Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islamoğlu'ndan Iddialara Cevap !

K Çevrimdışı

Kadirovic61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ABDULHAK kardeş!
Kimseye ebedî kâfir demiş değiliz, zaten böyle bir şey olmaz, tevbe kapısı açıktır!
Ancak, Allah (c.c.)'ın hükmünü açıklamakta cesur olmanı tavsiye ederim, bununla birlikte Forum'da yaptığın birçok çalışmayı gerçekten takdir ediyorum.

Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurur: ''Kişi, sevdiği ile beraberdir!'' (Buhari, Müslim)

Başka bir hadis-i şerifte Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurur: "Canım kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız!" (Müslim)

ABDULHAK kardeş, sana son kez bir soru soruyorum: Mustafa İslamoğlu'nu Allah (c.c.) için seviyor musun?

Vesselam...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Allah için sevmiyor , hatta bazı sapkın görüşleri olduğunu, burada defalarca söylüyorum.
( sevmiyor olmam, kafir dememi gerektirmez)

Moderatör tarafında düzenlendi:
samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
rahatlamısındır umarım.
her konuya ekleyip ekleyip durmussun. sanki abdulhak tekfir edince bütün şartlar gerçeklesecek.
ne duymak istiyorsun bilmiyorum ki. bilmiyorum ama duymak istediğini duymayıp olanla yetinmişsin gibi hissediyorum...
allahualem

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
rahatlamısındır umarım.
her konuya ekleyip ekleyip durmussun. sanki abdulhak tekfir edince bütün şartlar gerçeklesecek.
ne duymak istiyorsun bilmiyorum ki. bilmiyorum ama duymak istediğini duymayıp olanla yetinmişsin gibi hissediyorum...
allahualem

Malum Kronik Hastalık, Domuz Gribi gibi Doğal değil...Hiçbr şeye Benzemez...:aim::&bekliyorum:

K Çevrimdışı

Kadirovic61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yazdıklarımı önyargısız ve iyi niyetli olarak okuyanlar ne demek istediğimi çok iyi anlar.

Ayrıca kimseden illa da benim inancımı paylaşan sözler söylemesini duymak amacım değildir.

Ayrıca samanpan nın ve Selahaddin Eyyubi nin önyargılı ve alayvari açıklamalarından dolayı kendilerini acıyorum.

Bırakın da izan sahibi herkes ABDULHAK kardeşin yazdıklarını kendi değerlendirsin.
Vesselam…

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
seni tanımıyorum ne kötü niyetim olacak tabiki iyi niyetle okuyorum. sonra da şaşırıyorum yaptıklarına.

K Çevrimdışı

Kadirovic61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tabiki şaşırabilirsin, ancak bunu ifade ederken Müslümana yakışır bir uslub kullanman gerekmez mi?

Müslüman önyargılı olmaz!

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ön yargılı değilim.senin ismine bakarak durusuna bakarak yorum yapmadım. söylediklerinle alakalı söyledim. konuyu uzatmayalım gereksiz yere...

K Çevrimdışı

Kadirovic61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Konuyu uzatmıyorum, sadece uslubunu beğenmediğimi ifade ediyorum o kadar!

Vesselam...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
elmeddin kardes sia dusuncesinin cikisini ISLAM ile beraber mutaala edelim 1431 yil yapiyor bu 1431 yil boyunca sia ya bagli guclerin askerlerin devletlerin ,,,,,,,,,,,,,,,,,SIYONIZME SIKTIGI BIR TEK KURU SIKI GOSTEREBILIRMISIN ,,,,,,BIRAK GERCEGINI,,,,,LUTFEN ISPAT EDERMISIN SU TARIHTE SURADA SUNU YAPTIK BUNU YAPTIK ETTIK GITTIK FALAN FILAN ,,,,,LUTFEN YAZINIZ .........

E Çevrimdışı

Ehli_Hadis

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şa'bi, El-Haris'in Hz. Ali (r.a.)'dan şöyle dediğini nakleder: Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) Ebu Bekr ve Ömer'e bakıp: ikisi cennet yiğitlerinin baştan sona hepsinin seyyidleridir. Sadece Peygamberler hariç. Bu dediklerimi onlara sakın haber verme ya Ali! Bunun bir benzeri buna yakın tarzda Zirr b. Hubeyş- Asım b. Damra- Herim yolu ile Hz. Ali'den rivayet edildiği gibi. Talha b. Amr da Atâ aracılığıyla İbni Abbas (r.a.)'dan nakleder.

Bkz: Tirmizi, Menakıb no 3664, 3665, 3666; İbni Mace Mukaddime h.no 85; İbni Ebi Âsim 2/617; Tahavi, Müşkil h.no 1963, 1964, 1965, 1966;İmam Ahmed, Fezaikı's Sahabe 129, 200; İbni Hibban, Mevarid 6865; Katrî, Fezailü's Sahabe h.no 632, 633, 634, 768, 709; İmam Ahmed, Müsned 1/80; Hatib, Tarihi Bağdad 5/15. 7/! 19. 10/192; Tarihi Cürcan 116; İbni Ebi Şeybe, Musannef 12/11; İbni Asakir 30/165, 166, 1667, 168, 169, 170, 171, 172, İ73, 174, 175, 176, 177-182

Bize Süheyl b. Ebi Salih, babası Ebu Salih aracılığıyla Abdullah b. Ömer (r.a.)'ın şöyle dediğini rivayet etti: -Biz Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in zamanında "Ebu Bekr, Ömer ve Osman gitmiş olsa, diğer insanlar aynı seviyede olurdu" diye konuşmuştuk. Bu lafımız Peygambere (sallallahu aleyhi ve sellem) ulaştı da bu sözümüzü kötü saymadı.Ali (ra) da: "Bu ümmetin Peygamberlerinden sonra en hayırlısı Ebu Bekr ve Ömer'dir derdi. İbni Asakir, Tarihi Dımışk 3/351-376

Zehebi der ki: Hz. Ali bu sözü söylemiştir ve ondan tevatür yoluyla nakledilmiştir. Zira o bu sözünü Küfe camiindeki minber üstünde söylemiştir. Allah Rafızilerin canını alsın ne kadar da cahil kaldılar!

Süddî, Abdu'l Hayr aracılığıyla Ali (r.a.)'ın şöyle dediğini anlatır: -Mushaf hususunda (Kur'an) insanların en sevablısı Ebu Bekr'dir. Kur'an'ı iki levha (Kürek kemiği veya tahta) arasında toplayan ilk zat odur. Bu haberin isnadı hasendir. İbni Sa'd, Tabakat 3/193; Tarihi Dımışk 30/379, 380, 381; İbni Ebi Şeybe Şa'bi yolu ile Sa'sa'a'dan bunun son bölümünü nakleder 10/545

Ebu Bekr el-Huzeli, Hasen-i Basri aracılığıyla Hz. Ali (r.a.)'ın şöyle dediğini anlatır:

Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) (hastalığında) Ebu Bekr'e (r.a.) insanlara namazlarını kıldırmasını emretti. Ben bizzat orada bulunuyordum ve hastalığım da yoktu. Binaen aleyh Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)'in dinimiz (de öne geçmesine) razı olduğu kimsenin dünyamızda da önümüze (lider olarak) geçmesine razı olmuşuzdur. Hakim, Müstedrek 3/67 (Marifetus Sahabe); İbnu'l Cevzi, Sıfatu's Safve 1/257

Salih b. Keysan, Zühri-Urve isnadıyla Hz.. Aişe (r.a.)'dan naklediyor: Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) hastalığı esnasında: Bana babanla kardeşini çağır da onlar için bir vasiyet mektubu yazayım. Zira ben bazı kimselerin bir takım istekleri olmasından, kiminin de bir takım laflarda bulunmasından korkuyorum. Lakin Allah ve mü'minler yalnız Ebu Bekr'e razı olacaklardır" dedi.Bu hadis sahih isnadlı bir hadistir. Müslim Fazailu's Sahabe 2387; İbni Sa'd 3/180; Müsned 6/106, 144; Beyhaki. S. Kübra 8/153; İbni Hibban, Sahih 8/202.no 6564; İbni Asakir, Tarihi Dımışk 30 267

Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem): Bana Ebu Bekr'in malının fayda verdiği gibi başka hiçbir mal fayda vermemiştir." Buyurdu.

Bkz:Nesai, Kübra h.no 81 10; İshak b. Rahaveyh, Müsned no.761; Fesevi 2/721; İbni Ebi Şeybe, Musannef 12/7; Tirmizi 3662, 3741; İbni Mace 94; Müsned 2/253, 366, 3/60; İbni Hibban 9/4 (El İhsan); Tahavi, Müşkilu'l Asar h.no 1599; Ebu Ya'la, Müsned 7/4418, 8/4905; İbni Asım, Sünne 2/577; Tahavi, Ş. Menaul Asar 4/158; Hatib, Tarihi Bağdad 8/21, 10/364, 12/135; Ebu Nuaym, Hilye 8/257; Humeydi, Müsned 256; İbni Asakir, Tarih 30/56, 57, 58, 59, 60, 61. Hadis bu ve yakın lafızlarla Ebu Hüreyre, Hz Aişe ve İbni Abbas'tan rivayet ediliyor.

Amr b. EI-As (r.a,): "Ya Rasulullah! En fazla sevdiğin erkek kim?" deyince Nebi (sallallahu aleyhi ve sellem) "Ebu Bekr'dir" buyurdu.

Bkz:İbni Sa'd, Tabakat 3/176; Müslim, Fezailü's Sahabe s. 1856 h.no 8; Buhari, Menakıb-ı Ashabi'n Nebiy cilt 4/192 Kitab 62 bab 5; Beyhaki, Delail 4/401; Ebu Ya'la, Müsned 13/7345; İbni Hibban, Mevaıd no 665; Müsned 4/203; Tirmizi 3880; Nesai, Kübra 5/36 no8106ve8117; İbni Asakir 30/134, 137

Ebu Süfyan, Cabir (r.a.)tan, Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurduğunu söyler: Ebu Bekr ve Ömer'e mü'min kimse buğuz edemeyecek, münafık kimse de onları sevemeyecek. Hatib, Tarihi Bağdad 10/236; İbni Adiy 4/1458; Tarihi Dımışk 30/144

Abdullah İbni Mesud (r.a.) Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'in: Ben birini dost edinecek olsam kesinlikle Ebu Bekr'i dost edinirdim." buyurduğunu söyler. Bu haberin aynısını aynı lafızla nakleden İbni Abbas (r.a.) rivayetine Efendimizin: Lakin o benim Allah yolundaki kardeşim ve arkadaşımdır. Mescidde bulunan girişlerin hepsini kapayın da yalnız Ebu Bekrin girişi (kapıcık) açık kalsın." buyurduğunu ilave eder.Timizi bunu sahih sayar.

Bkz: Müslim no 2383. İ.E. Şeybe Musannef I2/5 . İ. Ahmed, Müsned 1/377, 433, 439,463. Abdürrezzak Musannef 19049, 20398. î. Sad 3/186. Buhari Fezailü Asha-bın-Nebi 62/5 cilt 4/191. İ. Sünni 407, 436. Hatib. Tarih 3/134. Ebu Nu’aym H. 3/343.430, 4/307,7/310. İ.E.Asım 2/577. Ebu Avame 1/401. Said B. Mansur 48. Tahavi Müşkil 999-1006. İ. Hibban 9/31. T. Dımışk, 30/229-242. Tirmizi 3659, 3660. İ. Mace 92. Beyhaki. S.K, 6/246. Taberani Kebir 3/278.10/129.130.12/119, Humeydi 9.113. Buhari, Salat cilt 1 s. 120, 8/80; Müsned 1/270; Tahavi, Müşkil h.no 3545, 3546, 3550

Ebu Bekr bizim seyyidimiz, en hayırlımız ve Allah Rasulü yanında en sevgili olanımızdı. Tirmizi buna sahih der. Tirmizi, Menâkıb 3736; İbni Asakir 30/242

El-Cerir sahih olarak Abdullah b. ŞakiykMn şöyle dediğini anlatır: Ben Hz. Aişe (r.a.)'ya ''Nebi (sallallahu aleyhi ve sellem)'in ashabının hangisi kendine daha sevimlidir?" diye sordum da bana "Ebu Bekr'dir" dedi. Ben "sonra kim?" deyince "Ömer'dir" dedi. "Sonra kim?" dedim. "Ebu Ubeyde" dedi. "Sonra kim?" dedim ama bu kere susup cevap vermedi . Tirmizi, Menaktb 3737

Nafı' b. Ömer der ki: bize îbni Ebi Müleyke Hz. Aişe'den nakletti ki, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) son hastalığı esnasında: Bana Ebu Bekr'le oğlunu çağırın da Ebu Bekr'in idareciliği meselesi hakkında tamahkar birinin bir şeyler arzulamaması, birilerinin bir şeyler temenni etmemesi için bunu yazsın (belgelesin). Daha sonra Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) "Allah ve müsîümanlar zaten böyle bir şeyi kabul etmezler." Buyurdu. Bu hadisi rivayette Nafı'ye tabî olarak Hz. Aişe'den bir çok ravi rivayet etti. Bunlardan biri de Abdulaziz b. Rafı' olup Ebu Müleyke'den o da Hz. Aişe'den nakletti ki, onun hadisinin lafzı " Ebu Bekr konusunda mü'minlerin ihtilaf etmesinden Allah korusun." Şeklindedir. Müsned 6/406; İbni Sa'd, Tabakat 3/180; İbni Ebi Asım, Sünne 2/541 h.no 1163; Tayalisi, Müsned 1508; İbni Asakir, Tarihi Dımışk 30/267

Zaide, Asım-Zirr isnadıyla Abdullah b. Mesut (r.a.)'ın şöyle dediğini bildirir: Rasulu Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) vefat edince, Ensar (muhacirlere): "'Bizden de bir başkan, sizden de bir başkan olsun" dediler de Ömer (r.a.) yanlarına geldi ve "Siz Peygamberin Ebu Bekr'e emredip onun cemaata imam olduğunu bilmiyor musunuz? Hanginizin nefsi Ebu Bekr'in önüne geçmeyi hazmeder?" dedi. "Ebu Bekr'in önüne geçmekten Allah'a sığınırız" dediler. Nesai, Süneni Kübra 1/279 h. No 853; Nesai Mücteba 2/74 Hakim 3/67; İbni Sa'd, Tabakat 3/179

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
elmeddin kardes anlasilan cok kucuk yastasin ve oradaki gercegi ancak su bulundugumuz zaman diliminden bakabiliyorsun..1967 isgalinden buyana filistindee bana kazanilan 1 metre degil sadece 1 santimetre kazanilmis toprak gosterebilirmisin KESINLIKLE GOSTEREMEZSIN,,,,,,,,NEDENI NEDIR SENCE .....HIZBULLAH,HAMAS GIBILER ORADA GERCEK MUSLUMANLARIN GAZINI ALMISLARDIR YANIGERCEK GUCUNU ZAYI ETMISLERDIR ...YILLARDIR SAVASIYORSUN,YARDIM EDIYORSUN AMA BIR SONUCA YARIYORMU YARAMAZKI...ZATEN YARAMAMASI ICIN ORADALAR ....SII TARIHINI INCELERSEN TAKIYYE DENILEN OLAYIN KAHRAMANLARI OLDUKLARINI GORECEKSIN SELAMETLE KARDESIM...hic bir sii devleti zaten bir tane var oda simdiye kadar siyonizme kursun atmamistir,atamazda ,,,,,,

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
ABDULHAK kardeş!
Kimseye ebedî kâfir demiş değiliz, zaten böyle bir şey olmaz, tevbe kapısı açıktır!
Ancak, Allah (c.c.)'ın hükmünü açıklamakta cesur olmanı tavsiye ederim, bununla birlikte Forum'da yaptığın birçok çalışmayı gerçekten takdir ediyorum.

Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurur: ''Kişi, sevdiği ile beraberdir!'' (Buhari, Müslim)

Başka bir hadis-i şerifte Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurur: "Canım kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız!" (Müslim)

ABDULHAK kardeş, sana son kez bir soru soruyorum: Mustafa İslamoğlu'nu Allah (c.c.) için seviyor musun?

Vesselam...

S.A kadiroviç kardeş bu konuda sana katılıyorum abdulhak kardeşde bana göre yanlış bir tutum içerisinde birilerine duydugun sewvgi yanlış küfür amalei gördügünde küfrünü yüzüne söylememeyi gerektirmez apaçık belli bu şahısın küfür içinde oldugu onunla iligi serengeyi kardeşin çok güzel bir yazısı vardı sırf o yazıdan ne oldgu delilleriyle bellidir.

Abdulmuizz Fida
Sevgili Şehid kardeşim Usman, Rabb'im şehidlere hazırladığı nîmetler içerisindedir inşeAllah.
Konuyu yeni gördüm ve mahşerde haberdar olacağın cevabımı yazını yeni gördüğüm için şimdi verebiliyorum:
Bahsi geçen Mustafa İ hakkında sevgi hiç bir zaman duymadım. 2009 yılına kadar gördüğüm Mustafa İ. hakkında tekfir edemeyim tekfirin engelleri ve küfrünün alenen göremeyişimdi. Fakat Mustafa İslamoğlu denen şahıs son yıllarda küfrünü kustuğu, hadis inkarı ve akidede sapıttığı ve ehl-i sunnetla alakası kalmadığı aşikardır. Yoksa "Oy verme de Koy ver mi diyeyim" demesinden dolayı bir şahıs tekfir edilemez. Bu konudan dolayı tekfir edenler küfrüne delâleti kati ve subûti kati bir delil olmadan asıl kendileri duyduğu kinden dolayı tekfir etmişlerdir. Bugün ise şahıs zaten İslam akidesine karşı İslamla bir bağı kalmamış ve bu sebeble tekfir ediyoruz.

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
yzıda burda

hakkı arayan kardeşim allah seni ilminde derin olanlardan eylesin

öncelikle kişi uzerinden değilde verilen yorum ve yapılan ameller üzerinden konuşalım.. Ehli sünnet inancına göre kim kesin bir nas varsa ve o nas ile alakalı allah cc ve allah rasulu bir yorum yapmışsa iş tamamdır artık her kim bu yorumun uzerine ben bundan sunu anlıyorum diyerek kendini ve aklını kullanırsa MUTEZİLE , kim bu hüküm bu çağda almaz şartlar suan öyle değil dünya değişti derse MUATTILA , kİM ne düşünürse düşünsün ne de olsa herkes cennetlıktir anlayısında olursa Mürcie olur... bu tasnıf tarafımdan değil ehli sunnetin tasnifidir. gelelim İslamoğlu'na kendisi hemen hemen her ayet için aklını kullanan biridir sırf bu yönüyle MUTEZİLEdir ( mesela kabir azabı için ayet de hadis de delil olmasına ragmen allah mahkeme kurmadan kimseye zulm etmez diyerek akılcılığını ortaya koymaktadır )

özellikle cihadla alakalı hükümleri bu çağda böyle olmaz diyerek kendini MUATTILA dan etmiştir ...

ayrıca gerek sia gerek de sufizm hakkındaki görüsleri ile ( vahdet vahdet der ama selefiyeye karsıdır kendınıde selef ılan eder ama) MÜRCİE dir... allah ona da bızede hidayett etsin

S Çevrimdışı

shahin_genceli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sen sie ol men sunni, amma dininde ixlasli ol. Darda qalan sunni dostundan komeyini eksik etme. Allahimiz birdir. Meqsedimiz allahin rizasini qazanmaqdir.Allah bizi qorusun. Amin...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bakin kardesler su hadise gore Buhârî ve Müslim'in beraberce naklettiği bir hadîste Peygamber Efendimiz (sav): "(Akıllı ve olgun) Mü'min aynı delikten iki defa sokulmaz ısırılmaz." (Buhârî Edeb 83; Müslim Zühd 63) buyurmuştur 45 yildir suren savaslarda gelinen neticede bir dirhem basarinin olmadigi ACIKTIR,NETTIR,BURADA KIMSE CIHAD A KARSI DEGIL EGER MUSLUMAN 45 YILDIR SAVASTA BIR SANTIM YER ALAMADIYSA VE HEKTARLARCA VERDI ISE BUNUN SEBEBI ACIK VE NETTIR.............

Üst Ana Sayfa Alt