Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber KahramanMaraş'ın Pazarcık, Elbistan-Ekinözü İlçe Merkezleri ve Çevre İllerde Hissedilen 2 Büyük Deprem

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu da başka bi suriyeli değil mi ?

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Yardım tırının önünü kesen kişilerin videosunu paylaşacaktim lakin linkini bulamadım.Videoyu indirdim buraya yüklenmiyor.ilk haber kanalında var.

Suriyeli olmayanlarda suç işleyince suriyeli yağmacılar aklanmıyor. O kadar çok video var ki birini ikisini çürütsen ne olur çok fazla var.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Suriyeli kardeşlerimiz, oluşan algıya olumlu destek olmadılar.

Suriyeliler depremin neresinde diye sorunca;

Canlı yayında itfaiyenin telefonunu çalarken görüldüler
Yağma yaparken kilolarca altınla ve teknoloji ürünüyle yakalandılar
Samandağı bölgesinde çeteler kurup çökmemiş evlerde hırsızlık yaptılar
Kız yurduna yerleşir yerleşmez kapıları bile kitlemeden çirkin işlerine başladıkları görüldü
Yerleştirildikleri yerde nargile kurdukları görüldü

Adını yeni öğrendiğim Salvador adlı ülkeden bile ekipler gelip can kurtarırken kardeşlerimiz bunları yaptı.

Acilen umit ozdağ ve avanesini takip etmeyi bırakmalısın.
suriyeliler sunu yapti deyip duruyorsun
millete de ama turklerde bunu yapti diye cumle kurdurtuyorsun.
suriyelilerden once de kürtler sunlari yapti algisi pompalaniyordu habire.
Insanları birbirine fişekletmeyi bırakın artık.

Aynı ana babadan,
Bir Habil var ise Kabil de olacak net bir sey bu.

Biz müslümanız, mazlum olana, mağdur olana, zulme uğrayana kim olursa olsun yardim etmek durumundayız.
iclerinden serefsiz cikan olursa kendi kanindan dahi olsa ses cikartabileceksen yap o eleştirlerini.
Goremiyoruz ama.
yanilmisim, yalan habermiş, sunlar yapmis asli buymus, yazdigini duzelttigini goremedim hic.
akp kotulemekten suriyeli adi altinda tek tarafli yapacaksan habire, kusura bakma senin adalet terazin tarafli.
bu sekil yaziyor sonra yapilan yorumlarada tek kelam dahi etmiyor vınlıyorsun.

Ayrıca o yazdigin islami iyi temsil etmek gorevimiz yazisinida heder ediyorsun.
40 gün bal yeyip bal yeme diyen adamin hikayesine benzeme yani
hicbir harfin etkisi olmaz bunyede.

oy/ akp/ tağut / suriyeli kardeslerimiz vb ile baslayan cumlelerin de havada asili kaliyor.
ama görebilene tabi.
boyle devam
sonra islami guzel temsil edelim
aynen kardeşim aynen.

tum husnu zannim yok oldu gitti
gece gece bana niyet okutturdun
gunaha girmissem niyet okumamin sebebi bu zanna sebebiyet vermendir.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeli olmayanlarda suç işleyince suriyeli yağmacılar aklanmıyor. O kadar çok video var ki birini ikisini çürütsen ne olur çok fazla var.
Kardeşim özelde sen genelde tüm herkes şu afet bölgesinde yapılmaya çalışılan şeyi anlamamız lazım orada ümit özdağ gibi fitne grupları(Allah onlara lanet etsin) karışıklık çıkarmaya çalışıyorlar mesela ümit özdağın telefon çalan Suriyeli dediği kişi Suriyeli olmadığını telefonun kendisine ait olduğunu hırsız olmadığını söyledi .Ama yalan ortada kaldı sonuçta çamur at izi kalsın misali . Bazı yağma haberlerinde doğru fakat bunların hepsi değil çoğu bile Suriyeli değil insanları nefrete teşvik ediyor ülkedeki ırkçı kâfirler bari siz paylaşmayın böyle yalan haberleri oyunlarına alet olmayın

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Aynı ana babadan,

Biz müslümanız, mazlum olana, mağdur olana, zulme uğrayana kim olursa olsun yardim etmek durumundayız.
iclerinden serefsiz cikan olursa kendi kanindan dahi olsa ses cikartabileceksen yap o eleştirlerini.
Goremiyoruz ama.
yanilmisim, yalan habermiş, sunlar yapmis asli buymus, yazdigini duzelttigini goremedim hic.
akp kotulemekten suriyeli adi altinda tek tarafli yapacaksan habire, kusura bakma senin adalet terazin tarafli.

oy/ akp/ tağut / suriyeli kardeslerimiz vb ile baslayan cumlelerin de havada asili kaliyor.
ama görebilene tabi.
boyle devam
aynen kardeşim aynen.

Allah razı olsun duvara asılmalık

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeli kardeşlerimiz, oluşan algıya olumlu destek olmadılar.

Suriyeliler depremin neresinde diye sorunca;

Canlı yayında itfaiyenin telefonunu çalarken görüldüler
Yağma yaparken kilolarca altınla ve teknoloji ürünüyle yakalandılar
Samandağı bölgesinde çeteler kurup çökmemiş evlerde hırsızlık yaptılar
Kız yurduna yerleşir yerleşmez kapıları bile kitlemeden çirkin işlerine başladıkları görüldü
Yerleştirildikleri yerde nargile kurdukları görüldü

Adını yeni öğrendiğim Salvador adlı ülkeden bile ekipler gelip can kurtarırken kardeşlerimiz bunları yaptı.
Ey iman edenler! Bilmeden birilerine zarar verip de sonra yaptığınıza pişman olmamanız için, yoldan çıkmışın biri size bir haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın.(Hucurat süresi 6.Ayet)

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi

Aynı ana babadan,

Goremiyoruz ama.

ama görebilene tabi.
boyle devam
aynen kardeşim aynen.

Suriyeli kardeşlerim dediklerim suriyedeki kardeşlerim oluyor. Oralarda cihad edip can vermiş ve orada yerini yurdunu korumuş olanlardan bahsediyorum. Burada nargile içen, cami bahçesinde zina yapanlar benim kardeşim değil.

Suriyeli dediğin suriyede olur.

Avrupaya türkiyeye vs. kaçan genç erkek suriyelilerden nefret ediyorum.

Müslümansan seninde nefret etmen farzdır çünkü kendi beldesinde cihadı reddetmiş bu adamlar Müslümanda değiller.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Müslüman köpek gibi güdüleriyle yaşayamaz. Müslümanın ilkesi karakteri olur. Fareyi burnu yönetir. Yemek kokusu neredeyse burnu fareyi oraya götürür. Bunlarıda güdüleri yönetiyor. Nerede yeme-içme varsa rota oraya dönüyor.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ümit özdağ falan diyenler var hala.

Siz birer nagehan alçı, birer nevşin mengü olmuşsunuz.

Sığınmacıları desteklesin diye alman vakıfları medyacılara her sene 7-8 milyon dolar akıtıyor. Siz bu alman fonu alan kanalları takip etmeyi bırakın bence.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeli kardeşlerim dediklerim suriyedeki kardeşlerim oluyor. Oralarda cihad edip can vermiş ve orada yerini yurdunu korumuş olanlardan bahsediyorum. Burada nargile içen, cami bahçesinde zina yapanlar benim kardeşim değil.

Müslümansan seninde nefret etmen farzdır çünkü kendi beldesinde cihadı reddetmiş bu adamlar Müslümanda değiller.
Müslüman köpek gibi güdüleriyle yaşayamaz. Müslümanın ilkesi karakteri olur. Fareyi burnu yönetir. Yemek kokusu neredeyse burnu fareyi oraya götürür. Bunlarıda güdüleri yönetiyor. Nerede yeme-içme varsa rota oraya dönüyor.
Dediklerinin ne alakası var şuan hem yalan şeyleri paylaşıyorsun sonra nefretini ortaya çıkarıyorsun paylaştığın şeylerin yalan olduğunu sende biliyorsun özür dileyip silinmesini talep edeceğine cedelleşiyorsun.Sende yıllardır değişmeyen bir kavmiyetçilik var

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
ya 100 tane örnekten 2-3 tanesi çürütüldü sayısız örnek var. itfaiyecinin sıra dayağı çektiği yağmacıların hepsi sığınmacıydı.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Sen arap milliyetçliği yapıyorsun burada.

Arapçılık yapınca ümmetçilik oluyordu ama dimi

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Suriyede kimle savasacaktı bu insanlar pardon? kim kimle savaşıyor. Dusman kim?
hangi gruba mensup olacak, neyin kimin tarafinda olacak?

hükümetten nefret edip turkiye bilmem kimini kaybetti ama dunya bi doktor bi muhendis bi bilmem ne kazandi diye ortaligi velveleye verenlere kendini vatanini birakip gidenlere de laf edip onlardan da nefret ediyor musun? ediyorsan bunlari da dile getir bi zahmet. o zaman adil olduguna kanaat getireyim.

tavsan gibi uruyorlar nargile iciyorlar
3. sayfa haberi camii de sunu bunu yapiyorlar deyip kendi ulkendekilerin yaptiklarina ses etmiyorsan insani degil irkci kör bir bakisla bakiyorsun demekki

bu forum icinde hicret etmek isteseniz nereye gidersiniz tarzi tam hatirlayamadigim bir baslik vardi.

turk dediğin turkiye de olur nereye gidiyorsunuz diye yaptın mi yorum?
verdin mi mücadeleni ? yoksa icten ice nefret edip görmezden mi geldin?
yoksa yorum gücün sadece suriyelilere mi yetiyor?

senin surekli bu tarz kuyuya tas atmanla
ne kendi ulkemdeki insanlara ne de multecilere laf ettirmem.
her ikisininde kotulerinden seytanlasmislarindah ahlaksizlarindan Allaha sığınırım.
Ama yeter.
millet enkaz altinda
anasini babasini cocuklarini kaybetmis evsiz barksiz onlarca insan var.
dua edip yardimlasacagimiza
konuyu getirdigin yere bak

tavsan gibi uruyolarmis
tavsanlar kovalasin seni yav.
sinirlerim bozuldu.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt