Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2 milyon müslümanı asimilasyon kamplarına hapseden Çinde 17 milyon kişi karantina altında

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu ve tealanın hikmetini planını anlayamayız ama bunu Allah'ın cezası olarak görmek hoşuma gidiyor. Kuluçka süresi 1-14 gün arasında olan corona virüsü yayılmaya devam ediyor.
konuya dair derlenmiş bir yazı burada mevcut.

Yönetici Notu:

Yorumlardaki bazı görüntülerin İslam ahlakı ile bağdaşmaması sebebiyle link silindi. Yazılı metin veya "ilgili ana bölümlerin ekran görüntüsü" şeklinde eklenebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Allah'a Hamdu sena olsun
Rabbim berekedlendir

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2 haftadır evde ben hariç herkes çok ağır grip geçirdi. En küçüğümüz öldü ölecek hale geldi, onların o halini görüp duadan başka birşey yapamamak çok zordu. Allah'a şükür atlattılar, ama sıra bende diye korkuyorken bu yazı çok ağır geldi itiraf ediyorum. Bir yandan herkes birgün ölecek ve zerre miktarınca haksızlığa uğratılmayacak. Diğer yandan kabul edilmiş tek bir amelin var mı diye sorulsa vallahi bilmiyorum. Allah affetsin diyebiliyorum sadece, O'na layık bir kul olamadım. O'na layık olmanın yanına bile yaklaşamadım. "Allah'ım ben Seni hakkıyla övmeye güç yetiremem, Sen Kendini övdüğün gibisin." Ben bu dünyada sadece işte bunu anladım. Ben bir hiçim ve sahip olduğum tek değer Allah'ın Tek Başına her şeye yettiği gibi, bizlerin ibadetine de ihtiyacı olmadığını bilmek. Elhamdülillahi ala külli hal, elhamdülillahi ala külli hal, elhamdülillahi ala külli hal.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
İddiaları okuyunca kanım dondu resmen. Ülkeye girip çıkan çinliler var, bu kadar bulaşıcı ve sonu kesin ölüm olan bir virüsse, düşününce dünyaca hepimiz öldük demektir.

Bu duaya amin demekten korktum.

Bu olay olmadan önce tefekkür ediyordum milyarlık çin halkı öldür öldür bitmez diye bunlar nasıl olacakta başa çıkacağız gel gör ki,Allah nelere kadir bir hastalığa karşı ne kadar da aciz olduğunu müşahede ettik Elhamdülillah

Doğu Türkistan müslümanlarina yapılan eziyetin haddi hesabı yok

İbni teymiyenin bir sözü geldi aklıma
Moğollara karşı cihad ederken diyor ki

Ben aralarindayken Beni esir edip başımın üstünde Kur'an'ı görseniz bile
Beni de öldürün ! cihadtan kesinlikle imtina etmeyin

Şeyhin sözünü çok iyi anlıyorum şuan
Biz onlarin icinydeyken Bu hastalık köklerini sokecekse Rabbim bizi de iman üzere onlarla helak etsin amin

Bir çok esir müslüman çocuklarını alıp kendi dinlerine göre yetistirecekse ölüm daha hayırlı

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyhin sözünü çok iyi anlıyorum şuan
Biz onlarin icinydeyken Bu hastalık köklerini sokecekse Rabbim bizi de iman üzere onlarla helak etsin amin

Bir çok esir müslüman çocuklarını alıp kendi dinlerine göre yetistirecekse ölüm daha hayırlı
Yok kardeşim, tamam onlar ölsün, onlar ölürken bizler de ölelim ama bu şekilde olmasın, yiğitçe olsun. Zalimleri yok etmemiz, bunun için de gerekirse ölmemiz emredilmişti. Ümmetin zulme suskunluğu karşısında Allah gerekeni bizzat yapıyor ama bize sonrasında sorulacak hesaplar hala korkutucu. Bu şekilde bir ölüm bizi temizleyebilecek mi?

Her şeye rağmen Rabbim çokça bağışlayandır, günahlarımıza kefaret sayılacaksa amin diyorum, zaten başka bir hayır kapısı da görünmüyor bu halimizle.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olayla ılgılı farklı bılgılerde mevcut eger komple teorileri tutarsa gel gorki çinlilerin istilası ıle dunya karsı karsıya kalabılır.

Uzmanlar bır açıklama yapmıslar.Bu vırus vucuttakı dıger vıruslerle etkılesime girerek farklı boyutlarda hastalıklara da yol acabılıyor.Bu ne demek bılıyormusunuz.Daha bebekken cocuklara enjenkte edilen ve aşı dıye yutturulan olü hepatıt a b vıruslerının tekrardan faaliyete gecmesi demektir.

Tabı bunlar komplo senaryoları, Kafirler ilerıye donuk calıstıkları ıcın @Abdulmuizz Fida abının de paylastıgı dunya nufusu 500 milyona ınmelı tezınıde acıklamaktadır.

Dunyada bazı ulkeler mısal yemen gıbı cesıtlı salgın hastalıklarla mucadele etmekte.KAfirler bazı ülkeleri bile bile açlığa kıtlığa terkedip,hastalıkla ve bazı ulkelerde de savaşla insanları etkileri altına almaktadırlar.Sebebı cok acık,

Eskiden bir firavun vardı bir nemrut vardı. Sımdı ıkısı ve benzerlerı bırlestı tum ınsanlıgı tehdıde basladı.Sonuc gayet acık.

Nemrutlar firavunlar ebu cehıl vb. varsa ALLAHın da hak uzere her daım kulları olacaktır. Ne mutlu onlara ki her hareketleri cennetteki derecelerini artırır.

Onemli olan işin sırrı ALLAH a kul olabılmekten gecer.

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Dünya Sağlık Örgütü'nden çağrı: Alarmda olun (Corona virüsü 170 can aldı)
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs salgını nedeniyle ölü sayısı 170'e yükseldi. Corona virüsü son olarak Tibet'e de sıçradı. Böylece 1,4 milyar insanın yaşadığı ülkenin bütün bölgelerine virüs bulaştı. Çin Maliye Bakanlığı, salgınla mücadele için 3,94 milyar dolar daha bütçe ayrıldığını bildirdi. Dünya Sağlık Örgütü virüsün görülmediği ülkelerin alarmda olması gerektiğini açıkladı. "Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durum" ilanı konusunu yeniden görüşmek için toplanma kararı aldı. Rusya, Çin’le sınırını kapatma ve Çin vatandaşlarına vize sınırlaması getirme kararı aldı. Google, Çin'deki tüm ofislerini geçici olarak kapatacağını duyurdu. Çok sayıda havayolu firması Çin'e olan uçuşlarını askıya aldı

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Tabi bu resmi rakamlar

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana bu durum bir yerde de yecücü mecücü hatırlatıyor.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Ölümcül corona virüsü 365 can aldı
Çin'de ortaya çıkan yeni corona virüs salgınında ülke dışından ilk ölüm haberi geldi. Ölü sayısı 365'e yükseldi. Vaka sayısı ise 14 bini aştı.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Çin’de yeni tip corona virüs nedeniyle can kaybı 425’e çıktı
Çin'de, virüs taşıdığı şüpheli olanların 23 bin 438'e, müşahede altına alınanların sayısı 171 bin 329'a yükseldi. Son 24 saatte 64 can kaybı yaşandı, 3 binden fazla yeni vaka tespit edildi. Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde de yeni tip Corona virüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
24946

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Corona virüsten ölenlerin sayısı 491 oldu (Son 24 saatte 65 ölüm)
Çin'de, yeni tip corona virüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle can kaybı 491’e, virüs teşhisi koyulanların sayısı 24 bin 324’e yükseldi.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Çin'de corona virüsten ölenlerin sayısı 564'e yükseldi
Corona virüsten son 24 saatte yaşanan can kaybı 73, tespit edilen vaka sayısı ise 3 bin 694 olarak açıklandı.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Koronavirüsü hakkında şok iddia
Wuhan'daki bir cenaze evinde çalışan Yun isimli bir işçi Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sasyısı hakkında rahatsız edici iddialarda bulundu.

Çinli yetkililer ısrarla resmi ölü sayısının 500'ün altında olduğunu iddia ederken, içeriden tüyler ürpertici bir iddia geldi. Çok yoğun çalışan ceset yakma krematoryumlarının sebep olduğu iddia edilen kalın sis bulutu da iddiaları destekler nitelikte.

Çin krematoryumlarının, Wuhan'daki koronavirüs tarafından öldürülen insanların cesetlerini yakarken 7 gün 24 saat çalıştığı iddia edildi.
İşçilerin sürekli olarak gönderilen kurbanların cesetlerini yakmak için kesintisiz çalıştıkları bildiriliyor.
Krematoryum çalışanları 28 Ocak'tan bu yana her gün 100 ceset yaktıklarını iddia ediyorlar. Uzun çalışma saatlerinden şikayet eden Krematoryum işçilerinin, cesetlerle ilgilenirken derme çatma koruyucu kıyafetler ve Maskeler içinde çalıştıkları bildirildi.

Tüm bu iddialar; Çin'de, Devlet medyasının ölüm vakalarıyla ilgili haber yapmalarını yasaklayan ve cesetlerin bir an önce yakılmasını talep eden bir kararname yayınlamasından sonra geldi.
Salgının merkez üssü Wuhan, Çin'de tam karantina altına alınan ilk şehir.
Kentten rahatsız edici iddia ve raporlar ortaya çıkıyor ve bu durum ölü sayısının Komünist Parti tarafından küçümsendiğine dair spekülasyonlara yol açıyor.

Kendini sadece Bay Yun olarak tanıtan şahıs, şunları söyledi: "Çalışanlarımızın yüzde 90'ı 7/24 çalışıyor ... eve geri dönemedik. Tüm Wuhan krematoryum odaları 24 saat çalışıyor. Gerçekten daha fazla insan gücüne ihtiyacımız var.”
Yun isimli şahıs: Hepsi aynı durumda olan diğer krematoryum işçileriyle konuştuğunu da iddia etti ve:
“Her gün, en az 100 ceset torbasına ihtiyacımız var” dedi. (ki bu durum, 500'e yaklaşan resmi ölüm rakamının pek de gerçekçi olmadığı izlenimini doğurdu.
Uzmanlar ise, koronavirüsün ne kadar ölümcül olduğunu söylemek için hala kesin verilerden yoksun olduklarını söylediler.
Wuhan sakinleri de gazetecilere yaptıkları açıklamalarda Çin hükümetinin resmi ölü sayısına inanmadıklarını bildiriyorlar. Ayrıca hastalık belirtisi taşıyan kişilerin aşırı dolu hastaneler tarafından geri çevrildiğini söylüyorlar.
Sağlık sistemi tamamen bunalmış olduğu iddia ediliyor.

Çinli yetkililer; koronavirüs hakkında “gayri resmi” bilgi yayanları tutuklamakla tehdit ediyor.

Çin'de, coronavirus haberlerini çevrimiçi olarak paylaşan vatandaşları 7 yıl hapis bekliyor.
Yun adındaki krematoryum çalışanı, personelin uyuyamadığını, sadece sandalyede oturup şekerleme yapabildiğini söyledi.
"Uyumak için mola veremeyiz, çünkü cesetleri uzun süre dışarıda bırakamayız.
Cesetleri transfer eden bizler, uzun süreler boyunca yiyip içemiyoruz da, çünkü yemek yediğimiz taktirde tuvalete gittiğimiz zaman koruyucu kıyafeti çıkarmamız gerekiyor.
Koruyucu elbise kullanıldıktan sonra tekrar giyilemez. Kıyafet sayısı da az olduğundan bir kez giydiğimiz kıyafeti mecbur olmadıkça çıkarmamaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: DailyStar ( doğru haberde paylaşılmıştı)

Üst Ana Sayfa Alt