Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kim Kâfir Kim Müslüman, Kim Ne Yapmaya Çalışıyor?

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam da çıkıp diyor bir kişinin şeriatı ikame ettiği bir toprağı olması ve askeri güce sahip olması, hilafet ilanı için yeterlidir. Ehli sünnet imamları herkese danışma meselesini veya biat bozup gelme meselesini de hilafetin sıhhatini bozucu şart olarak görmemişler. Kimseye danışmayan, birbirlerini öldüren hatta bidat ehli olan, hatta ahmed bin hanbellere ebu hanifelere işkence yapan saltanatlı halifelerin, sırf şeriatı uygulaması sebebiyle itaatsizliği batıl kılması buna delildir.

Velhasıl diyorum ya kimse bu noktada biz yüzde yüz doğruyuz, karşıdaki sapık diyemez. Bu uslubu çok görüyorum ve rahatsız oluyorum. Genelde bu kadar iddialı konuşanlar fıkıhta hilafet cihad bablarını okumayan kişiler oluyor..

Allahualem.
Rabbimiz hepimizi en doğruya iletsin.
Fitneleri bitirsin ve müminlerin kalplerini birleştirsin.

Güzel diyosun da.
Askeri gücü olan ve şeriatla hükmeden eş-Şebab bu dediklerini biliyor bence. Molla Ömer'e biat eden tüm cihad cepheleri de biliyor ve şeyh Usame de biliyordu.

Hilafetin meşru olmadığını söyleyen şeyh ulvan, ebu katade, Makdisi, hani es-Sibai, Tarık Abdulhalim de biliyordu bu sayılanları.

Senin güçlü dediğin o deliller tafsilat, ayrıntı düzeyinde eksik kalıyor olmasa ümmetin uleması ZORBA Halifeye biatın vacip oluşunu bize anlatırdı. Şeyh ulvan rahimehullah ehli hal vel akd şarttır dedi mesela...

Duana amin diyoruzz.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Adam da çıkıp diyor bir kişinin şeriatı ikame ettiği bir toprağı olması ve askeri güce sahip olması, hilafet ilanı için yeterlidir. Ehli sünnet imamları herkese danışma meselesini veya biat bozup gelme meselesini de hilafetin sıhhatini bozucu şart olarak görmemişler. Kimseye danışmayan, birbirlerini öldüren hatta bidat ehli olan, hatta ahmed bin hanbellere ebu hanifelere işkence yapan saltanatlı halifelerin, sırf şeriatı uygulaması sebebiyle itaatsizliği batıl kılması buna delildir.

Velhasıl diyorum ya kimse bu noktada biz yüzde yüz doğruyuz, karşıdaki sapık diyemez. Bu uslubu çok görüyorum ve rahatsız oluyorum. Genelde bu kadar iddialı konuşanlar fıkıhta hilafet cihad bablarını okumayan kişiler oluyor..

Allahualem.
Rabbimiz hepimizi en doğruya iletsin.
Fitneleri bitirsin ve müminlerin kalplerini birleştirsin.

Akhi sana basit bir soru sorayım. Sen bir emire bağlısın. Senin gibi belli bir askeri gücü ve elinde kontrol ettiği toprağın var. Yine senin gibi olan bir sürü grup var ve yine hepsi senin biatlı olduğun emire bağlı. Sen biatını bozuyorsun 'Halife benim, bana biat edin' diyorsun (ki emirinin yapmayın etmeyin sizleri ayırdım bölgeleriniz belli aktivite alanlarınız belli demesine rağmen) sana biat etmeyenleri mürted ve kafir olarak katlini vacip hale getiriyorsun. Emrin altında olan askerlerin yaptıklarını saymıyorum bile... Senin tepkin ne olurdu?

Son düzenleme:
Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler,
Eyvallah ben de onların iddialarına göre size cevab vereyim, bu meseleyi fıkhetmiş değilimdir:

Bir halife çıkınca emirlikler ifsad olur, daha doğrusu 'en büyük emir' olma konusunda ifsad olur. Yani bütün emirler grup çekişmelerini, tartışmalarını bırakıp halifeyim diyen kişiye bağlanmalıdır.
Önceki emirliklerin biri bile İslam önderliğine dair bir iddiada bulunmadı, diğer tüm müslümanları kendine biata çağırmadı, bir ülke kurup kendisine itaatin farz olduğunu ilan etmedi ya da 'halife lafzını' kullanmadı. Çünkü bu işler kapalı meselelerdir, ben emirinizim, itaat şart meseleleri de hüccet olmaz. İnsanlar ancak böyle anlarlar. Veya farzıyeti ilan etmiş olsa bile, bunu dünyada işitmeyen çok kişi vardı. Fakat bugün Bağdadinin bu çağrısını neredeyse basın meselesi ile Kutup ülkeleri biliyor.

Işide biat eden kardeşlerden bana bizzat biri (mealen) diyor:
El Kaide bir toprak parçasında kurulu düzen kursa idi(inkar edemeyizki Işid şu an ingiltere devletinden büyük toprakta sosyal hayatı iyi kötü yürütüyor, mahkemeleri devam ettiriyor), ve ben bütün müslümanların lideriyim dese idi, vallahi akidem onlarla eş olmadığı halde gidip ben biat ederdim. Çünkü onları tekfir etmiyorum. En fazla (belki) bidatle suçlarım! İçlerinde küfür işleyen varsa ancak muayyen tekfir ederim. Ben, bugün böyle bir şey yapsalardı onların altında savaşırdım. Çünkü vahdet artık dillerden öteye geçmiyor, ancak bir güç hakim olmalı ve kendisine itaate zorlamalı.

Yani kardeşler, bu meseleler çok içtihadi, karışık, fitneler cirit atıyor.
Bu yüzden insanların birçoğu da direk zahirle hükmedip İmamların fıkhını okuyup ona tabi oluyorlar.

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Keşke o biat etme gereği duyanlar Allah'ın apaçık bi emri olarak bilenlere sorsaydı. O zaman kendi kafalarına göre yol tutmaz ve fitneye, müslüman kanına ortak olmazlardı.

Bizler Fitne ortamında ulemanın Sözlerine kulak verir öyle hareket ederiz. Çünkü onlar Allah'ın kitabı ve Rasûlullah'ın sünnetini, sadece şafi fıkhına sahip kimselerden daha hakim.

Bu aynen imam ahmed rahimehullah zindanda iken kuran mahluk mudur değil midir meselesini zindanın önünde imam ahmed'ten duymayı bekleyen o müslümanların haline benziyor. Allahu alem...

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Keşke o biat etme gereği duyanlar Allah'ın apaçık bi emri olarak bilenlere sorsaydı. O zaman kendi kafalarına göre yol tutmaz ve fitneye, müslüman kanına ortak olmazlardı.

Bizler Fitne ortamında ulemanın Sözlerine kulak verir öyle hareket ederiz. Çünkü onlar Allah'ın kitabı ve Rasûlullah'ın sünnetini, sadece şafi fıkhına sahip kimselerden daha hakim.

Bu aynen imam ahmed rahimehullah zindanda iken kuran mahluk mudur değil midir meselesini zindanın önünde imam ahmed'ten duymayı bekleyen o müslümanların haline benziyor. Allahu alem...

Akhim,
Fitne zamanlarında bakılacak ilk kaynaklar, selef ve tabiindir.
Çünkü herkes farklı bir şey söylüyor.
Ben iki tarafı da okuyorum bunlar aynı kaynaklardan beslediğini iddia ettikleri halde nasıl böyle ihtilaf ehli oluyorlar diyorum!

Şahsen, herkesten farklı bir şey duyduğumda İmam şafiilerin, hanefilerin fıkhını okur ve rahatlarım.

Aynı şekilde Işid'in içinde de ilim ehli denilecek az insan yok, belki gidip onlara sormuşlardır. İlim ehliden kastım avamca söylüyorum 'medrese tozu yutmak'.
Aynı şekilde Türkiye'de de destekleyen cemaatler ve emirler var, doğru veya yanlış çizgideler Allahualem ama seninle seleften tabiinden delil getirerek konuşan insanlar.
Aynı şekilde din adamını rabbleştirme meselesi de var. Bu da delil değil.

Çözüm salt olarak bu asırda bilene sormak da değil malesef....
Bu yüzden diyorum ki, avama düşmanlık edilmemeli, ölçülü olmalıyız.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhim,
Fitne zamanlarında bakılacak ilk kaynaklar, selef ve tabiindir.
Çünkü herkes farklı bir şey söylüyor.
Ben iki tarafı da okuyorum bunlar aynı kaynaklardan beslediğini iddia ettikleri halde nasıl böyle ihtilaf ehli oluyorlar diyorum!

Şahsen, herkesten farklı bir şey duyduğumda İmam şafiilerin, hanefilerin fıkhını okur ve rahatlarım.

Aynı şekilde Işid'in içinde de ilim ehli denilecek az insan yok, belki gidip onlara sormuşlardır. İlim ehliden kastım avamca söylüyorum 'medrese tozu yutmak'.
Aynı şekilde Türkiye'de de destekleyen cemaatler ve emirler var, doğru veya yanlış çizgideler Allahualem ama seninle seleften tabiinden delil getirerek konuşan insanlar.
Aynı şekilde din adamını rabbleştirme meselesi de var. Bu da delil değil.

Çözüm salt olarak bu asırda bilene sormak da değil malesef....
Bu yüzden diyorum ki, avama düşmanlık edilmemeli, ölçülü olmalıyız.
Yanlis anlam sadece ögrenmek icin soruyorum: Devle'nin alimleri kadilari kim? Yani daha önce ismini duydugumuz biri var mi?

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yanlis anlam sadece ögrenmek icin soruyorum: Devle'nin alimleri kadilari kim? Yani daha önce ismini duydugumuz biri var mi?

Bildiklerim vardı fakat teyit etmek için araştırdım akhim, ulaştığım isimler (özet olarak) şunlar oldu:

1) Şeyh Ebu Münzir Şankiti.

2) Şeyh Hatem Me'mun Abdulhamid.

3) Şeyh Nasır el-Fahd.

4) Şeyh Nasır el Tekal.

5) Şeyh Abdulmecd el Rami.

6) Şeyh Ebu Ömer el-Münzir el-Zaidan.

7) Şeyh Ebu İmad Abdurrahman bin Hasan el-Masri.

8) Şeyh Abdurrezzak Eyyyuha.

9) Şeyh Abdullah bin Abdurrahman Şankiti.

10) Şeyh Ebu Saad.

11) Şeyh Ebu Usame.

12) Şeyh Ebul Kâsım el Asbahi

13) Şeyh Ebu Asım el-Makdisi.

14) Şeyh Abdurrahman Ebu Ubeyde el Utbe.

16) Şeyh Zekeriya Buhara Ebu Seyf el İslam el Fas'i.

17) Şeyh Ebu Ubeyde el Tunusi.

18) Şeyh Kureyşi Abuabdalq.

19) Şeyh Ebu Abdullah.

20) Şeyh Ebu Usame El Azidi.

21) Şeyh Zübeyir el Şankiti.

22) Şeyh Ebu Ubeyde el Şankiti.

23) Şeyh Muhammed bin Ömer Lübnan.

24) Şeyh Ebu Süfyan Turki bin Mübarek El Benali.

25) Şeyh Ebu Huzeyfe el Libi.

26) Şeyh Faris el-Mogahvi.

27) Şeyh Saeed bin Zair.

28) Şeyh Enes el Naşvan.

29) Şeyh Abdullah Osman.

30) Şeyh Muhammed El Dusari.

31) Şeyh Abdur Rahim el Afgani.

32) Şeyh Hacı Beşir Asudair.

33) Şeyh Ebu Seleme Şankiti.

34) Şeyh Abdül Muaz Kureyşi.

35) Şeyh Ebu Abdullah.

36) Şeyh Ebu Bekir.

37) Şeyh Ebu'l-Hasan el Azidı.

38) Şeyh Ebu Abdullah.

39) Şeyh Ahmed el Bawadi el Ürdüni.

40) Şeyh Reşhad Şitivi.

41) Şeyh Hamad Bin Muhammed el Şankiti.

42) Şeyh Ebu Muhammed el Azidı.

43) Allame Şeyh Osman el Deblasi.

44) Şeyh Said bin Nasr Sudani.

45) Dr. Muhammed Garip Sudani.

46) Şeyh Ebu Muhammed Tahavi

47) Şeyh el-Muhaddis Ebu Usame Musaid bin Beşir

48) Şeyh Abdul Mecid Hatiri

49) Şeyh Ebu Malik et-Temimi

El Kaideden ayrılan kadılar(öyle diyordu verilen kaynakta)

Ebu Ubeyde el Lübnani
Ebu Muhanned el Ürdüni
Ebu Cerir el Samali
Ebu Hüda el Sudani Abdülaziz el Makdisi Abdullah el Puncabi
Ebu Yunus el Kürdi
Ebu Ayşe el Kurtubi
Ebu Musab el Tadamuni
Şeyh Ömer El-Garib(ahrar)

Hepsini ekleyemedim.
Üstteki isimler arasında Nusradan kadılar da var imiş.
Bi de,
Burada bahsedilenlerin de "şu şu şöyledir" derseniz, hepsi hakkında cevap veremem. Arapça bilmediğim için -birçoğu arapça kaynaklardan ilerliyor- esas kaynaklarını göremediklerim olur

Allahualem.

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bildiklerim vardı fakat teyit etmek için araştırdım akhim, ulaştığım isimler (özet olarak) şunlar oldu:

3) Şeyh Nasır el-Fahd.

4) Şeyh Nasır el Tekal.

10) Şeyh Ebu Saad.

11) Şeyh Ebu Usame.

13) Şeyh Ebu Asımel-Makdisi.

19) Şeyh Ebu Abdullah.

27) Şeyh Saeed bin Zair.

28) Şeyh Enes el Naşvan.

29) Şeyh Abdullah Osman.

35) Şeyh Ebu Abdullah.

36) Şeyh Ebu Bekir.

38) Şeyh Ebu Abdullah.

40) Şeyh Reşhad Şitivi.

Ebu Ubeyde el Lübnani
Ebu Muhanned el Ürdüni
Ebu Cerir el Samali
Ebu Yunus el Kürdi
Ebu Ayşe el Kurtubi
Ebu Musab el Tadamuni

Hepsini ekleyemedim.
Bi de,
Burada bahsedilenlerin de "şu şu şöyledir" derseniz, hepsi hakkında cevap veremem. Arapça bilmediğim için -birçoğu arapça kaynaklardan ilerliyor- esas kaynaklarını göremediklerim olur

Allahualem.

Haberleri nası takip ediyon kardeşim?
Ebu Münzir Şankiti hilafeti de, ışid destekçisi olduğu iddiasını da bi beyanatta reddetti.

Nasır el-Fahd suudun zındanlarında, ondan haber almak mümkün bile değil.

O listeyi aldığın kaynak zaten Fitne yayanların, yalandan utanmayanların, gözümüzün içine baka baka metne ilaveler yapan zavallıların sitesi subhanAllah..

Bugünün tekfircisi müslümana dahi yalanı mübah görerek eski haricilerin de adını kirletiyor))

Kardeş, haberi aldığın kaynaklara dikkat etmeni tavsiye ederim.

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haberleri nası takip ediyon kardeşim?
Ebu Münzir Şankiti hilafeti de, ışid destekçisi olduğu iddiasını da bi beyanatta reddetti.

Nasır el-Fahd suudun zındanlarında, ondan haber almak mümkün bile değil.

Ayrıca o listede ebu asım el Makdisi var :D SubhanAllah bu Makdisi rahimehullah, otuz risalenin sahibi olan Makdisi. Devle cemaatinn göğsüne hançer gibi sapladı hakkı.

O listeyi aldığın kaynak zaten Fitne yayanların, yalandan utanmayanların, gözümüzün içine baka baka metne ilaveler yapan zavallıların sitesi subhanAllah..

Bugünün tekfircisi müslümana dahi yalanı mübah görerek eski haricilerin de adını kirletiyor))

Kardeş, haberi aldığın kaynaklara dikkat etmeni tavsiye ederim.

Kardeşim dedim ya tek tek teyit etmedim, birçoğunun resmi twitter hesabından veya videolu bizzat yayımladıkları vardı.
Yani birkaç tanesini kaynaklı yayımlamak yerine toptan kopyalayım dedim

Allahualem

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim dedim ya tek tek teyit etmedim, birçoğunun resmi twitter hesabından veya videolu bizzat yayımladıkları vardı.
Yani birkaç tanesini kaynaklı yayımlamak yerine toptan kopyalayım dedim

Allahualem

http://www.ummetislam.net/isidi-destekleyen-alimler-listesine-bir-darbe-de-seyh-sankitiden.html

http://www.ummetislam.net/iside-biat-eden-45-alim-meselesi.html

Gerçekten uzadı bu devle mi nusra mı tartışmaları. Allah swt ömür verirse bize, her şey zamanla açığa çıkacaktır zaten. Kim yalancı kim doğru.

Kimler Hakk, kim batıl belli olacak bi iznillah. Hala şüpheleri olanlar için diyorum bunu. Yoksa bize elhamdulillah Hakk bellidir.

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi

3) Şeyh Nasır el-Fahd.

4) Şeyh Nasır el Tekal.

10) Şeyh Ebu Saad.

11) Şeyh Ebu Usame.

19) Şeyh Ebu Abdullah.

27) Şeyh Saeed bin Zair.

28) Şeyh Enes el Naşvan.

29) Şeyh Abdullah Osman.

35) Şeyh Ebu Abdullah.

36) Şeyh Ebu Bekir.

38) Şeyh Ebu Abdullah.

40) Şeyh Reşhad Şitivi.

Ebu Ubeyde el Lübnani
Ebu Muhanned el Ürdüni
Ebu Cerir el Samali
Ebu Yunus el Kürdi
Ebu Ayşe el Kurtubi
Ebu Musab el Tadamuni

Hepsini ekleyemedim.
Bi de,

Allahualem.
http://www.ummetislam.net/isidi-destekleyen-alimler-listesine-bir-darbe-de-seyh-sankitiden.html

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Şankitiden Hilafet ilanı Başlıklı Işida reddiyesi >>> http://www.kavkazcenter.com/tur/content/2014/08/03/9645.shtml

Bir başka alimin ışdin kendilerine biat ettigini açıklaması için mal (rüşvet) teklifinde bulunduguna dair beyanatı oldu ve daha bir çok yalanlar. Kısacası ben IŞİD'in söyledigi hiç bir şeye artık inanasım gelmiyor!..

IŞİD'in eleman kazanmak için uyguladığı sinsi plan
Türkiye’den, Azerbaycan’dan, Rusya’dan, Avrupa’dan ve dünyanın birçok yerinden avam gençler; artık ‘Halifeyi’’ İslam ulemasında tasdiklemiş kanaatine kapılarak IŞİD’in tuzağına düşüyor ve onlara katılıyorlar.

TIMETURK / FURKAN AZERİ

Değerli okuyucular!
Bildiğiniz gibi İslam toplumu için İslam âlimlerinin ve şeyhlerin görüşleri fetvaları çok önemlidir. Nitekim Kuran’ı Kerim’de ve hadislerde âlimler övülmüş onlara uyulması özenle vurgulanmıştır.
Nahl suresinde; eğer bilmiyor iseniz ilim ehline sorun.
Âlimlere uyun! Onlar, dünya ve ahiretin ışıklarıdır.
Kıyamet günü Âlimlerin mürekkebi şehitlerin kanından daha ağır gelecektir.(hadis)
Âlimler hak yolu gösteren birer rehberdir [İ. Neccar]
Allah’tan en çok korkan ancak âlimlerdir. [Fatır 28] denilerek onlara uymanın önemi vurgulanmıştır
Tarih de gösteriyor ki krallar, iktidar sahipleri toplumu idare etmek, onlara istedikleri politikaları dayatmak için hep dönemin nüfuslu itibarlı İslam âlimlerini kullanmaya çalışmıştılar. Bu krallara ve iktidar sahiplerine imam Ahmet, Seyit kutup vb. gibi direnip bunu hayatları pahasına ödeyen onurlu âlimler olduğu gibi dönemin krallarına uyanlar da olmuştur. Günümüzde körfez ülkelerinin kralları kendi iktidarlarını korumak, kendi halklarını kontrol altında tutmak için kullandıkları en büyük koz; topluma büyük âlim diye lanse ettikleri şahıslardır. En kritik dönemlerde bu âlimler ortaya çıkıp toplumların isyan etmemesi için mevcut sistemi koruma kollama adına fetvalar veriyor ve bu şekilde toplumları kontrol altında tutuyorlar. Buna yakın tarihimiz de şahittir örneğin; bütün dünyanın gözlerinin önünde Sisi Müslümanları alenen katledip darbe yapınca merkezi Suudi Arabistan’da olan selefi âlimler Suudi krallığının isteği doğrultusunda Sisi’yi meşru yönetici ilan ederek ona karşı çıkmanın haram olduğu fetvasını vermiştirler. Böylece dünyaya yaydıkları müritlerini kullanarak da bütün İslam âleminde Sisi’yi meşrulaştırmıştılar. Nitekim Mavi Marmara’ya uluslararası sularda yapılan kanlı baskında bütün dünya olaya isyan ederken tepkileri aşağı çekmek için otoriteden izin alınmalıydı fetvası da bu minvaldedir.
Bu örneklerde apaçık görünüyor ki üst akıllar(!) ve İslam toplumunun kanını emen ve emeğini sömürmek isteyenler ya kendileri yalandan büyük âlim icat edip onun eli ile istediklerini yaptırıyorlar ya da mevcut âlimleri kullanmak istiyorlar.
Günümüzde de IŞİD kendine elemen toplamak, ön cephede savaşacak, gözünü kırpmadan ölmeye ve öldürmeye hazır olacak gençleri kendi saflarına katmak için bu metodu kullanıyor.
Örneğin IŞİD medyasında servis edilen bu haber ne kadar manidar ve düşündürücüdür;
‘’İşte, İslam Devleti'ne biat eden âlimlerin sıralı tam listesi’’:

3) Şeyh Nasır el-Fahd.
4) Şeyh Nasır el Tekal.
10) Şeyh Ebu Saad.
11) Şeyh Ebu Usame.
19) Şeyh Ebu Abdullah.
23) Şeyh Muhammed bin Ömer Lübnan.24) Şeyh Ebu Süfyan Turki bin Mübarek El Benali.
27) Şeyh Saeed bin Zair.
28) Şeyh Enes el Naşvan.
29) Şeyh Abdullah Osman.
35) Şeyh Ebu Abdullah.
36) Şeyh Ebu Bekir.
38) Şeyh Ebu Abdullah.
40) Şeyh Reşhad Şitivi.

Orjinal link: http://justpaste.it/g7b1
Bu listeye bakan Türkiye’den, Azerbaycan’dan, Rusya’dan, Avrupa’dan ve dünyanın birçok yerinden avam gençler; artık ‘Halifeyi’’ İslam ulemasında tasdiklemiş kanaatine kapılarak IŞİD’in tuzağına düşüyor ve onlara katılıyorlar.
İşin aslı ise bu yukardaki listeye bakıp araştırdığın zaman bahsi geçen şahısların bir kaçı hariç zaten hepsi IŞİD içerisinde olan ve kimlikleri eserleri hakkında hiçbir geçmişi olamayan insanlardır. Geride kalan bir kaçı ise kendilerinde hapiste oldukları için ailelerinin bile ulaşamadığı şahıslardır. Listenin en başında verdikleri Şeyh Ebu Munzir Şankiti ise tanınmış bir davetçidir birkaç gün önce kendi sitesinden IŞİD’i uyararak Allahtan korkarak doğru konuşmalarını kendilerine biatin asla söz konusu olmayacağı açıklaması yapmıştılar. (Şankiti’nin . İSİD’i yalanladığı yazısının orijinali http://tawhed.ws/r?i=30071401)
Diğer taraftan da; nüfuslu âlimlerin IŞİD aleyhine verdiği fetvaları ise IŞİD medyası eskiden beri onları peygamber gibi savundukları için, şahıslarına bir şey değemediklerinden Onların İSİD aleyhine verdikleri fetvaları baskı altında verdiklerini bu yüzden geçerli olmayacağını işliyorlar kendi tabanlarına.
NOT; daha sonraki yazılarımızda İSİD nasıl eleman kazanıyor konusuna davam edeceğiz.
https://twitter.com/furkan_azeri

http://www.timeturk.com/m/haber.asp?id=876421

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Şankitiden Hilafet ilanı Başlıklı Işida reddiyesi >>> http://www.kavkazcenter.com/tur/content/2014/08/03/9645.shtml

Bir başka alimin ışdin kendilerine biat ettigini açıklaması için mal (rüşvet) teklifinde bulunduguna dair beyanatı oldu ve daha bir çok yalanlar. Kısacası ben IŞİD'in söyledigi hiç bir şeye artık inanasım gelmiyor!..

Akhi bak vallahi bu devle cemaatinn vasıflarını bi insana yüklesek ve o kişiyi yolda görsek, vallahi midem bulanır yolumu değiştirrim.

Yalan, iftira, hırsızlık, laf oyunları, kendi yaptığı münkeri başkası yapınca kızan ve muttaqi havaları atan, sonra merhametsizlik, acımasızlık, kadına duydukları şehveti gizlememeleri, kindarlık ve daha neler neler...

Böyle bi kişiyi kim sevebilir Allahu Akbar!

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi bak vallahi bu devle cemaatinn vasıflarını bi insana yüklesek ve o kişiyi yolda görsek, vallahi midem bulanır yolumu değiştirrim.

Yalan, iftira, hırsızlık, laf oyunları, kendi yaptığı münkeri başkası yapınca kızan ve muttaqi havaları atan, sonra merhametsizlik, acımasızlık, kadına duydukları şehveti gizlememeleri, kindarlık ve daha neler neler...

Ne güzel açıklamışsın exim. Aynı fikri paylaşıyorum bende seninle:harika:

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir toprak parcasina sahip olmak hilafet icin yeterli mi. Oykeki islamin en kutsal mekani kabeyi dahi kontrol edemeyen bir halife. Osmanlilara hilafet ne zamn gecti. Kabeyi ve kutsal topraklari kontrol altina aldilar. Hem yezitte bir suru insandan bidat aldi ama hz. Huseyin ona bidat etmedi cunku yezid zalimdi.

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Kuteybe, Yezid durumu farklı. Muaviye ile,
Muaviyeden sonra hilafetin Ali r.a nın oğullarından birine verileceği sözleşilmişti. Mevcut halife zaten Yezid değildi.

Benim esasında değinmek istediğim nokta, herkesin soru sorması ve fetva bulabilmesiydi. Ve iki kesimin de kendisine göre deliller bulmasıydı.

Doğruluğunu teyit ettiremediğim bi linkle soruya cevap vermek istedim, arada yalan karıştırmış olabilirler. Yalancının her türlüsünden beriyiz. Yanılarak olsun veya kasten olsun yapan bedelini ödeyecektir. Ama bu durum, araya yanılarak veya kasten yalancı isim karıştırmış olanların, yalancı isimler haricindeki kişilerle, bahsettiğim yorumumdaki "ilim çevresinden de destek alıyorlar" tezini çürütmez.
Allahualem

E Çevrimdışı

Ensar Güney

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Devleye karşı olduğum zaman sanki amerikayı ve kafir medyayı desteklemiş hizmet etmiş gibi falan hissediyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Güzel özet

Üst Ana Sayfa Alt