Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kaddafi yanlıları Beni Velid'in kontrolünü ele geçirdi

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2012123191220-b.jpg
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi yanlılarının başkent Trablus'un güneybatısındaki Beni Velid kentinin kontrolünü ele geçildiği bildirildi.

Kaddafi yanlılarının kuşattığı eski muhaliflerin bir üssünde bulunan yerel yetkililerden Mübarek el Fatmani, telefonla yaptığı açıklamada, Muammer Kaddafi yanlılarının Beni Velid kentinin tamamında kontrolü ele geçirdiğini belirtti.

Yetkili, ağır silahlı Kaddafi yanlılarının eski muhalif askerlere saldırdığını belirterek, aralarında bir komutanın da bulunduğu 5 muhalifin öldüğünü, 30 kadar kişinin yaralandığını söyledi.

8 ay süren rejim karşıtı kanlı ayaklanmalardan sonra, Ekim 2011'de öldürülen Kaddafi'nin kalesi Beni Velid'in "kurtarılmasının" ardından ilk kez bu kadar büyük şiddet eylemleri meydana geldi.

Vahdethaber

fisebililkahhar_ Çevrimdışı

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
Bunların akılları basına gelmemiş.Anlaşılan Kaddafi bunlara az zulmetmiş...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlardaki nasıl bir kafa,sanki kafa değil kova.......Allah akıl fikir versin ümmet neden bu hale düşmüş çokda bariz bir şekilde kendini belli ediyor...