyle benzetiyorum onlarda cahilce insanları tekfir ediyordu.Bu yönüyle ortak yönleri var.Ama elbette malum şahıs haricilerin diğer vasıflarını kendinde bulundurmuyor.Onun için harici demek doğru olmaz.Çünkü bir insanın harici olması için diğer ana esasları da kendisinde bulundurması lazım.Sevmediğimiz insanlara yorum yaparken de insaflı olmak çok önemli.Tekrardan hatırlatacak olursam:

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan adaletli şahitler olun. Bir kavme olan öfkeniz/kininiz, sizi adaletsizlik yapmaya sevk etmesin. Adaletli olun! O, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkup sakının. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

(Maide,8)

Cübbeli ve Hüseyin Çevik ile mücadele ediyor. Hurafecilere reddiye yapıyor. İçerikleri baya kaliteli..

Bir insanın aleni müşrikleri tekfir etmesi onun hak ehli olduğunu göstermez.Senin mantığına göre hareket edersek hadis inkarcıları da Cübbeli vb.tekfir ediyor.Onlara müşrik diyorlar.Şimdi bunlarda mı hak oluyor haşa.

Onun için birinin müşrikleri tekfir etmesi, kendine selefi demesi onun illaki birebir selefin yolundan gittiğini göstermez.Ona bakılırsa herkes ben ehli sünnetim diyor.Ama birçoğunun ehli sünnetle uzaktan yakından alakası yok.

Her "tevhid,tağut,tekfir,selef" diyen seni aldatmasın.Bu kavramları kullanıyor diye her kesim hak olmuyor.
Rabbim bizi ircadan da haricilikten de aşırılıktan da muhafaza etsin.El Hadi isminin hürmetine bizlere hidayet versin.El Alim isminin hürmetine de bilmediklerimiz bize öğretsin,ilmimizi arttırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...