Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İbadet ile Fayda Elde Etmeyi ve Zararı Def Etmeyi İstenecek Tek İlah

Nereye Gidiyoruz? Çevrimdışı

Nereye Gidiyoruz?

Ey Rabbimiz! Nurumuzu tamamla, bizi bağışla.
İslam-TR Üyesi
Allah, yaratıcıdır, tekdir, vehhab ( devamlı ve bol verendir), insanları topraktan yaratandır, bütün yaratıkları hükmü altında tutan, sebebleri yaratan, en yüce rabbdir. Aziz yegane güç sahibi, gaffar bağışı bol olan Allah'tır.
Allah'tan başka dunya ve ahirete dair faydaları temin etmek ve dunya ve ahirete dair zararları defetmek için Kendisine ibadet ile yönelinmeyi hak eden ve layık olan ve dünya ve ahirete yönelik faydaların sağlanması ve zararların uzaklaştırılmasını mutlak olarak sağlayabilecek sıfatlara sahib başka ilah yoktur.
Allahım! Hamd sanadır. Kendine isyan edene ne kadar halîmsin! Sana tevbe edene ne kadar merhametlsin! Hosnut olman için sana hamd olsun! Hosnut olduğunda da sana hamdolsun! Hoşnut olduktan sonra da sana hamdolsun!
Rabbimiz! Sen övgü ve senaya ve ibadetin yalnizca sana yapılmasına ve zatından ve sıfatlarindan kaynaklanan sevgi ve karşında takınacağımız zillet ve alçalmışlığa ve haddimizi bilmeye ve boyun büküp bel bağlamaya ve ibadet türünden ne varsa kendisine yapılmaya layık ve hak sahibi olan da tek sensin.
Yarattıkların sayısınca, arşının ağırlığınca, kelimelerinin sayısınca , hoşnut olduğun kadar sana hamdolsun!.
 
Üst Ana Sayfa Alt