Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ihtilaf

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Izzetli kardese ithafen yaziyorum, normalde bu yaziyi cok daha önce yazmam gerekti ancak site tasinmasindan ötürü yazamadim.

Kardesim ortaya bir iddia attiniz ve bu iddianin icinize bizi de kattiniz ve biz de sizden adetletli olmanizi konusmalarimizi delillendirmenizi istedik.

Mesele tekfircilere karsi bizim yaptirimimiz, uygulamamamiz idi ve sizin bunu sorgulamanizdan mesele acildi.

Ve bizde neden böyle bir yaptirimi yaptigimizi size anlattik ve sizin söylemlerinizin dogrulugunu kanitlamaniz icin gerek buradan gerekse de ben özelden size defalarca yazdim bu meseleleri ispat edin diye.

Ve yaklasik 1 ay oldu ancak delil adina 1 arpa boyu ilerleyemedik hal böyle iken bir tekfirciyi baz alip hakkimiza girdiniz, bizlerin bizi ve bizler gibi olan müslüman ve müslüman hocalari tekfir edenlere karsi yaptirim uygulamamiz kadar dogal bir olay yoktur.

Ya bizler yalanciyiz, ya tekfirciler tekfirci, ki siz bizim sormus oldugumuz sorulara en ufak bir delil bulamadiniz 3-7 günlük süreye ragmen 1 ay gecti.

Kardesim hakkimizda bu tür bir konu acip herhangibi delil getiremediginiz icin bizlerden helallik almaniz gerekiyor aksi halde kendimizle celismek olur, bizlerin müslümanlara yaptirim yapma gibi bir lüksümüz yok ancak tekfir eden bir akim varsa bu akima karsi durmak imanimizin geregidir.

Ya konu hakkinda ciddi sekilde buraya bir mp3 koyun ya da bu konuyu actiginiz ve yöneticiler hakkinda bilip bilmeden sorgulama yaptiginiz icin helallik isteyip konunun kaldirilmasini talep ediniz.

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun alyekum bilemiyorum yanlisliklami benim yazmami müsade edildi galba cünkü bende bu tekfir konusunda mursi hangi Anayasayi temsil ediyor ve hangi sistemin cumhumurbaskani dedim tabiki ben cevabina kedim verdim iste o zaman kiyametler koptu hatta özelden yazismalar oldu ve neticede yargisiz infaz edilerek yazismam bir mühlet müsade edilmedi benim tavsiyem tekfir ile alakali konularda bu konuyla alakali olarak kendi aralarinda müzakere edilsin yani özelden bence daha uygun buraya nedemisler her dogru her yerde söylemek bagzi yanlisliklara neden oluyor ne demis sahir "benim icin yanlislikla öldürülmek benim yanlis anlasilmamdan daha hafiftir. fitnen cikacagi yerde hayri terk esastir. bir esperi ile konuyu kapatmak istiyorum yöneticiler ne kadarda istemesede bana sistem yani sitte yine sagolsun kapiya acmis ama ben misafir olarak yazdim selamlarimla
bir zamanlar 100 üstünde yazilari olan Önce iman
Allah,ha ememanet olun
selam ve sevgilerimle
Önce iman

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun alyekum bilemiyorum yanlisliklami benim yazmami müsade edildi galba cünkü bende bu tekfir konusunda mursi hangi Anayasayi temsil ediyor ve hangi sistemin cumhumurbaskani dedim tabiki ben cevabina kedim verdim iste o zaman kiyametler koptu hatta özelden yazismalar oldu ve neticede yargisiz infaz edilerek yazismam bir mühlet müsade edilmedi benim tavsiyem tekfir ile alakali konularda bu konuyla alakali olarak kendi aralarinda müzakere edilsin yani özelden bence daha uygun buraya nedemisler her dogru her yerde söylemek bagzi yanlisliklara neden oluyor ne demis sahir "benim icin yanlislikla öldürülmek benim yanlis anlasilmamdan daha hafiftir. fitnen cikacagi yerde hayri terk esastir. bir esperi ile konuyu kapatmak istiyorum yöneticiler ne kadarda istemesede bana sistem yani sitte yine sagolsun kapiya acmis ama ben misafir olarak yazdim selamlarimla
bir zamanlar 100 üstünde yazilari olan Önce iman
Allah,ha ememanet olun
selam ve sevgilerimle
Önce iman

Sizin baninizi acan benim, umuyorum ki hatali oldugunuz görüsleri terk edeceksiniz.

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum,
ben aslen mevzumda hatali degilim tabiki burdan sizinle bu kouya girmeyi istemem cünkü kimseyi kar getirmez benim hattam olsa olsa kendime savunma konusunda hata olabilir kendime geregi gibi ifade edemedim iste onun icin zaten su söze" benim icin yanlislikla öldürülmek yanlis anlasilmaktan daha hafiftir." sözü yazdim ama konunun aslinda ben hakliydim siz kabul edin ister etmeyin neyse konu uzamasin hem sonra müslümanin müslüman üzerine hüsnü niyet esastir ama siz halla icinizde bir sikinti varki yaziniza bile size selamla baslayan kisiye selam vermeden yaziyorsunuz bu dikkata cekiyor madem yöneticisin ve davetci olma cabasindasiniz ifade sekilerinde ve yazisma üsülünde biraz dikkatli olmak gerek degilmi Admin abi
selamlarimla
Önce iman

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam, önce iman kardesim burada selamlama mevzuna dikkat etmesi gereken nicklerin en sonuna beni katmaniz gerek, istersen kendinlede kiyas edebilirsin, 6 bin küsür mesajin icinde ne kadar selam vermis ya da vermemisligim var ve kendine de bakabilirsin, 6 mesaja selam vererek ya da selami alarak yazmamam kadar gayet tabi bir durum yok.

Biz seni yanlislikla banlamadik, bu konuda serbestsin, yanliz tekrar banlanirsan tekrar acmayacagimdan emin olabilirsin. Sitemiz islami paylasim plartformudur, sitemiz sahis tekfirleri yapan bir site degildir. Siz mursiye, digeri erdogana, ötekisi mezheplere, berikisi alimlere laf atarak tekfir ederse bunun sonu tekfirci darultevhid gibi tekfir listesi yapan siteye cikar.

Insanlarin, partilerin, kurumlarin, cemaatlerin varsa küfürleri zaten sitemiz bunu senelerdir yazmakta ve yazmaya devam etmektedir.

Ancak birileri misirda müslümanlar katledilirken, gündemde baska mesele yokmus gibi mursi kafir diye baslik aciyorlarsa biz orada müdahale ederiz.

Suan suriyede müslümanlar katledilirken, diri diri yakilirken, birileri ösö kafirdir, onlara yardim eden onlara dua eden kafirdir diye konu acarsa biz orada müdahale ederiz.

Konunun dagilmasina gerek yok, sahis (muayyen) tekfiri yapan kisi sitemizde barinamaz. Kimseyi banlamak hosuma gitmiyor, bir cok kisiyi insaAllah hatasindan döner, buradaki bilgilerden mahrum kalmamasi icin zaman zaman banlarini acmaktayim. Bunu yaptigima umarim pisman olmam.

Selametle kal.

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum islam4ever kardes ,
1. size bir kisi selam ile baslayarak yazi yazana yine selamla baslanir ben buna kast etim.
2. kisilerin tekfir konusuna gelince önceden müslümanligi sabit olupta sonradan tekfir etmek kimsenin hatdi degildir cünkü kadi degildir .Ama unutmayin Tagutlugu acik olan yani insanlari arkasindan sürükleyen kisileri acik bir sekilde ilan etmek emri bil maruf nehiy anil münkerin bir geregi degilmi?
3. Herhangi bir yerde katliam olmasina gelince bu baska bir konu hem sonra bizimde orada akan kandan sizce sorumlu degilmiyiz hangimiz Hilafet devletinin olmasi icin calisiyor ve gayret ediyor misal
4. ben tevhid ehli hicbir alime dil uzatmam cünkü bende tevhid ehliyim bagzi ictihati konularda görüslerine katilmadigim elbetde görüsler olabilir
5. darultevhid sitesine gelince abi onlar müslümani tekfir ediyor yetmedi birde tekfir etmeyenide tekfir ediyorlar bende o listeyi biliyorum söyleyin bana ben tevhid ehli hangi kisiye tekfir etim ? bana töhmet altinda birkiyorsunuz ben acik bir sekilde tagutlugu acik bir sekilde olani emri bil maruf neyianil münker gergi acikliyorum bu szinde göreviniz degilmi? ve aciklayan birine engel oldugunzda Allah.cc nasil hesap vereceksiniz. yazanin yazdigi acida olsa dogruysa
Hakki gündemi getirmis ise bunun neresi yanlis. inanin kursunla ölen veya sehit olan müslümansa kurtulur ama tagutlarin arkasindan milyonlarca insan demokrasi mücadelesi veripte kendine seriat mücadelsi yapdigina sananlari cehendemmin kenarinda degilmi? sizce bunlari uyarmak bizim asil vazifelerimizden biri degilmi? size böyle görüsünüze tekrar gözden gecirmeyi tavsiye edrim

Ben sizleri kendi hakkima helal etsemde Allah.cc ye Tagutlari acik bir sekilde ilan edenleri engelediginizde nasil hesp vereceksiniz hani yazmisinizya umarim pismam olmam demisiniz Bence yazmis oldugu konuda bilgi sahipleri haric yarim yamalak yazanlari ikaz edilir ve bende size katilirim . Bu arada sunuda söyleyeyim sitte yöneticileri olarak tekrar beraber istisare ederek koymus oldugunuz kuralari tekrar gözden gecirin
selamlarimla Allah.cc emanet olun
selametle
Önce iman

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Izzetli kardese ithafen yaziyorum, normalde bu yaziyi cok daha önce yazmam gerekti ancak site tasinmasindan ötürü yazamadim.

Kardesim ortaya bir iddia attiniz ve bu iddianin icinize bizi de kattiniz ve biz de sizden adetletli olmanizi konusmalarimizi delillendirmenizi istedik.

Mesele tekfircilere karsi bizim yaptirimimiz, uygulamamamiz idi ve sizin bunu sorgulamanizdan mesele acildi.

Ve bizde neden böyle bir yaptirimi yaptigimizi size anlattik ve sizin söylemlerinizin dogrulugunu kanitlamaniz icin gerek buradan gerekse de ben özelden size defalarca yazdim bu meseleleri ispat edin diye.

Ve yaklasik 1 ay oldu ancak delil adina 1 arpa boyu ilerleyemedik hal böyle iken bir tekfirciyi baz alip hakkimiza girdiniz, bizlerin bizi ve bizler gibi olan müslüman ve müslüman hocalari tekfir edenlere karsi yaptirim uygulamamiz kadar dogal bir olay yoktur.

Ya bizler yalanciyiz, ya tekfirciler tekfirci, ki siz bizim sormus oldugumuz sorulara en ufak bir delil bulamadiniz 3-7 günlük süreye ragmen 1 ay gecti.

Kardesim hakkimizda bu tür bir konu acip herhangibi delil getiremediginiz icin bizlerden helallik almaniz gerekiyor aksi halde kendimizle celismek olur, bizlerin müslümanlara yaptirim yapma gibi bir lüksümüz yok ancak tekfir eden bir akim varsa bu akima karsi durmak imanimizin geregidir.

Ya konu hakkinda ciddi sekilde buraya bir mp3 koyun ya da bu konuyu actiginiz ve yöneticiler hakkinda bilip bilmeden sorgulama yaptiginiz icin helallik isteyip konunun kaldirilmasini talep ediniz.

Öncelikle yazdıklarımın amacına ulaşması Allah cc dileğimdir

Allah az ce hamd , Resulüne ve aile salutuselam ederim

Bu sitede benim gördüğüm ve hiç bir zaman anlayamadığım bir tutumla karşılaştım yüzlerce dersi olmasına sayısız muvahidin kendinden istiafade etmesine rağmen burada Hanzala hocaya karşı sert bir tutum sergilenmektedir onunla ilgili ne bir video ne bir yazı ne de bir bilgi paylaşılmasına izin verilmemekte bu gerçekten bana anlamsız gelmektedir bunun nedenini anlamaya çalıştığımda Hocanın Hasan Karakaya yı haksız yere tekfir ettiğini beyan ettiler bende bunu araştırmaya koyuldum bir netice elde edemedim ( inşallah Allah cc nasip ederse baharda yada yazda hocanın yanına gideceğim ve özel olarak bu olayı soracağım ve buradan paylaşacağım )

şimdi hocanın dersleri ele alındığında hangi tutumu onun tekfirci olduğunu gösteriyor ben bulamadım belki hocanın derslerinin tamamını defalarca dinledim benim ahilerden dileğim Hasan hoca hadisesi haricinde bu derslerinde geçmiyor hangi söylemleri tevhidin dışında yada burada paylaşılan diğer hocaların hangisinden daha tevhidden uzak sunmalarıdır yoksa takdiri kardeşlere bırakıyorum

Kardeşlerden özür diliyerek burada bu olay sonuçlana kadar yazmayacağımı da bildirmek istiyorum sonuçlanır sonuçlanmaz banlanmadıysam İZZETLİ nicimle girip bilgileri paylaşacağım ama eğer hoca Hasan hocayı tekfir etmediyse veya etti ama bir nasa dayanıyorsa o zaman aradaki kişileri bir daha gözden geçirmeleri temennimdir.

Selam ve dua ile

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Öncelikle yazdıklarımın amacına ulaşması Allah cc dileğimdir

Allah az ce hamd , Resulüne ve aile salutuselam ederim

Bu sitede benim gördüğüm ve hiç bir zaman anlayamadığım bir tutumla karşılaştım yüzlerce dersi olmasına sayısız muvahidin kendinden istiafade etmesine rağmen burada Hanzala hocaya karşı sert bir tutum sergilenmektedir onunla ilgili ne bir video ne bir yazı ne de bir bilgi paylaşılmasına izin verilmemekte bu gerçekten bana anlamsız gelmektedir bunun nedenini anlamaya çalıştığımda Hocanın Hasan Karakaya yı haksız yere tekfir ettiğini beyan ettiler bende bunu araştırmaya koyuldum bir netice elde edemedim ( inşallah Allah cc nasip ederse baharda yada yazda hocanın yanına gideceğim ve özel olarak bu olayı soracağım ve buradan paylaşacağım )

şimdi hocanın dersleri ele alındığında hangi tutumu onun tekfirci olduğunu gösteriyor ben bulamadım belki hocanın derslerinin tamamını defalarca dinledim benim ahilerden dileğim Hasan hoca hadisesi haricinde bu derslerinde geçmiyor hangi söylemleri tevhidin dışında yada burada paylaşılan diğer hocaların hangisinden daha tevhidden uzak sunmalarıdır yoksa takdiri kardeşlere bırakıyorum

Kardeşlerden özür diliyerek burada bu olay sonuçlana kadar yazmayacağımı da bildirmek istiyorum sonuçlanır sonuçlanmaz banlanmadıysam İZZETLİ nicimle girip bilgileri paylaşacağım ama eğer hoca Hasan hocayı tekfir etmediyse veya etti ama bir nasa dayanıyorsa o zaman aradaki kişileri bir daha gözden geçirmeleri temennimdir.

Selam ve dua ile

Kardeşim senin daha sitede gör(e)mediğin ve anlayamadığın durumlarda var ki, bunların en başında siteye reklamını yaptırmadığımız "aşırı tekfir hastaları" hanzala hocanla sınırlı olmadığıdır.
Seninle yaklaşık 40 gün önce konuştuğumuzda sebeblerini (Seçimlerde oy veren ve alan, mahkemeye, askere giden, Tağutun okullarına çocuklarını yollayan herkesin istisna ve ayırım gözetmeden tekfiri ve tekfir etmeyenlerin tekfiri , Bunlarda ayırım yaparak herkesi kayıtsız şartsız tekfir etmiyor diye Şeyh Hasan Karakaya'nın tekfiri vs.) ve döndüğünü idddia ettiğin eski akidesiyle ilgili yazı ve mp3 kayıtlarının hâla takibcileri tarafından net ortamında piyasada dolaştığını, bundan döndüğünü ve tekzib etmediğiyle ilgili suallerimi sormuş; sen ise cevabını en kısa zamanda getireceğim demiştin. Fakat sözünü bir türlü yerine getir(e)mediğin gibi şimdi bahara, yaza diyerek ucu açık önümüzdeki mevsim ve yıllara kapı aralamaya çalışıyorsun.

Bu sebeble önceki mesajlarda da ileri sürdüğümüz ve sizin aksini savunarak delil vaadettiğin kaydı buraya getirerek ekleyinceye kadar forumda engellendin.

Son düzenleme:
eren Çevrimdışı

eren

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aşırı Tekfir Hastası videosu kaldırıldı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt