Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ihtilaf

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah’ın subhanehu ve teâlâ Adıyla
Allah’a hamd, Rasûlü’ne salat ve selam olsun.
Sevgili müslüman kardeşlerim beni üzen ve kardeşleri de bir şekilde parçalayan bir konuya değinmek istiyorum niyetim tamamen iyi bir niyettir

Bu siteden istiafade etmekteyim akidem de buradakilere çok yakındır ama nedense konu ebuhanzala olduğu zaman onu seven ve savunanlar anında sert bir dille eleştirilmekte veya banlanmaktadır bunun nedenini sevgili kardeşlerimden açıklamalarını istiyorum eğer bu şahıs bir saptırıcı ise lütfen delilleriyle bizlere de göstermenizi dilemekteyim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aşırı tekfir hastası olanları ve isimlerini, yazılarını sitede reklamını yaptırmıyoruz. Bir daha da ısrarla aynı tür şahıslara ait yazıları eklemeyiniz

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi bu yazdığın ne ifade ediyor bizler çocuk değiliz ki sizler itam ediyorsunuz ama ben delillendirmenizi istiyorum adelet için kafa karışıklığını gidermeniz gerekmiyor mu

Abdulmuizz Fida

Admin
ahi bu yazdığın ne ifade ediyor bizler çocuk değiliz ki sizler itam ediyorsunuz ama ben delillendirmenizi istiyorum adelet için kafa karışıklığını gidermeniz gerekmiyor mu
Bir kaç misal vereyim, kendin araştır;
(Şahsen ben yıllar önce, kendisiyle birebir görüşüp soranlardan -mumin, muvahhid, mucahid- duyduğum için bu misali veriyorum.)

Hasan Hoca ve benzeri muvahhidlere kafir diyen, oy kullanana, mahkemeye, askere gidene vs tür konularda ayırrım yapmadan tekfir eden ve tekfir etmeyeni de tekfir ettiği için.
Bunların tam aksini sen delillendirirsen (misal bu sualleri kendisine sor ve kaydet buraya ekle herkes görsün) biz hatamızdan döneriz.

Son düzenleme:
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tamam ben deliillendireceğim ve bu konuya ekleyeceğim lütfen silmeyin

1- oy vereni tekfir ediyor çünkü oy vermek büyük şirktir diyor ve cehaleti mazeret olarak görmüyor

2-askere gidene yani hiç bir zorluğu göze almadan gidene kafir diyor her gidene değil herşeyi yapıpta zorunlu gidene düşüncesi başka

3-mahkemeye gidene kesinlikle kafir demeiyor ama bir muvahitin dünyasıda gitse gitmemeyi tercih etmeli diyor ama gideni tekfir etmiyor tabiki içeride küfür sözleri söylememek kaydıyla

4- kafire kafir demeyene kafir demiyor

bu dört konuyu inşallah delillendireceğim

Abdulmuizz Fida

Admin

1- oy vereni tekfir ediyor çünkü oy vermek büyük şirktir diyor ve cehaleti mazeret olarak görmüyor

2-askere gidene yani hiç bir zorluğu göze almadan gidene kafir diyor her gidene değil herşeyi yapıpta zorunlu gidene düşüncesi başka

3-mahkemeye gidene kesinlikle kafir demeiyor ama bir muvahitin dünyasıda gitse gitmemeyi tercih etmeli diyor ama gideni tekfir etmiyor tabiki içeride küfür sözleri söylememek kaydıyla

Kafire kafir demeyenden kasıt , oy kullanan herkesi ayırım yapmadan tekfir ettiği gibi, tekfirin engellerine giren olabilir diyerek kendisi gibi herkesi kayıtsız şartsı istisnasız tekfir etmeyenleri de tekfir ettiğini anlıyorum .

Askere gitmede zorluğun ölçüsünü kendisi mi ayarlıyor? da Tekfir ediyor ya da etmiyor?
Ayrıca Şeyh Hasan Karakaya'nın hükmünü de bekliyoruz.
Zaten bu (yazdığın) şekilde olduğunu kabul ediyorsan bile bizim için uygulamamızın devamı için yeterlidir.

Son düzenleme:
EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yukarda belirtilen konuların çoğu ihtilaflı konulardır.Her cemaatin,her vakfın,her derneğin,her grubun...her bireyin içinde ihtilafa düştüğü konulardır.Delil getirseniz,aksi olarak ta delil getirilebilir.İhtilaflı olan bu konuları bir tarafa bırakarak bir birimizin kalbini kırmayalım.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi biri oy veriyorsa kafirdir diyor ve biride oy vermiyor ama verenleri tekfir etmiyor özür sahibi görüyor hoca bu sahsı tekfir etmiyor

askerlik içinde taguta askerlik yapmak küfürdür diyor hapise atılmayı zarurete sokmuyor

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yukarda belirtilen konuların çoğu ihtilaflı konulardır.Her cemaatin,her vakfın,her derneğin,her grubun...her bireyin içinde ihtilafa düştüğü konulardır.Delil getirseniz,aksi olarak ta delil getirilebilir.İhtilaflı olan bu konuları bir tarafa bırakarak bir birimizin kalbini kırmayalım.

konuyu anlayın baştan okuyun lütfen zira yanlış yerden bakıyorsunuz

Abdulmuizz Fida

Admin
ahi biri oy veriyorsa kafirdir diyor ve biride oy vermiyor ama verenleri tekfir etmiyor özür sahibi görüyor hoca bu sahsı tekfir etmiyor

askerlik içinde taguta askerlik yapmak küfürdür diyor hapise atılmayı zarurete sokmuyor
Kafire kafir demeyeni de tekfir ediyor dedin ?

Şimdi de oy veren kafire, kafir demeyene kafir demiyor diyorsun? Nerde kaldı kafire kafir demeyene kafir deme kaidesi?
Demekki istisnalar görüyor o zaman.

Bir kişi küfredib, buğzederek, hapis endişesiyle askere gitse bile tekfir ediyor, bunu tekfir etmeyenlere, kafire kafir demeyene kafir diyor kâidenize göre bu sefer ne diyor?
İkrahın şartlarında en gevşek şartı ikraha sebeb gören muctehidler ve taklid edenlere ne hukum verdiğini de anlamış olalım mı?

Sen istersen bu tür sualleri detaylıca kendisine birebir sor, kaydet kendi ağzından buraya koy.

Son düzenleme:
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kafire kafir demeyene kafir demiyor yukarıda yazdığımda bu şekilde lütfen Allah cc hakkı için hocayı kendiniz dinleyin ona karşı hüznü zannınız yok ama ne yazıkk ki bilginizde yok hemi vallahi ve billahi eğer senden akide olarak çok az farkı yoksa gelin beni burada tefaşa edin şimdi ben sizin yazılarınızı biliyorum yani akidenizi ve onunkinide biliyorum ben fark göremedim ama araya zanlar girince tabiki başka oluyor

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ahi

Abdulmuizz Fida

Admin
kafire kafir demeyene kafir demiyor yukarıda yazdığımda bu şekilde lütfen Allah cc hakkı için hocayı kendiniz dinleyin ona karşı hüznü zannınız yok ama ne yazıkk ki bilginizde yok hemi vallahi ve billahi eğer senden akide olarak çok az farkı yoksa gelin beni burada tefaşa edin şimdi ben sizin yazılarınızı biliyorum yani akidenizi ve onunkinide biliyorum ben fark göremedim ama araya zanlar girince tabiki başka oluyor
Kardeşim , işte sen uzun zamandır buradasın ve bizi biliyorsun.
Git kendisine birebir sor. Hasan Hocayı hiç tekfir ettin mi? (Ettim der ise - ki kendi ağzından duyan şahidler var) Hala ediyor musun? Sebebi nedir?

(Hatta özel olarak sor: Hasan Hocanın öldürülürse cemaati dağılır bize katılırlar gibi düşüncelerle kendi aralarında konuşup konuşmadıklarını, sonra bundan vazgeçtiklerini, Allahı şahid tutarak sor!)
Buraya kaydı ekle. Bu sonuçlanana kadar konuyu kapatalım

Son düzenleme:
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tamam da ahi hocanın hatası olabilir ama şuan ki akidesi ortada ben konuyu hocadan duymaya çalışacağım inşallah eğer duyarsam buradan paylaşacağım

Abdulmuizz Fida

Admin
tamam da ahi hocanın hatası olabilir ama şuan ki akidesi ortada ben konuyu hocadan duymaya çalışacağım inşallah eğer duyarsam buradan paylaşacağım
Hasan hocanın hatası olur da malum şahsın olmaz mı?
Hata tekfiri gerektiriyorsa, bizi de tekfir ediyor demektir. O zaman bu sitede aşırı tekfir hastalarının reklamını neden yaptırmıyorsunuz soruna cevabı almış oluyorsun.
Hani aramızda fark yoktu ?
Eğer kendi hata yaptığını kabul ediyorsa, eski yazı ve sohbetlerini ve tekfir ettiklerini tekzib ettiğini, döndüğünü ilan etmesi gerekmez mi?

Ayrıca Kandıra cezaevinde kendisi ile birlikte iken, Ebu Seleme eş Şâmi ve Loua Sakka'nın tebliği ile aşırı tekfir hastalığından tevbe ederek uzaklaşan Ubeydullah Hoca'yı da hala tekfir edip etmediğini de sorabilirsin.

Son düzenleme:
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim kastım hanzala hocaydı siz hasan hocayı anladınız sanırım

bakın benim bundan bir karım yok ama Allah cc biliyor ki haksızlığa ayrılığa sebeb olan şeyleri gidermeye çalışmak ve aynı dert ile dertlenen insanları birleştirmek adına elimden bişey geliyorsa yapmaktır niyetim. yok ben almayım diyenleri Allah cc bırakırım ama vallahi de billahi de benim bu camiada gördüğüm şey ne yazık ki hak uğruna haksızlık yapanlar

Abdulmuizz Fida

Admin
benim kastım hanzala hocaydı siz hasan hocayı anladınız sanırım

bakın benim bundan bir karım yok ama Allah cc biliyor ki haksızlığa ayrılığa sebeb olan şeyleri gidermeye çalışmak ve aynı dert ile dertlenen insanları birleştirmek adına elimden bişey geliyorsa yapmaktır niyetim. yok ben almayım diyenleri Allah cc bırakırım ama vallahi de billahi de benim bu camiada gördüğüm şey ne yazık ki hak uğruna haksızlık yapanlar
Sonradan fark ettim ve sonunu ona göre yazdım.
Dediklerini tekfir edene uygulamalısın. Biz tekfir edildiğimiz için tavır alıyoruz. Sen Hakkın ortaya çıkması veya gerçeği anlamakta samimiysen tüm suallerime cevab arar buraya eklersin inşeallah.
Senden bunlara (ilk mesajımdan son mesajıma kadar ithamlarıma) cevab ekleyene (mp3 daha iyi olur) kadar, kimse yazmasın. Hepimiz bekliyoruz . selamun aleykum

Son düzenleme:
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah’ın subhanehu ve teâlâ Adıyla
Allah’a hamd, Rasûlü’ne salat ve selam olsun.
Sevgili müslüman kardeşlerim beni üzen ve kardeşleri de bir şekilde parçalayan bir konuya değinmek istiyorum niyetim tamamen iyi bir niyettir

Bu siteden istiafade etmekteyim akidem de buradakilere çok yakındır ama nedense konu ebuhanzala olduğu zaman onu seven ve savunanlar anında sert bir dille eleştirilmekte veya banlanmaktadır bunun nedenini sevgili kardeşlerimden açıklamalarını istiyorum eğer bu şahıs bir saptırıcı ise lütfen delilleriyle bizlere de göstermenizi dilemekteyim

açtığım konu da

Kardeşim , işte sen uzun zamandır buradasın ve bizi biliyorsun.
Git kendisine birebir sor. Hasan Hocayı hiç tekfir ettin mi? (Ettim der ise - ki kendi ağzından duyan şahidler var) Hala ediyor musun? Sebebi nedir?
(Hatta özel olarak sor: Hasan Hocanın öldürülürse cemaati dağılır bize katılırlar gibi düşüncelerle kendi aralarında konuşup konuşmadıklarını, sonra bundan vazgeçtiklerini, Allahı şahid tutarak sor!)
Buraya kaydı ekle. Bu sonuçlanana kadar konuyu kapatalım

yönetimin cevabı bu şekilde oldu. ben de bu konuyu araştıracağımı söyledim şu an halen bir sonuç elde edemedim ama bir gün inşallah bu sorulara cevap bulacağım ve burada paylaşacağım Allah cc dileğim benli yada bensiz bu olayların hepsini açığa çıkarması ve her şeyin islamın ve müslümanların yararına olmasıdır selam ve dua ile..

Abdulmuizz Fida

Admin
Demek ki kendini ortaya atarken çıkardığın gürültü kadar önemli değilmiş bu mesele. Yoksa 24 günde bir arpa boyu yol kat edebilir, gerçekten dert edinseydin, saydığımı iddiaları savunduğun şahsiyetten yüzleştirib kaydedib buraya sunabilirdin.

Senin bal yapmayan arı misali durumun, aynı konulardan rahatsız olanlar için (kendi adlarına) kötü bir örnek olmuştur.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da , tekfir konusunda aşırıya kaçarak hastalanan şahısların burada ne adı, ne bir konusu tutulmayacaktır.

Konu geçici olarak kilitlenmiştir!

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt