Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İsa Aleyhisselam "Ben Sizin Kavme Gönderilmedim" Demiş midir?

abdulqahhar ibn hamza Çevrimdışı

abdulqahhar ibn hamza

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

nereden duydugumu hatirlamiyorum, ama, duyduguma gore bir gun bashka bir kavimden olan, ya'ni, beni israil kavminden olmayan bir kadin isa aleyhisselemin yanina gelip ona onun getirdiyi dine girmek istediyini soyluyor. Isa aleyhisselem ise o kadina "ben sizin kavme gonderilmedim" diyerek kadini giri gonderiyor.

bu ne kadar dogrudur? onceki nebiler ve rasuller kendi kavimlerinden olmayanlara teblig etmediler mi? boyle bir hadis varmi? boyle bir hadis varsa nerede oldugunu lutfen bana da bildirin.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
[FONT=&amp]Matta:15:24[FONT=&amp] İsa, ‹‹Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim›› diye yanıtladı.

İncilde geçiyor

21İsa oradan ayrılıp Sur ve Sayda bölgesine geçti.22O yöreden Kenanlı bir kadın İsaya gelip, ‹‹Ya Rab, ey Davut Oğlu, halime acı! Kızım cine tutuldu, çok kötü durumda›› diye feryat etti. 23İsa kadına hiçbir karşılık vermedi. Öğrencileri yaklaşıp, ‹‹Sal şunu, gitsin!›› diye rica ettiler. ‹‹Arkamızdan bağırıp duruyor.›› 24İsa, ‹‹Ben yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim›› diye yanıtladı. 25 Kadın ise yaklaşıp, ‹‹Ya Rab, bana yardım et!›› diyerek Onun önünde yere kapandı. 26İsa ona, ‹‹Çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak doğru değildir›› dedi. 27 Kadın, ‹‹Haklısın, ya Rab›› dedi. ‹‹Ama köpekler de efendilerinin sofrasından düşen kırıntıları yer.›› 28 O zaman İsa ona şu karşılığı verdi: ‹‹Ey kadın, imanın büyük! Dilediğin gibi olsun.›› Ve kadının kızı o saatte iyileşti.

Üst Ana Sayfa Alt