Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kamp Atılacak Yerleri Buraya Yazıyoruz

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebuyusuf ahinin bir sonraki kamp programı : )

maxresdefault.jpg

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selâmunaleykum sevgili abilerim ve kardeşlerim. bu bayram fırsatı bulmuş iken bi çadır atasım var. biraz tabiatla olmanın ruhen iyi geleceği düşüncesindeyim. doğu karadeniz var aklımda ve belki otostop yapa yapa giderim. varsa oralarda bir ahi buluşabiliriz de.. varsa ücretsiz yoksa ucuz kamp alanı önerileri ve elinde satabileceği araç gereci olan ahiler de yazsın. mesela,30/ 40 lt çanta uyku Tulumu dört mevsim çadır ne varsa ...
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim;

Bu başlığı okudukça sorasım geliyordu, en sonunda fırsat buldum ve yazıyorum;
"Kamp atılmak", "çadır atasmak" ne demek?
Biz kamp kurar veya yapar; çadır kurardık. Sizinkiler farklı bir uygulama mı yoksa Türkçe'nin elinizde deforme olmuş hali midir?

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen. nerdesin ahi? :harika: hakkaten sigara böreği nerden çıktı! ? :)

marmara diyelim :)) evde de yaparım akhi kardeşere farklı olsun dıye ıkram etmek ıstedım elhamdulıllah çokda güzel oldu :)

Alketa kardeşim aynen özellikle seçtik

Hatve valla yapmak isterdim ama okadar olmaz sanırım merdane işi zor 1 hafta kalacaksak olabılır ama öğrenirim :)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
kamp dediğin cephe hattına benzeyecek.
Genelde bu işin tecrübelileri böyle düşünür. Misal kampa yeni başlamış birine bunu söylersen çok garip karşılar :) Ama genelde kamp ikiye ayrılır; ruhi, bedeni ve ilmi eğitim kampları ve eğlence kampları. Çok önceleri ilki çok yapılırdı. Son zamanlarda kamp denince akla genelde ikincisi geliyor. Sen abim sen ilk kuşaktansın.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yanlış anlaşılmasın cephe hattı derken yemek ve ortam olarak. Yoksa benim ve İslam4ever gibi light erkeklerin ne işi olur silahla vs :)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Genelde bu işin tecrübelileri böyle düşünür. Misal kampa yeni başlamış birine bunu söylersen çok garip karşılar :) Ama genelde kamp ikiye ayrılır; ruhi, bedeni ve ilmi eğitim kampları ve eğlence kampları. Çok önceleri ilki çok yapılırdı. Son zamanlarda kamp denince akla genelde ikincisi geliyor. Sen abim sen ilk kuşaktansın.

ilk kampımı 97'de lise öğrencisi iken yaptım. Şimdi aynı yere 3 çocuğumla kamp kuruyorum. Ama gece nöbet tutmaya da su taşımaya da yemek yapmaya da devam.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
ilk kampımı 97'de lise öğrencisi iken yaptım. Şimdi aynı yere 3 çocuğumla kamp kuruyorum. Ama gece nöbet tutmaya da su taşımaya da yemek yapmaya da devam.
Elhamdulillah. Onlar olmadan bide üstüne gecenin karanlığında bir başına tefekkür olmadan kampın tadı alınmaz abi. Hiç unutmam yağmurlu bir gün gece saat 2 gibi ormanda yürüyoruz. Önümüzde bi abi ve bir tek onun fener taşıması serbest. Diğerlerinin elinde fener yok. Orman ağaçlık olduğu için ve hava kapalı olduğu için karanlık epey hakim. Hiç unutmam ağaçların sık olduğu bir yerde durdu ve şöyle seslendi: "Kardeşlerim şimdi kalplerinizi Allah'a açın. O'nu yüceltin, O'nun karşısında acizliğinizi bilin ve öyle zikredin. Ve şunu düşünün şuan ellerinizde çocuklarınız yanınızda eşiniz zor bir durumda tek başınıza gecenin bu saatinde bu ormandan geçmek zorunda olduğunuzu düşünün. Başvuracağınız tek mercii Allah, yardım isteyeceğiniz tek güç Allah, sizi kurtarabilecek tek güç Allah! İşte şuan öyle bir haldesiniz. Şimdi Allah'a öylece dua edin!" Kelimeleri bittikten sonra zikir seslerini duymak ve yalnızca Allah'a güvenmek... Vallahi bunun lezzeti anlatılmaz yaşanır.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim kamp psikolojik oldu : )

Birkaç sene önce dört arkadaş gece baraj kenarında kamp yapmıştık. İki arkadaş ekmek almaya gitmiştik (en yakın bakkal yol kenarında 20 dakika uzaklıkta falan) geri döndüğümüzde (Allahu alem) su almayı unutmuştuk neyse diğer iki arkadaşta su almaya gitti. Ne olduysa zaten onlar gittikten sonra oldu: ) İki arkadaş su almaya gittikten sonra çevremizde ki çalılık alandan çatır çatur dal,yaprak kırılma sesleri gelmeye başladı. Yanımızda fenerde yok. Ayı bizi kuşatmaya aldı herhalde dedim hemen oturduğum yerden kalktım elime yanan bir odun aldım. Arkadaşta eline bıçak aldı. Biz farkında olmadan sırt sırta verdik kendi etrafımızda dönüyoruz. Ben arkadaşı teselli ediyorum. Korkma Hasan! ateşten tüm hayvanlar korkar falan diyorum ama hala etrafımızdan çatır çatur sesler geliyor ortam gece olduğu için sessiz zaten etrafımızda birşey dolaşıyor o kesin. O şey çevremizde döndükçe bizde kendi etrafımızda dönüyoruz : ) en sonunda çalılıkların arasından çıka çıka siyah bir kedi çıktı! yanımızda balıklar vardı ona gelmiş böyle bir kamp anım olmuştu...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Elhamdulillah. Onlar olmadan bide üstüne gecenin karanlığında bir başına tefekkür olmadan kampın tadı alınmaz abi. Hiç unutmam yağmurlu bir gün gece saat 2 gibi ormanda yürüyoruz. Önümüzde bi abi ve bir tek onun fener taşıması serbest. Diğerlerinin elinde fener yok. Orman ağaçlık olduğu için ve hava kapalı olduğu karanlık epey hakim. Hiç unutmam ağaçların sık olduğu bir yerde durdu ve şöyle seslendi: "Kardeşlerim şimdi kalplerinizi Allah'a açın. O'nu yüceltin, O'nun karşısında acizliğinizi bilin ve öyle zikredin. Ve şunu düşünün şuan ellerinizde çocuklarınız yanınızda eşiniz zor bir durumda tek başınıza gecenin bu saatinde bu ormandan geçmek zorunda olduğunuzu düşünün. Başvuracağınız tek mercii Allah, yardım isteyeceğiniz tek güç Allah, sizi kurtarabilecek tek güç Allah! İşte şuan öyle bir haldesiniz. Şimdi Allah'a öylece dua edin!" Kelimeleri bittikten sonra zikir seslerini duymak ve yalnızca Allah'a güvenmek... Vallahi bunun lezzeti anlatılmaz yaşanır.

işte bu tarz kamplar yarın bir gün savaş çıktığında lazım oluyor. ABD göstere göstere geliyor. PKK gibi taşeron örgütleri Türkiye üzerine salacak. hazırlıklı olmak lazım. Kolluk kuvvetlerinin ne kadar yetersiz kaldığını bu halk 15 temmuz da gördü. Bizim koruyacak bir rejimimiz yok. Ama korumamız gereken bir ülke ve ailemiz var.

İlk suriye'ye gittiğim de feneri açmamam gerektiğini,sessiz olmam gerektiğini,işi bileni dinlemek gerektiğini yakinen görmüş oldum. Şuna ne gerek var buna ne gerek var demeyin.Kurallara uyun. Çöplerinizi ortada bırakmayın.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Benim kamp psikolojik oldu : )

Birkaç sene önce dört arkadaş baraj kenarında gece kamp yapmıştık. İki arkadaş ekmek almaya gitmiştik (en yakın bakkal yol kenarında 20 dakika uzaklıkta falan) geri döndüğümüzde (Allahu alem) su almayı unutmuştuk neyse diğer iki arkadaşta su almaya gitti. Ne olduysa zaten onlar gittikten sonra oldu: ) İki arkadaş su almaya gittikten sonra çevremizde ki çalılık alandan çatır çatur dal kırılma sesleri gelmeye başladı. Yanımızda fenerde yok. Ayı bizi kuşatmaya aldı herhalde dedim hemen oturduğum yerden kalktım elime yanan bir odun aldım. Arkadaşta eline bıçak aldı. Biz farkında olmadan sırt sırta verdik kendi etrafımızda dönüyoruz işte ben teselli ediyorum arkadaşı korkma Hasan! ateşten tüm hayvanlar korkar falan diyorum ama hala etrafımızdan çatır çatur sesler geliyor ortam gece olduğu için sessiz zaten etrafımızda birşey dolaşıyor o kesin. O şey çevremizde döndükçe bizde kendi etrafımızda dönüyoruz : ) en sonunda çalılıkların arasından çıka çıka siyah bir kedi çıktı! yanımızda balıklar vardı ona gelmiş böyle bir kamp anım olmuştu...

kampları kuru kuruya geçirmeyin. arada bir korkmak ve ceza almak iyidir. Eğer karanlıktan sana doğru gelen birşey varsa sen de ona doğru git. Bakalım kim kimden kaçıyor :)

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yağmurlu bir günde kilometrelerce suyun içinde yürüdüğümde oldu, yapılan şakalarla kanyonda suyun içinde dakikalarca koşup çıkmaza girdiğimde.Evet bedeni eğitim üzerine olan kamplar güzel, lezzetli.Ama ruhisukut abi de demiş.Cidden kalbe yönelik kamplar bir başka oluyor.
Bir muhterem de sadece ay ışığında bizi yürütüp ağaçların altına ayrı ayrı oturtup tefekkür edin demişti.O an farklı işte, tarifsiz sanki.
Bir kamp ateşine gece vakti 3-5 kardeşinle oturup ateşe bakarsın.Herkes o ateşte izlemek istediğini izler.Öyle bir televizyon ki o ateş, özlediğiniz dostunuzu, hedeflerinizi, hüzünlerinizi, sevdiklerinizi izletir size.Sınırsız kanallı çok güzel duyguları konu olan güzel bir televizyondur o ateş.
O televizyonu da derdi olan, sevenler izleyebilir.Elimize çanak anten alıp kanal aramayalım sonra ;)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Yağmurlu bir günde kilometrelerce suyun içinde yürüdüğümde oldu, yapılan şakalarla kanyonda suyun içinde dakikalarca koşup çıkmaza girdiğimde.Evet bedeni eğitim üzerine olan kamplar güzel, lezzetli.Ama ruhisukut abi de demiş.Cidden kalbe yönelik kamplar bir başka oluyor.
Bir muhterem de sadece ay ışığında bizi yürütüp ağaçların altına ayrı ayrı oturtup tefekkür edin demişti.O an farklı işte, tarifsiz sanki.
Bir kamp ateşine gece vakti 3-5 kardeşinle oturup ateşe bakarsın.Herkes o ateşte izlemek istediğini izler.Öyle bir televizyon ki o ateş, özlediğiniz dostunuzu, hedeflerinizi, hüzünlerinizi, sevdiklerinizi izletir size.Sınırsız kanallı çok güzel duyguları konu olan güzel bir televizyondur o ateş.
O televizyonu da derdi olan, sevenler izleyebilir.Elimize çanak anten alıp kanal aramayalım sonra ;)

2 yıl önce sınırdan kaçak geçmiştim. Suyun içinde 1 saat yürüdüm. Lazım oluyor yani :)

Üst Ana Sayfa Alt