Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İşte Saadet Partisi...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sawtul Jihad Çevrimdışı

Sawtul Jihad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
img004pi6.jpg

img006cj3.jpg

img007dq1.jpg

saadettbi5.jpg

saadetrm8.jpg

Fazilet_Partisi_amblemi.png

İLK FAZİLET PARTİSİ

Partilerin kurulmasına izin verilmesiyle birlikte Anıtkabir defterleri, yeniden canlandı. 1983′te, birbiri ardına partiler kuruluyor, hemen Anıtkabir’i ziyaret ediyorlardı. O kadar çok parti kuruldu ki, bazıları adı bile duyulamadan unutuldu gitti. Bunlardan biri de Fazilet Partisi’ydi:
‘‘Büyük Asker Atatürk. Mukaddes vatan topraklarında yaktığın ‘Cumhuriyet’ meş’alesi çizdiğin faziletli yolda ebediyyen yanacaktır. ‘Fazilet’, partisi olarak seni şükranla anmağa devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun. FAZİLET PARTİSİ KURUCULARI’’

Emekli General Alparslan Demirel başkanlığındaki FP kurucuları, Anıtkabir defterini 4 Temmuz 1983 günü imzalamışlardı.

erbakan94mt.jpg

Necmettin Erbakan Anıtkabirde…!

Refahyol koalisyonu, Anıtkabir tarihinde bir dönüm noktası yaşanmasına neden oluyordu. Partisinin kurulduğu günden itibaren Anıtkabir’e hiç uğramayan Necmettin Erbakan, Başbakan olunca bu alışkanlığından vazgeçmek zorunda kalıyordu. Erbakan, hükümetin kurulduğu gün ilk kez gittiği Anıtkabir’de, Atatürk’e kendine özgü bir tarzda sesleniyordu:
‘‘Aziz Milletimizin

Eşsiz İstiklal Savaşının Başkomutanı

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘‘

Başbakan olarak dört kere daha Anıtkabir’e giden Erbakan, yazılarına hep aynı tanımlamalarla başlıyordu.
Necmettin Erbakan, Özel Defter’e şu satırları yazdı: “Şûra üyeleriyle huzurundayız. Kurduğun Cumhuriyeti yüceltmek amacı ve gayretiyle, Türkiye’nin her zaman öncü bir devlet olduğunu söyleyerek saygılarımızı sunarız.”

0490.jpg

0477.jpg

Numan Kurtulmuş Anıtkabirde…!

numan5fc55e9a5fc55e9bby.jpg

Saadet Partisi 3. Olağan Büyük Kongresi’nde genel başkanlığa seçilen Numan Kurtulmuş, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mozolesine çelenk konulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Kurtulmuş, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk,3. Olağan Büyük Kongremizde seçilen Saadet Partisi yöneticisi arkadaşlarımızla birlikte huzurundayız. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu, hiç bir ayrımcılık ve ayrıcalığın bulunmadığı, özgürlük, adalet ve refahın milletimizin her ferdi için sağlandığı öncü ve güçlü bir Türkiye için çalışacağız.”

0000002863.jpg

25536.jpg

Allah’ım, bize hakkı hak olarak göster, ona tâbi kıl. Bâtılı da bâtıl olarak göster, ondan uzaklaştır!

(Amin…)

Araştırma: Sawtul Jihad

cihadzaferi Çevrimdışı

cihadzaferi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.a milletin dinini sömürmek böyle olsa gerek gerçi hangi dine tabi oldukları meçhul ama İslam olmadığı kesin Elhamdülilah.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kur"an-ı Kerim ne diyor?

Gelin şimdi Kafirlerin Dostlarını İslam'ın kendisine soralım.

İzzet ve şeref isteyen, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah’ındır.[Fatır 10]

"Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dostlar (veliler) edinirler. `Kuvvet ve onuru (izzeti)` onların yanında mı arıyorlar? Şüphesiz, `bütün kuvvet ve onur,` Allah`ındır." (Nisa 139)

Sen, onların dinine uymadıkça, Hıristiyanlarla Yahudiler senden asla razı olmazlar. De ki: Doğru yol, ancak Allah’ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra eğer onların arzularına uyarsan, andolsun ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır. [Bakara 120]

"Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları kendinize dost edinmeyin. Onlar kendilerinin dostudurlar. Sizden kim onlarla dostluk ederse o, onlardandır." (Mâide, 51)

"İnsanlar içinde Müslümanlara en şiddetli düşman Yahudileri bulursun" (Mâide, 81)

"Şüphesiz ki kâfirler sizin en açık düşmanınızdır." (Nisa, 101)

"Onların çoğunu görürsün ki kâfirlere dostluk ederler. Ne de kötüdür nefislerinin, onlara hazırlayıp sunduğu şey; Allah`ın gazabına uğrayacaklardır ve azap içinde ebedi olarak kalacaklardır." (Mâide 80)

"İşte siz öyle kimselersiniz ki, onlar sizi sevmedikleri halde siz onları seversiniz. Siz, bütün kitaplara inanırsınız; onlar ise, sizinle karşılaştıklarında "İnandık" derler; kendi başlarına kaldıklarında da, size olan kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: Kininizden(kahrolup) ölün! Şüphesiz Allah kalplerin içindekini hakkıyla bilmektedir." (Al-i İmran 119)

"Ey inananlar, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. İster misiniz kendi aleyhinizde Allah`a apaçık bir delil veresiniz?" (Nisa,144)

"Onların dinine uymadıkça ne Yahudiler senden razı olurlar, ne Nasraniler. De ki: Ancak Allah`ın hidayet yolu, doğru yoldur. Bilgi sahibi olduktan sonra da onların nefsani dileklerine uyarsan sana Allah`tan başka ne bir dost vardır artık, ne bir yardımcı" (Bakara 120)

"Ey Peygamber, kâfirlerle ve münafıklarla savaş, onlara karşı şiddetli davran. Onların yurdu cehennemdir ve orası, ne de kötü dönülüp varılacak bir yerdir." (Tevbe 73)

Başka Bir Cevap vermeye gerek yok...Tam anlamı ile İzzetsizlik ve Şerefsizliktir Böyle MANZARALAR...

M Çevrimdışı

mustiportal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.a milletin dinini sömürmek böyle olsa gerek gerçi hangi dine tabi oldukları meçhul ama İslam olmadığı kesin Elhamdülilah.
Sen ne biçim konuşuyorsun öyle sen hangi partiyi destekliyorsun onu söyle AKP mi dalevereci müslüman olmadıkları kesinmiş kalp gözün mü açık lan senin sana kim verdi lan vbu sözü söyleme yetkisini ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ!
Sen hocanın bu ülke için ne kadar çalıştığını biliyor musun? Aklını başına al müslümanm deyip namazını kılan amellerini yerine getiren adama böyle laf kullanılmaz.!

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Anaaa!estağfirullah elazim.. arkadaşlar ben ne neredeyim yahu!! Erbakana müşrik mevlanaya müşrik yunus emreye müşrik:DBurası venüz yada marsmı. Muhafazanallah biriniz bir şey desin.bendede müşriklik alameti varmı.cidden merak ettim siz kimi seversiniz beğenirsiniz bende bir bakıp araştırayım kendimi ölçüp biçeyim?!

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
acem kardes ben mevlana musrik yada yunus emre musrik diye bir soz soylemedimki er bakan musrik dedim sadece particilerin hepsi musriktir

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sen demedinizde başka kardeşler mevlana ve yunus emreye demişti başka ekledikleri bir konuda,.bütün particiler müşrikmi şimdi?neye dayanarak peki?Allah Allah.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
hepside allah'in kanunlarina ters dusen bir sisteme tabii oldular ne kadar kendilerine musluman derselerde demokrat olarak otomatikmen musrik oluyor çunku demokrasi dindir o dine tabii olmak onlardan olmak demektir muslumanlik sadece inanmakla olmuyor

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
iyide bir ülkeyi yönetmek için siyaset şart.heleki bu ülkeyi bu kadar bozulduktan sonra bu konumda bulmuş olmak da bir niğmet değilmi?bilmiyorum valla ben ammar bin yasiri imandan çıkması için işkenceyle zorlayan sisteme karşı oda diliyle inkar etti efendimizn yanına ağlayarak geldi ve ben dindenmi çıktım dedi şu ayet indi "Kalbi iman ile dolu olduğu halde inkara zorlananlar müstesna! Kim Allah'a küfrederse, onlar için şiddetli bir azap vardır. Lakin küfre karşı bağrını açanlar üzerine Allah tarafından bir gazap ve kendileri için büyük bir azap vardır." (Nahl; 106)yani bu ülkeyi idare etmek için bazı kanunları kalben benimsemselerde uygulamak zorundalar.efendimiz başka hadisinde de müslümanlara idarelli olmalarını tavsiye ediyor.savaşı ırzınıza malınıza canınıza kast etmedikçe saldırmadıkça temenni etmeyin buyuruyor.bu durumda nasıl kalkıp savaşsınlar idare etmek değilmi bu?
Geçen hazreti Yusufun filmini izlerken rahipleri alt ettikleri sahneyi izledimde putları yıktılar rahipleri def edip islam bayrağını diktiler o kadar heyecanlı bir sahneydiki keşke dedim bizimde ülkemizde böyle olsa alanen aşikar İslam bayrağımız diksek dinimizi şeriati ilan etsek, özgürce yaşasak diye hayallere daldım ama şimdide hamdolsun eskilere göre iyi bence.demi?
Şimdi solcular laikler vs dinsizler bu yazıyı okusa amanın şeriatçılar irticacılar hattateröristler derler bize.:Dgerçi size kalsa bende müşrik olacağım nerdeyse ama:Dneyse yav.Allah en doğruyu bilir amelelrde niyetlere göredir.herşeyi bilemeyizya.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
amar bin yasr ile erbakani karisirmayalim insh'allah amr ibn yasr açik tehdid içindeydi o durumda inkar etmek ayri normal bir durumda ayri sirk sadece ikrahi mulciede affedilir

subhan allah nasi particilirle amar ibn yasr'i karsilastira biliriz ikisnin durumu aynimiydi ? dini hakim kilmanin yolu musrikliktenmi gecer ?

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Valla abi bilmiyorum artık.Doğruyu Allah bilir ben gereksiz konularla itikadımı bozarsam olan bana olacak cehennemi boylayacağım.:Dama herhangi birine efendimizn de dediği gibi kalbini yarıp bakmadan ki yaramayacağaımıza göre kafirdi müşrikti demek çooook büyük günah ve vebaldir.sizdende sorumlu değilim abi kardeş,severim tüm din kardeşlerimi.Yolumuz açık olsun.Allah doğruya iletsin hepimiz.Amin

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hüküm de veremezsiniz hüküm vermekte sadece Allaha mahsustur çünkü.:)Neyse susacaktım sözde.eyvallah.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
oyle hukum degil allah'il kafir dedigine kafir musrik dedigine musrik mumin dedigine mumin bir insan sirk islefigi zaman sen ona musrik hukmu verdiginde sen ona kendi kafana gore vermiyorsunki kendin dedin hukum verme sadece allah'a aitir peki allah'in verdigi hukme koydugu kanunu ile hukm etmeyipte insnalar'in koydugu kanunla allah'in koydugu kanuna ters dusen kannlarla hukm etmeyen muslumanmi olur ?

H Çevrimdışı

Haci mehmet

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mahmud Hicazî’nin Furkan Tefsiri’nden:

Zulmedenlere meyletmeyin. Hiçbir hususta onlara dayanıp güvenmeyin. Zalimlere meyletmek apaçık bir zulümdür. Bu yasak, bizde yaygın halde bulunan manevi bir hastalığı tedavi etmektedir. Bu hastalık, ihtiyaçlarımızı gidermeleri ve çıkarlarımızı korumaları için büyüklere (devlet ileri gelenlerine) sığınmamızdır. Bunun için de onların etrafına sokulur, dalkavukluk ederiz. Hakkı gizler, iyiliği emretmez, kötülüğü yasaklamayız. Allah’ın dinine veya hukukuna tecavüz eden zalimdir. Ya kâfirlerle müşriklere ne dersiniz? Kendi kendilerine, başkalarına, milletlerine, vatanlarına zulmedenlere yönelmeyin. Aksi takdirde size cehennem ateşi dokunur. Allah’tan başka size faydası dokunacak dostlarınız da olmaz. Sonra Allah’tan başka size yardım eden de bulunmaz.
Hülasatü’l-Beyan Fi Tefsiri’l-Kur’an’dan:

Hülasa, zalimlere velev ki azıcık olsun bir meyille meyletmek ve onlara iltifat etmek caiz olmadığı, eğer azıcık bir meyille meyledilirse o meylin, cehennem ateşine sebep olacağı ve o meyilden hâsıl olacak azaptan Allah’tan gayri kurtaracak bir dost bulunamayacağı ve meylettikten sona meyledenlerin hiçbir kimse tarafından yardım olunamayacakları ve yardım olunmaları pek uzak olduğu bu ayetten müstefad olan fevaid cümlesindendir.
İslami anlamıyla hâkimiyetin dışında kalan her türlü hâkimiyet ve İslamın değer yargıları dışında kalan her türlü değerlendirmeye ad olan “cahilî hakimiyet”in mahiyeti hakkında İbni Kesir söz konusu ayet ile ilgili olarak şöyle
Mahmud Hicazî’nin Furkan Tefsiri’nden:

Zulmedenlere meyletmeyin. Hiçbir hususta onlara dayanıp güvenmeyin. Zalimlere meyletmek apaçık bir zulümdür. Bu yasak, bizde yaygın halde bulunan manevi bir hastalığı tedavi etmektedir. Bu hastalık, ihtiyaçlarımızı gidermeleri ve çıkarlarımızı korumaları için büyüklere (devlet ileri gelenlerine) sığınmamızdır. Bunun için de onların etrafına sokulur, dalkavukluk ederiz. Hakkı gizler, iyiliği emretmez, kötülüğü yasaklamayız. Allah’ın dinine veya hukukuna tecavüz eden zalimdir. Ya kâfirlerle müşriklere ne dersiniz? Kendi kendilerine, başkalarına, milletlerine, vatanlarına zulmedenlere yönelmeyin. Aksi takdirde size cehennem ateşi dokunur. Allah’tan başka size faydası dokunacak dostlarınız da olmaz. Sonra Allah’tan başka size yardım eden de bulunmaz.
Hülasatü’l-Beyan Fi Tefsiri’l-Kur’an’dan:

Hülasa, zalimlere velev ki azıcık olsun bir meyille meyletmek ve onlara iltifat etmek caiz olmadığı, eğer azıcık bir meyille meyledilirse o meylin, cehennem ateşine sebep olacağı ve o meyilden hâsıl olacak azaptan Allah’tan gayri kurtaracak bir dost bulunamayacağı ve meylettikten sona meyledenlerin hiçbir kimse tarafından yardım olunamayacakları ve yardım olunmaları pek uzak olduğu bu ayetten müstefad olan fevaid cümlesindendir.
İslami anlamıyla hâkimiyetin dışında kalan her türlü hâkimiyet ve İslamın değer yargıları dışında kalan her türlü değerlendirmeye ad olan “cahilî hakimiyet”in mahiyeti hakkında İbni Kesir söz konusu ayet ile ilgili olarak şöyle der:
“Cenab-ı Allah, her türlü hayrı kapsayan ve her türlü şerden uzak tutan Allah’ın sapasağlam hükmünü bırakıp onun dışında kalan ve şahıslar tarafından Allah’ın şeriatına dayanmaksızın konulmuş görüş, hevâ ve ıstılahlara yönelen kimselerin bu davranışını reddetmektedir. Nitekim cahiliye dönemi insanları da böyle yapıyor, kendi görüş ve hevâlarından hareketle ortaya attıkları dalâlet ve cehâletlerle hüküm veriyorlardı. Moğolların da yaptıkları bu idi. Onlar kendilerine yasak (yasa) koyan kralları Cengiz Han’ın hükümlerine göre yönetiyorlardı. Bu Yasak’ı ise Cengiz, Yahudi ve Hıristiyan şeriatlerinden, İslam dininden ve başka dinlerden yararlanarak meydana getirmişti. Orada sırf kendi görüşü olan ve hevasından kaynaklanan hükümler de vardı. İşte onun bu Yasak’ı (yasası) soyundan gelenler arasında uyulan bir şeriat olmuştu. Onlar Allah’ın kitabı ve Rasûlünün sünneti ile hükmetmeyi bir kenara bırakıp ‘Yasak’ ile hükmediyorlardı. Her kim böyle yaparsa o kafirdir; Allah’ın ve Rasûlünün hükmüne geri dönüp, az ya da çok hiçbir konuda onların dışında hiçbir şeyle hükmetmemek çizgisine gelinceye kadar onunla savaşmak farzdır.” (İbn Kesir, Tefsirü’l Kur’ani’l-Azim, Beyrut 1388/1969, II, 67)

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
partiyle şeriat kurulmaz şeriatı yüreğinde yaşamış insanlarla kurulur devlet. hem sen devlet kuramazsın sen kendi halini düzeltirsin Allah subhanehu ve teala devleti ihsan eder.....bunlarınki zırvadan başka birşey değil....allah hidayet versin eğer hidayet vermeyeekse bu oluşumşarın neslini kurutsun....selam

M Çevrimdışı

mustiportal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah sizi affetsin partiyle şeriat kurulmazmış siyasetten haberin yok senin 100 yıldır bu milleti kültürel yozlaşmaya götürüyorlar gençlik elden gidiyor akıllı olun biraz be yazık yazık.

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Es Selamu 'Aleykum ve RaHmetullahi ve Berekatuh

Allah cümlemizin günahlarini affetsin. (Amin!)

Partiyle Pirtiyla Seriat kurulmaz... Nasil akli selim bir müslüman kumardan, faizden vs. gibi yollardan kazanilmis haram bir parayla kuran kursu acmazsa ... (Ki meclisin her köse bucagi Haram degil Shirk kokuyor) ... o zaman Shirk araci edilerek bir Seriat-Devleti hicmi hic kurulamaz ... Bu metod Allah Rasulünün metodu degil, olsa olsa fasiklarin, zalimlerin, kafirlerin, müshriklerin, mürtedlerin ve münafiklarin metodudur ... Wallahu A'lam ...

Bakara / 120 :
Dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah'ın yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, Allah'tan sana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt