Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam Cemaat Dinidir

USULU'D DİN Çevrimdışı

USULU'D DİN

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh

Kardeşlerim Allahu Teala size magfiret etsin, dünya ve ahirette afiyet versin. İşlerinizi hayr yönünde kolaylaştırsın ve muttakilerden kılsın. Rasulullah aleyhisselati vesselam' ın istediği her hayrı ister, Allah'a sığındığı her şerden de Allah' a sığınırız. Kendim ve ailem adına ne hayr istiyorsam, aynılarını sizin adınıza da istiyorum

Allahu Teala bizi, İslam' ın sağlam kulpuna gereği gibi tutunanlardan kılsın. Ömer bin Hattab' ın sözünü nasihat olarak size aktarırırm:
Ey Arap topluluğu biliniz ki yeryüzü Allah' ındır. Cemaatsiz İslam olmaz, emirsiz cemaat olmaz, itaatsiz de emir olmaz.

İslam'daki tefrikalardan ve bölünüp parçalanmaktan sizi sakındırırım. Allah' ın kitabını aranızda tartışma unsuru yapmaktan sizi sakındırırım.Dinde sonradan uydurulan herşey bid'at, her bid'at delalet, her delalette ateştedir.

Son olarak
Allah' a davet eden, salih amel işleyen ve ''Ben müslümanlardanım'' diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır? Fussilet: 33

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam ahi hos geldin,üyeligin hayirli olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam rahmatullahi ve berekad güzel kardeşim üyeliğiniz hayırlı olsun

güzel nasihatlerin için teşekkür ederim

Üst Ana Sayfa Alt