Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Işid Hakkında Rüyam

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm. Bugün aklıma geldi subhanallah dedim çok şaşırdım. Çok eskiden gördüğüm bir rüyaydı. Yaklaşık 3 sene önce 2012'de gördüğüm bir rüya.

Işid'in isminin henüz Irak İslam Devleti olduğu zamanlarda suriyede iç savaş yeni yeni çıkmaya başlamıştı. Ve Işid o zamanlar sadece Irak topraklarında bulunuyodu.

O günlerde gördüğüm bir rüyada; Irak islam devleti hilafeti kurmuş, çok büyük topraklar ele geçirmiş askeri bakımdanda güçlenip teçhizatlanmıştı. Bir gece vakti sabaha karşı üzerimden Irak islam devletinin uçakları uçtu ve gökyüzünde bir sürü teçhizatlı IİD askerleri paraşütle süzülerek indiğini, binaların damlarına bayrak astıklarını sonrada duvarlardan tutunarak aşşağıya indiklerini gördüm. Hepsi iri-yarı sakallı adamlardı. Omuzlarında Irak islam devleti bayraklı damgaları vardı. Ve sonrada bulunduğum şehri tümüyle ele geçirdiler.

Tabi o zamanlar IİD' i desteklediğim için uyandığımda gerçekleşmesini istemiştim.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Yüce Allah buyurdu ki:
"Onlar için dünya hayatında da, âhirette de müjde vardır." (Yunus, 10/64)

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, bu âyet hakkında sorulan soru üzerine şöyle buyurdu: "O (müjde) müslümanın gördüğü ya da kendisine gösterilen salih rüyadır." (Tirmizî, İbn Mâce)

Yine Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem, "Peygamberlikten geriye sadece mübeşşirât (müjde vericiler) kaldı." buyurdu. Ashab, "Mübeşşirât nedir?" diye sorunca, da "Sahih rüyalardır." buyurdu. (Buhârî, 6990)

Allah Rasûlü sallallahu aleyhi ve sellem yine şöyle buyurdu:
"Zaman yaklaştığında mü'min rüyası -hemen hemen- yalan çıkmaz." (Buhârîi Müslim)

İbn Sîrîn dedi ki:
"Uyanıkken Allah'tan kork ki, rüyada gördüklerin sana zararı olmasın." Halid el-Anberî, Kamûsu Tefsîri'l-Anberî

Kıyamet Alametleri, Kıyametin Küçük Alametleri, (50.) Mü'minin Rüyasının Doğru Çıkması:
بِسْمِ اللهِ، اَلْحَمْدُ ِللهِ وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى رَسُولِ اللهِ وَبَعْدُ

50) Mü’minin Rüyasının Doğru Çıkması

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Zaman yaklaştığında mü’minin rüyası yalan çıkmaz! Mü’minin rüyası nübüvvetin kırk altı cüzünden biridir!’ buyurdu.”

Buhari 6889

İbni Ebi Hamza (Rahmetullahi Aleyh) şöyle demiştir:

“Ahir zamanda mü’minin rüyasının yalan çıkmaması; yani tabire gerek duymayacak şekilde doğru çıkmasıdır. Daha önceki rüyaların tevili gizli oluyordu, kişi onu tabir ettiğinde söylediği gibi çıkmıyordu. Bu tabirle rüyaya yalan karışmış oluyordu. Bu olayın ahir zamana özel kılınmasında ki hikmet, o zamanlarda mü’minin yalnız olmasıdır. İmam Müslim’in rivayet ettiği hadiste olduğu gibi.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

‘İslam garip başladı ve garip hale geri dönecektir!’ Dolayısıyla o zamanda mü’minin dostu ve yardımcısı az olacak ve doğru rüya ile ikram olunacaktır. Âlimler mü’minin rüyasının doğru olacağı zaman hakkında farklı görüşlere ayrılmışlardır:

Birincisi:

Din işlerine dair ilimler, onun ehli âlimlerin vefatı ile kaybolunca ve bu ümmette yeni bir Nebi mümkün olmayınca, mü’minlere eskiyip kaybolan ilmin yerine tazelensin diye doğru rüya verilmiştir.

İkincisi:

Mü’minlerin sayıları azalınca ve var olan kimseler üzerine küfür, fısk ve isyan galip gelince, mü’min kimseye, bir ikram ve teselli olarak sadık rüya ile yardım edilir.

Bu iki görüşe göre bu durumu belli zaman dilimine özel kılmak olmaz. Bilakis her zaman dünya boşalmaya yaklaştığında ve dinî işler zayıflamaya yüz tuttuğunda mü’minin rüyası doğru olur.

Üçüncüsü:

Bu olay İsa (Aleyhisselam)’ın zamanına has bir durumdur.

Birinci görüş daha uygundur. Allah en iyisini bilir.”

1.png

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Rüyan hayırlara vesile olur -İnşeallah Teâlâ-.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm. Bugün aklıma geldi subhanallah dedim çok şaşırdım. Çok eskiden gördüğüm bir rüyaydı. Yaklaşık 3 sene önce 2012'de gördüğüm bir rüya.

Işid'in isminin henüz Irak İslam Devleti olduğu zamanlarda suriyede iç savaş yeni yeni çıkmaya başlamıştı. Ve Işid o zamanlar sadece Irak topraklarında bulunuyodu.

O günlerde gördüğüm bir rüyada; Irak islam devleti hilafeti kurmuş, çok büyük topraklar ele geçirmiş askeri bakımdanda güçlenip teçhizatlanmıştı. Bir gece vakti sabaha karşı üzerimden Irak islam devletinin uçakları uçtu ve gökyüzünde bir sürü teçhizatlı IİD askerleri paraşütle süzülerek indiğini, binaların damlarına bayrak astıklarını sonrada duvarlardan tutunarak aşşağıya indiklerini gördüm. Hepsi iri-yarı sakallı adamlardı. Omuzlarında Irak islam devleti bayraklı damgaları vardı. Ve sonrada bulunduğum şehri tümüyle ele geçirdiler.

Tabi o zamanlar IİD' i desteklediğim için uyandığımda gerçekleşmesini istemiştim.
Abi zamanında Bağdadi de Kobani'yi, Bağdat'ı ve Halep'i fethedeceklerine rüyasında görmüştü, ama rüya olarak kaldı işte (https://www.islam-tr.org/konu/halife-bagdadiye-resulullah-ne-dedi-taklahaber-ozel.40385/.)
Allah dostlarının kanlarını döktükleri sürece de Allahu Teala bunlara kalıcı zaferler nasip etmez...

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:)Ilginç bir rüya imis gönül isterdi kafir olmasınlar Müslümanlar ile beraber olsunlar rüyanda gercek olsun ama iste kahr olasicalar

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah ;

3 sene önce rüyayı gördüğünde Işid, mucahid katliâmına başlamamıştı değil mi? Bugün O rüyanın mâhiyeti çıkmış, rahmani değil şeytâni rüya sınıfındadır. Geç de olsa sol omuz tarafına 3 kere şeytandan Allaha sığınarak tu tu tu diye tükürerek kaza edebilirsin!

Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet tamamen küfür olarak goruyorum ayrıca

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
sen işid'i kafir olarak mı görüyorsun?

Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet'ten delil iste, eğer bu kelamı eden kişi Müslüman ise -Müslüman nedir? ne demektir? açıkla istersen bu arada- elbet referansı bunlardır ve kimsenin kimseye delilsiz küffar diyemeyeceğini bilir -tabii Müslümansa-.

Üst Ana Sayfa Alt