Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İstek ve Sorunlarınız ??

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Assalamu aleykum, madem öneriler veriliyor bende biseyler öneriyim izninizle...
Akhi birbirimizle yazistigimiz zaman, Selam vermeyi unutmayin insallah...
Bi kac gündür bu forumu takip ediyorum, ve bu konuda eksiklik biraz gözüme batti.
Kirdigim/ üzdügüm varsa, lütfen hakkinizi Helal edin.
wasalam

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamu aleykum
benim bir önerim var ahim bildiginiz gimi suriyede beşar esad köpekleri yetmezmiş gimi birde pkk pyd diye domuzlar çıktı ve bu domuzlar kendi yaptıkları katlıyamları veya çok eski katlıyam resimlerini El nusra ve suriyedeki müslümanlar yapmış gimi internet ortamında resimli şekilde dagıtıyor ve bunları bilmeyen bir çok kişide aldanıyor

uzun lafın kısası forumda bir bölüm açsak ve bu türlü yalan haberleri açıga çıkarsak iyi olmazmı
çünkü hepsi bir arada olursa anında yapılan yalan haberlere cevap vere biliriz ve hepsi bir yerde toplanır

öneri benden karar sizden hüküm Yüce Allah c.c dur

örnek :yalan haberden biride budur

Hakkari’de önceki gün, Suriye’nin kuzeyindeki Rojava’ da sözde Kürtlere yapılan saldırıları kınamak amacıyla yürüyüş düzenleyen Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Şubesi üyeleri, açtıkları pankartla bir skandala imza attı.

ERZURUM DEPREMİNE AİT ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFI KULLANDILAR
BDP ile bazı sivil toplum temsilcilerinin de desteklediği eylemde Erzurum depremine ait ödüllü bir fotoğrafın Rojava katliam görüntüsü olarak kullanıldığı otaya çıktı. Söz konusu fotoğraflı pankartın arkasında yapılan basın açıklamasında “Rojava halkları, insanlıktan nasibini almamış ve tüm Suriye halkına ihanet eden çeteci grupların saldırılarına uğramaktadır” açıklaması yapılmıştı. Bu eylemde Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, İl Başkanı Rahmi Kurt’un da aralarında bulunduğu BDP’liler de yer aldı.

FOTOĞRAF WORLD PRESS ÖDÜLLÜ
1155 kişinin hayatını kaybettiği 1983 Erzurum-Kars depreminde çekilen fotoğrafta, 5 çocuğunu yitiren bir anne, çocuklarının çamurlu cesetlerinin başında feryad ederken görüntüleniyor. Bu kare ile muhabir Mustafa Bozdemir World Press Photo ödülü almıştı.
İşte o ödüllü fotoğraf….
bdp-ve-kesk-in-rojava-eyleminde-fotograf-skandali-4925025_9549_b.jpg

34463.jpg

Cihadhaber.net

M Çevrimdışı

meryem rabia

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sanirsam bilmiyorsunuz.Dinde muzik yoktur,haram dir.muzikten kasit nesid de olabilir.Allah ilminiziz arttirsin.Haklisiniz sessizlik sikiyor ama nesid daha iyi olur sarkidan dahasi.iyi gunler....

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eski nesidler genelde mars niteliğinde. Bu da cephede mucahidlere yonelik. Son zamanlarda nesidlerin bazılarında muzik havasi olusmaya badladi. Kimisinde org sesleri benzeri sesler duyuluyor.

Yine de nesid duydugumda cepheden gelen görüntüler aklima geliyor benim. Nesidler cihad videolar inda kullanıldığından dolayi cihadin ortak sesi durumuna geldi.

Nesid dinlemeye başladıktan sonra hicbir tingirti bana nesidden aldigim tadi vermiyorlar. Hele ilahi dedikleri dini arabesk sarkilar.... oldum olasi sevemedim.

Ayrica nesidlerde islami mesajlar olur. Ask mesk, jilet milet olmaz. Kismen mars, Kismen dua, kismen hadisler, kismen agitlar var nesitlerde

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamu aleykum
benim bir önerim var ahim bildiginiz gimi suriyede beşar esad köpekleri yetmezmiş gimi birde pkk pyd diye domuzlar çıktı ve bu domuzlar kendi yaptıkları katlıyamları veya çok eski katlıyam resimlerini El nusra ve suriyedeki müslümanlar yapmış gimi internet ortamında resimli şekilde dagıtıyor ve bunları bilmeyen bir çok kişide aldanıyor

uzun lafın kısası forumda bir bölüm açsak ve bu türlü yalan haberleri açıga çıkarsak iyi olmazmı
çünkü hepsi bir arada olursa anında yapılan yalan haberlere cevap vere biliriz ve hepsi bir yerde toplanır

örnek :yalan haberden biride budur

Hakkari’de önceki gün, Suriye’nin kuzeyindeki Rojava’ da sözde Kürtlere yapılan saldırıları kınamak amacıyla yürüyüş düzenleyen Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Şubesi üyeleri, açtıkları pankartla bir skandala imza attı.

ERZURUM DEPREMİNE AİT ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFI KULLANDILAR
BDP ile bazı sivil toplum temsilcilerinin de desteklediği eylemde Erzurum depremine ait ödüllü bir fotoğrafın Rojava katliam görüntüsü olarak kullanıldığı otaya çıktı. Söz konusu fotoğraflı pankartın arkasında yapılan basın açıklamasında “Rojava halkları, insanlıktan nasibini almamış ve tüm Suriye halkına ihanet eden çeteci grupların saldırılarına uğramaktadır” açıklaması yapılmıştı. Bu eylemde Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, İl Başkanı Rahmi Kurt’un da aralarında bulunduğu BDP’liler de yer aldı.

FOTOĞRAF WORLD PRESS ÖDÜLLÜ
1155 kişinin hayatını kaybettiği 1983 Erzurum-Kars depreminde çekilen fotoğrafta, 5 çocuğunu yitiren bir anne, çocuklarının çamurlu cesetlerinin başında feryad ederken görüntüleniyor. Bu kare ile muhabir Mustafa Bozdemir World Press Photo ödülü almıştı.
İşte o ödüllü fotoğraf….
bdp-ve-kesk-in-rojava-eyleminde-fotograf-skandali-4925025_9549_b.jpg

34463.jpg

Cihadhaber.net

Katılıyorum... bende bu konuda babamla mücadele veriyorum.ben ve abim.O sürekli yanlış haberlere aldanıp mücahidleri yanlış anlıyor.bizde Nusret cephesini savunuyoruz.ama DELİL LAZIM insanları ikna etmek için.Abimin (Halid.bin.Velid) önerisi güzel...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
nusret cephesi musluman degil diye biliyorum.ama muslumanlarda var tabiki.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun?

Bir hariciyeden mi duydun, nusretin icine girip topluca (tamamina yakini) onlari küfre sokan (dinden cikaran küfür) bir durum gördünde mi söylersin yoksa iskembeden mi konusursun?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamu aleykum

Aleykum selam ahi teklifin dogrultusunda bugün foruma yeni bölüm acilmistir.

Deşifre Haber

Bu bölümde buna benzer haberler eklenirse, oradan alip diger haber sitelerine, facebook sayfamiza ve kullanicilar kendi facebook sayfalarina tasiyabilirler.

Hayirli olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
E Çevrimdışı

ebu-dücane

Üyeliği İptal Edildi
Banned
admin Arkadaş ne yazalım Ha subhanallah onu ekleme bunu ekleme onu eleştirme bunu eleştirme site senin anladık böyle yapman taraf tutmak olur bu hanzala nın açıklamaları doğru ve yerinde tartusi mücahidlere köpek diyor ben bunu banlanacağımı bildiğim halde yazıyorum çünkü insanların görüşlerini beyan etmesine izin vermiyorsun güç sende ya akidenle ilgili bir beyanat ver herkes akideni bilsin müslümanlar ona göre farklı site arayışlarına baksın yada insanların görüşüne müdahale etmeki birbirlerinin arasında münazara yapsınlar sende banlarım tehdiyle insanları tehdit edersen kim nasıl konuşacak şimdi benide banlayacaksın biliyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahicim hanzala ile alakali durum bugüne özel bir durum degil, sitenin gecmisine bakarsan senelerdir hanzala ile alakali ne yazi ne video sitemize katmiyoruz, dedigin gibi bugüne özel olsa anlarim ama mesele gecmise dayaniyor bu da bizim tercihimiz, sizin tercihinize ise karismam.

Sitemizi takip eden kisilerde bu durumu senelerdir biliyor.

Banlama mevzusuna gelince, tartusi konusunda herkesin gözü önünde sadece 2 kisi banladim.

Biri direk belam dedi diye, digeri beni hadi banla dedi diye, onun haricinde birden fazla kisi benim görüslerimin düsünlerimin yüzde 100 tersini demesine ragmen o kisilere en ufak yaptirim yapmadim.

Lütfen adil olalim.

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum hızlı yukarı çıkma tuşu eklermisiniz sağ tarafa

harunturki Çevrimdışı

harunturki

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim size bir sorum olacak.Kutubu sitte şerhi kitap tavsiyesi istiyorum.Hangi kişinin tercüme ettiği kaynağı tavsiye edersiniz.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Bir de siyer kitabı hangisini tavsiye ederseniz önerin inşaAllah.Unutmadan bir de 4 mezhebin fıkhı kitabı da tavsiye ederseniz çok memnun olurum.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
15 dk. forumda kaldıktan sonra otomatikman sistemden atıyor. Bir kaç defa oldu da.

Bir de acaba yedeklemeyi ne kadar sıklıkla yapıyorsunuz, Zira Pkk medyası İslami siteleri Hacklemeye çalışıyor bir kaç defa arşiviniz gittiği için soruyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
3 günde bir aliniyor ahi yedekler.

Siteye girerken sürekli bagli kali tikliyormusun ahi