Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'in Baş Twitter Fanboyu @shamiwitness Deşifre Oldu Ve Hesabını Kapattı

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
fanboyu ne akhi ?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yalan söyleyeyim adamın söylediklerini okuyunca hem üzüldüm hem de "etme bulma dünyasıdır" dedim. Bir senedir onca mücahidin öldürülmesine çanak tuttular şimdi de ingiliz gazetesine "Hindistan polisinin beni tutuklamasından korkuyorum ve tutuklama esnasında karşı koyduğumu öne sürerek beni öldürmelerinden korkuyorum" diyor... İbretlik...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok abi

upload_2014-12-12_21-2-17.png

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hem neden başka isimle hesap açsın ki? Twitter kapatmadı kendisi kapattı...

Başka "tanınmış" ışid hesapları da bu haberden sonra twitterlerini kapattı..

upload_2014-12-12_21-6-53.png

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD'in sosyal medyacısı gözaltında

Hindistan’ın Bangalore şehrinde IŞİD’in en popüler Twitter hesaplarından birini yöneten Mehdi isminde bir kişi deşifre olduktan sonra Hindistan polisi tarafından gözaltına alındı.

Sosyal medya platformu Twitter’da IŞİD’e ait olduğu bilinen hesaplar arasında ‘en çok takip edilen’ hesaplardan biri olan @ShamiWitness adlı hesabın kullanıcısı İngiliz Kanal 4 Televizyonu tarafından deşifre edildikten sonra tweetlerin atıldığı Hindistan’ın güneyindeki Bangalore şehrinde gözaltına alındı.

AFP’ye konuşan Polis Müdürü L. R. Pachuau, söz konusu şüphelinin cumartesi sabahı Bangalore’un banliyölerinde evi basılmak suretiyle gözaltına alındığını ve sorguya alındığını söyledi.

Polis Müdürü ayrıca, şüphelini evinde bazı önemli dökümanlar ve birçok fotoğraf bulunduğunu ve detaylarla ilgili öğleden sonra bir basın toplantısı yapılacağını belirtti. Şüpheli kişi Hindistan’daki üst düzey üç istihbarat servisi tarafından sorgulanacak.

Bireysel hesabı da vardı

Kanal 4, gerçek hayatta adının Mehdi olduğu tespit edilen 24 yaşındaki şüphelinin @ShamiWitness kullanıcı adıyla attığı tweetler dışında bireysel olarak @ElSaltador adlı hesabı ve [email protected] adlı bireysel mail adresini kullandığını açıkladı. IŞİD’in ünlü sosyal medya hesabının sahibinin Hindistan’da bir holdingde çalıştığını duyuran Kanal 4, diğer bilgileri ise güvenlik nedeniyle açıklamadı.

Neden IŞİD’e aktif olarak katılmadığı da sorulan @ShamiWitness adlı hesabın sahibi, “Aileme maddi olarak bakmak zorundayım yoksa IŞİD’e katılırım” cevabını vermişti.

@ShamiWitness adlı kişinin Twitter’de 18 bine yakın takipçisi bulunuyordu. Hesabın deşifre olmasının ardından Mehdi adlı kullanıcı hesabı kapatmıştı.

Suriye ve Irak topraklarında Ürdün büyüklüğündeki bir nüfusun bulunduğu alanı kontrol eden IŞİD, sosyal medyayı da etkili bir biçimde kullanıyor.

Incanews

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Başlığa fanboy yazan kişi Allah tan kork. İslamda lakap takmak varmı ?! Sizin gibi kin dolu insan görmedim . Rafıdah dan başka

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar cümlealemi tekfir edecek mücahidlere alimlere söylediklerini birakmayacak biz ise fanboy diyemeyecegiz! Rahatsızsan forum yöneticilerine şikayet edersin onlar da yanlış bir durum varsa düzeltirler. Sizinle tartışmaktan bıktım artik.

S Çevrimdışı

Seriatci1

Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi alime demediğini bırakmamışlar? Tekfir ile lakap takmak aynı şeymi? Eğer tartışmaktan bıktıysan kullandığın kelimeleri düzgün seç

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt